Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII
Скачати 59.89 Kb.
НазваПоясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII
Дата конвертації20.07.2013
Розмір59.89 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Військова справа > Документы
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI—XVII ст. й тепер.
Піратство — явище морського розбою — широко відоме ще зі стародавніх часів. У минулому його роль була досить вагомою, сьогодні воно вже не відіграє колишньої ролі, однак досі збереглося в деяких регіонах.

Точну дату й місце виникнення піратства встановити неможливо. Зрозуміло лиш одне — як тільки в морі стали з'являтися купецькі кораблі — тут же з'явилися й пірати. Аж надто спокусливо й легкодоступно виглядали неозброєні судна, що перевозили незліченні багатства. Більшість торгових маршрутів пролягала поблизу берегів, то примітивні кораблі не могли віддалятися від берега на значні відстані

У своїй класичній, найвідомішій усім формі піратство розквітло в XVII ст. в Карибському морі. Відкриття Колумбом Нового світу призвело до завоювання іспанцями величезних володінь у Центральній і Південній

Америці і захоплення ними незліченних багатств на підкорених територіях. Це створило нові найбагатші торгові шляхи, які незабаром привернули до себе жадібні погляди не тільки піратів, а й менш везучих конкурентів Іспанії.

Перші згадки про морських розбійників у Стародавній Греції датовані VI ст. до н. е. Хоча цілком очевидно, що пірати існували й раніше. Щойно Колумб і його послідовники відкрили для європейців Новий Світ, як англійці відчули, що Іспанія стає все багатшого і сильнішою за рахунок нескінченних караванів з Америки. Англія стала видавати каперські свідоцтва, оскільки військові операції між іспанцями й англійцями постійно чергувалися перемир'ями. Портсмут став центром англійських корсарів, які називали себе «sea dogs» — «морські пси». Пізніше частина піратів перебралась у Вест-Індію, ближче до іспанських скарбів. Бродити по джунглях у пошуках золота було не простим заняттям. Набагато простіше виявилося підстерегти вже зібране золото і грабувати іспанські торгові каравани. Так почалася історія золотого століття піратства.

Здавалося б, із настанням XX ст., піратство мало б стати надбанням історії. Однак місцем, звідки почалося відродження піратства в новому столітті, стала колишня африканська країна Сомалі. Після розпаду на початку 90-х pp. XX ст. в результаті військового перевороту, громадянської війни і невдалої військової присутності американських військ багатьом жителям усіх семи чи восьми нових «республік» нічого не залишалося, як вийти на велику морську дорогу з автоматами Калашникова і РПГ, згадавши «славні» традиції «джентльменів удачі». Жертвами нових піратів стало вже багато суден, власникам яких довелося викласти за їх звільнення не одну сотню мільйонів доларів. Причому світова спільнота поки що досить мляво реагує на ці «пустощі».

Заданими Міжнародної морської організації (ІМО), 2008 р. сомалійські пірати захопили 39 суден, здійснивши 95 нападів у водах біля східного узбережжя Африки. За даними Міжнародного морського бюро, у 2009 р. сомалійські пірати здійснили 217 нападів і захопили 47 суден.

Задіяний регіон поблизу узбережжя Сомалі і Кенії, а також Аденська затока, становлять понад 1,1 млн квадратних миль (2,5 млн км2), Довжина узбережжя Сомалі приблизно дорівнює довжині всього Східного узбережжя США. Шлях через Суецький канал, через Аденську затоку, є головним шляхом проходження суден, які прямують з Азії до Європи та Східного узбережжя США. Цей район є одним із найголовніших морських судноплавних шляхів світу, де нафтові танкери й інші торговельні судна перевозять вантаж на мільярди доларів.

Аналітики приписують швидке зростання піратства майже 20-літньому періоду беззаконня в Сомалі. Беззаконний хаос у Сомалі настав, коли сили США допомогли вигнати ісламістських правителів з остраху, що країна стане притулком терористів. У результаті хаосу в країні більш як 1 млн осіб втратили дах над головою, понад третина населення потребує гуманітарної продовольчої допомоги, щоб вижити. Ця неспокійна ситуація поширилась і на морські судноплавні шляхи, що проходять поряд із країною. Жителі Сомалі вважають, що піратство почалось у відповідь на незаконний вилов риби, скидання токсичних відходів західними суднами поблизу узбережжя Сомалі. Вони вказують на два напрямки піратства: перше — незаконний вилов риби іноземними траулерами і суднами, які водночас скидали промислові й токсичні відходи і, як повідомляється, ядерні відходи. Сомалійці вважають, що ці дії іноземних суден спричинили всі теперішні проблеми. І другим напрямом піратства є полювання на судна. Коли жителі Сомалі відчули наслідки скорочення морських ресурсів, забруднення вод, бідність, рибалки стали піратами, полюють на судна тих країн, які скидали відходи й виловлювали рибу біля їхніх берегів.

Найбільшою здобиччю піратів був супертанкер із Саудівської Аравії SiriusStar. Судно було звільнене майже після 2-х місяців з моменту його захоплення поблизу узбережжя Сомалі з вантажем у 2 млн барелів нафти. Пірати, які захопили нафтовий танкер, отримали викуп, скинутий з парашутом на судно, як повідомили військові США. Піратство впливає також на жителів усієї планети, будучи причиною підвищення цін. Судноплавні компанії збільшують витрати (забезпечення безпеки, високі страхові премії, викупи, додаткове пальне для більш довгих переходів)» що впливає на вартість товарів. Оцінки економічних збитків, що їх завдають пірати, знаходяться в межах $3—16 млрд на рік, але частота інцидентів зростає, а отже будуть далі зростати і витрати.

Близько 25 військових суден з ЄС, США, Туреччини, Китаю, Росії, Малайзії знаходяться в Аденській затоці для захисту судноплавних маршрутів.

Судна та літаки Євросоюзу, НАТО і кілька суден військово-морських сил різних країн продовжують патрулювати регіон, але найближче військове судно може бути за декілька днів шляху від торгового судна, що йде за сотні миль від берега. Військовим кораблям немає можливості захистити всі торгові судна, що проходять у цих водах. З того моменту, як судно захоплене, військові не можуть утрутитися, тому що на борту перебувають заручники.

Президент країни Шейх Шариф Ахмед вважає, що Сомалі зможе зупинити 75 % піратських атак поблизу свого узбережжя протягом одного року, якщо вона отримає допомогу міжнародних донорів, щоб наростити свої військові сили. Охочі допомогти країні зустрілися в Брюсселі для обговорення необхідності термінового фінансування служб безпеки Сомалі. Організатори вважають, що країні потрібно $165 млн, щоб побудувати службу безпеки, проте президент вважає, що цього буде недостатньо, щоб створити інфраструктуру для боротьби з піратами, які наводять жах на міжнародні судноплавні лінії. Сомалі має дуже довге узбережжя, тому необхідно розташовувати укріплені пункти вздовж усього узбережжя і в морі, щоб забезпечити безпечний прохід торгових те інших суден. За словами президента країни, цієї суми буде достатньо, щоб зупинити три чверті нападів піратів на початковій стадії.

20—25 вересня 70 експертів з країн-членів НАТО, партнерів і учасниць Середземноморського діалогу зустрілися у Хаммаметі (Туніс). Вони вивчали способи, завдяки яким інформаційна система, побудована на співпраці, зможе обмежити розвиток сучасного піратства.

Діючи в ситуаціях урегулювання криз і боротьби з піратами, відповідальні особи всіх рівнів і їх персонал можуть використовувати засоби інформаційної підтримки, засновані на співпраці і зосереджені на людському чинникові, для того щоб:

  • краще розуміти вразливі місця морського середовища;

  • швидко досягати спільного розуміння оперативного середовища:

  • формулювати критерії оцінювання.

  • удосконалювати існуючі процедури в бізнесі задля розв'язання проблем безпеки й досягати кращого розуміння обстановки і поглиблення міжвідомчої співпраці;

  • допомагати в підготовці команд суден для виявлення і розуміння проблем безпеки;

  • удосконалювати здатність стримувати, загороджувати й реагувати;

  • удосконалювати патрульно-поліцейську діяльність.

Але все ж таки, ми вважаємо, що, окрім вирішення

проблеми піратства, необхідно також звернути увагу на причини виникнення цих проблем. Оскільки важливо усунути не лише проблеми піратства, а й передумови, що їх викликали.

Висновок. У будь-якому випадку фахівці сходяться в одному: проблема піратства має бути виріше- на на суші. Поки в Сомалі не буде ефективного уряду, піратство зупинити неможливо. Зрештою, міжнародна судноплавна індустрія, яка забезпечує більш як 90 % світової торгівлі, не може зупинитися через війну з піратами. Упевненість моряків у безпеці повинна бути забезпечена шляхом захисту кораблів та екіпажів у міжнародних водах шляхом концентрації зусиль усіх націй.


Схожі:

Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII icon1. Розкрийте зміст закону збереження маси речовин, його значення...
Охарактеризуйте кислоти, їх склад. Поясніть хімічні властивості кислот у світлі теорії електролітичної дисоціації
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII icon1. Розкрийте зміст закону збереження маси речовин, його значення...
Охарактеризуйте кислоти, їх склад. Поясніть хімічні властивості кислот у світлі теорії електролітичної дисоціації
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII iconУкраїнські землі у складі Литви та Польщі Суспільні рухи кінця XVI —30-х рр. XVII ст
М. Грушевський. Ця точка зору хибує на недооцінку тих процесів, котрі відбувались упродовж двох століть, сповнених напруженої історичної...
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII iconДержавний історико-культурний заповідник у м. Белзі Основні положення
Урочище "Замочок" – колишній княжий город із підгороддям; 2 Середмістя, де знаходиться низка пам'яток архітектури XVII ст., цінна...
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII icon1. Розкрийте значення трипільської археологічної культури для утвердження...
З’ясуйте причини Національно-визвольної війни українського народу середини XVII століття. Охарактеризуйте гетьмана Богдана Хмельницького...
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII iconЛекція 3 Тема: Причини виникнення й класифікація надзвичайних ситуацій
Мета: в результаті вивчення теми даної лекції студенти повинні вміти: оволодіти поняттями надзвичайна ситуація, аварія, катастрофа;...
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII iconТематичний план змістового модуля № теми
Розвиток освіти І педагогічної думки в епоху українського Відродження (XVI – перша пол. XVII ст.)
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII iconГандзюк М. П., Желібо Є. П., Хамімовський М. О. Основи охорони праці
Виробничий травматизм та професійні захворювання, причини їх виникнення. Стан травматизму в Україні та його оцінка
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII iconПаралельний світ дослідження з історії уявлень та ідей в україні XVI-XVII ст. Наталя яковенко
Шляхетська правосвідомість у дзеркалі обігу правничої літератури на Волині й Наддніпрянщині
Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Охарактеризуйте його географію у XVI-XVII iconРеформація в Європі (XVI-XVII ст.)
Сказкин С. Д., Чистозвонов А. Н. Реформация в Швейцарии // История средних веков в двух томах / Под ред. С. Д. Сказкина. — 2-е изд....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка