До [назва суду] Позивач
Скачати 32.18 Kb.
НазваДо [назва суду] Позивач
Дата конвертації26.06.2013
Розмір32.18 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Спорт > Документы
До [назва суду]

Позивач: [ім'я позивача]
[повна адреса позивача,
індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]
в особі: [ім'я представника]
[повна адреса ,

поштовий індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]

Відповідач: [ім'я або назва відповідача]
[повна адреса відповідача, індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]
[якщо номери засобів зв’язку

невідомі, доцільно зазначити:
"(номери засобів зв’язку невідомі)"]


Ціна позову: [ціна позову] грн.
Судовий збір: [сума судового збору] грн.

^ ПОЗОВНА ЗАЯВА
про відшкодування збитків,
заподіяних внаслідок дорожньо-транспортної пригоди

[Дата] на автодорозі Київ – Чоп мала місце дорожньо-транспортна пригода (ДТП), в якій було пошкоджено належний мені автомобіль марки [марка автомобіля], номер державної реєстрації [реєстраційний номер].

Даний факт підтверджується постановою [дата, номер, назва суду] (копія додається), відповідно до якої винним у скоєнні ДТП визнано [ім'я водія], водія автомобіля марки [марка автомобіля], номер державної реєстрації [реєстраційний номер].

Відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України (ЦК) майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Статтею 1188 ЦК встановлено, що шкода, заподіяна при взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки відшкодовується особою, з вини якої шкода була заподіяна.

Розмір матеріального збитку, заподіяного транспортному засобу визначається на підставі Методики товарознавчої експертизи та оцінки дорожніх транспортних засобів, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 24.11.2003 року за № 142/5/2092 (далі – Методика). Згідно абз. 2 п. 8.2. Методики вартість матеріального збитку визначається як сума вартості відновлювального ремонту з  урахуванням  значення коефіцієнта  фізичного зносу складових автомобіля та величини ВТВ (втрати товарної вартості).

Вартість відновлювального ремонту з  урахуванням  значення коефіцієнта  фізичного зносу складових підтверджено Звітом про оцінку автомобіля [дата і номер] (копія додається) і становить [сума відновлювального ремонту] грн. Величина ВТВ, яку визначено на підставі Звіту про оцінку автомобіля [дата і номер] (копія додається), становить [сума ВТВ] грн.

Отже, разом розмір матеріального збитку, заподіяного моєму автомобілю становить – [сума відновлювального ремонту] + [сума ВТВ] = [сума збитку] грн.

Згідно згаданої вище постанови суду [ім'я водія] є працівником Відповідача. Отже, з урахуванням ч.1 ст.1172 ЦК Відповідач зобов’язаний відшкодувати мені шкоду, заподіяну його працівником.

Оскільки відповідальність Відповідача згідно полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів [номер і дата] (копія додається) застраховано у [назва страхової компанії] (Страховик), я звернувся за відшкодуванням до Страховика.

Поліс укладений на умовах відшкодування шкоди, заподіяної майну третіх осіб в межах до 25500,00 грн. включно (франшиза не передбачена). Ця сума є значно меншою, ніч розмір заподіяного мені матеріального збитку.

Відповідно до ст. 1194 ЦК особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов'язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).

Отже, з урахуванням права на отримання мною страхового відшкодування від Страховика в сумі 25500,00 грн., Відповідач обов’язаний відшкодувати мені:

[сума збитку] грн. - 25500,00 грн. = [сума стягнення] грн.

Крім того, відшкодуванню на мою користь підлягають витрати на оплату здійснення автотоварознавчого дослідження, що підтверджуються квитанцією [дата і номер] на суму 200,00 грн. (копія додається).

В зв’язку з наведеним, керуючись, ст.ст. 22, 1166, 1172, 1188, 1194 Цивільного кодексу України та ст.ст. 3, 110 Цивільного процесуального кодексу України,

прошу суд:

  1. Прийняти дану позовну заяву до розгляду.

  2. Стягнути з Відповідача на мою користь [сума стягнення] грн. в якості відшкодування матеріальних збитків.

  3. Стягнути з Відповідача на мою користь [сума стягнення] грн. в якості відшкодування за оплату авто товарознавчого дослідження.

  4. Всі витрати, пов’язані з розглядом справи покласти на Відповідача.

Додатки:

[список додатків]

[дата] _______________                                     [позивач]

Схожі:

До [назва суду] Позивач icon[назва суду] Позивач 1: [П. І. Б.]
Відповідач 2: [назва органу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб]
До [назва суду] Позивач iconДо [назва господарського суду] Позивач: [ім'я позивача]
Дата] Позивачем було продано Відповідачеві [назва поставленого товару] вартістю [ціна] грн. Зазначене устаткування було прийняте...
До [назва суду] Позивач icon[назва суду] Позивач: [П. І. Б.]
У шлюбі з відповідачем народився спільна дитина [П. І. Б., дата народження], що підтверджується свідоцтвом про народження
До [назва суду] Позивач icon[назва суду] Позивач: [П. І. Б.]
У шлюбі з відповідачем народився спільний син [П. І. Б., дата народження], що підтверджується свідоцтвом про народження
До [назва суду] Позивач iconДо [назва суду] Позивач: [ім'я позивача]
Дата] року між сторонами по справі було укладено договір оренди (копія додається) сідлового тягача марки [марка автомобіля], номер...
До [назва суду] Позивач icon[назва суду] Позивач: [П. І. Б.]
Копію заочного рішення ми не отримували, про наявність рішення дізналися під час ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження,...
До [назва суду] Позивач iconДо [назва суду] Позивач
Договір). Предметом страхування за Договором є автомобіль марки [марка автомобіля], державний реєстраційний номер [номер реєстрації]....
До [назва суду] Позивач icon[назва суду]
Відповідач 2: [назва органу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб]
До [назва суду] Позивач iconЗакону України
Я, (Позивач) вважаю за необхідне надати суду додаткові пояснення до касаційної скарги по адміністративній справі №818/525/13-а про...
До [назва суду] Позивач iconСевлюшському міському суду Підкарпатської області Позивач
Автомобіль "Форд Фокус", державний номерний знак аа 1760, належить на праві приватної власності Товариству з обмеженою відповідальністю...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка