На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише
Скачати 77.84 Kb.
НазваНа днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише
Дата конвертації14.07.2013
Розмір77.84 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Музика > Документы
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька –«VISCULA», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише на теренах рідного міста, а й за кордоном. За філіжанкою запашної кави хлопці люб’язно погодилися відповісти на кілька моїх запитань, а що з цього вийшло читайте нижче.

Розкажіть будь ласка, як утворився ваш гурт?

Назар: гурт «VISCULA» утворився у дві тисячі другому році, проте це сталося до мого приходу. Перша спроба об’єднати талановитих музикантів в одну команду відбулася в Маневичах, за участю Віталіка Малежка, теперішнього і тодішнього гітариста та Андрія Олексюка, який тепер перебуває у статусі бас – гітариста гурту «Фіолет». Андрій та Віталік пройшли разом досить довгий музичний шлях і фактично заклали фундамент гурту, зробивши чимало для розвитку колективу, зарекомендувавши його на вітчизняні та закордонній музичних аренах. В подальшому майбутньому в гурт приходили нові обличчя,одні покидали групу, а інші займали їх місця. У дві тисячі шостому році прийшов у гурт я, але в силу деяких обставин мені довелося його покинути, а повернувся зміг лише весною цього року, в принципі разом з приходом Артема, він бас-гітарист.

^ Назаре, чому тобі довелося покинути гурт?

Це сталося за зовнішніми обставинами пов’язаними з роботою, навчанням, службою в армії і знову ж таки з музикою, але через певний відрізок часу, як було зазначено вище, я повернувся у «VISCULу» на запрошення тих же самих Віталіка та Остапа. Відігравши кілька репетицій ми зрозуміли, що варто спробувати ще раз – і ось я знов на своєму місці. Пізніше, після ряду кастингів ми запросили до гурту Артема.

Артем: я на той час був учасником ще одного колективу – «Ukraine». Так сталося, що ми з хлопцями припинили виступати.

Назар: у такому складі: Артем, Остап, я і Віталік ми граємо зараз На даному етапі нашої творчості, не збираємося розширювати склад колективу. Поки що маємо підтримку від нашого сесійного барабанщика Олександра Кулаковського, який вносить свою лепту в наше звучання на сцені. На мою думку, роль сесійних музикантів у сучасних музичних реаліях дуже важлива, молодим музикантам важко і ми не можемо недооцінювати вклад у роботу сесійних учасників.

«Віскула» – це аматорський гурт, чи всі хлопці мають музичну освіту?

Назар: ми всі, в принципі, музично не освітчені, крім Остапа. Він єдиний з нас має музичну освіту: закінчив Львівську консерваторію, професійний музикант. Тому, поміж тим, що він є учасником нашого гурту, Остап грає з професійними музикантами, займається виключно музикою, заробляє цим собі на життя. Всі ж інші учасники , поки що, не сприймають це, як основну діяльність, а радше як захоплення.

^ Хто пише тексти пісень? Чи були спроби переспівати вже відомі хіти або покласти поезії на музику?

Назар: зараз ми граємо власні пісні, намагаємося створювати свій продукт. Музика та тексти у нас авторські, а найближчим часом ми не робимо ставку на переспіви.

Артем: а якщо і будуть переспіви, то лише на вітчизняні гурти і то не на дуже відомі.

Назар: ми хочемо здивувати слухачів, тому не будемо розкривати всі карти одразу, якщо у наші творчості і з’являться переспівані тексти, то аудиторія дізнається про це через соціальні мережі.

^ Скільки часу треба потратити на репетиції, щоб достойно виступити?

Назар: я вважаю, що готуватися треба систематично. Це як заняття спортом, якщо їх прогулювати, то результату не буде. Немає нічого гіршого для голосу, ніж відсутність репетицій, тому, я раджу вокалістам періодично співати

Артем: є таке правило – «десяти тисяч годин», щоб довести свої дії до професіоналізму, вправи треба провести не менше, як десять тисяч годин, тоді воно виходить систематизовано, відкладається в підсвідомості.

^ У яких культурних заходах ви брали участь?

Назар: якщо заглибитися в історію гурту, це чималенька розповідь (сміється). «VISCULA» ступала не лише на вітчизняній сцені, а й в Польщі.

^ У теперішньому складі?

Назар: ні, це робили наші попередники, але хочеться наголосити на тому, чого ми досягли у своєму теперішньому складі. З травня поточного року ми вже встигли взяти участь у фестивалі «Бандерштат», виступили на «Екологічному фестивалі», два рази на луцькі сцені, а саме на день міста,зіграли на фестивалі «Підкамінь» та «Ковель ENERGY» Нам пощастило зіграти на одній сцені з «Фіолетом», Дзідзьом, «Тартаком».

^ Чому така назва гурту? З чим це пов’язано?

Артем: напевно, я так само, як і ви не можу пояснити, чому саме така назва. Можливо знає наш гітарист, але він не хоче розкривати всі карти (сміється).

^ Чи є у вас кумири серед світових рок-гуртів? Ті? на кого можна рівнятися, брати приклад?

Назар: я вихований на старих музичних творах і мені більше до душі платівки «Pink floyd», «Led zeppelin», а вже з сучасних музикантів мені подобається «Турбослім», «ОK GO». Останнім часом,я відкрив для себе, що люблю позитивну музику, а не важку.

Артем: є така фраза, що у вихованні повинна бути класика, в голові – джаз, а в поведінці – рок-н-рол.

^ Де ваш гурт вперше виступив?

Назар: це було на «Еко – акції», за це ми хочемо подякувати Марині Громик, яка не вперше запрошує нас на культурно – мистецькі події.

^ А хто з вас пише тексти пісень?

Артем: пише в основному Назар, а я інколи допомагаю. Ніколи не варто примушувати себе щось написати, пісню треба відчути.

Назар: можна цілий місяць спеціально байдикувати, щоб «нагуляти апетит». Як наслідок, в голову приходить купа нових ідей, цікавих речень.

^ Яка тематика переважає у текстах?

Назар: я не дуже перевантажую себе змістом, проскакує іноді любовна тематика, але цього дуже мало. Хоча є різні тексти: про літо, море, пісок, гроші.

^ А чи залежить тематика від пори року?

Назар: так, я от недавно сидів в одному з луцьких кафе, світило сонце,воно так гарно вигравало на золотистому листі, це так зачарувало мене…

Артем:наступна пісня напевно буде про природу.

Назар: думаю, що наступна моя пісня буде присвячена осені, явищам пов’язаним осінньою гармонією. Просто, я тоді сидів на дворі, так тепло було… От саме на таких виняткових моментах і базуються мої пісні, пишуться тексти.

^ Як називалась твоя перша пісня?

Назар: я раніше був учасником гурту «Ікебана» і мій перший текст написаний, здається, на тему самотності, тоді якісь соціально навантажені пісні виходили. А зараз хочеться писати про щось таке веселе і необтяжливе.

^ Чому ви обрали для своєї творчості саме рок ?

Артем: рок, це досить широко сказано, я вважаю, що у нас є і елементи диско, навіть інді. Тобто, ми не переймаємося напрямком, а робимо те, що у нас виходить. Граємо, що відчуваємо, це може бути просто джем. Ми не йдемо за якимось напрямком, не намагаємося бути в в рамках, робимо незалежну музику.

^ Чи є у вас кумири серед вітчизняних виконавців?

Назар: мені дуже подобаються «Сестри Тельнюк», із українських гуртів. Був недавно на їхньому концерті, це такі емоції, просто захоплююче. Якщо брати в загальному українські гурти, то мені до смаку «Брати Гадюкіни», «Сестра Віка» – це початок 90-х. Чому кажу подобається, бо для мене ця музика вічна, я буду слухати її завжди. Дуже шкода, що тенденції того часу не пішли в кращу сторону.

Артем: я переважно слухаю зарубіжних виконавців, а от з сучасної української ,чесно кажучи не можу, щось окреме виділити. «Океан Ельзи» подобається, зокрема, їхній новий проект – «Брюссель». Тобто, Вакарчук він завжди в тенденції.

^ Ви переймаєте якісь європейські традиції у свою творчість?

Артем: на мою думку, вся музика зароджується десь там, за кордоном, в Британії, а наші музиканти вже будують свою творчість на цих канонах і засадах. Наш гурт український, бо ми перш за все співаємо українською, хоча, можливі поєднання з англійською.

^ Є у вас пісні російською мовою? Чи це табу для колективу?

Артем: ні, це не табу, просто, на разі ми не хочемо змішуватися з мільйоном російських команд, а навпаки розвивати українську культуру, україномовну музику, бо дійсно якісного українського продукту , на даному етапі досить мало.

^ Ви згадували Валентина Стрикала та його манеру насмішок з допомогою пісень, «VISCULA» не збирається у своїх текстах попрактикувати щось подібне?

Назар: кожен в музиці займає свою нішу, ми не можемо слідкувати за всіма, хто що робить і робити все те, що робить кожен. Не можна одночасно бути поваром, будівельником, барменом, економістом і журналістом.

^ Що відрізняє ваш колектив від інших луцьких гуртів?

Артем: у нас є сесійний барабанщик Саша (сміється)

Назар: ми підтримуємо україномовну музику, хоча є у нас і одна пісня англійською мовою – «Baby», але ми все-таки україномовний колектив.

«Baby» – це виключення з правил?

Назар: так, Артем знає англійську мову, от він і написав цей текст.

^ Хто з учасників пише музику до текстів?

Назар: музику придумуємо всі разом, вокал, це вже в останню чергу робиться.

Що створюється першим, музика чи слова пісень?

Артем: спочатку музика, а потім підбирається вокальна партія та слова. До речі нас від інших гуртів відрізняє ще той факт, що ми на свої концерти їздимо на легковому автомобілі вітчизняної марки (сміється).

^ Крім музики чим ще займаються учасники гурту?

Назар: я журналістикою займаюся, Віталік працює в торгівельній галузі , Артем відомий під псевдонімом – mc Tamadаy.

Артем: ми намагаємося створити якусь танцювальну музику, звичайно, вона буде рокова, але з якимось вкрапленнями електроніки. Та все це буде з часом. На даний момент ведемо переговори з відомими в Україні діджеями, про співпрацю, але не будемо загадувати на перед…

^ Що ближче для вас, сидіти вдома за комп’ютером, як більшість, чи все таки прогулянки з друзями?

Артем: звичайно, погуляти, вдома за комп’ютером, це лише в цілях роботи. А так, краще сходити на якесь тренування, хочу додати, що я не вживаю алкоголю,веду пропаганду за здоровий спосіб життя.

^ Чи є елементи такого пропаганди такого характеру у ваших текстах?

Артем: ми не нав’язуємо нічого, прагнемо творити легку музику, яка просто розважала б людей. У наших піснях звичайно є подібна інформація, але вона завуалізована і хто її помітить, той зрозуміє.

Назар: у кожного колективу є свої стадії розвитку, тому на даному етапі «VISCULA» грає розважальну музику. Чи буде у наших творів соціальний зміст – покаже час.

Артем: зараз ми працюємо для того, щоб посмішка з’являлась на обличчях наших слухачів, щоб люди слухаючи нас розуміли – вихід є з будь-якої ситуації. «VISCULA» намагається своєю творчістю нести у світ колоритні барви.

Назар: на мою думку європейська музика побудована на позитиві.

Артем: соціальна лірика зараз це переважно реп, R&B, а рок-н-рол має відрізнятися своїм звучанням, перш за все розважати .

^ Як ви думаєте, чи будуть слухати вашу музику, скажімо, через десять років?

Назар: звичайно і років через сто будуть. Можливо лекції Артема звучатимуть в аудіо записах. Мені було б цікаво знати, яку «VISCULA» слухатимуть через багато років, але на жаль нам це не дано.

Артем: мистецтво вічне, у кожної людини певний період життя асоціюється з якоюсь музикою, маю надію, що наша творчість теж викликатиме подібні емоції у людей. Можливо у тих, хто слухав нас на фестивалях уже це є. Принаймі, у нас чотирьох, цей період життя залишиться в пам’яті на все життя.

Дякую, за розмову

Пила каву і бесідувала з хлопцями - Наталія Книш спеціально для «Лучеськ Rock»

Схожі:

На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише iconПрес-реліз музичного гурту
Олександр Кондратенко (бас-гітара) та Міха Білас (ударні). За цей час хлопці встигли відрекомендувати себе не лише як талановитий,...
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише iconКультовий український рок-гурт, створений
Океа́н Е́льзи (або скорочено — О. Е.) — культовий український рок-гурт, створений 12 жовтня 1994 року у Львові. Лідером та вокалістом...
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише icon«Нацики» з Банкової
Але це лише на перший погляд. Насправді, більшість політичних організацій, які ідентифікують свою ідеологію з націоналістичною, активно...
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише icon«От вінта» знялися в гей журналі? З першим квітня!
«Red Elvises» (російсько-американська рок-група) відхоплять. А найсвіжіша чутка, що украбіли знялися в гей журналі, прокотилася по...
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише iconВиставку продовжено!
Виставка розповідає лише про один рік із життя міста Києва. Та це був найуспішніший І надинамічніший рік у розвитку міста минулого...
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише iconБаран Є. До розмови про ранні дев’яності // Іменник. Антологія 1990-х
Поетична творчість представників гурту «Нова дегенерація» у контексті постмодерністських тенденцій в українській літературі к. ХХ...
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише iconЖиття І творчість Оскара Фінгела О’Флаерті Уайльда, відомого у всьому...
Король життя” Я. Парандовського, “Боягуз вбиває поцілунком” Р. Персі І “Заповіт Оскара Уайльда” П. Акройда, на його постать І художній...
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише icon2 0 квітня 2013 року
Напиши Координаторам по волонтерам І координатору свого міста про свою готовність І бажання координувати прибирання в парку
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише iconІсторію гурту F. A. T. на перший погляд можна було б описати лише декількома реченнями
З'явились восени 2008 року. Відіграли низку концертів у Луцьку, Рівному, Львові та Києві. Випустили офіційний сингл. Наразі записують...
На днях мала приємну ромову із учасниками відомого рок-гурту з міста Луцька -«viscula», Артемом та Назаром, музиканти активно пропагують свою творчість не лише icon= Княжий Град Ъ=
Луцьку. Якщо вже говорити про історію, то чи не здається вам назва гурту Княжий ГрадЪ дещо запозиченою з минулого Матінки-Русі? Насправді...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка