Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні
Скачати 66.62 Kb.
НазваТел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні
Дата конвертації27.06.2013
Розмір66.62 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Спорт > Документы
| ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН ЩОДО РОЗВИТКУ ВЕЛОТРАНСПОРТУ В УКРАЇНІ | 26 травня 2012 | cтор. ____

Президенту України

Януковичу В.Ф.
Копія: Прем’єр-міністру України

Азарову М.Я.
Копія: Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.
Групи громадян в особі Бондаренко Ірини Станіславівни

Адреса: я не пишу вам ці дані, бо перша сторінка буде тільки одна, вам її не треба друкувати

Тел.:

Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні

У всіх країнах Європи велосипедний транспорт посідає важливе місце у транспортній мережі, а у багатьох країнах розвиток велоруху є пріоритетним поміж інших видів транспорту. Причиною такої уваги європейських політиків та громадськості є те, що розвиток велотранспорту вирішує багато транспортних, екологічних та економічних проблем, а також проблем зі станом здоров'ям нації.

Популяризація велосипеда як повсякденного транспортного засобу несе за собою наступні переваги для суспільства:

^ 1. Велотранспорт вирішує транспортні проблеми у містах. Близько третини подорожей містом здійснюються на відстані до 3 км, отже, їх можна здійснити велосипедом і розвантажити дороги і громадський транспорт. Велосипедисти використовують менше простору дороги порівняно із приватним автомобілем, і у 15 разів менше місця для паркування.

^ 2. Велосипед - екологічна альтернатива автотранспорту. Велосипеди не забруднюють повітря, не виробляють парникових газів та майже не створюють шуму.

3. Чим більше велосипедних поїздок здійснюють люди - тим вища безпека дорожнього руху. За даними Світової організації здоровя, ДТП – друга основна причина смертності молодих людей у країнах, що розвиваються, адже чим вища швидкість при ДТП - тим імовірніші смертельні наслідки у разі аварій. Тому велосипед є більш безпечним і сприяє підвищенню безпеки руху загалом.

^ 4. Міста з розвиненим велорухом стають більш приємними для проживання та туризму. Зручна велосипедна інфраструктура сприяє зменшенню використання приватних автомобілів, а отже, менше машин їздить по вулицях, менше машин паркується на тротуарах та газонах. Зелені зони та площі повертаються людям для відпочинку та зустрічей, а це робить місто більш привабливим і для туристів.

^ 5. Велосипедні поїздки допомагають людям підтримувати хороше здоров'я.

6. Велосипед - цивілізаційний вибір багатьох громадян Європи та Америки, його розвиток є пріоритетом у розвитку міст та громад.

Наразі вигоди, які несе розвиток велосипедного транспорту, усвідомлені громадськістю та рядом місцевих адміністрацій. Так, у Києві, Львові, Вінниці, Чернігові, Євпаторії та інших містах розвиток велотранспорту та будівництво велоінфраструктури внесені до стратегічних планів цих міст. Проте на шляху цих планів існує перешкода, яку місцеві влади усунути не в змозі.

^ Ця перешкода – недосконалість існуючої нормативної бази у галузі велосипедного транспорту: Державних будівельних норм, Державних стандартів України, Правил дорожнього руху та інших. Ці документи у частинах, що стосуються велосипедного руху, були написані десятиріччя тому і з тих пір не переглядалися. Тому численні заходи у галузі безпеки велотранспорту, які добре зарекомендували себе у світовій практиці, не можуть бути втілені в Україні. Натомість зберігаються і відстоюються дискримінаційні вимоги до використання велосипеда, що стримує розвиток велотранспорту.

Одним із прикладів, але далеко не єдиним, є те, що Державні будівельні норми передбачають тільки один тип велосипедної інфраструктури – велодоріжку, через що на більшості українських вулиць неможливо облаштувати проїзд велосипедистів. Правила дорожнього руху фактично криміналізують велосипедиста, змушуючи його рухатися тільки велодоріжкою, навіть якщо нею неможливо проїхати (як часто стається, якщо вона спроектована згідно з ДБН); тож якщо велосипедист обирає об’їхати перешкоди по дорозі, він змушений порушувати ПДР. Згідно з ПДР, велодоріжками мають рухатися також і мопеди, які розвивають значно вищу швидкість, ніж велосипедист, тому ПДР фактично створюють додаткові небезпеки для велосипедистів.

Наявна нормативна база стримує розвиток велотранспорту, і, як наслідок, призводить до гальмування розвитку усієї транспортної мережі та повторення транспортних помилок Європи 60-х років.

^ У зв'язку із цим ми, громадяни України, платники податків, вимагаємо:

1. Розробити за участі експертів, представників громадськості, лідерів об’єднань велосипедистів, та на відповідному рівні затвердити державну програму розвитку велосипедного транспорту, якою передбачити пріоритет розвитку велотранспортної мережі у складі транспортної мережі міст та України та популяризацію велотранспорту, а також поетапний план заходів, спрямованих на втілення цієї програми до 2025 року.

2. Переглянути Державні будівельні норми, Державні стандарти України, Санітарні норми та правила та інші документи, з метою створити умови для якнайшвидшого розвитку безпечної та комфортної велоінфраструктури у містах та всій Україні. До роботи над переглядом мають бути обов'язково включені експерти, у тому числі іноземні, та представники громадськості.

3. Переглянути Правила дорожнього руху, з метою встановити недискримінаційні, відповідні досвіду європейських країн норми для руху велосипедистів. До цієї роботи мають бути обов'язково залучені експерти, у тому числі іноземні, та представники громадськості.

4. Повідомити за адресою, вказаною у цьому листі, про вжиті заходи протягом терміну, встановленому законодавством України, та якомога швидше розпочати роботу у цьому напрямку, до якої обов’язково залучити громадськість.

| ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН ЩОДО РОЗВИТКУ ВЕЛОТРАНСПОРТУ В УКРАЇНІ | 26 травня 2012 | cтор. ____П.І.Б.

Поштова адреса

Телефон

Підпис

Схожі:

Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні icon2 Вимоги до матеріалів з розгляду звернень громадян
Опорні поняття: право на звернення, звернення, заява, скарга, пропозиція, клопотання, відповідь, вимоги до звернень громадян, прийом,...
Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні iconЗакон «Про звернення громадян»

Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні iconВитяг із з а к о ну у к р а ї н и «Про звернення громадян» Стаття 5
Зразки написання заяви (клопотання), скарги, пропозиції (зауваження), інформаційного запиту
Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні iconЗастосування Сімейного кодексу України
Порядок укладення шлюбів громадян України з іноземними громадянами та іноземних громадян між собою в Україні
Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні iconЗатверджено
Угоди щодо розвитку в Україні системи екологічно безпечного споживання та екологічного маркування
Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні iconПитання для модульно-контрольної роботи №2 Варіант 1
Сутність І зміст поняття «звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»
Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні icon“ Проблеми європеїзації українського законодавства І судової практики...
Осконалення відповідного вітчизняного законодавства І судової практики. З огляду на гостроту І важливість порушених питань для подальшого...
Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні iconЗвернення щодо ветування Закону України "Про документи, що посвідчують...
Звернення щодо ветування Закону України "Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України" (№8507)
Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні iconЗ а л І к №1 з правознавства у 10-му класі
Що таке позовна давність. Висловіть думку щодо доцільності встановлення позовної давності для звернення до суду
Тел.: Звернення громадян щодо розвитку велотранспорту в Україні iconПостанова верховної ради україни про затвердження Положення про загальні...
Про затвердження Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка