Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету
Скачати 106.2 Kb.
НазваЛіга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету
Дата конвертації25.06.2013
Розмір106.2 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Право > ДокументыЛіга студентів

Асоціації правників України

Донецький осередокМолодіжний центр правничих досліджень

Економіко-правовий факультет

Донецького національного університетуПоложення

про ХІІІ Всеукраїнські змагання з господарського права та процесу

ім. професора С.З. Михайліна

30-31 березня 2012 року

м. Донецьк

^ Організація змагань.

Змагання проводяться Молодіжним центром правничих досліджень (Донецька обласна громадська організація) та Донецьким осередком Ліги студентів Асоціації правників України спільно з економіко-правовим факультетом Донецького національного університету, представники яких складають Організаційний комітет змагань. Організаційний комітет очолює координатор.

Організаційний комітет розташований за адресою: 83050,
м. Донецьк, пр. Ватутіна 1а, к. 404. Тел.: 0664394009

 1. ^ Участь у змаганнях.

У змаганнях мають право брати участь студенти - представники всіх вищих навчальних закладів (далі – ВНЗ) України, що здійснюють підготовку спеціалістів у галузі юриспруденції. Кожен ВНЗ може бути представлений на змаганнях лише однією командою. Команда складається з двох студентів денного відділення ІІІ-V курсів навчання, які визначаються ВНЗ на власний розсуд (наприклад, шляхом проведення письмового та/або усного відбіркового раунду).

Не можуть бути учасниками команд особи, що закінчили ВНЗ або навчаються у аспірантурі.

Забороняється повторна участь у змаганнях осіб, що вже були їх переможцями (I-III місця) в попередні роки.

 1. Реєстрація команд.

Участь у змаганнях можуть брати лише ті команди, що пройшли офіційну процедуру реєстрації, отримали реєстраційний номер та сплатили організаційний внесок за участь у змаганнях.

Реєстрація здійснюється шляхом надсилання заповненої аплікаційної форми встановленого зразка на електронну адресу Організаційного комітету, а в разі неможливості надіслати аплікаційну форму електронною поштою – за попереднім погодженням із Організаційним комітетом факсом. Аплікаційна форма має бути надіслана учасниками команд не пізніше офіційно встановленого терміну. Після завершення терміну реєстрації Організаційний комітет перевіряє аплікаційні форми, надану в них інформацію і, в разі дотримання всіх вимог, реєструє команду, присвоюючи їй одночасно індивідуальний реєстраційний номер, що використовуватиметься для ідентифікації команди під час проведення змагань. Реєстраційний номер надсилається членам команди електронною поштою в листі-підтвердженні на адресу, зазначену в аплікаційній формі.

Всім зареєстрованим командам Організаційний комітет надсилає офіційні листи – запрошення на адресу електронної пошти, яка вказана в аплікаційній формі, не пізніше, ніж за два тижні до змагань.

 1. ^ Організаційний внесок.

Для участі у змаганнях всі зареєстровані представники ВНЗ мають сплатити організаційний внесок.

Розмір реєстраційного внеску становить:
130 грн. для членів Ліги студентів АПУ з м.Донецька;

180 грн. для членів Ліги студентів АПУ з інших міст;

150 грн. для учасників з м. Донецька, що не є членами Ліги студентів АПУ;

200 грн. для учасників з інших міст, що не є членами Ліги студентів АПУ.
Організаційний внесок сплачується в готівковій формі безпосередньо по приїзду на змагання.

 1. ^ Фабула справи.

Фабула справи, на основі якої відбуваються змагання, розробляється практикуючими юристами – спеціалістами у галузі господарського права на підставі дійсних справ, що розглядалися в минулому або розглядаються на даний момент у господарських судах України із збереженням конфіденційності.

Фабула є єдиною як для півфінального, так і для фінального раунду змагань.

Фабула справи надсилається всім зареєстрованим командам одночасно наступного дня після закінчення строку офіційної реєстрації. Команди можуть надсилати свої запити щодо уточнення обставин справи протягом 1 тижня з моменту отримання фабули. Такі запити не можуть носити роз’яснювальний характер, лише уточнювати викладені факти. Копія відповіді щодо уточнення розсилається всім зареєстрованим командам. Організаційний комітет залишає за собою право не відповідати на поставлені питання щодо фабули справи, якщо вони носять не уточнюючий характер.

 1. ^ Підготовка команд до змагань.

Вивчення фабули справи, її аналіз та підготовка позицій сторін у справі має здійснюватися безпосередньо учасниками команд. Разом з тим команда може мати тренера – представника від ВНЗ та/або практикуючого юриста, який надаватиме учасникам команди допомогу у підготовці до змагань. Ця допомога має обмежуватися: загальним обговоренням юридичних питань, визначених фабулою змагань; консультаціями щодо можливих джерел пошуку інформації для вирішення питань, визначених фабулою, методів проведення дослідження та принципів побудови позицій сторін у спорі, загальних зауважень щодо структури та побудови аргументів. Будь-яка команда, щодо якої стане відомо, що вона отримує допомогу від тренера понад встановлені межі може бути дискваліфікована за рішенням Організаційного комітету.

 1. ^ Структура національного раунду змагань.

Національний раунд змагань проводиться у два етапи – півфінальний та фінальний.

  1. Півфінальний етап.

Півфінальний етап розпочинається з жеребкування, що проводиться Організаційним комітетом та визначає, яку зі сторін – позивача чи відповідача – представлятиме команда, а також команду-опонента та номер суддівської колегії, яка слухатиме цю пару команд.

Виступи команд відбуваються у підгрупах, кількість яких визначається залежно від кількості команд-учасників. Для оцінювання виступів команд у півфінальному раунді створюється в залежності від кількості підгруп декілька суддівських колегій, кожна з яких складається з трьох суддів.

Після завершення півфінального етапу кожна команда отримує оціночний лист із зазначенням загальної кількості балів, наданих всією суддівською колегією, отриманих нею під час виступу за кожним критерієм оцінювання. Інформація щодо кількості балів, наданих окремим членом суддівської колегії не надається.

  1. ^ Фінальний етап.

Учасниками фінального етапу стають дві команди з кожної підгрупи, що набрали найбільшу кількість балів протягом півфінального раунду. Якщо суддівство змагань у півфіналі відбувається однією колегією, учасниками фіналу стають чотири команди, які набрали найбільшу кількість балів протягом півфінального раунду.

Оцінювання всіх виступів команд у фінальному етапі здійснюється однією судовою колегією. Фінальний етап так само, як і півфінальний, розпочинається з жеребкування, що визначає сторону, яку представлятиме команда у спорі, та її опонента.

На кожному етапі змагань команда-учасник здійснює лише один виступ перед суддівською колегією.

 1. ^ Усні виступи команд.

Для ідентифікації команд під час їхніх виступів в імітованому судовому засіданні мають використовуватися виключно реєстраційні номери, надані їм під час реєстрації організаційним комітетом, та імена членів команд. Для забезпечення об’єктивності суддівства членам команд під час усних виступів забороняється жодним чином повідомляти, який ВНЗ вони представляють.

Для усного виступу кожної команди, включаючи відповіді на запитання суддів, відводиться 15 хвилин. Судді у виключних випадках мають право збільшувати час, відведений для виступу сторони, але не більше ніж на 10 хвилин. Представляти позицію сторони безпосередньо під час судового засідання можуть, на розсуд команди, як один, так і обидва члени команди.

Всі процесуальні питання в ході імітованого судового засідання (включаючи питання мови виступів представників сторін) мають вирішуватися у відповідності до норм господарського процесуального права. У той же час, учасникам змагань дозволяється будувати свій виступ з урахуванням специфіки змагань як імітованих судових засідань, а не справжнього судового процесу з розгляду господарських спорів.

На початку імітованого засідання кожна зі сторін має подати суддям відповідно до того, яку зі сторін вона представляє, позов або заперечення на позовну заяву, оформлені у відповідності до норм Господарського процесуального кодексу України. Позов або заперечення проти позову мають містити викладення правової позиції сторони у спорі. Повноваження учасників команд мають бути підтверджені процесуально.

^ Командам забороняється будь-яким чином виходити за межі фабули справи під час свого усного виступу (наприклад, наводити невідомі, нові факти і т.п.).

Під час виступу команд забороняється присутність у залі судових засідань членів інших команд, їх тренерів та будь-яких осіб, безпосередньо пов’язаних з ними. Це правило не розповсюджується на команди, що не пройшли у фінал і бажають бути присутніми під час виступів команд – фіналістів.

 1. ^ Склад суддівських колегій.

До складу суддівських колегій входять практикуючі юристи: адвокати, судді, юрисконсульти, в окремих випадках до складу суддівських колегій можуть бути включені викладачі, юристи-науковці, але не більше одного в складі кожної суддівської колегії. З метою забезпечення об’єктивності та неупередженості оцінки команд забороняється включати до складу суддівських колегій на жодному з етапів змагань осіб, зацікавлених в результатах змагань (зокрема, викладачів або осіб, в інший спосіб тісно пов’язаних з ВНЗ (факультетом) - учасником змагань або з самими членами команди), а також осіб, що не мають вищої юридичної освіти. При цьому не забороняється участь у складі суддівської колегії осіб, що є випускниками ВНЗ (факультету), який представляє команда.

 1. Оцінка суддями виступів команд.

Оцінювання виступів команд здійснюється кожним членом суддівської колегії окремо за наступними критеріями:

 • знання законодавства – 20 балів;

 • вміння правильно застосувати законодавство до обставин справи – 20 балів;

 • дотримання норм господарського процесуального права під час імітованого судового засідання – 15 балів

 • переконливість та вміння відповідати на запитання суддів – 15 балів;

 • мова, поведінка, володіння собою та стиль презентації – 10 балів;

 • якість процесуальних документів, підготовлених сторонами відповідно до завдання фабули змагань, їх відповідність нормам господарського процесуального права – 10 балів;

 • вміння працювати в команді – 10 балів.

^ Загалом – 100 балів

Ці критерії оцінювання використовуються як для півфінального, так і для фінального раунду змагань.

Оцінка, отримана командою за виступ, вираховується шляхом додавання балів, присвоєних команді кожним з членів суддівської колегії. Таким чином, максимальна кількість балів за один виступ команди становить 300 балів. Підрахунок балів здійснюється організаційним комітетом на основі заповнених суддями оціночних листів.

 1. ^ Використання комп’ютерів та інших електронних приладів під час виступів команд.

Під час усного виступу перед суддівською колегією членам команди забороняється використовувати комп’ютери та інші електроні прилади для отримання інформації або з будь-якою іншою метою.

 1. ^ Стягнення за порушення командами правил змагань.

За порушення анонімності команди під час виступу – 10 балів;

За неетичну поведінку під час судового засідання або неповажливе ставлення до членів команди-опонента та/або суддівської колегії – 10 балів;

За використання під час виступу електронних приладів (комп’ютери, мобільні телефони і т.п.) – 25 балів;

За вихід учасниками під час своїх промов за межі фабули – 25 балів.

Зазначені стягнення призначаються Організаційним комітетом і вираховуються із загальної кількості балів, отриманих командою за свій виступ. Організаційний комітет може обґрунтовано застосовувати інші стягнення з загальної кількості балів команд.


 1. ^ Оскарження командами результатів оцінювання.


Підставами для подання скарги щодо оцінювання команд учасників змагань можуть бути будь-які порушення вимог, встановлених цим Положенням.

Оскарження результатів оцінювання може бути подане командами до Організаційного комітету змагань у формі письмового клопотання не пізніше 9-ої години наступного дня після оголошення результатів відповідного етапу змагань.

Якщо команда оскаржує правильність підрахунку результатів, такі результати перераховуються публічно та вносяться відповідні корективи.

Якщо команда оскаржує накладення штрафних санкцій, то вона викладає свої претензій у клопотанні, відповідно до абзацу першого цього пункту. Питання про правильність накладення санкцій вирішується суддівською колегією, перед якою виступала команда, простою більшістю голосів.

Якщо клопотання команди про оскарження результатів виступу буде безпідставним і недостатнього обґрунтованим, Організаційний комітет змагань має право відхилити таке клопотання з обґрунтуванням такого рішення.

 1. ^ Нагородження команд.

За результатами фінального раунду змагань визначається одна команда-позивач та одна команда-відповідач, що отримали найбільшу кількість балів. Ці команди стають переможцями змагань і отримують, відповідно, звання «Кращий позивач» та «Кращий відповідач».

Серед команд-позивачів та команд-відповідачів за кількістю балів, набраних у фінальному раунді, обираються також ті, які посіли відповідно ІІ і ІІІ місця.

Суддівською колегією фінального раунду також обирається один учасник, який отримує звання «Кращий оратор».

Членами оргкомітету визначається один учасник, який отримує звання «Символ змагань».

Нагородження переможців і команд, що посіли ІІ і ІІІ місця, відбувається в урочистій обстановці. Команди-переможці і команди, що посіли ІІ і ІІІ місця нагороджуються відповідними сертифікатами, кубками, а також подарунками від партнерів змагань. Всі інші команди отримують дипломи учасників змагань.i


i Оргкомітету змагань дозволяється вносити зміни до цього Положення, необхідні для вирішення організаційних питань під час проведення змагань. Всі учасники змагань повідомляються про внесені зміни.

Право тлумачити зміст цього Положення належить виключно Оргкомітету змагань

Генеральні партнери 2011 – 2012 н.р.
Інформаційні партнери 2011 – 2012 н.р
Схожі:

Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconЛіга студентів асоціації правників україни
Наукове товариство студентів юридичного інституту прикарпатського національного університету
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconПоложення про ІІІ стипендіальний конкурс Ліги студентів Асоціації...
Стипендіальний конкурс Ліги студентів Асоціації правників України (далі Конкурс) проводиться з метою професійного розвитку студентів...
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconЛіга студентів Асоціації правників України Запорізький національний університет
Україні, яка закріплена у Кодексі адміністративного судочинства, прийнятого Верховною Радою України 6 липня 2005 року
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconМ іністерство освіти І науки України Донецький національний університет...
Навчально-методичні матеріали для підготовки до семінарських занять з дисципліни «Організація судових та правоохоронних органів України»...
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconМіністерство освіти І науки України Донецький національний університет...
Бобкова А. Г., Валітов С. С., Гринюк Р. Ф., Малига В. А., Моісєєв О. М., Янкова О. С., Петренко Г. О
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconЗаконопроект «Про органи студентського самоврядування»
Моделі Верховної Ради України, що організовується Студентським науковим товариством Одеського університету «Одеської юридичної академії»...
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconЛіга студентів Асоціації правників України Запорізький національний...
Завданням якої є охорона прав І свобод громадян, власності, прав І законних інтересів підприємств, установ І організацій, виховання...
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconЗ ахідноукраїнська організація
Мета конференції публікація наукових результатів правничих досліджень аспірантів, студентів та правників; пошук рішень з актуальних...
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconПоложення про Третій Стипендіальний конкурс Ліги студентів Асоціації...
«Правочини із заінтересованістю та значні правочини в акціонерних товариствах України» (далі Конкурс) проводиться з метою професійного...
Ліга студентів Асоціації правників України Донецький осередок Молодіжний центр правничих досліджень Економіко-правовий факультет Донецького національного університету iconЕкономіко-правовий факультет
Вступ 4
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка