База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що?
Скачати 108.31 Kb.
НазваБаза питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що?
Дата конвертації20.06.2013
Розмір108.31 Kb.
ТипВопрос
skaz.com.ua > Спорт > Вопрос
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з "Що? Де? Коли?" ім. Ярослава Окуневського, який проводився в Городенці 28.08.2011р.

І тур

1. За 1 хвилину напишіть на арабській те, що об’єднує два непов’язаних між собою факти, а саме: присвоєння Ярославу Окуневському звання генерал-майор морської медичної служби та «Листопадовий зрив».
Відповідь: 1.11
Коментар: обидві події відбулись 1 листопада, правда в різні роки: нагородження Я. Окуневського в 1914 році, а «Листопадовий зрив» - 1918р.
2. Існує безліч легенд, що стосуються ЙОГО походження. За однією з них, ВІН – звичайний селянин. Інша заперечує це, посилаючись на те, що ВІН, нібито, шляхетного роду. Навіть називає ЙОГО графом Хантінгдонським. Ще інша легенда каже так :”Не в хоромах та не в світлиці з мальованими стінами – народився він у зеленому лісі серед конвалій”. А під яким ім’ям ВІН відомий нам?


Відповідь: Робін Гуд Залік – Локслі, Роб з Локслі.

3. У часи середньовіччя кращі клинки у світі виготовляли в іспанському місті Толедо. Вони відзначалися винятковою міцністю та гнучкістю. А як продавці їх рекламували?

Відповідь: продавали зігнутими в кільце.
4. Коли ВІН говорить „так”, це означає „можливо”, коли ВІН говорить „можливо” – це означає „ні”, а коли він говорить „ні”, тоді ВІН – не ВІН. Назвіть ЙОГО за хвилину.

Відповідь: дипломат.
5. Перед Вами картина французького художника XVIII ст. представника академізму Жана-Леона Жерома. Написана у 1872 році вона носить назву «Pollice Verso» («Повернуті пальці»). Подивіться вверх та вглибину картини і скажіть за хвилину, що неправильно зобразив на ній художник?
Відповідь: жест великим пальцем. Залік: за змістом
Коментар: існував тільки жест «палець вверх», що означало меч догори і переможеного позбавляли життя,а також був жест, коли великий палець ховали в середину долоні, тобто це означало сховати меч і дарувати життя.
6. Уявіть наступний склад команди: Іріна Лєвітіна, Єлєна Ахмиловская, Анна Ахшарумова та Есфір Епштейн. Більше того – тренер – Алєксандр Іванов. Назвіть, будь-ласка, що ще за команда.

Відповідь: жіноча збірна США з шахів (на ХХХ Шаховій олімпіаді в Манілі (Філіппіни).
7. Уявіть собі медаль, на лицевій стороні якої зображена фігура богині перемоги Ніке з лавровим вінком у правій руці та зі скіпетром – у лівій. Біля неї птах Фенікс, що символізує відродження . . . Чого саме?

Відповідь: Олімпійських Ігор. Мова йде про опис медалі І Олімпіади 1896 року в Афінах.
8. Закінчіть анекдот. „Сьогодні на біговій доріжці Олімпійського стадіону кенійський бігун заплутався у фінішній стрічці і .. ... ...” Час пішов.

Відповідь: виграв змагання із художньої гімнастики

9. Ми знаємо відоме українське прислів’я „Де два українці – там три гетьмани”. А ось відомий вислів Джерома Лоуренса - „Один ВІН – індивідуаліст, двоє ЇХ – фірма, троє ЇХ – монополія. Назвіть ЙОГО за хвилину.

Відповідь: американець.
10. Японія – дивна країна, адже питання честі тут, як і декілька століть тому, завжди на першому місці. Треба сказати, українським політичним лідерам є чому повчитися, адже вони навряд чи зрозуміють вчинок передостаннього японського прем’єр-міністра та двох його попередників, котрі пішли у відставку лише через те, що ... . Назвіть якомога точніше причину відставки.

Відповідь: як на диво, він та його попередники „всього лише” не виконали передвиборних обіцянок:)
11. Закінчіть думку Роберта Орбена про жінок легкої поведінки: „Щоби отримати справжню насолоду від цих жіночок, вам необхідно мати три речі – гроші, час і ...” Назвіть третє.

Відповідь: короткозорість

12. Монпельє (штат Вермонт, США) – найменша столиця штату, його населення складає всього біля 9 тис. мешканців. А ще це – єдина в США столиця штату, де немає жодного ... Чого?

Відповідь: Макдональдса

13. Одна народна мудрість говорить, що фотографія ніколи не бреше, а інша – закликає йти у відпустку саме тоді, коли...?

Відповідь: стаєш схожий на фото у паспорті


14. На чемпіонаті світу з футболу в США в 1994 році прізвища всіх гравців деякої збірної закінчувалися однаково тими самими двома літерами, одна з яких голосна, а друга – приголосна. Назвіть літери на українській мові та цю „дивовижну” збірну, котра, до речі, на цьому чемпіонаті домоглася неабияких, як для неї, успіхів.

Відповідь: літери „ОВ”(Михайлов, Стоїчков, Костадінов, Балаков та ін.) ну і звичайно ж, це – збірна команда Болгарії.

15. Вставте пропущене слово до вислову Станіслава Єжи Лєца:
Будь альтруїстом – поважай (...) інших !
Відповідь: егоїзм.
ІІ тур
1. Вставте пропущені іменники з афоризму румунської королеви Марії:
ПЕРША існує для людей, позбавлених хорошого смаку, а ДРУГИЙ – для людей, котрим бракує виховання. Назвіть ПЕРШУ і ДРУГОГО.

Відповідь: мода і етикет.
2. Одного разу репортер брав інтерв’ю в Томаса Едісона. –Скажіть, будь-ласка, сер, це ви винайшли машину, що говорить? – Ні, зовсім не я. Перша машина, що говорить, була винайдена дуже давно, ще в біблійні часи. Цей Великий Майстер виготовив її з ... ... . З чого саме?
Відповідь: ребра Адама
3. Закінчіть правильно двома словами хокку японського поета ХVІІ ст. Сосекі :
Останні листки!
Спитайте у дмухача,
Хто ... ... .
Відповідь: впаде раніше.
4. Відомі люди завжди відзначалися дивакуватістю. Одного разу, виходячи з дому, Андре-Марі Ампер крейдою написав дещо на своїх вхідних дверях. Повернувшись через годину і прочитавши напис, він знову розвернувся і пішов. Відтворіть напис хоча б приблизно.
Відповідь: пана Ампера немає вдома
5. Ця рослина з 1991р. в Європі вважається фруктом, тобто, в межах ЄС ніхто не сміє називати її овочем чи коренеплодом. Це дозволяє португальцям продовжувати виготовлення і експорт варення з цієї рослини, оскільки, відповідно до Євростандартів, варення робиться виключно з фруктів. Тож назвіть цей „фрукт”.
Відповідь: морква
6. Назвіть вид спорту, досить популярний у розвинених країнах, але не досить популярний на Олімпіаді, та й в Україні він якось не прижився. Проте, інвентар стабільно користувався популярністю, особливо на початку 90-х рр.. ХХ ст.
Відповідь: бейсбол

7. Японська фірма «ASICS» - один з найбільших у світі виробників спортивного одягу та взуття. Вона була заснована в 1949 році в місті Кобе. Засновник, Кічахіро Оніцука, мав на меті започаткувати й утвердити серед післявоєнної японської молоді здоровий спосіб життя та підняти її дух. Треба сказати, що назва компанії є абревіатурою відомого латинського вислову з Ювенала. А як він звучить українською?
Відповідь: «В здоровому тілі – здоровий дух» (Anima Sana In Corpore Sano)
8. Карл Краус колись написав: „ВОНА – це спершу надія, що нам буде добре, потім – сподівання, що їм буде гірше, ще пізніше – задоволення від того, що їм не краще, ніж нам, і, насамкінець – несподіване усвідомлення того, що однаково погано і нам, і їм”. Назвіть її через одну хвилину.
Відповідь: війна.

9. Закінчіть, будь-ласка, анекдот.
Мати допомагає синові вчити географію:
М. – Столиця Німеччини?
С. – Берлін.
М. – Столиця Австрії?
С. – Берлін.
М. – Столиця Польщі?
С. – Берлін
М. – Молодець, ... )))
Відповідь: Адольф чи Адольфику, Адіку
10. Якось Марселя Пруста викликав на дуель один письменник – малограмотний і самовпевнений. Вручаючи Прустові візитівку, він зневажливо мовив : «Я дозволяю вам обрати вид зброї». На що Пруст вигукнув: „Чудово! Вас уже вбито. Я обираю ... !” Що?
Відповідь: орфографія
11. Прослухайте ряд назв: „Мінерва”, „Аврора”, „Радецький” та ще одна назва, котра містить титул, а також ім’я. Ці назви повинні стати Вашою навігацією на шляху до правильної відповіді. Назвіть ім’я та прізвище людини котра має безпосереднє відношення до цих назв.
Відповідь: Ярослав Окуневський
12. Коментар: Ярослав Окуневський плавав на вітрильниках та парових кораблях, що носили назви «Аврора», «Мінерва», «Радецький», «Кайзер Франц Йосиф І».

Увага, чорна скринька!
Один великий воєначальник боявся трьох ПЕРШИХ більше, аніж десятої частини мільйона одиниць зброї. За словами Гілберта Честертона, ПЕРША, що з’являється надзвичайно оперативно, цікава навіть своїми промахами, а ДРУГА, поява якої відбувається з надзвичайним запізненням, не цікава навіть своїми відкриттями. Назвіть максимально точно ПЕРШУ і ДРУГУ котрі зараз знаходяться у нашій скриньці.
Відповідь: газета, енциклопедія.

13. Загальновідомо, що до Олімпійських Ігор в Стародавній Греції жінок не допускали. Це – достовірний факт. Проте, існував один-єдиний вид змагань, у якому олімпійським чемпіоном могла стати жінка. Про який вид змагань йде мова?
Відповідь: перегони на колісницях.
14. Коментар: переможцем оголошувався не фірман, а господар коней, яким цілком могла виявитися й жінка.

Якось до Пікассо в його паризьку майстерню зайшов представник окупаційної влади – агент Гестапо, і, показавши художникові репродукцію його картини, присвяченої зруйнованому фашистською авіацією іспанському місту Герніка, запитав: „Пане майстер, чи це ваша робота?” – „Ні, відказав Пікассо, це - ... ...”?
Відповідь: Ваша робота!
15. У Грецькій міфології одне з чільних місць займає покровитель Олімпіад бог Аполлон. Легенда стверджує, що одного разу він навіть сам брав участь в Іграх, під час яких переміг ще двох неабияких мешканців Олімпу. Про кого йде річ, та відповідно у яких видах спорту вони поступилися Аполлону?

Відповідь: Аполлон переміг Ареса (бога війни) в кулачному бою та Гермеса (швидкого посланця богів) у змаганнях з бігу.
Тур ІІІ
1. Що, за словами Віндема Льюїса, слід говорити жінці, якщо хочеш отримати від неї те ж саме, що й від інших жінок?
Відповідь: що вона не така, як інші жінки
2. В деяких категоріях закладів існує правило, згідно з яким ви не маєте права з’явитися там без неї. До слова, швейцари даних закладів завжди мають декілька їх у запасі – спеціально для забудькуватих клієнтів. Проте, якщо часом ви знаходитеся в корчмі австрійського містечка Абтенау (Альпи), і вона ненароком у вас є, то, швидше за все, за довговічною традицією, господар її у вас відбере і почепить на стіну разом з вашою візитівкою. Відомо також, що Оноре де Бальзак навіть присвятив їй цілу книгу. Про що йдеться?
Відповідь: краватка. Залік – галстук.
3. Скажіть через одну хвилину, ЩО Бенджамін Франклін назвав дитиною скупості, сестрою несправедливості та матір’ю поганого вчинку?

Відповідь: азартну гру.

4. Яку енциклопедію, згідно зі словами Веслава Брудзинського, найважче поновити?

Відповідь: ходячу.
5. (Роздатковий матеріал)
Відома картина нідерландського художника Рембрандта Ван Рейна «Нічна варта» містить цілу купу загадок. Темі цього знаменитого полотна, навіть було присвячено 2 кінокартини. До цього часу більшість її загадок залишається нерозкритими, але в 1947 році реставратори все-таки змогли пролити світло на одну із них. Тепер багатьом спеціалістам ця картина відома під назвою… а під якою назвою?


Відповідь: «Денна Варта».
Коментар: Після реставрації 1947 року було знято велику кількість пилу і виявилось, що події на картині відбуваються в день, не пізніше 14 години. В зв’язку із цим картину доречніше називати «Денна варта».
6. Як вважає відомий український рок-гурт «Океан Ельзи» ВОНИ «летять і множаться». В Городенці ж ВОНИ стали знаковим творінням Миколая Базилія Потоцького. Що ж ми закодували під словом ВОНИ.
Відповідь: мости.
Коментар: у пісні «Океану Ельзи» є такі слова «…і уже летять, множаться мости». Миколай Потоцький наказав спорудити міст, що з’єднав приміське село Котиківку із Городенкою.
7. Один з батьків-засновників Сполучених Штатів, Томас Джефферсон, склав найдовший у світі заповіт. Майнові питання змішалися в ньому з міркуваннями про історію Америки: війну за незалежність, работоргівлю, колонізацію тощо. Скажіть, а винятково при якій умові спадкоємці отримували свою долю спадку?

Відповідь: якщо відпустили рабів на волю Залік: за змістом

8. За статистикою, ВОНИ є у 4-х відсотків мешканців США, у 30-ти відсотків професійних баскетболістів НБА, а нещодавно лікарі футбольного клубу „Реал Мадрид” заборонили мати їх гравцям своєї команди, зсилаючись на їх шкідливість для здоров’я спортсменів. З того часу гравці „Реала” можуть обзавестися ними лише з дозволу головного тренера. Назвіть їх.

Відповідь: татуювання.

9. Прослухайте дослівно перекладений Ю. Винничуком останній куплет відомої пісні і за хвилину відгадайте її назву, або хоча б наспівайте.

Каже тато своїй Басі
Цілий заплаканий:
Слухай-но – то певно наші
Б'ють у барабани.
Відповідь: Національний гімн Польщі (Jeszcze Polska nie zginęła)
Już tam ojciec do swej Basi,
Mówi zapłakany,
Słuchaj jeno, pono nasi
Biją w tarabany.

10. Закінчіть анекдот: На даний момент Чак Норріс судиться з телеканалом NBC, стверджуючи, що „Закон” і „Порядок” – це зареєстровані товарні знаки ...Чого?

Відповідь: його лівої та правої ніг

11. Назвіть через одну хвилину, ЩО Агата Крісті йменувала дослівно „дев’ятиголовою лернейською гідрою, в котрої замість відрубаної голови виростає дві нові”?

Відповідь: плітки, теревені

12. Шарль де Монтеск’є писав, що французи майже ніколи не говорять про НИХ, бо остерігаються, що співрозмовник може знати про цей об’єкт більше, аніж вони самі. Назвіть їх за хвилину.
Відповідь: дружини, їх жінки

13. ( Роздатковий матеріал)
Перед Вами картина знаменитого Пабло Пікассо «Сон». В 2006 році власник казино у Лас-Вегасі Стів Уінн мав намір продати картину іншому мільярдеру Стіву Коену. Але внаслідок певних обставин угода не відбулась. Відомий фразеологізм рекомендує не робити ЦЕ після, а Стіву Уінну не потрібно було робити ЦЕ під час. Назвіть двома словами те, що не варто було робити продавцю картини.

Відповідь: Розмахувати руками.
Коментар: Стів Уінн має пробеми із зором і ненавмисне під час демонстрації картини пошкодив її своїм ліктем. Якщо б він не так експресивно розмахував руками, то вже б міг заробити більше 130 мільйонів доларів.
14. Відомий російський терапевт, професор Г.А. Захар’їн (1829-1897), не раз проїжджаючи на фіакрі повз Ваганьковське кладовище, відвертався в інший бік, закриваючи руками своє лице. На запитання свого учня, доктора Остроумова, з чим пов’язана така дивна поведінка, він відповів, що йому соромно дивитися на тих, котрі там лежать. Чому саме?
Відповідь: були його пацієнтами
15. Послухайте розповідь головного героя роману Я. Гашека „Пригоди бравого вояка Швейка” після його перебування в божевільні: „Там така воля, про яку соціалістам навіть не снилося. Кожен може видати себе і за Господа Бога, і за Діву Марію, і за Папу Римського, або за святого Вацлава...” А за кого видавав себе один чоловік, щоби одержувати дві порції харчування?

Відповідь: святі Кирило і Мефодій.

Схожі:

База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? iconOdessa mix stile federation положення про проведення першого відкритого...
...
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? iconПоложення про проведення відкритого турніру з бойового самбо серед чоловіків Миколаїв 2013 рік
Підвищення спортивної майстерності спортсменів, підвищення кваліфікації суддів • Поліпшення виховної роботи з дітьми, хлопцями І...
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? icon«20» лютого 2012 року
Положення про порядок проведення першого відкритого архітектурного конкурсу концепцій забудови історичного кварталу по вулиці Пушкінська,...
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? icon«Законодавча та нормативна база з питань охорони праці»
Успішне вирішення цього завдання значною мірою залежить від належної підготовки фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів з питань...
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? iconДніпропетровський державний аграрний університет
Білет модульної контрольної роботи складається з двох (трьох, чотирьох, …) питань
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? iconКурс лекцій з дисципліни «Виробнича база будівництва» Рівне 2008
Тема Виробнича база будівництва. Матеріально- технічне забезпечення виробництва
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? iconФінальна резолюція по результатам першого
Учасники першого «Українського молодіжного форуму Росії» на тему «Діалог у молодіжному середовищі: шляхи розвитку», який відбувся...
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? iconКонспект лекцій для студентів теф з навчальної дисципліни «безпека...
Законодавчо-нормативна база України з питань охорони праці. Основні принципи державної політики України у галузі охорони праці
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? iconПерелік питань, які виносяться на екзамен з тактичної підготовки...
Склад та структура Збройних Сил України. Коротка характеристика роді військ. Військові формування які відносяться до підрозділу,...
База питань трьох турів Першого Відкритого Турніру з Що? iconПерелік питань, які виносяться на екзамен з тактичної підготовки...
Склад та структура Збройних Сил України. Коротка характеристика роді військ. Військові формування які відносяться до підрозділу,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка