П'яте видання правил підготовлено на основі правил змагань по армійському рукопашного бою1995 року,доповнень І змін1997, 2003 І 2010 років видань з урахуванням
Скачати 319.72 Kb.
НазваП'яте видання правил підготовлено на основі правил змагань по армійському рукопашного бою1995 року,доповнень І змін1997, 2003 І 2010 років видань з урахуванням
Сторінка1/2
Дата конвертації03.04.2014
Розмір319.72 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Спорт > Документы
  1   2
Затверджено від 14 січня 2011 №5

П'яте видання правил підготовлено на основі правил змагань по армійському рукопашного бою1995 року,доповнень і змін1997, 2003 і 2010 років видань з урахуванням зауважень і пропозицій провідних фахівців армійського рукопашного бою.
Дані Правила обов'язкові для всіх змагань, що проводяться з 1 січня 2011 року.


ПРАВИЛА
«АРМІЙСЬКИЙ Рукопашний бій»


I Характер і способи проведення змагань.

^ 1. Способи проведення змагань.
1. Змагання можуть проводитися:
• за олімпійською системою;
• з вибуванням;
• по коловому способу.
Порядок складання пар для всіх способів проведення змагань викладено в Додатку.
2. При олімпійською системою учасник закінчує виступ після першої поразки.
За цією системою проводяться змагання особисті та особисті з командним заліком. Порядковий номер кожного учасника визначається за жеребом .За призові місця проводяться поєдинки між бійцями які вийшли впівфінал, де розігруються також 3-е місце і вихід у фінал. У фіналі розігруються 1-е і 2-е місця.

3. Проведення змагань з вибуванням.
У змаганнях з вибуванням учасник закінчує виступ, як тільки отримає 6 штрафних очок після поразок.
За способом з вибуванням проводяться змагання особисті та особисті з командним заліком.
Порядковий номер кожного учасника визначається за жеребом і зберігається за ним до кінця змагань.

Штрафні очки нараховуються:
перемога явною перевагою 0 штрафних очок
перемога за очками 1 штрафне очко
поразка за очками 3 штрафних очки
поразка при явній перевазі суперника 4 штрафних очка

1, 2, 3 місця визначаються у фінальних боях, фінал починається тоді, коли в даній ваговій категорії залишаються три не вибулих учасника.
У разі, якщо в даній ваговій категорії залишаються тільки два не вибулих бійця (або один), то іншим(або двома іншими)фіналістом(фіналістами) буде боєць(бійці), що має (мають) менше штрафних очок.
Якщо кілька бійців мають рівну кількість штрафних очок, то фіналісти визначаються за результатами особистої зустрічі. Вона проводиться, якщо бійці раніше не зустрічались між собою.
Бійці, що вийшли у фінал, обов'язково зустрічаються між собою, якщо до цього не було взаємних поєдинків. З учасників, які увійшли до фіналу, знімаються всі штрафні очки. Якщо бійці зустрічалися між собою до фіналу, результат взаємної зустрічі зараховується і їх штрафні очки переносяться у фінал.
Переможцем змагань стає боєць, який отримав у фінальних поєдинках найменшу кількість штрафних очок.
Якщо два бійці мають у фіналі однакову кількість штрафних очок, то краще місце визначається переможцю фіналу.

Якщо у трьох фіналістів виявиться однакова кількість штрафних очок, то при визначенні місць перевага віддається бійцеві, який провів більшу кількість боїв. Якщо і ці показники однакові,то враховуються штрафні очки, отримані за всі змагання. Якщо і ці показники рівні, то переможець визначається відповідно до п.«г»-«ж» даного розділу.
4-е і наступні місця учасників визначаються залежно від того, в якому колі змагань вони вибули.
Бійці, які вибули у одному колі, вважаються закінчили змагання одночасно.У цьому випадку їх місця визначаються за наступними показниками у зазначені й послідовності:

а) за найменшою кількістю отриманих штрафних очок;
б) по перемозі у взаємній зустрічі(при визначенні місць двох учасників);
в) за більшою кількістю зустрічей;
г) за більшою кількістю перемог;
д) за більшою кількістю перемог явною перевагою;
е) по меншому часу, витраченому на перемоги;
ж )по меншій кількості попереджень.

У разі рівності всіх показників, зайняті місця діляться між цими учасниками.
Якщо учасник вибув зі змагань через хворобу або через травму, йому присуджується місце, вважаючи, що у всіх пропущених їм боях він отримав ураження, а його противники перемоги явною перевагою.
Учасникам, які не з'явилися на змагання, а також з знятим зі змагань, через порушення Правил:
в особистих змаганнях місце не визначається;
в особистих з командним заліком-визначається останнє місце вданій ваговій категорії.
3. Проведення змагань з коловому способу(стінка на стінку)
При круговому способі кожен учасник даній ваговій категорії зустрічається з кожним іншим учасником цій же ваговій категорії.
За коловому способу проводяться класифікаційні(командні) змагання.

^ II . УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ
1 . Допуск учасників до змагань.
До участі у змаганнях допускаються особи , заявлені тренером і пройшли медичний огляд не раніше , ніж за 10 днів до початку змагань.

^ 2 . Вагові категорії .
Змагання проводяться за віковими групами . У своїх вікових групах учасники діляться по вагових категоріях відповідно до Всеросійським реєстром видів спорту:
Середні юнаки 14 - 15 років : 45 кг . ; 50 кг. ; 55 кг . ; 60 кг . ; 65 кг; 70 кг .. та понад 70 кг .
Старші юнаки 16 - 17 років: 50 кг ; 55 кг . ; 60 кг . ; 65 кг . ; 70 кг. ; 75 кг . ; 80 кг.і понад 80 кг.
Юніори 18 - 20 років : 55 кг ; 60 кг ; 65 кг ; 70 кг ; 75 кг ; 80 кг. ; 85 кг. понад 85 кг.
Чоловіки (старше 18 років ): 60 кг . ; 65 кг . ; 70 кг. ; 75 кг . ; 80 кг. ; 85 кг. і понад 85 кг.
Старші юнаки , які досягли віку 16-17 років , і мають власну вагу , що співпадає з чоловічими або юніорськими ваговими категоріями , можуть бути допущені до змагань юніорів або чоловіків тільки при наявності спортивної класифікації « Кандидат у майстри спорту».
Допуск до змагань оформляється у відповідній заявці за встановленою формою і здійснюється мандатною комісією .
У мандатну комісію входять: головний суддя і його заступник , головний секретар і лікар .


^ 3 . Зважування учасників.
1 . Зважування учасників проводиться в перший день змагань і закінчується не менше ніж за 2 години до початку змагань. Дозволяється проводити зважування за один день до початку змагань. Учасники змагань одній ваговій категорії повинні зважуватися на одних вагах.

При зважуванні учасник зобов'язаний пред'явити посвідчення особи (військовий квиток, паспорт, свідоцтво про народження), заповнену картку учасника та інші документи, визначені Положенням про змагання.
2. Результати зважування заносяться до протоколу зважування
3. Учасник, що спізнився на зважування, до змагань не допускається.
4. Зважування проводить комісія, до якої входять:заступник головного судді, секретар і лікар.При проведенні зважування на двох і більше вагах кількість членів комісії має бути відповідно збільшена.
5. У змаганнях особистих і особистих з командним заліком учасник повинен виступати тільки у ваговій категорії, встановленої при зважуванні.
6. Порядковий номер кожного бійця або команди *визначається за жеребом без посередньо після закінчення зважування. Жеребкування може проводитися в процесі зважування. Допускається електронна жеребкування.

^ 4 . Склад і представники команд.
1 . Кількісний склад команди визначається Положенням про змагання.
2 . Кожна команда , що бере участь у змаганнях , повинна мати свого представника , який є керівником команди і посередником між суддівською колегією і учасниками .
Якщо команда не має спеціального представника , то його обов'язки виконує тренер або капітан , призначений з числа учасників команди.
3 . Представник несе відповідальність за дисципліну учасників команди як на змаганнях , так і в інших громадських місцях .
4 . Представник бере участь у жеребкуванні , присутній на нарадах суддівської колегії , якщо вона проводиться разом із представниками.
5 . Представник команди має право подати апеляцію у випадку , якщо він вважає , що при визначенні результату поєдинку були допущені порушення цих Правил.
6 . Апеляційна заява подається головному судді змагань протягом 10 хвилин з моменту оголошення результату . В апеляції вказується, який пункт Правил порушений , і хто з суддів допустив порушення . До апеляції додається відеозапис та інші матеріали , що підтверджують порушення правил.
Заяви до апеляції , подані пізніше зазначеного часу і без відеоматеріалів до розгляду не приймається. У випадках , коли апеляція визнана не об грунтованою , учаснику ( в особистих змаганнях ) або командою ( в особисто- командних або командних змаганнях ) , чий представник подав заяву , нараховується 2 ( два ) штрафних очка .
Рішення по апеляції розглядає головний суддя змагань або його заступник у присутності представників команд учасників бою з відеозапису .
Відеозапис поганої якості або висвітлює не весь бій до розгляду не приймається.
7 . Представнику , тренеру , капітану команди забороняється втручатися в роботу суддів і осіб, які проводять змагання.
8 . Під час бою тренерам і представникам забороняється давати вказівки бійцям які змагаються . За порушення даного пункту представнику ( капітану ) або тренеру можуть бути оголошені зауваження і попередження, що йдуть у залік спортсмену , що знаходиться на килимі.
9 . Представники та тренера не можуть бути використані в якості суддів на даних змаганнях .
5. Обов'язки та права учасників.
^ 1. УЧАСНИК ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:
а) знати і суворо виконувати вимоги цих Правил і Положення про змагання;
б) бути ввічливим і коректним по відношенню до всіх учасників, суддям, глядачам і персоналу, який обслуговує змагання;
в) виконувати всі вимоги суддів та представника(капітана) команди;
г) повідомляти в суддівську колегію через свого представника про неможливість продовжувати змагання не пізніше, ніж за 20 хвилин до бою:
д) негайно з'являтися на поєдинок за викликом. За запізнення за викликом або при усуненні за уважень по екіпіровці перед боєм спортсмену оголошується:
до 1 хвилини- зауваження;
від1 до 3 хвилин- попередження.
більше 3-х хвилин - поразка, а його суперникові - перемога явною перевагою;
е) обмінюватися привітанням з суперником перед початком поєдинку, а після його закінчення потиснути йому руку;
ж)не зупинятисамостійнобійдля приведеннякостюма абозахисних засобіввпорядок бездозволу на церефері;
з) не покидати майданчик без дозволу рефері.

^ 2. УЧАСНИК МАЄ ПРАВО:

а) звертатися до суддівської колегії через представника або капітана своєї команди;

б) в особистих змаганнях за відсутності представника звертатися без посередньо в суддівську колегію;

в) за 1 годину до початку зважування проводити контроль своєї ваги на вагах офіційного зважування;

г) подавати умовний сигнал підняттям руки при отриманні травми або відмову продовжувати бій, а також при необхідності впорядкування захисних засобів.

^ 6. Костюми учасників.

1. Костюмом учасника служить біле кімоно з прорізами для пояса. Пояси повинні бути тільки синього або червоного кольору.

2. Кімоно учасника повинно відповідати таким вимогам:

а) куртка і штани виготовляються з щільної бавовняної тканини. Рукава куртки повинні закривати лучезап'ястний суглоб і бути достатньо широкими, щоб просвіт між рукавом і рукою був не менш 5 см. Підлоги куртки повинні бути нижче паху;

б) штани повинні бути на рівні гомілковостопного суглоба;

в) На куртці спортсмена повинна бути нанесена наступна символіка:

- На лівій стороні грудей - емблема Федерації армійського рукопашного бою Украiни;

- На спині півколом напис«АРМІЙСЬКИЙ Рукопашний бій» і в центрі найменування команди, замість назви команди допускається прізвище спортсмена;
- допускається розміщення на правій стороні грудей або рукавах куртки кімоно емблеми команд, клубів, установа бо емблем спонсорів.
г) кімоно для всієї команди має бути одноманітним.
7. Захисне екіпірування спортсменів.
1. Обов'язкова захисне екіпірування учасників:
шолом з металевою решіткою (червоний або синій);
шолом зі сферою з оргскла(для юнаків)(червоний і синій);
захисний жилет;
раковина;
рукавички -краги(червоні або сині);
накладки на гомілку;
борцівки-фути із захистом підйому стопи і п'яти.
Колір шолома і рукавичок-краг повинен відповідати кольору пояса спортсмена, в якому він запрошується на поєдинок.
Захисне спорядження: жилет, накладкина гомілку, раковина –повинно одягатися тільки під кімоно.

^ III . СУДДІВСЬКА КОЛЕГІЯ .
§ 1. Склад суддівської колегії .
1 . Суддівська колегія призначається Президією колегії суддів Управління фізичної підготовки Збройних Сил спільно з Федерацією армійського рукопашного бою.
2 . До суддівської колегії входять : головний суддя , заступники головного судді ( заступники головного судді - старші майданчики ) , головний секретар , заступники головного секретаря , рефері , бокові судді , судді - хронометристи , судді при учасниках , суддя- інформатор , лікар і комендант змагань.
3 . Поєдинок судить бригада в складі : рефері і трьох бічних суддів. Рефері керує ходом бою відповідно до цих Правил , бокові судді перебувають за столиками на кутах майданчика і ведуть облік технічний дій спортсменами у суддівських записках . Під час бою забороняється замінювати рефері та бокових суддів.
Рішення про результати бою приймається заступником головного судді - старшим майданчики , на підставі суддівських записок бічних суддів або рішення рефері.
4 . Фіксацію часу на змаганнях проводить суддя- хронометрист .
5 . Костюм членів суддівської бригади складається з бавовняної сорочки з емблемою Федерації армійського рукопашного бою Росії на лівій стороні і написом «Суддя » , темні штани , спортивне взуття з м'якою підошвою.


§ 2. Головний суддя.
^ 1 . ГОЛОВНИЙ СУДДЯ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ :

а ) перевірити стан спортивної споруди , придатність обладнання, інвентарю , необхідну документацію та їх відповідність цим Правилам , результати перевірки оформити актом.
б) керувати проведенням змагань у відповідності з цими Правилами та Положенням про змагання
в) особисто проводити засідання мандатної комісії ;
г) перевіряти і затверджувати склади пар учасників на кожне коло змагань ;
д) особисто проводити семінар суддівської колегії перед початком змагань і щодня підводити підсумки і затверджувати результати дня , а також проводити наради суддів і представників у тих випадках , коли це необхідно по ходу змагань ;
е) давати , по закінченні змагань , оцінку роботи кожного члена суддівської колегії по 5-бальній системі ;
ж) здати звіт і протоколи за підписом головного секретаря в організацію, що проводить змагання , не пізніше , ніж через три дні після їх закінчення;
з) розглядати подані представниками апеляції і приймати рішення за результатами бою;
л) контролювати законність дій і рішень суддівської колегії , дотримання спортсменами , тренерами , представниками , суддями і всіма посадовими особами Правил змагань та вимог безпеки .
Розпорядження головного судді обов'язково для всіх учасників , суддів та представників команд.

^ 2. ГОЛОВНИЙ СУДДЯ МАЄ ПРАВО:
а) перенести початок змагань на певний строк, якщо місце проведення, обладнання та інвентар виявляться непридатними для змагання;
б) припинити змагання або зробити тимчасову перерву вразі не сприятливих умов або інших причин, що заважає нормальному проведенню змагань;
в) за погодженням з організацією, що проводить змагання, внести змінив програму і розклад змагань, якщо в цьому виникла крайня необхідність;
г) усунути від роботи суддів, які вчинили грубі помилки, або не справляються з виконанням покладених на них обов'язків. Факт відсторонення відобразити в звіті.
д) проводити в ході змагань переміщення суддів;
е) за узгодженням з лікарем приймати рішення про зняття з змагань
учасника,який отримав травму;
ж) змінити черговість зустрічей, якщо в цьому виникла необхідність;
ж) приймати рішення за поданими апеляціями;
з) усувати від роботи суддів якi вчинили грубі помилки або не справляються з виконанням своїх обов'язків. Факт відсторонення відобразити в звіті.
§ 3. Заступник головного судді.

А Заступник головного судді.
1 . Заступник головного судді разом із головним суддею керує змаганнями і несе відповідальність за їх проведення .
2 . Заступник головного судді організовує роботу суддівської колегії .
3 . Заступник головного судді стежить за зовнішнім виглядом суддівських бригад.
4 . У своїй діяльності заступник головного судді керується обов'язки головного судді , а в його відсутності виконує його обов'язки.
Б ) Заступник головного судді - старший майданчика.
1 . Реєструє явку суддівської бригади , веде облік її роботи , дає оцінку роботи кожного з суддів.
2 . Організовує і керує роботою суддівської бригади.
3 . Проводить інструктажі суддівських бригад.
4 . Комплектує суддівські бригади на бої , дотримуючись вимога нейтральності суддів.
5 . Проводить заміни суддів.
6 . Оголошує рішення суддівської бригади.
7 . Веде протокол ходу. Фіксує час закінчення бою .
8 . Стежить за виконанням суддівською бригадою своїх обов'язків і правил змагань.
9 . При необхідності , у разі порушень заходів безпеки або правил змагань , вносить корективи в роботу суддівської бригади і окремих суддів.

§ 4. Головний секретар .
1 . Головний секретар веде протоколи засідань суддівської колегії , проводить жеребкування , складає порядок зустрічей по колам і графіки змагань , оформляє розпорядження і рішення головного судді , приймає заяви , реєструє їх , передає головному судді , веде всю суддівську документацію , керує роботою секретаріату , з дозволу головного судді дає відомості інформатору , представникам команд і кореспондентам .
2 . Головний секретар зобов'язаний забезпечити запис в класифікаційні залікові книжки спортсменів відомостей про результати змагань і зайнятих ними місцях , а також видачу довідок про здобутих перемогах.
3 . Головний секретар представляє головному судді змагань необхідні дані для підсумкового звіту.

§ 5. Рефері .
1 . Рефері керує ходом поєдинку , стежить , щоб поєдинок проходив у суворій відповідності з Правилами змагань.
2 . Рефері перед початком поєдинку перевіряє готовність бійців до майбутнього бою і стан захисних засобів. За його команді починається і закінчується поєдинок. Командам рефері беззаперечно підкоряються бійці .
3 . На майданчику рефері повинен переміщатися по зовнішньому радіусу , таким чином , щоб постійно перебувати збоку від спортсменів , контролюючи простір між ними.
4 . Рефері оголошує :
а ) початок і закінчення поєдинку , його зупинку ;
б) зауваження , попередження та інші дисциплінарні заходи аж до зняття або недопущення учасника до поєдинку при порушенні Правил змагань ;
в) рішення суддівської колегії про результати бою.
5 . Рефері подає команду «Стоп » і зупиняє поєдинок у наступних випадках :
а ) після закінчення часу бою ;
б) у випадках явної переваги ;
в) при порушенні правил змагання ;
г) коли один або два бійці не можуть продовжувати поєдинок через травму ;
д ) на прохання бійця , який подав сигнал рукою;
е ) на вимогу головного судді або заступника головного судді ( старшого килиму);
ж) у разі пасивності одного або обох спортсменів ;
з) для виклику лікаря в необхідних випадках .
6 . Жести рефері :
а ) виклик спортсменів на килим для огляду готовності екіпіровки - обидві руки витягнуті вниз під кутом 45 ° долонями вниз , що вказують на місце, розташоване в 1 м від червоного краю килима ;
б) розміщення спортсменів для привітання і початку поєдинку - стоячи посеред килима обидві руки розведені в сторони і вниз під кутом 45 ° долонями вниз , що вказують на вихідне положення спортсменів ;
в) запрошення до привітання - руки зігнуті на рівні грудей , ледве торкаючись один одного кінчиками фаланг пальців , кисті рук зібраної в кулак ;
г) початок поєдинку - голосом команда « бій» і одночасний помах правою рукою зверху вниз між спортсменами ;
д ) оголошення зауважень і попереджень проводиться в такій послідовності:

кому - рука в бік і вниз під кутом 45 ° до порушеного спортсмену ;
що - зауваження - та ж рука , піднята вгору , випрямлений вказівний палець ;
- попередження - та ж рука , піднята вгору , випрямлений великий палець ;
за що - тією ж рукою імітується порушення .
е ) оголошення технічної перерви - (вказівка ​​кому надається ) рука в сторону спортсмена вниз під кутом 45 °, і змикання долонь перпендикулярно одна до іншої ;
ж) пасивність - вказівний палець витягнутий вгору , обертальний круговий рух ;
з) оголошення переможця - тримаючи за зап'ястя спортсменів , піднімається рука переможця .
Всі жести рефері виробляє стоячи обличчям до столу головного судді - старшого на килимі.
7 . При травмі , отриманої одним з бійців , рефері зупиняє поєдинок і викликає лікаря для надання потерпілому медичної допомоги. Під час огляду спортсмена або надання йому допомоги рефері повинен знаходитися поряд з потерпілим. Якщо після закінчення 3 хвилин боєць не здатний продовжувати поєдинок , рефері за погодженням із заступником головного судді - старшого майданчики припиняє бій і оголошує переможця (рішення про зняття учасника, який отримав травму , бере заступник головного судді змагань за узгодженням з лікарем ) .

§ 6 . Бокові судді .
Для суддівства поєдинку призначаються три бічних судді. Вони розташовуються за столиками в

1 - 2 метрів від кутів майданчика.
Бокові судді повинні уважно стежити за всіма технічними діями бійців , оцінювати їх відповідно до Правил змагань , заповнювати суддівські записки і визначати переможця .
Рефері і бокові судді зобов'язані:
• приймати об'єктивні рішення з оцінки дій бійців ;
• бути завжди готовим пояснити мотиви , прийнятих ними рішень;
• при рівній кількості очок у суддівській записці визначити переможця ( для бічних суддів) ;
• не вступати у розмови із сторонніми особами під час проведення поєдинків.


§ 7 . СУДДЯ - секундометрист .
1 . Суддя- хронометрист повинен знаходитися за суддівським столиком майданчика. Він фіксує :
початок і кінець двобою;
чистий час бою між командами рефері на початок ( поновлення) і зупинку бою ;
час неявки спортсмена на майданчик після виклику (не більше 3 хвилин);
час перерви при травмах і усунення недоліків у костюмі учасника або засобах захисту ( не більше 3 хвилин);
відпочинок спортсменів між фінальними боями (не менше 30 хвилин).
2 . Після закінчення часу бою подає сигнал ударом у гонг або іншим звуковим сигналом.
3 . За 30 сек. до закінчення поєдинку суддя- хронометрист для заступника головного судді - старшого майданчика або судді - інформатора подає сигнал голосом «Залишилося 30 секунд».
4 . Суддя- хронометрист пускає і зупиняє секундомір по командах рефері , повідомляє секретарю , час тривалості бою , якщо він закінчився достроково.

§ 8 . Суддя при учасниках .
Суддя при учасниках :
а ) заздалегідь попереджає спортсменів про вихід на майданчик для участі в поєдинку ;
б) за документами перевіряє особистості спортсменів , яких запрошують на бій ;
в) перед поєдинком перевіряє стан кімоно і захисних засобів екіпіровки , (наявність кольорових поясів , шолом –маски і рукавичок - краг (1-й в парі - червоного кольору , 2 -й парі - з синім кольором) ;
г) повідомляє старшому майданчики і головному секретарю про неявку , відмовах і зняття учасників із змагань.

§ 9 . Суддя- інформатор .
1 . Суддя- інформатор оголошує програму і порядок проведення змагань , представляє склад суддівської колегії та суддівських бригад , представляє спортсменів , пояснює окремі положення правил змагань , оголошує результат кожного бою і склад чергових пар.
2 . Вся інформація про хід змагань дається з дозволу головного судді або його заступника.

^ IV . Проведення поєдинку.

§ 1. Кількість поєдинків.
1 . Кількість поєдинків протягом дня кожному учаснику визначається Положенням про змагання (але не більше 4 - х на день).
2 . Перед кожним поєдинком учасник повинен відпочивати не менше 30 хвилин.


§ 2. Початок і кінець поєдинку .
1 . Перед початком бою учасники стають на лініях вихідних позицій , позначених на майданчику . Рефері стає на суддівську лінію , бокові судді займають свої місця за столиками. Спортсмен з червоним поясом знаходиться праворуч від рефері , спортсмен з синім поясом - ліворуч .
2 . Поєдинок починається командою рефері « БІЙ » і закінчується командою «СТОП ».


§ 3. Тривалість бою.
1 . Бій триває :
для чоловіків - 3 хвилини ;
юніорів ( юнаків) - 2 хвилини ,
фінальні поєдинки - 3 хвилини для юніорів ( юнаків) і 4 хвилини - для чоловіків.
2 . Після закінчення часу бій зупиняється незалежно від положення бійців. Технічні дії в період між сигналом про закінчення поєдинку і командою рефері «СТОП » зараховуються, а порушення йдуть у залік .
3 . У разі порушень в костюмі або захисних засобах бійця поєдинок зупиняється для усунення недоліків ( дозволяється допомогу представника команди).


§ 4. Технічні дії .
До технічних дій відносяться : удари руками і ногами ; кидки ; больові прийоми .


§ 5. Зони нанесення ударів : голова; груди ; живіт ; бічні частини тіла ; ноги (крім внутрішньої частини стегна).


§ 6 . Заборонені прийоми .
1 . Заборонені наступні прийоми і дії при веденні бою:
а ) нанесення ударів пальцями в очі ;

б) проведення задушливих захоплень і больових прийомів на шию , хребет , кисть , стопу ;
в) стрибки ногами на лежачого суперника ;
г) удари в пах , шию , по суглобах ніг , внутрішньої частини стегна , потилицю , спину і хребет;
д) больові прийоми у стійці ;
е) захоплення за шолом або грати шолома -маски ;
ж) нанесення ударів і проведення атакуючих дій після команди «СТОП » ;
з) умисні виходи за межі майданчика під час бою ;
і ) порушення дисципліни , грубе , неетичну поведінку по відношенню до свого суперника , учасникам змагань , суддям або глядачам ;
к) у вікових групах « юнаки » - нанесення ударів ногою по супернику що знаходиться в положенні партеру.
2 . У разі зазначених у п.п. «Б» , «г» , «д» , «е» , «ж» , «з» - за однойменне порушення , що не призвели до травмування суперника , бійцеві оголошується :
в перший раз - зауваження;
вдруге - попередження ;
втретє - 2-е попередження;
вчетверте - 3-е попередження з подальшою дискваліфікацією .
3 . У випадках , зазначених у п.п. «А» , «в» , «г» , «д» , «ж» , «і » , «к» спортсмену , яка допустила порушення , відразу може бути оголошено попередження або дискваліфікація на даний поєдинок або за рішенням головного судді до кінця змагань .


§ 7 . Оцінка технічних дій .
1 . Технічна дія бійців оцінюють бічні судді.
2 . Рішення про результат поєдинку приймається заступником головного судді на підставі суддівських записок бічних суддів після закінчення бою .
3 . Поєдинок закінчується :
• після закінчення часу ;
• коли один з бійців має явну перевагу ;
• у разі дискваліфікації одного з бійців ;
• зважаючи на неможливість продовжувати бій одним з учасників через отриману травму ;
4 . Явна перевага присуджується :
• бійцю за атакуюча дія , в результаті якого його суперник втрачає координацію рухів і не може захищатися - Нокаут ;
• бійцеві , у разі отримання суперником 2- х нокдаун ;
• бійцеві , який виконав больовий прийом ;
• бійцеві , суперник якого відмовився продовжувати поєдинок ;
• бійцеві , суперник якого не з'явився на бій або дискваліфікований за допущені порушення Правил;
• бійцеві , суперник якого не з'явився на бій на протязі 3- х хвилин після повторного запрошення на бій ;

• бійцеві , представник ( секундант ) якого зняв свого спортсмена або відмовився від продовження бою .
5 . Перемога за очками присуджується бійцеві , який набрав більшу кількість очок
в поєдинку за суддівськими записками .
Порядок нарахування очок :
^ УДАРИ РУКАМИ
в корпус………………………………………………1

В голову…………………………………………….2
УДАРИ НОГАМИ
по ногах............................................ ............. 1
в корпус.............................................. .................................. 2
в голову .................................................................................. .... 3
позначення в голову ногою у партерi ( у віковій групі « Юнаки ) .......................... 3
При нанесенні ударів , зачитується тільки сильні акцентовані удари, що наносяться в дозволені зони.
КИДКИ
звалювання противника з падінням на нього ............................................ ............. 1
з відривом від килима .............................................. .................................. 2
з відривом від килима , виконаний з великою амплітудою і в швидкому
НОКДАУН .......... .................................................. ..................... 3
Примітка: При нокдауні до кількості очок за технічну дію додається 3 очки.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
заборонене технічна дія або 2 однотипних зауваження - плюс 2 очки супернику.
БОЛЬОВИЙ ПРИЙОМ зараховується після сигналу спортсмена ( голосом або бавовною рукою або ногою ) про здачу .
На виконання больового прийому спортсмену дається не більше 20 сек. На виконання кидка в захопленні або боротьбу в партері надається не більше 10 секунд.


§ 8 . Суддівська оцінка дій спортсменів , що призводять до травм.
1 . Наявність травми , її тяжкість і можливість продовжувати бій визначає лікар змагань. Звільнення від поєдинку може бути дано головним суддею або його заступником на підставі висновку лікаря .
2 . Боєць , з чиєї вини наноситься травма внаслідок проведення забороненого прийому , в результаті чого суперник не може продовжувати бій , дискваліфікується на даний двобій і йому зараховується поразка , а його суперникові чиста перемога .
3 . Якщо боєць отримав травму не з вини суперника і не може продовжувати бій , йому зараховується поразка . Його супернику присуджується чиста перемога .
4 . Якщо обидва бійця одночасно отримали травми і не можуть продовжувати поєдинок ( винні обопільно ) , то обом присуджується поразка .


§ 9 . Визначення результатів поєдинку.

1 . Поєдинок закінчується перемогою одного з учасників явною перевагою , за очками або у разі дискваліфікації одного або обох спортсменів .
2 . Позначення результатів бою в суддівських записках :
явну перевагу - ЯП
перемога за очками - ПО
дискваліфікація - ДК
попередження – W


§ 10 . Визначення переможця
1 . В особистих змаганнях з командним заліком місця визначаються залежно від особистих результатів учасників , що входять у заліковий склад команд. Залікове кількість учасників визначається Положенням про змагання.
У змаганнях, що проводяться за способом вибування , учасник , що посів 1 -е місце у своїй вазі , дає команді 1 очко , зайняв 2-е місце - 2 очки і т.д. Переможці командного чемпіонату визначається за найменшою сумою очок.
У змаганнях, що проводяться за олімпійською системою , в командний залік йдуть тільки призові місця: 1 місце - 5 очок , 2 місце -
3 очок , 3 місце - 2 очки , 4 місце - 1 очко. Місце команди визначається за найбільшою сумою очок. При рівності очок переможці визначаються:
а ) за найбільшою кількістю 1- х (2-х , 3- х і т.д.) місць в особистому заліку ;
б) за найбільшою кількістю перемог ;
в) за найбільшою кількістю перемог явною перевагою ;
г) за найменшою кількістю дискваліфікованих учасників ;
д) за найменшим числом попереджень.
2 . Командний залік може проводитися за будь-який з систем , прийнятих для особистих змагань і визначається Положенням про змагання.
Зразки документів та протоколів при проведенні змагань по армійському рукопашного бою та загальні вимоги до проведення військово - спортивних змагань дані в Додатку .

ДОДАТОК
додаток 1


Порядок складання пар при проведенні змагань з
армійському рукопашного бою


1 . Змагання за олімпійською системою :
а ) порядковий номер учасника (команди) визначається жеребкуванням ;
б) пари визначаються у порядку черговості : 1-й з 2-м , 3-й з 4 -му, 5 -й з 6- м і т.д.;
в) кількість боїв у першому колі визначається необхідністю приведення кількості учасників до числа , кратного 2- м , бої приведення починаються з першої пари .
2 . Змагання за способом вибування .
а ) порядковий номер кожного бійця ( команди ) визначається за жеребом безпосередньо після закінчення зважування.
Пари першого кола складаються в наступному порядку:
менший номер зустрічається з найближчим , наприклад: 1 -й з 2-м , 3-й з 4 -му, 5 -й з 6- м і т.д. При непарній кількості учасників останній номер у першому колі залишається вільним від боїв .
б) у другому колі менший номер зустрічається з ближнім великим номером , з яким він ще не зустрічався , наприклад: 1 - й з 3-м , 2 -й з 4 -му, 5 -й з 7- м і т.д.
Якщо в попередньому колі була непарна кількість учасників ( команд) , то боєць ( команда) залишився вільним , переходить на 1-е місце для складання пар в наступному колі . У цьому випадку боєць ( команда) , що стояв першим за жеребом , займає 2- е місце , другий - 3-е і т.д.
3 . Змагання з коловому способу .
1 . Порядковий номер учасника (команди) визначається жеребкуванням і зберігається на весь час змагань.
2 . Пари складаються таким чином. Для складання пар першого кола пишуться номери учасників у вигляді двох стовпців. Перший номер у лівому стовпчику зверху , а другий - у правому зверху , а під другим стовпцем пишуться послідовно порядкові номери: 3 , 4 , 5 і т.д. в кількості, рівній половині всіх учасників. Продовження переноситься в лівий стовпець по порядку знизу вгору.
Для складання другого і наступних кіл проводиться переміщення номерів: 1 -й номер залишається на своєму місці , а інші переносяться проти годинникової стрілки в кожному наступному колі на одне місце.
При непарній кількості учасників ( команд) в лівій колонці проти останнього номера правої колонки дописується 0 . Боєць ( команда) номер якого виявиться проти 0 , в даному колі звільняється від зустрічей .

Начальник __________________

______________________________________

« » ________________________ 201 _____ г.

ЗАЯВА

на участь команди _________________________________

в чемпіонаті ______________________________ по ______________________

(назва змагань) (вид спорту)


№ пп
Прізвище, імя, по-батькові

Рік народження

Спортивний розряд

Вправа (вагова категорія)

Віза лікаря для допуску до змагань і печатка
Голова спортивного комітету_________________________________________

(військове звання, підпис)

Начальник фізичної подготовки і спорту __________________________________

(військове звання, підпис)

Лікар __________________________________

(підпис, прізвище)

додаток 3

АКТ
прийому місця змагань по армійському рукопашного бою

«___»____________201___г. г.____________________

Цей акт складено головним суддею змагань, представником мiсця що проводить змагання і лікарем в тому, що місце проведення та обладнання відповідає(не відповідає) Правилам змагань армійського рукопашного бою.
ПОЯСНЕННЯ(у разі не відповідності):

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

Адреса місця змагань ________________________________________________________________________________________________________________________
Головний суддя ___________________________
Гол. Секретар ___________________________
Лікар. ______________________________
Представник ___________________________

Додаток 4

^ КАРТОЧКА УЧАСТНИКА
  1   2

Схожі:

П\Правил а
Донецького національного технічного університету складені відповідно до Закону України "Про бібліотеку І бібліотечну справу" з урахуванням...
П\Правила змагань київ 2012
Правила змагань складені на підставі правил змагань Міжнародної федерації асоційованих стилів боротьби fila та всесвітнього комітету...
П\Ці універсальні правила (далі Правила) складені з урахуванням Правил...
Пропозиції щодо внесення змін у Правила приймаються протягом танцювального сезону за електронною адресою
П\Настанови з проведення змагань з пішохідного туризму Вступ
Відповідно до п 13 10 Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту...
П\Настанови з проведення змагань з пішохідного туризму Вступ
Відповідно до п 13 10 Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту...
П\Настанови з проведення змагань із пішохідного туризму
Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури І спорту від 24...
П\Настанови з проведення змагань із пішохідного туризму
Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури І спорту від 24...
П\Положення про всеукраїнську спортивно – патріотичну гру “Гурби – Антонівці -2012”
Завдання змагань полягає в визначенні кращої з двох команди в ході проведення теренової гри. Визначення кращої команди проводиться...
П\Заняття №1
Тема: Вступ. Значення неорганічної хімії у формуванні провізора. Вивчення правил техніки безпеки та правил роботи в хімічній лабораторії....
П\Скарга
Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 341 «Державтоінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка