Шевченківському районному суду м. Запоріжжя
НазваШевченківському районному суду м. Запоріжжя
Дата конвертації03.04.2014
Розмір37.8 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Право > Документы


Шевченківському районному суду м. Запоріжжя.
______________________________,

селище Чкалова, квартал __, буд. __,

м. Запоріжжя, _____,

конт.тел. (066) 78-300-85.
ЗАЯВА

про забезпечення доказів до пред’явлення позову

(ч.3 ст.133 ЦПК України)
31 грудня 1994 року помер мій батько _________________________________, який на час смерті проживав у належному йому будинку у селищі Чкалова, квартал __, буд. __ м. Запоріжжя. Вказане підтверджується копіями свідоцтва про смерть та про моє народження.

До закінчення шестимісячного строку по смерті батька, я подав до П’ятої Запорізької державної нотаріальної контори, заяву про прийняття спадщини, яка була прийнята та залучена до спадкової справи. На той час, спадкова справа вже була заведена, за заявами інших спадкоємців (дітей батька від іншого шлюбу).

У 1997 року, я зареєстрував своє місце проживання у батьковому будинку і з того часу, до сьогодні проживаю за вказаною адресою. Вказане підтверджується відміткою у моєму паспорті.
Від сусідів мені відомо, що у них не було правовстановлюючих документів на їх будинок, а в мого батька начебто такі документи були. На той час їх будинки були об’єктами самочинного будівництва, проте мій батько за життя оформив право власності на будинок через суд.
Відповідно до п.7 постанови Пленуму ВСУ від 30.05.2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування» слідує, що якщо спадкодавцем було здійснене самочинне будівництво (частина перша статті 376 ЦК), до спадкоємців переходить право власності на будівельні матеріали, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва. Згідно п.24 вказаної постанови, належними відповідачами у таких справах – є інші спадкоємці які прийняли спадщину. При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини.
На даний час, я вирішив звернутися до суду з позовом про визнання права власності на будинок, який я отримав у спадщину від батька, за законом.

Проте, не маючи технічного паспорту БТІ, я не можу визначитися з об’єктом спадщини, це є «будівельні матеріали», чи «право власності» та зазначити його ідентифікаційні параметри (літери, площу, назву об’єктів та споруд) у своєму позові про визнання права власності на спадщину по закону. В БТІ, посилаючись на конфіденційність такої інформації, мені сказали, що таку інформацію вони надають тільки в порядку забезпечення доказів, шляхом проведення інвентаризації.
Окрім того, посилаючись на конфіденційність інформації, в державній нотаріальні конторі де відкрита спадщина по смерті мого батька, мені також відмовили в отриманні відомостей про імена та адреси інших спадкоємців, які також подали заяви про прийняття спадщини по смерті мого батька, тобто належних відповідачів.
Таким чином, не маючи технічного паспорту на успадкований мною будинок та не знаючи імен та адрес інших спадкоємців мого батька, я фактично позбавлений можливості на судовий захист своїх інтересів та доступ до суду.
Відповідно до ч.1 ст.3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Гарантуючи вказане вище право законодавець у ч.3 ст.133 та ч.4 ст.135 ЦПК України передбачив, що за заявою заінтересованої особи суд може забезпечити докази до пред’явлення нею позову. Питання про забезпечення позову вирішується ухвалою суду, яка може бути оскаржена.

Підставами для забезпечення доказів, згідно ч.1 ст.133 ЦПК України, є неможливість отримання та складності в подані потрібних доказів.
Як я вже зазначав вище, зважаючи на конфіденційність доказів, без яких я не можу навіть оформити та подати позовну заяву (відсутність відомостей про технічні параметри будинку та імена і адреси відповідачів), я фактично позбавлений можливості доступу до суду, що є неприпустимим у демократичному суспільстві. Конфіденційність інфорації яку містять докази про забезпечення яких я прошу, прямо вставнолена Законом, а тому додаткове підтвердження наявності у мене складнощів, в отриманні такої інформації не вимагається.
При цьому хочу зазначити, що забезпечення доказів не порушить будь-чиї права та інтереси, оскільки з 1997 року (відмітка у паспорті) я постійно проживаю у будинку, а тому маю право на отримання будь-якої інформації що стосується успадкованого мною майна та інформацію про інших осіб, які також претендують на належний мені за законом, спадковий будинок мого батька.
^ Виходячи з вище зазначеного та керуючись ст. 3, ст. 133-135, ч. 3 ст. 137 ЦПК України, в порядку забезпечення доказів до пред’явлення позову прошу, -
1. Витребувати від П’ятої Запорізької державної нотаріальної контори Запорізької області (адреса: вул. Цитрусова, буд. 5-А, м. Запоріжжя, 69005) копію спадкової справи, що відкрита по смерті ____________________________, який помер 31 грудня 1994 року. Уповноважити ___________________________, на одержання спадкової справи для представлення суду.

2. Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» (адреса: вул. Горького, буд. 23, м. Запоріжжя, 69063) провести технічну інвентаризацію житлового будинку № __, квартал № __, селище Чкалова у місті Запоріжжі та видати на руки _________________________, технічний паспорт на житловий будинок. Роботи виконати за рахунок ________________________________.


Додатки:

  • квитанція про сплату судового збору, в оригіналі;

  • копія свідоцтва про смерть батька заявника;

  • копія свідоцтва про народження заявника;

  • копія паспорту заявника з відміткою про прописку.22 жовтня 2012 року,

Заявник: _______________________


Схожі:

Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconФрунзенському районному суду

Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconXxiii зборі-поході «Козацькими шляхам» під гаслом «Ми творимо щастя...
Зборі-поході «Козацькими шляхам» під гаслом «Ми творимо щастя своїми руками!», що проходитиме з 8 по 12 травня 2013 року в Корсунь-Шевченківському...
Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconСемінар 13 «Міжнародне кримінальне право» (с. 229-234 підручника)
Міжнародні кримінальні судові органи (детально: Міжнародний кримінальний суд: організаційна структура, юрисдикція суду: предметна,...
Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconПз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду
Чи у всіх випадках на виконання рішення господарського суду повинен видаватися наказ, враховуючи, що відповідно до статті 116 гпк...
Шевченківському районному суду м. Запоріжжя icon2. Передумови права на звернення до суду та порядок його здійснення
Цивільне процесуальне законодавство передбачає І коло осіб, за заявою яких може бути порушена цивільна справа в суді. Суб'єктами...
Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconНа партійному календарі Хмільницьких регіоналів – 10 років
З нагоди ювілейної дати 11 серпня у районному Будинку культури відбулись урочисті збори
Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconПлан роботи ррс «Нова Хвиля» на 2012-2013 н р
Участь у районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів ман
Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconЗакону України
Я, (Позивач) вважаю за необхідне надати суду додаткові пояснення до касаційної скарги по адміністративній справі №818/525/13-а про...
Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconРуське Православне Коло велесова книга упорядкування, переклад, коментарі...
Велесова Книга / Упоряд., перек., ком. С. Д. Пашник. Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7521 (2013). 188 с
Шевченківському районному суду м. Запоріжжя iconРуське Православне Коло велесова книга упорядкування, переклад, коментарі...
Велесова Книга / Упоряд., перек., ком. С. Д. Пашник. Запоріжжя: Руське Православне Коло, 7521 (2013). 180 с
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка