До [назва господарського суду] Позивач: [ім'я позивача]
Скачати 48.64 Kb.
НазваДо [назва господарського суду] Позивач: [ім'я позивача]
Дата конвертації01.07.2013
Розмір48.64 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Право > Документы
До [назва господарського суду]

Позивач: [ім'я позивача]
[повна адреса позивача, індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]
Відповідач: [ім'я або назва відповідача]
[повна адреса відповідача, індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]
[якщо номери засобів зв’язку
невідомі, доцільно зазначити:
"(номери засобів зв’язку невідомі)"]

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення суми боргу з урахуванням індексу інфляції та 3% річних

[Дата] Позивачем було продано Відповідачеві [назва поставленого товару] вартістю [ціна] грн. Зазначене устаткування було прийняте Відповідачем, про що свідчить підпис на видатковій накладній за [номер та дата накладної] (копія додається).

Однак, всупереч домовленості між сторонами оплату за придбане обладнання Відповідачка під час отримання товару не провів. Оскільки договір між сторонами був укладений в усній формі і термінів оплати зафіксовано не було, Позивачем на адресу Відповідача було направлено претензію щодо сплати вартості товару (копія додається).

Перший раз претензія направлялась [дата] цінним листом з описом вкладення, що підтверджується повідомленням про вручення  та описом вкладення у цінний лист (копії додаються).

Однак, враховуючи, що Відповідач жодним чином не відреагував на висунуті вимоги, претензія була надіслана повторно. При цьому, відповідно до повідомлення відділення зв'язку  (копія додається) цінний лист від [дата] повернено у зв’язку з закінченням терміну зберігання.

Повторно претензія направлялась [дата] (копія квитанції додається) рекомендованим листом з повідомленням про вручення і була отримана Відповідачем особисто [дата]. Про це свідчить відмітка у повідомленні про вручення рекомендованого листа (копія додається).

Незважаючи на спроби Позивача врегулювати спір в позасудовому порядку, Відповідач досі не задовольнив його законних вимог.

^  1. Підстави виникнення боргу.

Частиною першою статті 174 Господарського кодексу України (далі – ГК) встановлено, що господарські зобов'язання можуть виникати серед іншого з:

- закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність;

- господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ч.2 ст.180 ГК господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. При цьому, відповідно до частини третьої тієї ж норми при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Згідно з ч.1 ст.181 ГК допускається укладення договору шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень. Саме таким підтвердженням є зазначена вище накладна, згідно якої Відповідач отримав товар від Позивача.

Враховуючи, що предметом договору між сторонами був продаж обладнання в кількості однієї штуки,- строк договору визначений моментом продажу цього обладнання. Предмет та ціну договору зафіксовано в письмовій формі у зазначеній накладній про отримання товару.

Наведене вище підтверджує, що між сторонами було укладено у відповідній законодавству формі договір купівлі-продажу.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання – відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Як зазначено вище, Позивачем було надано Відповідачеві обумовлений товар. Належність виконання Позивачем обов’язків по договору, крім накладної від [дата], підтверджується також відсутністю протягом тривалого часу (понад ??? місяць) жодних зауважень чи претензій з боку Відповідача.

Водночас Відповідачем досі не проведено розрахунок.

Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 193 ГК До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до ч. 3 ст. 530 ЦК якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Враховуючи, що претензію щодо оплати товару Відповідач отримав [дата], здійснити оплату він був зобов'язаний до [дата] року включно.

^ 2. Розрахунок суми боргу та пені.

Згідно зі ст. 625 ЦК України Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три процента річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Як зазначено вище, дане зобов’язання мало бути виконане до [дата] включно. Отже, санкції нараховуються з [дата].

Відповідно до розрахунку, що додається зазначені суми складають:

-       сума боргу з урахуванням індексу інфляції – [сума] грн. (в тому числі [сума] грн. сума інфляції);

-       3% річних – [сума] грн.,

а всього – [сума] грн.

Крім того, Позивач для уклав договір про надання правової допомоги з адвокатом Коцаном М.В. (копія договору додається).

Відповідно до ст.44 ГПК витрати на правову допомогу адвоката є складовою судових витрат.

Нормою ч.4 ст.49 ЦПК передбачено, що суми, які підлягають сплаті за послуги адвоката при задоволенні позову покладаються на відповідача.

В зв’язку з наведеним, прошу врахувати при вирішенні справи витрати на правову допомогу адвоката в сумі [сума] грн. (розрахунок використаного часу та гонорару додається).

^ 3. Підвідомчість, підсудність, запобіжні заходи

Згідно з ч.1 ст.12 ГПК справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів підвідомчі господарським судам.

Відповідно до ч.2 ст.15 ГПК справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача.

Згідно вимог п. 6-1) ч.2 ст. 54 ГПК повідомляю, що запобіжні заходи відповідно до розділу V-1 ГПК не вживались.

В зв'язку з наведеним, керуючись ст.ст. 174, 193 ГК, ст.ст. 1, 12, 15 ГПК,

прошу суд:

1. Прийняти дану позовну заяву до розгляду.

2. Стягнути з Відповідача на користь Позивача:

а).    [сума] грн. боргу з урахуванням індексу інфляції .

б).     [сума] грн. 3% річних.

3. Всі судові витрати, пов’язані з розглядом справи покласти на Відповідача.

Додатки:

[дата]

Директор [назва]                                __________________                       [ім'я директора]

Схожі:

До [назва господарського суду] Позивач: [ім\До [назва суду] Позивач: [ім'я позивача]
Дата] року між сторонами по справі було укладено договір оренди (копія додається) сідлового тягача марки [марка автомобіля], номер...
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\[назва суду] Позивач 1: [П. І. Б.]
Відповідач 2: [назва органу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб]
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\[назва суду] Позивач: [П. І. Б.]
У шлюбі з відповідачем народився спільний син [П. І. Б., дата народження], що підтверджується свідоцтвом про народження
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\[назва суду] Позивач: [П. І. Б.]
У шлюбі з відповідачем народився спільна дитина [П. І. Б., дата народження], що підтверджується свідоцтвом про народження
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду
Чи у всіх випадках на виконання рішення господарського суду повинен видаватися наказ, враховуючи, що відповідно до статті 116 гпк...
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\До [назва суду] Позивач
Дата] на автодорозі Київ – Чоп мала місце дорожньо-транспортна пригода (дтп), в якій було пошкоджено належний мені автомобіль марки...
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\[назва суду] Позивач: [П. І. Б.]
Копію заочного рішення ми не отримували, про наявність рішення дізналися під час ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження,...
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\До [назва суду] Позивач
Договір). Предметом страхування за Договором є автомобіль марки [марка автомобіля], державний реєстраційний номер [номер реєстрації]....
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\[назва суду]
Відповідач 2: [назва органу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб]
До [назва господарського суду] Позивач: [ім\Закону України
Я, (Позивач) вважаю за необхідне надати суду додаткові пояснення до касаційної скарги по адміністративній справі №818/525/13-а про...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка