Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення
Скачати 57.61 Kb.
НазваСуддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення
Дата конвертації06.07.2013
Розмір57.61 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Право > Документы
СУДДЯМ З ВОЛЕЙБОЛУ,

ТРЕНЕРАМ, ЛЮБИТЕЛЯМ ВОЛЕЙБОЛУ !
ПОЯСНЕННЯ

Про нові правила волейболу та порядок їх застосування.
На XXXI Конгресі ФІВБ в Дубаї в 2008 році були затверджені Офіційні волейбольні правила 2009-2012 р.р.

В Чемпионаті України до кінця сезону 2008-2009 р.р. будуть застосовуватися ті правила, по яким грали Чемпіонат з самого початку сезону. Про термін введення нових правил для змагань чемпіонату та Кубку України наступного сезону буде повідомлено додатково.

На світовому рівні нові правила будуть застосовуватись з 1 січня 2009 р., якщо Положенням про конкретні світові змагання не будуть встановлені інші терміни або особливості їх застосування.

Так, наприклад, для 1 и 2 кола Чемпіонату Світу серед чоловіків і жінок 2010 р. встановлені наступні особливості застосування нових правил.


  • Кількість гравців в команді – 12 чоловік (можливі варіанти: 12 звичайних гравців, або 11 звичайних гравців і 1 ліберо, або 10 звичайних гравців і 2 ліберо)

  • При варіанті з двома ліберо в складі команди тренер має право використовувати в кожній грі будь-якого гравця ліберо в якості стартового (діючого) ліберо.

  • Якщо тренер хоче замінити по будь-якій причині (включаючи санкцію), стартового ліберо на резервного ліберо, він може зробити це перепризначення, але тільки один раз в грі. При цьому ліберо, який починав грати не може приймати подальшу участь в данній грі. Це перепризначення повинно бути зроблено, коли два ліберо поза грою, тим самим способом, як і у випадку перепризначення ліберо по травмі або хвороби.

  • В випадку травми або хвороби нового діючого ліберо (який був резервним), він може бути замінений шляхом перепризначення любим гравцем який не знаходився на майданчику в момент перепризнчення (крім стартового ліберо). При цьому травмований ліберо повинен спочатку бути заміщений звичайним гравцем, якого він заміняв.

  • Травмований ліберо, який відновився, може грати як ліберо в наступній грі. Звичайний гравець, який грав, як перепризначений ліберо в наступній грі грає як звичайний гравець.

  • Цей процес перепризначення дозволяється так само і у випадку, коли команда має в складі тільки одного ліберо. У випадку коли ліберо не відновився, перепризначеному ліберо дозволяється грати в наступних іграх.^ На Європейських змаганнях нові правила будуть застосовуватись

на всіх змаганнях ЄКВ, починаючи з Юнацьких Європейських чемпіонатів і всіх Єврокубків, які будуть проводитись після 1 січня 2009 року.
На вищезгаданих змаганнях ЄКВ нові правила будут застосовуватись наступним чином:

- Тільки 12 гравцям дозволено приймати участь у змаганнях ЄКВ.

- В складі команди може бути тільки один ліберо.

- Нумерація футболок зберігається з № 1 до № 18.

- Всі інші нововведення в правила, такі, як швидка заміна (додаток, п.3), торкання сітки, перехід на майданчик суперника (додаток. п.4), повинні застосовуватись на всіх змаганнях ЄКВ які будуть проводитись з 1 січня 2009р.

Інтерпритація основних конкретних змін в правилах ФІВБ 2009-2012 р.р. приведена в додатку.
^ ДОДАТОК
1. Команда

В команді можуть бути до 12 волейболістів, але на ФІВБ і на світових змаганнях для дорослих в фінальному списку команди можливо, на підставі Спеціальних правил змагань, заявити до 14 гравців. Таким чином, змінилась форма 0-2, яку необхідно надавати ФІВБ завчасно. Номери гравців, тому, на звичайних національних змаганнях будуть 1-18 та 1-20 на змаганнях ФІВБ.
2. Ліберо

Збільшення списку команди було зроблено для того, щоб на змаганнях ФІВБ у випадку травми можно було замінити ключових гравців – але ці зміни також дають можливість покращити ігру либеро . На змаганнях ФІВБ, якщо команда реєструє більш як 12 гравців, ДВА ліберо обов’язкові. Якщо зареєстровано більш одного ліберо, тренер по будь-якій причині може поміняти першого ліберо на запасного –але тільки один раз за гру, і тільки після того, як гравець, якого заміщав ліберо, повернувся намайданчик. Тому, перепризначення проходить між гравцем на лаві запасних и гравцем на лаві запасних, тому це не рахується ні заміщенням, ні заміною.

3. Заміна

Для того щоб уникнути конфликту між тренером і другим суддею, процедура заміни також змінюється –тепер тренеру на змаганнях ФІВБ больше не потрібно просити заміну, він може просто відправити гравця в зону заміни. Секретар повинен використовувати зуммер для підтвердження і оголошення заміни. Заміна визнається тільки тоді, коли гравець переступає через продовження лінії атакі в зону заміни. Це також стосується і національних змагань, де зуммер не викоритовується. В цьому випадку другий суддя дає свисток, але не раніше, ніж гравець опиниться в зоні заміни. Якщо тренер просить заміну (це не обов’язково, але і не заборонено), ні секретар (зуммером), ні другий суддя ( свистком) не здійснюють ніяких дій, поки гравець не ввійде в зону заміни. Другий суддя, як і раніше, дозволяє і контролює заміни, але зараз з місця між стійкою й суддівським столом – зараз другому судді немає необхідності йти до лінії нападу.
^ 4. Помилки біля сітки і втручання в гру

Вилучення фрази «під час ігрової дії з м’ячем» з правил про помилки біля сітки дозволило збільшити час находження м’яча в грі. Помилкою більше не рахується, якщо блокуючи, піднімаючись на блок, торкаються сітки, якщо нападаючи, після удару, торкаються сітки, або, коли пасуючи торкаються комірок сітки. Але удар по верхньому краю сітки або використання сітки в якості підтримки класифікується як втручання в гру – тому на такі дії дається свисток. Торкання майданчика суперника будь-якою частиною тіла вище ступнів також дозволено. Це розширює правила середньої лінії. Але якщо торкання фізично заважає супернику або його можливості зіграти м’яч, тоді це рахується помилкою. Дві ці важливі зміни в правилах мали за мету збільшити час перебування м’яча в грі.
^ 5. Взаємодія суддів

Зміна пріорітетів на сітці і середній лінії дозволяє зараз другому судді вернутись до минулої практики - давати свисток і фіксувати помилки в атаці і на блоці гравців задньої лінії.

^ Суддя-секретар викориcтовує зуммер. Суддя-секретар не має зуммера.

Під час чергової паузи в грі, тренер може запросити заміну, але це не спонукає ніяких дій. Тільки входження гравця в зону заміни спонукає дію.

Гравець, бажано з табличкою заміни, входить в зону заміни, секретар, помітивши це, натискає кнопку зуммера, приймає і оголошує запит на заміну. Другий суддя дає свисток (як і зараз). Другий суддя дивиться на секретаря (який може підняти руку і встановити зоровий контакт з другим суддею) і дозволяє заміну з свого місця між стійкою і суддівським столом. Секретар завершує процедуру заміни підняттям рук, у відповідності з практикою і на сьогоднішній час.

Підготував Голова Директорату ФВУ Бібер О.М.

Схожі:

Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення icon“Історія розвитку волейболу”
Волейбол зародився в 1895 у сша; ініціатором гри вважається В. М. Морган (штат Массачусетс)
Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення iconНавчання основам волейболу є складовою частиною програми з фізичного...
Учбовим планом вищих учбових закладів навчання програмному матеріалу за розділом "Волейбол" розраховано на 29 годин з розривом їх...
Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення icon1. Пояснення сторін, третіх осіб та їхніх представників
Пояснення сторін, третіх осіб та їхніх представників є одним із засобів доказування. Ці пояснення мають статус доказів за умов, що...
Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення iconНеправильно Правильно Короткі пояснення

Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення icon"Бабин Яр" бентежить з багатьох причин. Тому для загального огляду...
Юргену Графу1 І бельгійському книготорговцю Зигмунду Фербеке, який надіслав мені цю чудову книгу. Незважаючи на деяку тенденційність...
Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення iconМатеріал з Вікіпедії вільної енциклопедії
Пояснення причин та обговорення — на сторінці Вікіпедія: Статті, що необхідно поліпшити
Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення iconДокладні висновки
Метою наукового стилю є повідомлення, пояснення, тлумачення досягнутих наукових результатів, відкриттів
Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення iconЗасєкіна т. М., Головко м. В
Пояснення будови твердих тіл, рідин І газів на основі атомно-молекулярного вчення про будову речовини
Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення iconПитання до модульної контрольної роботи з курсу
Поясніть різницю між формаційним та цивілізаційним підходами до пояснення історичних процесів та явищ
Суддям з волейболу, тренерам, любителям волейболу ! Пояснення iconВідповідальність за життя та здоров’я дитини покладаю на себе
Довідка чи пояснення зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка