18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті
Скачати 98.77 Kb.
Назва18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті
Дата конвертації26.06.2013
Розмір98.77 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Право > Документы
Завдання 1

18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи і перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті. На гроші, які прислали йому батьки на придбання куртки і костюма, він придбав у свого знайомого Дудика магнітолу. Коли батько Дмитра Соколова дізнався про цю покупку, він звернувся до суду з позовом про розірвання договору між його сином і Дудиком, мотивуючи це тим, що Соколов перебуває на утриманні батьків і тому не має права розпоряджатися грошима, які були дані йому на придбання певних речей.

Як суд має вирішити дану справу?
Завдання 2

А. Коробкова після трагічної смерті обох батьків мешкала в отриманому у спадок будинку разом з тіткою, яка була призначена її піклувальником. Коли А. Коробковій виповнилося 16 років, вона уклала шлюб з 20-річним Лянко, який проживав у іншому місті. У зв’язку з від’їздом до чоловіка А. Коробкова вирішила продати будинок і знайшла покупця. Однак нотаріус, незважаючи на пред’явлене Коробковою свідоцтво про шлюб, відмовився посвідчувати договір купівлі-продажу, мотивуючи свою відмову тим, що Коробкова є неповнолітньою, а дозволу органу опіки і піклування та піклувальника на продаж будинку у неї немає. Коробкова оскаржила рішення нотаріуса до суду.

Яке рішення повинен прийняти суд?
Завдання 3

Сімнадцятирічний Петро Калугін на першу свою заробітну плату придбав у Михайла Мацько куртку. Батьки Петра стали вимагати, щоб він повернув куртку Калугіну і забрав у нього сплачені за неї гроші. Петро не слухав, і наступного дня уклав договір міни з Семковим, за яким Петро передавав Семкову куртку, а взамін одержував від нього годинник. Батьки Калугіна зажадали розірвання і цього договору.

Оскільки контрагенти за обома договорами відмовилися їх розривати, батьки Калугіна звернулися до суду з позовами про визнання цих договорів купівлі-продажу і міни недійсними.

Чи підлягають ці позови задоволенню?
Завдання 4

8-річний Сашко і 10-річний Євген, граючись на подвір’ї, розклали недалеко від сараю багаття, від якого цей сарай згорів. Власник сараю І.Айсман звернувся до батьків Сашка та Євгена з позовом про відшкодування йому збитків. Батьки цих дітей заперечували проти позовних вимог, посилаючись на те, що діти недієздатні, і тому відповідальність за заподіяну шкоду не несуть, у свою чергу вони (батьки) були під час заподіяння шкоди на роботі, тому також не відповідають за дії своїх дітей.

Як слід вирішити справу?
Завдання 5

Петро Ярченко був обмежений у дієздатності за зловживання спиртними напоями. Піклувальником призначили його дружину Олену Ярченко. У відсутність дружини Петро Ярченко продав телевізор, що був спільною сумісною власністю подружжя, сусідові Карталевичу. При цьому за телевізор, що коштував 1000 грн., Ярченко одержав 150 грн., половину з яких у той же день пропив із друзями. Повернувшись із відрядження, дружина Ярченка зажадала від сусіда Карталевича повернення телевізора. Оскільки сусід відмовився це зробити, вона звернулася до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу телевізора недійсним, вимагаючи його повернення.

Вирішіть справу.
Завдання 6

Сімнадцятирічний Іван Юрський у відсутність батьків продав двадцятирічному сусідові Карасю за 450 грн. належний йому мобільний телефон, який нещодавно придбав за 970 грн. Довідавшись про цей правочин, батьки Івана зажадали від Карася повернення телефону, однак той відмовився. Тоді батько Івана звернувся до суду з позовом до Карася, в якому вимагав визнати договір, укладений його сином з Карасем, недійсним, як такий, що був укладений без згоди батьків. Заперечуючи проти позову, Карась пояснив, що оскільки Іван купив телефон на власну заробітну плату, він може сам розпоряджатися своєю річчю, а тому немає підстав для визнання договору купівлі-продажу недійсним.

Чи підлягає позов задоволенню і чому?
Завдання 7

Прокурор звернувся в Одеський міський суд з заявою, в якій просив оголосити Соколова померлим, мотивуючи це тим, що 10 травня 2011 року Соколов не з’явився для виконання своїх трудових обов’язків на судно, на якому він працював. Розслідуванням місце знаходження Соколова не встановлено. Прокурор, посилаючись на матеріали розслідування, вважав, що Соколов втопився, купаючись у морі в нетверезому стані. Одеський міський суд рішенням від 11 вересня 2011 року заявлену прокурором заяву задовольнив.

Чи правильним є таке рішення суду?


Завдання 8

Смирнов на озері ловив рибу. Човен перекинувся і він потонув. Усе це сталося на очах чотирьох мешканців сусіднього села, які ловили рибу з берега. Тіло Смирнова знайти не вдалося.

Дружина Смирнова через 6 місяців після нещасного випадку звернулася до суду із заявою про оголошення її чоловіка померлим.

Яке рішення має прийняти суд?
Завдання 9

Лукомський був оголошений померлим відповідно до вимог закону. Його майно (будинок, автомобіль, бібліотека та деякі інші речі) перейшло у спадок до його дружини як єдиної спадкоємиці першої черги. Через рік вона продала будинок Сучкову, автомобіль – Анохіну, бібліотеку – Жаркову. Усі вони знали, що купують речі, що належали особі, оголошеній померлою. Частину одержаних від продажу речей грошей дружина Лукомського витратила на купівлю меблів.

Через два роки після оголошення Лукомського померлим, він з’явився. На цей час його дружина уже уклала новий шлюб з Мілько і відмовилась повернутися до Лукомського, а також відмовилася повернути йому речі, що збереглися, і гроші, одержані за продане майно.

Лукомський звернувся до суду з позовом до своєї дружини та осіб, яким вона продала успадковані речі. Від останніх він вимагав повернення будинку, автомобіля та бібліотеки, а від дружини – скрипки, фотоапарата, телевізора та меблів, оскільки вони були придбані на кошти, одержані від реалізації його майна. Також Лукомський вимагав передання йому грошей, виручених від реалізації його майна. Крім того, він просить суд визнати недійсним шлюб його дружини з Мілько, оскільки згоди на розлучення не давав.

Як потрібно вирішити справу?

Завдання 10

Восьмирічний Сергій Юрченко, що проживав разом з батьками в м. Харкові, одержав за заповітом у спадок від свого діда будинок у м. Полтаві, тому використовувати його для проживання він і його батьки не могли. Між іншим, батьки Сергія проживали з сином у гуртожитку. Батьки Сергія вирішили продати успадкований ним будинок, а на виручені кошти придбати інший будинок у Харкові. Для цього вони звернулися до юриста за роз’ясненням, як слід діяти.

Надайте консультацію.

Завдання 11

Будівельно-монтажне управління уклало договір із садовим товариством «Озерне», відповідно до якого зобов’язувалося електрифікувати садові ділянки товариства у травні-серпні 2011 року.

В червні 2011 року управління зажадало від садоводів, які проживали в будинках, до яких було проведено електромережу, оплатити виконані роботи. Оскільки садоводи відмовилися виконати цю вимогу, управління звернулося з позовом до суду.

Вирішіть справу.
Завдання 12

Сімнадцятирічний Іван Юрський у відсутність батьків продав двадцятирічному сусідові Карасю за 450 грн. належний йому мобільний телефон, який нещодавно придбав за 970 грн. Довідавшись про цей правочин, батьки Івана зажадали від Карася повернення телефону, однак той відмовився. Тоді батько Івана звернувся до суду з позовом до Карася, в якому вимагав визнати договір, укладений його сином з Карасем, недійсним, як такий, що був укладений без згоди батьків. Заперечуючи проти позову, Карась пояснив, що оскільки Іван купив телефон на власну заробітну плату, він може сам розпоряджатися своєю річчю, а тому немає підстав для визнання договору купівлі-продажу недійсним.

Чи підлягає позов задоволенню і чому?
Завдання 13

19-річний студент інституту Віктор Саченко одержав з м. Славути, де проживали його батьки, телеграму з проханням терміново приїхати, оскільки тяжко захворів батько. Але грошей на дорогу у Віктора не було, оскільки за два дні до одержання телеграми він придбав зимову куртку вартістю 1000 грн., і більше грошей у нього не залишилося. Віктор звернувся до коменданта гуртожтику Волкова з проханням позичити йому 200 грн. на дорогу додому, але той відмовився, запропонувавши Саченкові продати йому (Волкову) куртку за 200 грн. Оскільки у Віктора не було іншого виходу, йому довелося погодитись із пропозицією Волкова. Через два місяці Віктор повернувся і звернувся до Волкова з вимогою повернути йому куртку. При цьому він обіцяв повернути одержані за неї гроші. Волков відмовився виконати цю вимогу. Віктор Саченко звернувся до суду з позовом про розірвання даного договору купівлі-продажу.

Як слід вирішити справу?
Завдання 14

Савічев зайшов до свого знайомого Тулька і застав того у стані сильного сп’яніння. Тулько запропонував Савічеву випити горілки і продовжував пити сам. Потім Тулько зняв свого годинника, який був куплений ним за кілька днів до цього за 950 грн., і подарував його Савічеву. Наступного дня Тулько зажадав від Савічева, щоб той повернув йому годинник. Оскільки Савічев відмовився це зробити, Тулько звернувся до суду з позовом про визнання договору дарування недійсним. Заперечуючи проти позову Савічев зазначив, що Тулько добровільно, без жодного зовнішнього тиску, уклав цей договір, а стан сп’яніння не є підставою для визнання договору недійсним.

Вирішіть справу.
Завдання 15

Караменко вирішила продати стару віолончель, що дісталася їй у спадок від діда. Її знайомий Ромоданов, що працював у майстерні з ремонту музичних інструментів і добре на них розумівся, уважно розглянувши віолончель, сказав, що інструмент поганий і Караменко може продати його не більше, як за 85 грн. Ромоданов сказав, що згоден за цю ціну купити інструмент, щоб подарувати його свому племіннику.

Караменко продала Ромоданову віолончель за 85 грн. Через декілька місяців Караменко зустріла близького знайомого свого покійного діда. З розмови з ним вона дізналася, що віолончель, яка належала дідові, є дуже цінним і рідкісним інструментом, вартість якого становить близько 800 грн. Караменко звернулася до Ромоданова з вимогою повернути їй віолончель, на що той відповів відмовою.

Караменко звернулася до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу недійсним.

Вирішіть справу.
Завдання 16

При виконанні земляних робіт, пов'язаних з будівництвом будинку, робітник Петренко знайшов металеву скриньку з золотими монетами, перлами, прикрасами із золота і коштовними каменями.

Петренко здав скарб до місцевої Ради. При цьому він вимагав, щоб йому видали винагороду за знайдений скарб. Йому відмовили в цьому, вважаючи, що Петренкові винагорода не належить, оскільки копання котловану входило до його службових обов’язків.

Чи має право Петренко на винагороду? Якщо так, то в якому розмірі?
Завдання 17

Вітренко отримала у спадок декілька картин відомих художників. Оскільки вона не забезпечувала належним чином схоронність картин, вони почали псуватися, з’явилися тріщини і виникла загроза, що фарба почне осипатися. Музей мистецтва звернувся до суду з позовом про вилучення цих картин у Вітренко. Позов музею було задоволено. Суд виніс рішення про безоплатне вилучення і передачу картин у фонд музею. Вітренко оскаржила рішення районного суду до апеляційного.

Чи підлягає скарга задоволенню?

Завдання 18

У Сіренка були вкрадені цінні речі. Про крадіжку він заявив в органи міліції. Проте розшукати вкрадені речі не вдалося. Через чотири роки після крадіжки Сіренко побачив свій костюм (який був в числі вкраденого) у комісійному магазині. Як виявилося, костюм був зданий на комісію Лагутіним. Сіренко подав позов до магазину і Лагутіна про повернення йому костюма. Лагутін в суді пояснив, що рік тому купив костюм у незнайомого чоловіка. Суд відмовив у задоволенні позову Сіренка, мотивуючи це тим, що Сіренко пропустив строк позовної давності, оскільки з часу, коли Сіренкові стало відомо про порушення його прав, пройшло більше трьох років.

Чи згодні ви з рішенням суду і чому?^ ЗАВДАННЯ №19

Мироненко разом з сім’єю мав бути направлений у відрядження строком на 5 років. Мироненко хотів доручити своєму сусідові Хомченкові наглядати за його майном і квартирою. Хомченко погодився не лише охороняти і управляти майном Мироненка, але обіцяв також відремонтувати квартиру і машину (останню через станцію техобслуговування). Мироненко звернувся до юридичної фірми з питанням, як слід оформити такий договір.

Надайте консультацію.
^ ЗАВДАННЯ №20

Чуйко 1 червня 2010 р. позичив у Кузьменка 1500 грн. Сторони домовилися, що гроші буде повернуто через місяць. Договір був укладений в усній формі, але в присутності двох знайомих Кузьменка – Цемка і Маринича. В обумовлений строк Чуйко грошей не повернув, а 10 вересня 2010 р. виїхав на роботу в іншу область.

1 лютого 2011 року Чуйко надіслав Кузьменкові грошовий переказ на суму 750 грн., а частину боргу, що залишилась, обіцяв повернути найближчим часом. Повернувся Чуйко 20 червня 2011 року, але грошей не віддав і на лист Кузьменка від 15 серпня 2011 р. не відповів. 5 квітня 2012 р. Кузьменко звернувся до суду з позовом до Чуйка. Чуйко просив суд викликати Цемка і Маринича для підтвердження факту і умов укладеного договору позики.

Як суд повинен вирішити цю справу?

ЗАВДАННЯ 21

Павленко видав своїй дружині Павленко Ю. розписку в тому, що він при оформленні заповіту на належне йому майно не згадає в ньому дітей від свого першого шлюбу. Через рік після цього Павленко помер. В його заповіті, посвідченому нотаріусом, передбачалося, що все майно, яке йому належить, він заповідає в рівних долях дітям від першого шлюбу – 20-річній доньці і 23-річному сину. Павленко Ю. звернулась до суду з позовом про визнання заповіту недійсним, посилаючись на те, що при його складанні Павленко порушив угоду, яку вона з ним уклали і яка була закріплена виданою ним розпискою.

Які можливості включає зміст правоздатності фізичних осіб? Чи порушує правочин, вчинений подружжям Павленків норми ЦКУ про правоздатність? Яке рішення має прийняти суд?


^ ЗАВДАННЯ №22

Після смерті Гудновського залишилося майно: жилий будинок, предмети домашньої обстановки і вжитку, а також вклад у банку. Оскільки Гудновський проживав один, нотаріус вжив заходи щодо охорони майна, попередньо склавши його опис. При цьому нотаріус виявив в числі інших речей золоті брошку, годинник, сережки з діамантами, золоту обручку, срібні ложки, зливок золота вагою 72 г і зливок срібла вагою 224 г. Через два місяці після відкриття спадщини в нотаріальну контору звернулася донька Гудновського з заявою про прийняття спадщини, а ще через чотири місяці вона звернулась до нотаріуса із заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину. Нотаріус видав свідоцтво про право на спадщину на будинок, предмети домашньої обстановки і вжитку, а також на вклад у банку. У видачі свідоцтва про право на спадщину на золото, срібло і вироби з них нотаріус відмовив, мотивуючи це тим, що такі речі не можуть переходити у спадщину, а повинні передаватися державі.

Чи правильні дії та роз’яснення нотаріуса?

Схожі:

18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconТебе звати Дмитро Романов. Ти навчався в сорок сьомій музичній школі
В тонованій “Мазді” сиділа жінка років десь сорока, худюща, немов в'язень, І дивилася поглядом прокурора
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconСписок учнів Добромильської спеціальної загальноосвітньої школи інтернату у 2012
Список учнів Добромильської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату у 2012 – 2013н р
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconПлан. Поняття про зміст освіти, його складові частини. Основні теорії...
Основні теорії щодо формування змісту освіти. Концепція середньої загальноосвітньої школи про зміст освіти
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconЗвіт про участь у ХІ міжнародній науковій міждисциплінарній конференції...
Хі міжнародній науковій міждисциплінарній конференції студентів та молодих вчених учня 10-а класу Криворізької загальноосвітньої...
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconМ51 Розділ І. Методика викладання
Питан­ня з цього курсу розглянуто під кутом зору підготовки майбутніх учителів-класоводів до роботи в умовах здійс­нення реформи...
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconКорекційно-педагогічна робота при навчанні дітей з порушеннями опорно-рухової системи
Корекційне навчання І виховання дітей із дцп в умовах масової загальноосвітньої школи
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconПитання до державного екзамену з методики української літератури
Методика вивчення ліричних творів у середніх та старших класах загальноосвітньої школи. Чим зумовлюється специфіка виразного читання...
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconУ чому полягає суть управління персоналом?
Розрахуйте чисельність технологів на підприємстві, якщо за­планований річний обсяг виробництва устаткування, на яке необхідно розробити...
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconРекомендована літератури «Школи майбутніх Батьків-Матерів»
«Розумне, добре, вічне…» – Думки про виховання та навчання. Київ, «Молодь», 1989 р
18-річний Дмитро Соколов проживав у своєї тітки, навчався у 10-му класі загальноосвітньої школи І перебував на утриманні батьків, які проживали в іншому місті iconКолективний договір кунцівської загальноосвітньої школи
Цей колективний договір укладено на три роки. Колективний договір схвалений загальними зборами трудового колективу І набуває чинності...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка