Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами)
Скачати 111.54 Kb.
НазваДипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами)
Дата конвертації13.10.2013
Розмір111.54 Kb.
ТипДиплом
skaz.com.ua > Література > Диплом
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Факультет Індустрії моди

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО НАПИСАННЯ ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУ
для студентів спеціальності “Дизайн"

кваліфікації “Бакалавр”

спеціалізації “Дизайнер стилю”


Обговорено і затверджено

на засіданні кафедри

_КИЇВ_

2013

Загальні методичні вказівки

Дипломний проект – це випускна самостійна робота студента вищого навчального закладу. Запропоновані теми повинні бути прийняті для впровадження в практику «креативних рішень».

В період роботи над дипломним проектом студенти систематизують, закріплюють, застосовують на практиці набуті під час навчання знання і навички з таких предметів:

«Візаж та декоративна косметика», «Грим», «Мистецтво постижу», «Боді-арт», «Фейс-арт», «Декоративно – прикладне мистецтво», «Спецмалюнок» та ін., а також виявляють та реалізують творчі здібності.

В процесі роботи над ДП необхідно використовувати матеріали про розвиток конкурсного руху, інформаційно-методичну літературу з напрямків моди і дизайну.

На захист дипломного проекту кожний студент повинен подати пояснювальну записку в обсязі 55-65 друкованих аркушів (разом з малюнками), додатково постижний виріб, виріб з декоративно – прикладного мистецтва, створити образ на моделі згідно теми дипломного проекту.

Основними показниками якості дипломного проекту є грамотність розробленого образу з точки зору професійної підготовки, якість та зміст пояснювальної записки, графічної та практичної частини, як значно впливають на загальну оцінку виконання дипломного проекту.

На захист дипломного проекту кожний студент повинен подати:

 • дипломну роботу в обсязі 55 – 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами),

 • креативний постижний виріб,

 • виріб з декоративно-прикладного мистецтва (якщо передбачено завданням),

 • малюнок образу (формат А4*2)

 • створити образ на моделі згідно темі дипломного проекту.

Основними показниками якості дипломного проекту є грамотність розробленої моделі зачіски з точки зору професійної підготовки, якість та зміст пояснювальної записки, графічної та практичної частини, які значно впливають на загальну оцінку виконання дипломного проекту.

^ Обов'язкове відвідування консультації у назначеного деканатом наукового керівника згідно графіку, який затверджується деканатом.

Проведення попереднього захисту дипломних проектів, ^ ПРОВОДИТЬСЯ ЗА ТИЖДЕНЬ до основної дати захисту ДП.

Умови для проведення попереднього захисту:

- виконані всі розділи дипломної роботи згідно вимогам методичних вказівок, в твердому перетині, підписаного керівником ДП (здаються в деканат, та зберігаються до дати основного захисту );

- технологічна карта виконання зачіски, на форматі А-1 підписана керівником ДП, та викладачем з спец малюнку (здається в деканат, та зберігається до дати основного захисту );

- попередній захист проходить без присутності моделі, але обов'язково комісії

надаються фотоматеріали (зачіски, макіяжу, образу в цілому)
^ ЗМІСТ, ОФОРМЛЕННЯ І ОБСЯГ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУ

В методичних вказівках приведено приблизний розподіл обсягу пояснювальної записки і найменування розділів.

В зв’язку з тим, що тематика ДП щорічно поновлюються і доповнюються з урахуванням нових досягнень в перукарській галузі, з урахуванням вимог сучасної моди, припускаються відхилення від приблизної розбивки обсягу розділів пояснювальної записки, від найменувань розділів у середині основних частин. За розсудом керівника ДП можливе виключення деяких розділів творчої частини і заміна їх іншими, відповідно до теми ДП.

Пояснювальна записка повинна складатися із 55-60 стандартних аркушів друкованого тексту на одній стороні аркуша (формат А-4), містити в собі вступну, творчу та технологічну частини і ілюстровані малюнками та схемами, розміщеними в додатках за наскрізною нумерацією. Необхідно додержання встановлених полів і основних написів на комп’ютері (шрифт: 14 кегель, полуторний інтервал).

Перед пояснювальною запискою розміщується титульний аркуш з темою ДП (аркуш 1, але нумерація на ньому не ставиться), аркуш із змістом дипломного проекту

Кожна частина дипломного проекту повинна розпочинатись з нового аркуша і мати порядковий номер, позначений арабською цифрою з крапкою (Наприклад: Вступ., 1. Творча частина., 2. Технологічна частина., Висновок.).

Підрозділи в середині кожної частини також повинні мати порядковий номер в межах частини, позначений арабськими цифрами з крапками (1.1, 1.2., 1.3. і т.д.), але не починаються з нового аркуша, а продовжуються на поточному аркуші. Винятком може бути те, що залишається знизу аркуша дуже мало місця і крім назви підрозділу текст не вміщується. В цьому випадку знизу залишається трохи вільного місця, а назва розділу переноситься на наступний аркуш.

В тексті пояснювальної записки необхідно показати літературу, що використали для тезисів. Наприклад, “________________” (літ. 3. стор. 5-6).

В кінці пояснювальної записки, після висновку та додатків, розміщуються аркуш “ЛІТЕРАТУРА”, де наводиться перелік використаної літератури, нормативних довідників, експрес-інформації (не менше ніж 10 джерел).

Малюнки, що входять до складу пояснювальної записки, підписуються автором дипломного проекту і консультантом графічної частини. Зверху справа вказується: ДОДАТОК 1, 2 ... Знизу посередині малюнок нумерується: МАЛЮНОК – 1, 2, ... 14 і т.д. Технологічна карта з позиціями підписується: Рисунок 1а, 1б, ... і т.д. В тексті повинні бути посилання на малюнки та позиції технології виконання розробленої зачіски.

Другий аркуш ДП вміщує зміст пояснювальної записки. Оформлення “Змісту” виконується згідно ДСТУ оформлення ДП: справа необхідно вказувати арабською цифрою номер сторінки до кожного розділу ПЗ, висновку, додатків, літератури. У змісті мають бути порядкові номери і назви розділів, а при необхідності, пунктів. Номери пишуться на рівні абзацу. Перша цифра номеру підрозділу пишеться під цифрою номеру розділу. Друга цифра (номер підрозділу) пишеться в строку після крапки першої цифри. Підкреслювати назви не дозволяється.

Список літератури повинен складатись не менш ніж з 10 джерел.

Малюнки та схеми, що входять до складу пояснювальної записки підписуються консультантом. Малюнки, що розташовуються в середині розділів не є помилкою.

Зміст пояснювальної записки

Вступ

 1. Творча частина.

  1. 1.1. Дослідження сучасних і перспективних напрямків моди

  2. 1.2. Дослідження характерних рис образу згідно теми Дипломного проекту

  3. 1.3. Обґрунтування вибору моделі для художнього образу

  4. 1.4. Розробка стилю образу згідно теми ДП

 2. Технологічна частина.

  1. 2.1. Технологія виконання допоміжних аксесуарів

  2. 2.2. Технологія виконання візажу (фейс-, боді- арту)

  3. 2.3. Технологія виконання допоміжних аксесуарів

  4. 2.4. Обґрунтування виробу і характеристика парфумерно-косметичних засобів, інструментів та обладнання, необхідних для виконання розробленого образу

Висновок


Додатки

Література
Малюнки виконуються в кольоровому зображенні. Техніка виконання малюнків обирається студентами самостійно (кольорові олівці, акварель, змішані техніки). Загальна кількість малюнків складатися з 15 аркушів.

Загальна кількість схем повинна складатися з двох - чотирьох (1-2 аркуші технічної карти візажу, боді-арту, 1-2 аркуші схема зачіски).

Розділи, що доповняються малюнками.

1.1. – 3 малюнки з напрямків моди.

1 малюнок аксесуарів.

1 малюнок одягу.

1.2. – 1 малюнок образу згідно теми Дипломного проекту.

1.3. – 1 аркуш з декількома ескізами з образом (в кольорі) майбутнього образу (додатково подається фотографія в форматі А3 в такому самому ракурсі, та оформлюється в «паспорту», або ламінується в та вставляється в дерев’яну рамку без скла)

1.4. – 1 малюнок розробленого макіяжу (додатково подається фотографія в форматі А3 в такому самому ракурсі, та оформлюється в «паспорту», або ламінується в та вставляється в дерев’яну рамку без скла)

2.1. – 1 малюнок аксесуарів до образу.

2.2. – 1 малюнок постижного виробу.

2.3. – 1-2 малюнки технічної карти виконання макіяжу, боді-арту.

2.4. – 1-2 схеми зачіски

1-2 малюнки в кольорі віражу і боді-арту.

^ ВСІ МАЛЮНКИ ПІДПИСУЮТЬСЯ У ВИКЛАДАЧА З СПЕЦ МАЛЮВАННЯ
Вступ

Вступ повинен бути невеликим, відбивати значення художнього образу в загальному уявленні людини, висвітлювати питання широкого впровадження новітніх технологій, досягнення в світі моди (від давни до сьогодення), досягнення передових світових та вітчизняних шкіл, центрів моди в розвитку технологій віражу, проведення конкурсів, шоу – програм (загальний обсяг розділу – 2 сторінки).


 1. Творча частина

Значення правил створення художнього образу. Особливості дизайну конкурсної моделі. Роль композиції в створенні образу (обсяг 2 сторінки).
1.1. Дослідження сучасних і перспективних напрямків моди

Дати аналіз роботи провідних зарубіжних стилістів - дикторів моди в зачісках, одязі, макіяжі, доповненнях. Дати характеристику роботи провідних майстрів подіуму України. Описати напрямок моди в макіяжі, боді-арті, одязі, аксесуарах, зачісках. Показати зв’язок моди візажу з модою на одяг, аксесуари. Необхідно описати жіночу та чоловічу моди. Більш детально зупинитись на характеристиці напрямків моди до якої належить передбачена темою ДП модель. Щоб показати цей зв’язок, доцільно проаналізувати складні креатині, фантазійні макіяжі провідних майстрів, зупинити увагу на лініях, деталях, кольорі (загальний обсяг 5,5 або 6 сторінок).
^ 1.2. Дослідження характерних рис образу згідно теми Дипломного проекту

В цьому розділі досліджують образ згідно запропонованій тематиці. Вивчають відповідну історичну, художню, наукову літературу, фільмографію, фото і т.д. В розділі розглядається оригінальність зовнішності та характеру образу за вказаною тематикою.

В даному розділі описуються характерні риси фантазійних, подіумних, авторських образів, вимоги до їх створення, аналіз пошуку образу до теми ДП. Можна навести приклади літературних творів, героїв, музичних творів тощо. Пов’язати ці характеристики з емоційним сприйняттям, модою, вимогами до показових робіт, кольоровим рішенням, тощо. (Загальний обсяг розділу – 5-7 сторінок).
^ 1.3. Обґрунтування вибору моделі для художнього образу

Дається характеристика образу щодо теми ДП. Описати риси художнього образу, вимоги до його створення, аналіз і пошук джерел натхнення. Можна привести приклади літературних творів, героїв. Пов’язати ці характеристики з емоційним сприйняттям, модою, вимогами до показових робіт, кольорових рішень (загальний обсяг 5 сторінок).
^ 1.4. Розробка стилю образу згідно теми ДП

Розробляючи схему візажу для образу, необхідно створити загальний образ. Для цього використовуються матеріали вивчені з напрямків моди, конкурсів, показів, характерних рис заданого образу. Конкретно вказати елементи, деталі, що підкреслюють зв’язок з темою. Довести актуальність вибору образу. Описати модель зачіски та одягу. Подати у вигляді композиційного розбору, конструктивного рішення. Необхідно відмітити значення правильного об’єднання в єдине ціле всіх розрізнених елементів образу, підкоряючи їх один одному з метою досягнення повної гармонії образу.
^ 2. Технологічна частина

2.1. Технологія виконання допоміжних аксесуарів

Проаналізуйте роль аксесуарів, різноманітних доповнень, виробів народної творчості, фантазійних образів.

Дати обґрунтування вибору обраного аксесуару, технологію його використання, вказати матеріали які використані. В якості доповнення може бути виконано головний убір, прикраса, «маска» тощо (обсяг 3 сторінки).
^ 2.2. Технологія виконання постижного виробу

Дати коротку характеристику розвитку сучасного постижного виробництва, асортименту сучасних постижних виробів, охарактеризувати їх роль в створенні сучасних образів. Обґрунтувати вибір постижного виробу. Описати послідовність виконання. Якщо передбачено виконання тресу, то вказати технологію виконання (обсяг 3 сторінки).
^ 2.3. Визначення початкових даних та технологія виконання боді-арту, візажу

Спочатку потрібно з’ясувати які операції і в якій послідовності слід виконувати. Пильний огляд фактури шкіри моделі, значно допомагає визначити техніки виконання візажу та боді-арту. Описати техніки нанесення декоративної косметики, кольорове рішення. Якщо застосовуються трафарети, описати технологію їх виконання і застосування. Пов’язати розроблені візаж, боді-арт з темою ДП і дати обґрунтування (4 - 4,5 сторінок).
^ 2.4. Технологія виконання зачіски

Складовою частиною образу є і розроблення зачіски. Згідно сучасних напрямків моди розробити і описати схеми виконання зачіски для образу. Описати послідовність виконання операцій. Якщо зачіска виконується із застосуванням бігуді, необхідно описати технологію (схему) накрутки волосся (обсяг 2 - 3 сторінки).
^ 2.5. Обґрунтування вибору і характеристика парфюмерно-косметичних засобів, інструментів та обладнання

Описати характеристика декоративної косметики, яку використовували при розробці художнього образу. (обсяг 2 сторінки).
Висновок

Виконується студентом самостійно, як результат виконаної роботи.
^ Додатки

Графічна частина
Література

“Література” – це останній аркуш ДП, його номер сторінки є заключним. В “Літературі” необхідно указати перелік використаної інформації (підручники, довідники, літературні твори, інструкції, журнали, тощо). Для роботи над ДП слід використовувати не менш ніж десять примірників.

Записувати перелік використаної літератури необхідно згідно методичних рекомендацій. Наприклад:

1. Прізвище, ініціали імені по-батькові., назва книжки. Місто. Видавництво. Рік видання.

Перелік інформаційних джерел виконується в алфавітному порядку.
^ КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

І. На оцінку «Відмінно» написання пояснювальної записки:

 • вчасно виконана робота;

 • вчасно підписана керівником;

 • відповідає вимогам методичних рекомендацій і виконана з аналітично-конструктивних позицій.

ІІ. На оцінку «Відмінно» виконання практичної частини на моделі:

 • студент повинен САМОСТІЙНО виконати зачіску, візаж;

 • САМОСТІЙНО створити образ в аудиторії за розкладом захисту ДП.

ІІІ. На оцінку «Відмінно» усний захист Дипломного проекту

 • студент повинен захищати Дипломний проект ^ ВИКЛЮЧНО УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ за змістом методичних вказівок.

 • дотримуватись дрес-коду зовнішнього вигляду.


І. На оцінку «Добре» написання пояснювальної записки:

 • якщо є незначні порушення які не впливають конструктивно на зміст пояснювальної записки.

ІІ. На оцінку «Добре» виконання практичної частини на моделі:

 • незначні зауваження щодо технології виконання образу (зачіска, візаж, одяг, аксесуари).

ІІІ. На оцінку «Добре» усний захист Дипломного проекту

 • якщо захист здійснено не українською мовою;

 • не повністю дана відповідь на додаткові питання.


І. На оцінку «Задовільно» написання пояснювальної записки:

 • не вчасно виконаний Дипломний проект;

 • не в повній мірі розкрита тема;

 • неохайність в роботі пояснювальної записки;

 • недостатня кількість малюнків;

 • не самостійне виконання малюнків.

ІІ. На оцінку «Задовільно» виконання практичної частини на моделі:

 • порушення технології виконання і оформлення моделі.

 • не самостійне виконання будь-яких практичних технологій (зачіска, візаж, одяг, аксесуари);

 • неохайність образу;

 • негармонійність образу.

ІІІ. На оцінку «Задовільно» усний захист Дипломного проекту

 • не чіткий та не послідовний захист ДП;

 • не чіткі відповіді на додаткові питання Державної комісії.
ДИПЛОМНИЙ ПРОЕКТ, ЯКИЙ НЕ ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ ЩОДО ЗМІСТУ ТА ОФОРМЛЕННЯ, НАПИСАНИЙ БЕЗ ДОТРИМАННЯ ЗАТВЕРДЖЕНОГО ПЛАНУ, НЕ МІСТИТЬ МАТЕРІАЛІВ КОНКРЕТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМИ, ОБҐРУНТОВАНИХ ПРОПОЗИЦІЙ, А ТАКОЖ НЕ МАЄ ВІДГУКУ КЕРІВНИКА, ДО ЗАХИСТУ НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.

Схожі:

Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconНа дипломну роботу
Під керівництвом режисера Миколи Миколайовича Вороненка здійснила постановку «Ромео І джульєта» В. Шекспіра, «Три сестри» А. Чехова,...
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconНа дипломну роботу спеціаліста
Робота студента Ковриженко А.І. присвячена актуальній темі сучасного перекладознавства – змінам в його парадигмі, що відбулися на...
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconМетодичні вказівки
Методичні вказівки містять: загальні положення про дипломну роботу, вимоги до порядку викладу матеріалу, вимоги до структурних елементів...
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) icon100 Англійська Італійська Іспанська Німецька Польська Французька 50
Вартість письмового перекладу встановлено за сторінку, що містить 1850 друкованих символів з пробілами та абзацами у програмі Word...
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconВрятуймо тварин разом! Приходьте 27 червня до Міськвиконкому о 17: 00 !
Страджає або агресивна. Вдумайтесь! Замість допомоги – смерть! Така, насправді, філософія вінницької влади! Загублені домашні собаки...
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconНаціональний університет «львівська політехніка» інститут права та психології
Джужа О. М., Моісеєв Є. М., Василевич В. В. Кримінологія. Спеціалізований курс лекцій зі схемами (Загальна та Особлива частини)....
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconМетодичні вказівки
Якщо кілька студентів (не більше 2) виявили бажання писати курсову роботу з однієї І тієї самої теми, то за згодою керівника, студенти...
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconГурт Скрудж був заснований в 2004 році у місті Чернігові
Юрко "Утюг") з бас-гітарою за плечем. Він пішов за ним І запропонував йому грати разом. На той момент вже був барабанщик з минулих...
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconЗадача курсу полягає в тому, щоб зорієнтувати студентів в основних...
З точки зору курс «Техноекологія» має дуже велике значення в підготовці фахівця-еколога, здатного успішно здійснювати задачі охорони...
Дипломну роботу в обсязі 55 60 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами) iconУкраїна велика аграрна держава, а тому питома вага аграрного законодавства...
Україна – велика аграрна держава, а тому питома вага аграрного законодавства у загальному обсязі законодавчого масиву є дуже значною....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка