Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи
Скачати 433.85 Kb.
НазваСпогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи
Сторінка1/4
Дата конвертації06.07.2013
Розмір433.85 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Література > Документы
  1   2   3   4
Село живе,

допоки школа в нім жива


Спогади колишнього директора

Великодивлинської середньої школи

Федоренко Надії Семенівни

«Як лебеді білі , летять рік за роком;

Життя проплива , як вода….»

1. Школа та її керівники.

Ось уже незабаром і прилетить до Великодивлинської школи

  1. - річний ювілей.

Далекий 1913 рік. У Великому Дивлині на кошти місцевих селян було відкрито початкову школу. Вона була розміщена у селянській хатині, в якій навчалося 15 дітей. Навчання проводив вчитель із

с. Білокоровичі ^ Никончук Амвросій Потапович.

Після Жовтневої революції, згідно Постанови уряду про освіту (1919 рік), було дано розпорядження про відкриття початкових класів в усіх селах країни.

В Житомирському обласному архіві значиться , що у 1927 році була відкрита трирічна школа, в якій навчався уже 61 учень.

У 1930 році створеним у селі колгоспом було збудоване приміщення школи, у якому навчалося 142 учні і працювало 5 вчителів.У 1936 році була відкрита семирічна школа .Директором школи було призначено ^ Проценка Петра Карпович


Петро Карпович за фахом був вчитель російської мови та літератури. У воєнні роки школа не припиняла свого існування . Так як директора школи Проценка Петра Карповича було призвано до лав Радянської армії , тимчасово було призначено директором школи Сміляна Івана Михайловича, а пізніше вчительку початкових класів Чепелєвич Євгенію Павлівну. (1944 - 1946 р.р)

Коли закінчилася Велика Вітчизняна війна , в село повернувся Проценко Петро Карпович і знову став директором школи. І лише у 1951 році був перший випуск семирічної школи у складі 22 учнів.

Важка доля випала на його плечі. Дітей у селі було достатньо , щоб школа не тільки існувала , але й треба було її розширювати. Почалася післявоєнна відбудова , а разом з тим планувалось побудувати нове приміщення школи. Силами працівників школи , з допомогою односельчан було збудоване друге приміщення школи.

Проблеми школи зростали .До школи вже ходили в 5-й клас діти з сіл Малий Дивлин та Іванівка .Кількість учнів у школі зростала. Приміщення школи не могло вмістити всіх дітей. Змінювався склад педагогічних працівників. До школи прийшов працювати вчителем трудового навчання Хомутовський Йосип Петрович - чудова людина , майстер своєї справи. І саме він разом з директором школи вирішили: силами учнів та працівників школи виготовляти шлакоблоки , з яких пізніше було збудовано приміщення уже Великодивлинської восьмирічної школи.

Проблеми школи існували. Проценко Петро Карпович був звільнений з посади директора школи. За післявоєнний період і по нині у Великодивлинській школі чимало керівників. Кожен з них був фахівцем своєї справи.

У 1960 році на посаду директора школи було призначено ^ Малиновського Павла Антоновича , який за ряду обставин склав свої повноваження в 1963 році. На посаду директора школи у 1963 році було призначено Чум еля Олександра Трохимовича , історика за фахом.Йому довелося продовжити справу Проценка Петра Карповича .

Під його керівництвом було добудовано другу половину шлако-блочного приміщення школи. В цьому приміщенні в 1966 році було відкрито Великодивлинську середню школ , перший випуск якої був у 1968 році.


Олександр Трохимович приклав максимум зусиль , аби нова школа мала естетичний вигляд , була теплою. В 1967 році в школі було добудовано котельню та проведено водяне опалення . Населення в селах зростало , в школі навчалося 425 учнів.

За сімейних обставин у 1973 році Чумель Олександр Трохимович

залишив посаду директора школи.

У 1973 році на посаду директора школи було призначено ^ Пікульського Костянтина Олександровича.Костянтин Олександрович теж історик за фахом . На даний час наповнюваність класів була великою , школа працювала у дві зміни . Костянтин Олександрович вирішив про побудову окремого приміщення для учнів початкових класів. Силами учнів , працівників школи , з допомогою місцевого колгоспу та районного відділу освіти було збудовано приміщення для учнів молодших класів. В тому ж приміщенні було розміщено і навчальну майстерню для учнів .


Поряд для учнів з с .Малий Дивлин та с.Іванівка було відкрито пришкільний інтернат
У 1977 році Пікульський Костянтин Олександрович змінив місце проживання і залишив посаду директора школи.

У цьому ж 1977 році на посаду директора школи було призначено ^ Нужина Бориса Яковича .Борис Якович за фахом був вчителем іноземної мови.


В окремому приміщенні поряд з школою було відкрито шкільну їдальню для учнів та бібліотеку.

В1983 році Нужина Бориса Яковича було переведено на партійну роботу і на посаду директора школи було призначено ^ Рафальську Людмилу Павлівну - біолога за фахом.


Існуюче приміщення школи втрачало естетичний вигляд , почалося руйнування стелі , даху. В окремих класах стеля стала аварійною.

Педагогічний колектив 1987 року
Постало питання про будівництво нової типової школи. Завдяки зусиллям Людмили Павлівни районні служби погодили питання про складання проектної документації на будівництво в с. Великий Дивлин типової середньої школи на 392 учнівських місць , з їдальнею , спортивним і актовим залами. Школа була здана в експлуатацію , завдяки швидким темпам роботи , в 1988 році.


За період перебування Людмили Павлівни на посаді директора школи

було збудовано два будинки для проживання вчителів , один з яких силами працівників школи.

У 1990 році Людмила Павлівна змінила місце проживання , залишила посаду директора школи і на посаду директора школи було призначено

^ Федоренко Надію Семенівну , вчителя математики за фахом.В цей період приміщення новозбудованої школи , яке здавалося швидкими темпами , потребувало великих ремонтів. За роки роботи Надії Семенівни на посаді директора школи було проведено ремонт теплозабезпечення та водогінної системи., ремонт та установка нових котлів в котельні школи .Оздоблено частину приміщення їдальні школи та створено краєзнавчий куточок , де розміщено матеріали з історії села та історії школи.

В 2000 році Надія Семенівна склала повноваження директора школи і на посаду директора школи було призначено вчителя історії і права Медведського Сергія Олександровича. В період перебування Сергія Олександровича на посаді директора школи продовжувались ремонтні роботи теплової та водогінної системи. В школі обладнано комп’ютерами окремий клас . На даній посаді Сергій Олександрович знаходився до 2006 року .


В 2006 році на посаду директора школи було призначено вчителя хімії і біології ^ Мосейчук Валентину Володимирівну , яка працює і понині.

Проблеми забезпечення нормального теплового режиму , водопостачання та естетичного вигляду школи щоденно на контролі директора школи.
«Все в житті починається з малого:

З зернини хліб , ….»
2). Вчителі початкових класів.
Основною ланкою школи є початкові класи.

Великодивлинська школа з початку свого існування забезпечувалась хорошими педагогічними кадрами початкової ланки освіти.

Добрим словом хочеться згадати тих вчителів , які працювали в перші десятиріччя існування школи , в довоєнний та післявоєнний періоди.

Це були місцеві жителі ^ Чудік Дмитро , Самко Ганна та вчитель з села Білокоровичі Никончук Амвросій Потапович.

Вже в довоєнні роки до школи направляли вчителів - спеціалістів , які мали відповідну педагогічну освіту. В 1938 році на посаду вчителя було направлено випускницю Житомирської медшколи, жительку с.Кремно Трохимчик (Смілян) Євдокію Омелянівну.Це була дійсно педагог від Бога. За сумлінну працю її ще в 1946 році було нагороджено медаллю « За доблестний труд в Великой Отечественной войне 1941 -1945г». В післявоєнні роки вона працювала в основному вчителем початкових класів.

Євдокія Омелянівна залишилася в паям яті своїх вихованців і колег доброзичливою, чесною, трудолюбивою .За сумлінну працю у навчанні та вихованні підростаючого покоління її неодноразово нагороджували грамотами районного та обласного управлінь освіти , грамотою Міністерства освіти Вона нагороджена значком «Відмінник освіти України». Учні , яких навчала Євдокія Омелянівна , завжди були в числі кращих учнів школи. Працювала на посаді вчителя початкових класів до 198 5 року.

У 1939 році , після закінчення курсів при Житомирському ОблВно , на посаду вчителя було направлено ^ Жук (Проценко) Олену Іванівну. Олена Іванівна працювала вчителем - предметником у середніх класах , а пізніше на посаді вчителя початкових класів. Після виходу на пенсію вона довгий час працювала на посаді вихователя пришкільного інтернату. Працювала у Великодивлинській школі до 1973 року.


У 1940 році закінчила педагогічні курси при Житомирському Облвно ^ Чепелєвич (Самко) Євгенія Павлівна.


Вона народилася в с.Кароліна Київської області, працювала в школах Малинського району , а в 1944 році була призначена на посаду вчителя у Великодивлинську школу.Працювала вчителем - предметником , була тимчасово і директором школи , а пізніше працювала на посаді вчителя початкових класів. до 1980 року.

У 1950 році , після закінчення 11 - го педагогічного класу 33 - ї жіночої середньої школи м. Житомира , була направлена на роботу в Великодивлинську школу Дембіцька (Поповичук ) Ольга Сергіївна , яка народилася в с. Ксеверево Базарського району Житомирської області.Не один десяток дітей навчила писати , читати , рахувати Ольга Сергіївна. Виховувала в дітей порядність , прищеплювала любов до праці ,давала учням хороші знання. Працювала на даній посаді до 1983 року.

В 1950 році після закінчення Ворошиловського педагогічного училища доля закинула в далеке поліське село Великий Дивлин ^ Полякову Надію Василівн ,яка народилася в с. Крутиця Орловської області. ЇЇ було направлено на посаду вчителя математики. Та головне покликання Надії Василівни - робота з молодшими школярами. Енергійна, трудолюбива , вимоглива до себе і учнів , доброзичлива - такою на протязі всіх років роботи була Надія Василівна. Вона давала учням міцні знання .

За сумлінну працю її неодноразово нагороджували грамотами районного відділу та обласного управління освіти , грамотою Міністерства освіти. Надія Василівна нагороджена значком « Відмінник освіти України».Великодивлинська школа стала школою початку трудової діяльності і для інших вчителів початкових класів , які працювали в нашій школі декілька років. Це шановані учнями , колегами , батьками :Атаманчук Надія Олександрівна (1967 - 1969рр);

^ Рейда Галина Іванівна (1973 -1976рр);
Бовсунівська Людмила Михайлівна ( 1985 -1990рр);Марчук Раїса Іванівна (1979 -1982 рр);


^ Ковальська Світлана Василівна (1982р).

Більше 25 років,з 1982 року, після закінчення Дубнівського педучилища, Рівненської області працює на посаді вчителя початкових класів Дубина ( Медведська ) Ніна Миколаївна. Ніна Миколаївна талановитий творчий вчитель., постійно виявляє високий рівень професіоналізму , майстерності. За сумлінну працю її нагороджено грамотами районного відділу та обласного управління освіти . Вона має вищу освіту, спеціаліст вищої категорії, має звання « Старший вчитель».


В цьому ж році, після закінчення Дубнівського педучилища, на посаду вихователя ГПД було призначено ^ Трофімову(Скидан) Марію Андріївну. Пізніше Марію Андріївну було переведено на посаду вчителя початкових класів. Старанна в роботі .Добре володіє формами і методами педагогічної діяльності. Ось уже більше 25 років виховує в підростаючого покоління доброту , чесність , справедливість, любов до праці. Марія Андріївна має вищу освіту, спеціаліст першої категорії.У 1989 році на посаду вчителя початкових класів було направлено випускницю Коростишівського педучилища ^ Пашинську ( Прогожук ) Світлану Петрівну. Старанна в роботі , трудолюбива , енергійна , вимоглива до себе і до учнів , Світлана Петрівна постійно в пошуках

нового. Кожен урок відзначається оригінальністю форми , глибиною змісту , доброзичливою атмосферою, яка сприяє кращому засвоєнню матеріалу.

Вона має вищу освіту , спеціаліст І категорії.З 1985 року на посаді вчителя початкових класів працює ^ Сябрук (Гресєва )Ірина Василівна. Вчителька обізнана з сучасними психолого-педагогічними концепціями навчання , використовує їх як основу в своїй педагогічній діяльності , забезпечує позитивну мотивацію здобуття знань учнями. Ірина Василівна має вищу освіту , спеціаліст І категорії.


У 2000 році на посаду вчителя початкових класів Житомирським обласним управлінням освіти було переведено в нашу школу Левківську (Мосійчук) Оксану Федорівну . Вона характеризується активним пошуком нових ідей.

Використовує цілий арсенал методів і прийомів, щоб виховати в дітей інтерес до знань, до уміння працювати з комп’ютером. Має вищу освіту, спеціаліст І категорії. Оксана Федорівна - учасник районного конкурсу «Вчитель року -2008».


Виховання та навчання учнів початкових класів продовжується на ГПД. З 1987 року на посаді вихователя ГПД працює ^ Мельник (Любиченко ) Валентина Миколаївна.Енергійна , трудолюбива , віддана роботі . Щедрість її душі, доброта приваблює малечу, яка ділиться з нею своїми успіхами і негараздами. По - материнськи Валентина Миколаївна опікується дітьми. Зерна її роботи діти відтворюють при проведенні ранків , що проходять на високому рівні.

У 2006 році при школі було відкрито дитячий садок.

Вихователями у ньому працюють ^ Мартинчук Любов Миколаївна та Рейда Людмила Вікторівна.


Мартинчук Л.М. Рейда Л.В.
Енергійні , трудолюбиві педагоги багато зусиль прикладають для навчання і виховання дітей дитячого садка , результатом чого є відкриті заняття для батьків та чудові дитячі ранки.

  1   2   3   4

Схожі:

Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconПлан. Поняття про зміст освіти, його складові частини. Основні теорії...
Основні теорії щодо формування змісту освіти. Концепція середньої загальноосвітньої школи про зміст освіти
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи icon1: педагогічна майстерність І особистість керівника закладу освіти. План
Виговська О. Місія директора// Директор школи, ліцею, гімназії. 2002. №1 С. 95-110
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconУрок зарубіжної літератури, його специфіка
Підручники з зарубіжної літератури для середньої школи. Загальна характеристика їх (на вибір)
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconL ittérature en classe de fle серія Techniques et practiques de classe
Вона розрахована на 70 годин, підходить як учням середньої та старшої школи, так І дорослим. Рівень текстів, запропонованих для вивчення,...
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconКолуково
В 1946 році вперше, будучи учнем Дзержннської середньої школи, Надводнюк Віль Васильович почув І записав перші розповіді та легенди...
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconПитання для державного екзамену з методики викладання математики
Цілі та завдання загальної освіти та цілі навчання математики в загальноосвітній школі. Аналіз програм з математики для середньої...
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconТеми контрольних робіт для студентів 3 курсу заочної форми навчання...
Розкрити витоки І основні етапи становлення вищої школи України: перші школи та університети
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconПлан Поняття середньої величини. Середня арифметична Властивості...
Середня величина в статистиці це узагальнюючий показник, який характеризує типовий розмір ознаки якісно однорідної сукупності в конкретних...
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconМетоди обробки даних та прогнозування на основі плинної середньої та коефіцієнта сезонност
Мета роботи: Вивчити методи екстраполяції даних на основі плинної середньої та коефіцієнта сезонності. Засвоїти методику прогнозування...
Спогади колишнього директора Великодивлинської середньої школи iconПлан курс «Педагогіка вищої школи» та його значення у підготовці...
Тема Педагогіка вищої школи як галузева наука та навчальний предмет. Вища школа як педагогічна система
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка