Конституція „студентської республіки умса” Основний закон
Скачати 110.01 Kb.
НазваКонституція „студентської республіки умса” Основний закон
Дата конвертації01.07.2013
Розмір110.01 Kb.
ТипЗакон
skaz.com.ua > Право > Закон
КОНСТИТУЦІЯ „СТУДЕНТСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ УМСА”

Основний закон
Стаття 1.

1. Студентська республіка є студентською міні-державою з власним законодавством, органами влади, грошовою одиницею. Центральна влада у Студентській республіці - це демократично обрані Студентський магістрат та Мер Студентської Республіки.

2. Громадянином Студентської республіки вважається особа, яка має паспорт громадянина Республіки та займає керуючу посаду або входить до складу команди (угруповання) СР.

3. Кожна команда (угрупування) ОБОВ’ЯЗКОВО має мати свій герб та прапорт.

4. Грошовою одиницею Студентської республіки УМСА є бакланчик.

5. Вибори мера та депутатів Студентського магістрату здійснюються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Скринька для голосування у визначений Центральною виборчою комісією (далі - ЦВК) час встановлюється у відкритому та доступному місці.

6. Участь у виборах мера та депутатів Студентського магістрату є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.

7. Терміни проведення виборчої кампанії та голосування у студмістечку визначаються ЦВК.
Стаття 2.

1. Право голосу на виборах голови та депутатів Студентського магістрату мають громадяни студмістечка, які отримали паспорт громадянина Студентської Республіки УМСА.

2. Висувати свою кандидатуру на посаду Студентського мера, депутата Студентського магістрату на виборах у Студентській Республіці мають право громадяни, які мають паспорт Студентської республіки.
Стаття 3.

Кожен виборець на виборах мера та депутатів Студентського магістрату має один голос.
Стаття 4.

Суб‘єктами виборчого процесу є:

1) громадяни студмістечка;

2) ЦВК, утворена відповідно до Основного закону;

3) партії (блоки партій);

4) Іноземні студенти спостерігачі.
Стаття 5.

1. Право створення партій у Студентській республіці належить громадянам студмістечка, які зареєстровані в ЦВК.

2. Партія має складатись щонайменше з тринадцяти громадян студмістечка, які є представниками щонайменше трьох курсів чи факультетів.

3. Для реєстрації партій до ЦВК подаються наступні документи:

 • заява про створення партії від засновників партії (не менше трьох, представників різних курсів чи факультетів) із зазначенням їхніх прізвищ та імен, дати народження, населеного пункту проживання, курсу, факультету;

 • протокол установчого з’їзду партії із зазначенням складу керівних органів партії. На установчому з‘їзді обов’язково повинен бути присутній член ЦВК;

 • список всіх членів партії із зазначенням їхніх прізвищ та імен, курсу (по нумерації членів партії починаючи з першого прізвища буде визначатись їх прохідність до студентського магістрату );

 • програма партії;

 • реєстраційний внесок у розмірі 50 бакланчиків.

 1. Право на висунення кандидатів на посаду мера Студентської республіки мають партії, блоки партій та сам кандидат шляхом самовисування.

5. Партії для досягнення власних цілей можуть об’єднуватись у блоки партій. Про установчий з’їзд блоку партії повинні повідомити заздалегідь ЦВК.

 1. Для створення блоку партії повинні подати до ЦВК:

  • заяву із зазначенням назви блоку, партій-складових блоку;

  • протоколи з’їздів партій про створення блоку партій;

  • протокол міжпартійного з’їзду про створення блоку;

  • програма;

  • список всіх членів блоку (по нумерації членів партії починаючи з першого прізвища буде визначатись їх прохідність до студентського магістрату).

 1. Кожна партія (блок) може висунути лише одного кандидата на посаду мера Студентського магістрату. Партія, яка увійшла до складу блоку, не може самостійно від блоку висунути свого кандидата на посаду мера Студентського магістрату.

 2. Для реєстрації кандидата на посаду мера Студентської республіки партія подає:

 • заяву від кандидата на посаду мера;

 • протокол з’їзду партії про висунення кандидата;

 • програму кандидата;

 • автобіографію кандидата;

 • реєстраційний внесок у розмірі 50 бакланчиків.

Блок партій подає:

 • заяву від кандидата на посаду мера;

 • протокол міжпартійного з’їзду про висунення кандидата;

 • програму кандидата;

 • автобіографію кандидата;

 • реєстраційний внесок у розмірі 50 бакланчиків.

9. Студентський магістрат студмістечка складається з десяти депутатів. Місця у Студентському магістраті розподіляються за підсумками виборів згідно пропорційної системи відповідно до кількості голосів, що були віддані за кожну партію (блок). Якщо за виборчий список партії (блоку) було віддано голосів менше ніж 10 % від усіх, хто прийняв участь у голосуванні, то жоден член виборчого списку цієї партії (блоку) не потрапляє до Студентського магістрату.

10. Кандидат на посаду мера Студентського магістрату також може зареєструватися в ЦВК шляхом самовисування. Для цього він повинен подати:

 • заяву від свого імені до ЦВК;

 • виборчу програму;

 • автобіографію;

 • реєстраційний внесок у розмірі 50 бакланчиків;

 • не мати судимості;

 • не менше двадцяти підписів громадян студентської республіки про те, що вони підтримують кандидата на посаду мера.


Стаття 6.

1. Початок виборчого процесу оголошує ЦВК відповідно до строків, які визначені ЦВК містечка.

2. Виборчий процес складає такі етапи:

1) утворення партій;

2) розширення ЦВК з представників від партій;

3) реєстрація виборчих списків кандидатів у депутати Студентського магістрату та на посаду голови Студентського магістрату;

4) проведення виборчої агітації;

5) голосування;

6) підрахунок голосів та встановлення підсумків голосування.

3. Голосування проводиться в один тур.

4. На посаду мера Студентської республіки вважається обраним той кандидат, який набрав просту більшість голосів виборців, що прийняли участь у голосуванні. За процедурою голосування та підрахунку голосів можуть спостерігати по одному офіційному спостерігачу від кандидатів на посаду мера Студентського магістрату та від кожного виборчого списку.

5. Виборчий процес завершується офіційним оприлюдненням ЦВК результатів виборів голови та депутатів Студентського магістрату, та офіційним складанням своїх повноважень попередньому уряду.
Стаття 7.

1. Розширений склад ЦВК формується з членів партій. ЦВК складається із 5 чоловік. Кожна партія може делегувати одного свого члена до ЦВК, з них жеребкуванням визначаються 4 члени ЦВК. Остаточний склад ЦВК затверджує голова Адміністрації студентського містечка.

2. Голова ЦВК призначається відповідно до наказу мера Студентської республіки особисто.

3. Члени ЦВК обирають зі свого складу секретаря комісії.

4. Повноваження ЦВК:

1) забезпечує підготовку та проведення виборів голови та депутатів Студентського магістрату;

2) вирішує питання про реєстрацію або зняття з реєстрації блоків партій;

3) забезпечує створення бюлетенів для голосування та їх цілісну доставку до виборчої дільниці;

4) затверджує текст виборчого бюлетеня;

5) розглядає скарги, звернення і заяви стосовно підготовки та проведення виборів та приймає щодо них вмотивоване рішення;

6) здійснює підрахунок голосів, встановлення підсумків голосування та результатів виборів голови та депутатів Студентського магістрату, у терміни, які визначаються Адміністрацією студмістечка.

 1. оголошує обраного мера та депутатів Студентського магістрату;

 2. вирішує інші питання відповідно до Основного закону.

 1. Члени ЦВК не мають права приймати участь у агітації за чи проти кандидата на посаду мера та депутатів Студентського магістрату.

 2. Представництво у ЦВК може бути припинено достроково у зв’язку з порушенням Основного закону. Рішення про дострокове припинення діяльності члена ЦВК приймається більшістю голосів членів комісії. Питання про дострокове припинення діяльності члена ЦВК може бути підняте і Адміністрацією студмістечка.


Стаття 8.

1. ЦВК вирішує питання про реєстрацію або зняття з реєстрації у разі порушення Основного закону кандидатів на посаду голови та в депутати Студентського магістрату;

2. Підставою для зняття партії з реєстрації є:

1) рішення з’їзду партії про її ліквідацію або реорганізацію, про що подається заява до ЦВК з підтверджуючим протоколом;

2) порушення Основного закону;

3. Підставою для зняття з реєстрації кандидатів на мера та депутата Студентського магістрату є:

 1. заява кандидата на посаду мера та в депутати Студентського магістрату, подана до ЦВК;

 2. список партії (блоку) може бути знятий за рішенням з’їзду партій (між - партійного з’їзду блоку) та після цього відповідної заяви до ЦВК з підтверджуючим протоколом;

3) порушення Основного закону;

4) вживання ними алкогольних напоїв та наркотичних речовин у межах студмістечка.

4. У межах студмістечка пиво не вважаються алкоголем.
Стаття 9.

1. Дозволяються всі форми агітації за чи проти кандидатів, якщо вони не суперечать Законам Студентської республіки, Основному закону та не ображають честь та гідність кандидатів, членів ЦВК, Адміністрації студмістечка та інших громадян.

2. Усі агітаційні матеріали мають бути зареєстровані у ЦВК ще до їх поширення. На агітаційних матеріалах має стояти наклад, відповідальний за вихід, місце виготовлення. Про проведення публічних акцій у письмовій формі має бути повідомлена ЦВК, Міністра МВС та мера Студентської республіки у термін тридцять хвилин до заходу.
Стаття 10

1. На території Студентського містечка працюють судові установи, будь-який громадянин може звернутися до суду, або подати скаргу на будь-якого громадянина студентської республіки включаючи і студентські органи влади.
Стаття 11

1. Всі члени Адміністрації звільняються та призначаються згідно наказу мера Студентської республіки.

2. Всі скарги щодо рішень ЦВК можуть бути подані громадянами до суду, або меру Студентської республіки, які виносять остаточне рішення, що оскарженню не підлягає.
Стаття 12

1. Всі громадяни Студентської республіки мають право створювати приватні підприємства.

2. Для реєстрації приватного підприємства необхідна заява про взяття на облік у Національний банк, МВС та дозвіл мера Студентської республіки. Ці документи подаються у Міністерство юстиції, де видається дозвіл на відкриття приватного підприємства.

3. До складу приватного підприємства повинно входити щонайменше 3 особи: Голова, секретар, заступник голови.

4. При реєстрації приватного підприємства громадянин зобов’язаний заплатити єдиний податок у розмірі 50 бакланчиків.
Стаття 13

1. Уряд студентської республіки може створювати робочі місця для своїх громадян.

2. Для отримання роботи на державній службі, необхідно звернутись у центр працевлаштування, де є перелік необхідних державі професій.

3. Якщо претендент на посаду не відповідає вимогам для роботи, державна установа має право не взяти даного громадянина на роботу.

4. У випадку, коли є декілька претендентів на одне робоче місце, державна установа проводить кастинг, для вибору найбільш гідного цій посаді робітника.

5. Талони на харчування отримують лише робітники державних установ, керівний склад приватних підприємств (3 особи), ініціативна група (яка потім стає керівним складом) партій та кандидат на посаду мера, шляхом самовисування. Талони на харчування та заробітна плата видається Національним банком Студентської республіки.
Стаття 14

1. На території Студентської республіки мають право знаходитись іноземні спостерігачі та посли при наявності закордонного паспорту та візи, виданої мером Студентської республіки. Посли іноземних країн повинні також мати дипломатичну угоду, підписану мером Студентської республіки.

2. Студентська республіка не визнає війни, як засобу вирішення дипломатичних та політичних проблем і мирно співіснує з іншими країнами.

3. Посли іноземних країн мають дипломатичний імунітет. Територія посольства є територією іноземної держави, де не діють закони Студентської республіки.

4. Громадяни Студентської республіки можуть працювати у посольствах іноземних країн за наявності договору на працю, підписаного послом.

5. Посли іноземних країн можуть надавати гуманітарну допомогу Студентській республіці.

6. Громадяни Студентської республіки можуть приймати іноземне громадянство, позбавляючись таким чином громадянства Студентської республіки. Громадяни, що прийняли іноземне громадянство, стають іноземними спостерігачами та повинні отримати візу від мера Студентської республіки.

7. У випадку, коли громадянину Студентської республіки надається політична схованка, віза надається автоматично, за наявності офіційної ноти посла.

8. Іноземні спостерігачі та посли мають всі права громадян Студентської республіки без виключень.

9. Іноземні спостерігачі та посли мають всі обов’язки громадян Студентської республіки, за виключенням ст. 14 Конституції Студентської республіки, а також не несуть карної відповідальності, за виключенням ст. 15 Конституції Студентської республіки.
Стаття 15

1. Студентська республіка може формувати власні збройні сили для захисту свого суверенітету, прав та свобод громадян.

2. Мер Студентської республіки має право оголосити тотальну мобілізацію країни.

3. При тотальній мобілізації всі громадяни Студентської республіки, що проходять у віковий ценз, який установлюється мером, зобов’язані вступити до лав військ Студентської республіки.

4. Мер Студентської республіки має право створити армію за контрактом та без мобілізації. Умови контракту мер визначає на власний розсуд.

5. Громадяни іноземних країн не можуть служити в армії Студентської республіки.
Стаття 16

1. Студентська республіка визначає найтяжчими – злочини проти людства та держави.

2. Злочини проти держави є зрада. Під державною зрадою слід розуміти дії чи бездіяльність, що ставлять під загрозу права та свободи громадян Студентської республіки; видача таємної інформації громадянам інших країн або інші дії чи бездіяльність, що несуть загрозу суверенітету Студентської республіки.

3. Злочином проти держави є шпигунство. Під шпигунством слід розуміти дії іноземних громадян, що перебувають на території Студентської республіки, які загрожують суверенітету Студентської республіки, правам та свободам її громадян.

4. У разі підозри в шпигунстві посла іноземної країни, його арешт можливий лише за умови:

а) відкритої пропаганди війни чи революції або інших дій, спрямованих проти уряду Студентської республіки.

б) наявності санкції, підписаної мером та Верховного суду.

В іншому випадку посол не може бути заарештований.

5. У разі арешту іноземного посла він підлягає відкритому суду Верховного судді у присутності Мера та Міністра внутрішніх справ.

6. У разі визнання іноземного посла винним у шпигунстві, можливе застосування наступних покарань:

а) депортація за межі Студентської республіки.

б) штраф у розмірі 500 бакланчиків.

в) обмеження пересування (блокада посольства) на термін, який вирішує Верховний суд.

Мер Студентської республіки


____________

Схожі:

Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconОсновний закон” – “lex fundamentalis
У спеціальній довідковій літературі походження слова “конституція” пов’язують з латинським “constitutio”, що в перекладі на українську...
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconЗакон: поняття, ознаки, види та заходи по підвищенню його ролі. Конституція...
Юридична відповідальність: поняття,ознаки, стадії, функції та види. – 2008/2011. – 30 с./32 с
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconЗакон: поняття, ознаки, види та заходи по підвищенню його ролі. Конституція...
Теорія держави І права, історія держави І права україни, історія держави І права зарубіжних країн
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconЗакон визначає правила легалізації перебування іноземців, котрі проживають...
...
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconЗакон студентської республіки про вибори Студентського мера та депутатів...
Вибори Студентського мера та депутатів Студентського магістрату базуються на принципах прозорості, чесності та відкритості. Вибори...
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconКількісний склад учасників «Студентської республіки» 201 2
Основна команда складається з 15 людей, вони можуть брати участь у всіх іграх фестивалю
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconСклад студентської ради при голові обласної державної адміністрації
Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», голова студентської ради голова...
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconДонецький юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України
Закон України "Про нотаріат" як основний законодавчий акт, що регулює діяльність органів нотаріату
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон icon1 Всесвітньо відомі історики, філософи, економісти, письменники,...
Так, політична економія називає закон вартості, закон попиту І пропозиції, закон грошового обігу, закон концентрації виробництва...
Конституція „студентської республіки умса” Основний закон iconЗасідання Ради президентів Студентської Ради
Питання №7. Вступ Студентської Ради кну до Української асоціації студентського самоврядування
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка