Дубровицький районний суд
Скачати 71.05 Kb.
НазваДубровицький районний суд
Дата конвертації07.03.2014
Розмір71.05 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Література > Документы
Дубровицький районний суд

Рівненської області 34100,
м. Дубровиця,
вул. Воробинська, 22

Позивач: Призвіще Імя по батькові
м. Дубровиця,
вул. С.Бандери, 113
Дубровицький район,
Рівненська область

Відповідач: Управління Пенсійного фонду України в
Дубровицькому районі Рівненської області

34100, вуд. Миру, &,
м. Дубровиця,
Рівненська область
тел.: (0258) 2-19-23

Адміністративний позов про зобов'язання нарахувати та
виплатити невиплачених щомісячного підвищення до пенсії та додаткової пенсії

Я, Прізвище Імя поБатькові, 10.10.1940 року народження перебуваю на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі. Я є непрацюючим пенсіонером, який потерпів від Чорнобильської катастрофи (З категорія) і постійно проживаю в м. Дубровиці Дубровицького району Рівненської області, яке згідно Переліку населених пунктів, віднесених до зон забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23 липня 1991 року N 106 "Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.

Ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції станом до 28.12.2007 р.) було передбачено, що пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні гарантованого добровільного відселення підвищуються на дві мінімальні заробітні плати. Однак відповідач вказану доплату в розмірі двох мінімальних заробітних плат до моєї пенсії на порушення ст. 39 Закону № 796-ХП не проводив.

Ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції станом до 28.12.2007 р.) було передбачено, що особам, віднесеним до 3 категорії, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за віком. Проте додаткову пенсію у розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за віком відповідач на порушення наведеної норми Закону не здійснював.

Підпунктом 9 та 13 пункту 28 розділу II Закону України "ІІро Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 р. N І07-УІ статті 39 та 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" були викладений в новій редакції відповідно:

Ст. 39 - "Громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України"

Ст. 51 - "Особам, віднесеним до категорії 3, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність"

Однак зміни, внесені підпунктом 9 та 13 пункту 28 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-УІ, було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

А тому з 22.05.2008 р. згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008 відновлено редакцію станом до 28.12.2007 р. статей 39 та 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" згідно з якими з 22.05.2008 р. я маю право на підвищення пенсії на дві мінімальні заробітні плати як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення та додаткову пенсію у розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за o віком, що призначається особам, віднесеним до категорії 3.

Однак у вищевказаних розмірах зазначених в ст.ст. 39 та 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції станом до 28.12.2007 р.) виплати починаючи з 22.05.2008 р., тобто з моменту ухвалення Конституційним Судом України рішення N 10-рп/2008, Відповідачем мені не проводяться.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно із статтею 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. Крім того слід зазначити, що порушення щодо невиплати мені підвищення до пенси та додаткової пенсії є триваючим.

Відповідно до ст 99 КАС України (в редакції Закону, що діяла до 03.08.2010р), для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 99 КАС України (в редакції Закону від 07.07.2010р., що набрав чинності з 03.08.2010р. та зворотньої сили на період до 03.08.2010р. не має), для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідач здійснював мені нарахування самостійно. Я не є спеціалістом в галузі соціального захисту, не зобов'язана проводити перевірку розрахунків відповідача, який є уповноваженим органом на виконання функцій державного управління, і я не проводила таку перевірку. При цьому я вважала, що відповідач діє у відповідності до вимог законодавства, а достовірно дізналася про порушення моїх прав відповідачем лише із засобів масової інформації. Таким чином я рахую, що мій строк звернення до суду з цими позовними вимогами не пропущений.

Але якщо суд буде вважати, що цей строк в якійсь частині пропущений, то прошу врахувати, що перехід на розгляд справ даної категорії за нормами адміністративного судочинства було здійснено лише після винесення зазначеного Рішення КСУ від 09.09.2010р., яке стало відомим лише наприкінці вересня 2010 року. До винесення цього Рішення і його публікації діяли норми цивільно- процесуального законодавства і норма ст. 87 ЦК України, відповідно до якої строк позовної давності щодо позовних вимог даної категорії становив 3 роки.

Тому, я не могла передбачити, що моє право на звернення до суду з позовними вимогами про стягнення вказаних виплат буде так істотно обмежене по строках державними органами і мене поставлять у нерівні умови з тими громадянами, які звернулися до суду в період до серпня - вересня 2010р. Навіть цю обставину я рахую достатньою підставою для поновлення для мене строку звернення до суду за період, що перевищує 6 місяців і в цілому за 3 роки до цього мого звернення.

Вважаю ці обставини поважними причинами пропуску строку звернення до адміністративного суду.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 6, 8, 16, 19, 22, 24, 50, 64, 75 Конституції України, ст. ст. 39, 51 Закону України "Про статус і соціальній захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення", рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 у справі № 1 -28/2008, ст. ст. 18,60,71,104, 105,183-2 КАС України, -
ПРОШУ :

1. Поновити пропущений строк для звернення до суду з позовними вимогами понад 6 місяців.
2. Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі, шодо невиплати мені починаючи із 22.05.2008 р. додаткової пенсії в розмірі 25 % від мінімальної пенсії за віком та підвищення до пенсії в розмірі двох мінімальних заробітних плат, як пенсіонеру, який прожинає у зоні гарантованого добровільного відселення у відповідності до ст. ст. 39, 51 Закону України "Про статус і соціальній захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
3. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області провести нарахування та виплатити Призвіще Імя по батькові підвищення до пенсії згідно ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи із 22.05.2008 р. по момент розгляду справи в розмірі двох мінімальних заробітних плат, виходячи з її розміру встановленого Законами України "Про державний бюджет на відповідний рік".
4. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області здійснити перерахунок та виплатити Призвіще Імя по батькові додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи з 22.05.2008 року по момент розгляду справи в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком виходячи з її розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та з урахуванням виплачених сум.


  1. ^ Справу розглянути в порядку скороченого провадження та у відповідності до ст. 256 КАС України постанову допустити до негайного виконання.


Відповідно до абз. 2 п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України № 7-93 від 21.01.1993 року "Про державне мито" громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантовоного добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років звільнені від сплати державного мита. Додатки:
1) Копія паспорта - 1 арк.

2) Копія ідентифікаційного коду - 1 арк.

3) Копія пенсійного посвідчення - 1 арк.

4) Копії посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи - 1 арк.

5) Довідка про постійне проживання у зоні гарантованого добровільного відселення і 1 арк.

6) Довідка про розмір пенсії - 1 арк.

7) Копія позовної заяви з додатками для відповідача.
_____________2011р.____________________ Призвіще І.Б.

підпис


Схожі:

Дубровицький районний суд iconКовпаківський районний суд м. Суми

Дубровицький районний суд iconЄвреї в україні сьогодні: реальність без міфів
Україні, як формені ідеологічні розбійники циніки І наклепники. (Саме таке визначення іменем України дав 5 травня 2003 року районний...
Дубровицький районний суд iconЄвреї в Україні сьогодні: реальність без міфів
Україні, як формені ідеологічні розбійники циніки І наклепники. (Саме таке визначення іменем України дав 5 травня 2003 року районний...
Дубровицький районний суд iconСовєтський районний суд м. Макіївки Донецької області
Особа 1 від імені якого за дорученням діє Бузанов Дмитро Вікторович до особа 2, третя особа : Криничанська селищна рада про визнання...
Дубровицький районний суд icon01 березня 2007 р. Носівський районний суд в складі: головуючого судді Кучерявця О. М
Особа 1 та особа 2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Носівка справу про обвинувачення особа 3, інформація...
Дубровицький районний суд icon20 грудня 2011 року Франківський районний суд м. Львова в складі
Вважає, зо діями працівників відповідача порушено його особисті немайнові права, нанесено йому шкоду його честі гідності та ділової...
Дубровицький районний суд iconГосподарський суд м. Севастополя
Господарський суд м. Севастополя 99011, м. Севастополь, вул. Л. Павліченко, 5 Суддя Погребняк О. С
Дубровицький районний суд iconТема основні положення цивільного права
Крім того, їй відомо, що суд сусіднього району, розглядаючи таку ж справу, задовольнив позов про розділ нарахованого, але не отриманого...
Дубровицький районний суд iconУмови проведення І вишгородського районного відкритого фестивалю...
Районний відкритий фестиваль аматорських театральних колективів «Театральна субота» (далі – фестиваль) проводить відділ освіти Вишгородської...
Дубровицький районний суд icon§ Народні засідателі та присяжні
Україні є суд народних засідателів І присяжних. Ці представники народу відіграють важливу роль у реалізації судової влади. Вони збагачують...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка