Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика
Скачати 113.47 Kb.
НазваТема Криміналістичні ідентифікація І діагностика
Дата конвертації22.11.2013
Розмір113.47 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Історія > Документы
Розділ I. Вступ до криміналістики

(Теоретичні засади науки)
Тема 2. Криміналістичні ідентифікація і діагностика
1. Визначити з-поміж перелічених окремо об’єкти криміналістичної ідентифікації, об’єкти, відносно яких можливе тільки встановлення групової належності, об’єкти криміналістичної діагностики; обгрунтувати здійснене їх групування:
1.1. На місці події виявлені наступні об’єкти матеріального світу: труп невпізнаної особи з вогнестрільною раною; пістолет ТТ; плями чорної рідини, схожої на паливно-мастильну, на аркуші газети; мопед, шинами якого можливо залишені сліди; піджак.
2. Відповідно до наведеної ситуації:

– визначити і обгрунтувати факт вирішення питань ідентифікації, встановлення групової належності, діагностичних; об’єкти (з поділом на види), види, суб’єктів, форми криміналістичної ідентифікації, встановлення групової належності, криміналістичної діагностики;

– спрогнозувати значення вирішення зазначених питань для розслідування злочину, судового розгляду кримінальної справи:
2.1. Балістичною експертизою досліджена мислиська рушниця, вилучена в Ю. Відповідно до поставлених запитань у висновку експерта викладено наступне: мисливська рушниця є вогнепальною зброєю і придатна до стрільби.
2. Розділ II. Криміналістична техніка
Тема 4. Криміналістичні фотографія і відеозапис
Відповідно до наведеної ситуації:

– визначити і аргументувати, чи є необхідність призначити криміналістичну експертизу (одну чи декілька), яку (які) конкретно;

– сформулювати запитання, що підлягають вирішенню експертом (експертами);

– назвати матеріали, які надсилаються на експертне дослідження, вимоги, що ставляться до їх оформлення;

– спрогнозувати значення висновку експерта для розслідування злочину:
1. Під час розслідування організації місця для незаконного вживання наркотичних засобів і схиляння до вживання їх, учинене щодо неповнолітніх, проведений обшук у підозрюваного Ю. за місцем мешкання. У перебігу слідчої дії знайдені фотознімки, на яких підозрюваний зображений поряд з цими неповнолітніми у власній квартирі, а також окремо ці неповнолітні, негативи фотоплівки. Ю. не заперечує, що на фотознімках зображений він, але заявляє, що їх, а також негативи йому підкинули. За свідченнями підозрюваного, фотознімки, на яких він зображений, змонтовані. До виготовлення цих та інших фотознімків він не причетний. В Ю. також вилучені фотозасоби і фотоматеріали.

Ю., крім того, заявив, що відеоплівка, яка знаходиться в справі і на якій зафіксована очна ставка його з одним із неповнолітніх, неправдива, виготовлена із записів, зроблених на допитах та інших слідчих діях з його участю. Допитаний експерт-криміналіст, який брав участь в очній ставці як спеціаліст, показав, що він повністю записав хід слідчої дії за допомогою відеокамери, яка є в його розпорядженні, змін до відеоплівки не вносив, вона була оформлена згідно з вимогами КПК України.

^ Тема 5. Криміналістична трасологія
1. Класифікувати відповідно до прийнятих в криміналістиці підстав знайдені на місці події матеріальні об’єкти як матеріальні сліди злочину; указати окремо, яке значення має класифікація слідів для розслідування злочину:
1.1. Сліди вірогідно коліс трактора на грунті, утворені внаслідок деформації останнього в місці контакту; кашкет коло них; слід імовірно розпилу на лутці вхідних дверей, утворений унаслідок руйнування лутки в місці контакту; слід незначного розміру на місці кріплення на дверях урізного замка, утворений унаслідок деформації слідосприймальної поверхні, виявлений за допомогою лупи; потожировий слід пальця руки на поверхні невеликої скриньки, виявлений за допомогою кососпрямованого світла; сліди вірогідно зубів людини на шматку сиру, утворені внаслідок деформації останнього в місці контакту.
2. Відповідно до наведеної ситуації:

– визначити і аргументувати, чи є необхідність призначити криміналістичну експертизу за слідами-відображеннями (одну чи декілька), яку (які) конкретно;

– сформулювати запитання, що підлягають вирішенню експертом (експертами);

– назвати матеріали, які надсилаються на експертне дослідження, вимоги, що ставляться до них та їх оформлення;

– спрогнозувати значення висновку експерта для розслідування злочину:
2.1. У перебігу огляду місця події – магазину, в якому вчинена крадіжка, виявлені: сліди пальців рук на пляшці з-під коньяку, що стояла на столі, з шухляди якого, згідно із заявою завідувача магазину, викрадена велика сума грошей; сліди зубів на плитці шоколаду, що знаходилася поруч з пляшкою; ушкодження на вхідних дверях біля місця знаходження кріплень дверних замків, що характерне для від- жимання; металевий прут недалеко від дверей, що знаходяться на за- тиллі магазину. Сліди, об’єкти-слідоносії сфотографовані й вилучені.
^ Тема 6. Криміналістичне зброєзнавство
Відповідно до наведеної ситуації:

– визначити і аргументувати, чи є необхідність призначити криміналістичну експертизу об’єктів криміналістичного зброєзнавства (одну чи декілька), яку (які) конкретно;

– сформулювати запитання, що підлягають вирішенню експертом (експертами);

– назвати матеріали, які надсилаються на експертне дослідження, вимоги, що ставляться до їх оформлення;

– спрогнозувати значення висновку експерта для розслідування злочину:
1. У перебігу огляду місця події у справі про розбій і умисне вбивство охоронця фірми “Ранок” Ф. було виявлене і вилучене таке: 5 гільз, 3 кулі, пістолет „Форт”. Слідів пальців рук на зброї не виявлено. Із тіла загиблого під час судово-медичного дослідження вилучено ще 2 кулі.
^ Тема 7. Криміналістичне документознавство
Відповідно до наведеної ситуації:

– визначити і аргументувати, чи є необхідність (і можливість) призначити криміналістичну експертизу (одну чи декілька), яку (які) конкретно;

– сформулювати запитання, що підлягають вирішенню експертом (експертами);

– назвати матеріали, які надсилаються на експертне дослідження, вимоги, що ставляться до них та їх оформлення;

– спрогнозувати значення висновку експерта для розслідування злочину:
1. У перебігу розслідування кримінальної справи про хуліганство встановлене наступне. Періодично в квартирі сім’ї К. виникали пожежі з великим задимленням. На шибках вікон, шпалері квартири виявляли написи хуліганського змісту, виконані кольоровими олівцями. У слідчого виникла підозра про причетність до підпалів та написів неповнолітнього сина господарки квартири К.С. Під час гасіння останньої пожежі була знайдена записка, виконана на аркуші в клітинку учнівського зошита учнівською ручкою, в якій повідомлялося, що пожеж не буде після 23 травня поточного року. Відомо, що саме в цей день К.С. виповнюється 14 років. На допитах К. і К.С. стверджували, що в їх квартирі відбуваються якісь „чудеса”.
^ Тема 8. Криміналістична габітологія
Відповідно до наведеної ситуації:

– визначити і аргументувати, чи є необхідність призначити криміналістичну експертизу, яку конкретно;

– сформулювати запитання, що підлягають вирішенню експертом;

– назвати матеріали, які надсилаються на експертне дослідження, вимоги, що ставляться до них та їх оформлення;

– спрогнозувати значення висновку експерта для розслідування злочину:
1. Розслідуванням шахрайства встановлено таке. Дві дівчини надавали в найом квартири, які їм не належали і які вони, у свою чергу, наймали в справжніх володільців житла. Отримавши завдаток у значній сумі, шахрайки зникали. Під час злочинних операцій одна із дівчат С. показувала паспорт на ім’я У., який вилучений. Слідчий установив, що такий паспорт дійсно виданий У., але вона декілька років тому його загубила, про що зробила відповідну заяву й отримала новий паспорт. Затримана як підозрювана С. наполягає, що паспорт на ім’я У. належить їй і на фотознімку в ньому зображена вона.
^ Тема 9. Криміналістичний облік
Відповідно до кожної із наведених ситуації:

– визначити і аргументувати:

вид (назву) криміналістичного обліку, за яким слід перевірити і на який за необхідності потрібно поставити об’єкт (и), названий (і) у кожній із задач;

орган, який здійснює конкретний вид обліку;

мету перевірки;

– вибрати і заповнити реєстраційні документи (для поставлення на облік і перевірки цих об’єктів) або вказати їх зміст;

скласти від імені слідчого документ про перевірку за певними видами криміналістичних обліків і поставлення на облік певних об’єктів;

– спрогнозувати значення результатів перевірки всіх перелічених об’єктів за обліком, а також значення поставлення їх на облік для розслідування злочинів (записати окремо).
1. У лісовій смузі за містом знайдений труп жінки. Під час огляду місця події та трупа виявлені значні рани на голові, грудях загиблої. Поруч з трупом знайдений металевий прут з розширеним кінцем у формі лопатки, на якій є плями бурого кольору, схожі на кров. На поверхні металевого прута виявлені потожирові сліди пальців рук. Прут, сліди сфотографовані й вилучені. Особу потерпілої в перебігу огляду місця події не встановлено. Проведеною після порушення кримінальної справи за фактом умисного убивства невідомої громадянки експертизою визначено, що сліди пальців рук на металевому пруті придатні для ідентифікації, серед них є залишені як потерпілою, так і іншою особою. Злочин не розкритий.

Розділ IV. Криміналістична методика
Тема 20. Методика розслідування вбивства
1. 8 березня об 11-й годині до райвідділу міського управління внутрішніх справ телефоном Ц.К. повідомив, що він виявив у квартирі мертвою свою 21-річну дружину Ц.І. Оглядом місця події встановлено, що сліди злому вхідних дверей квартири і замка відсутні. Труп Ц.І. без одягу перебуває на ліжку, ноги розсунені, видимих ушкоджень та інших слідів на ньому немає, за винятком невеликої за розміром цятки червоного кольору на лівій руці в ділянці ліктьового суглобу в місці розташування вени. На тумбочці поруч із ліжком знайдені приналежності для ін’єкцій, у двох шприцах містяться незначні залишки рідини бурого кольору. Судово-медичний експерт висловив припущення, що смерть настала приблизно 2-3-х годин тому, можливо, відбувся статевий акт, проте вірогідну причину смерті не назвав.

Ц.К. пояснив, що о 8-й годині поїхав до матері в іншому районі міста, щоб привітати її зі святом. Приблизно об 11-й годині повернувся, але до квартири зайти не міг, бо двері дружина не відчиняла. Тоді він проникнув у житло через вікно (квартира на другому поверсі) та виявив, що вона мертва. Зникли золотий ланцюжок з хрестиком, що був на дружині, а також відеокамера „Sony”. Ц.К. визнав, що і він, і дружина вживали наркотичні засоби, нерідко разом зі знайомими, які заходили до них з цією метою та котрих він знає лише за іменами і прізвиськами. Серед них були особи, з якими дружина колись зустрічалася. Причин смерті або вбивства, а також хто це міг учинити він не знає.

Тема 21. Методика розслідування крадіжки
1. До районного відділу міського управління ГУ МВС України в області 13 серпня о 9.00 звернувся гр-н Д. і заявив про крадіжку в нього більше 6-ти тисяч грн. Він 12 серпня отримав заробітну плату за два місяці. Разом із двома товаришами по роботі вирішили відзначити цю подію. По дорозі додому в парку дозвілля і відпочинку заходили в розташовані там торговельні заклади, де вживали алкогольні напої. Далі він нічого не пам’ятає. Прокинувся близько опівночі в кущах у парку, після чого пішов на тролейбусну зупинку і поїхав додому. Вдома виявив, що в кишенях залишилося декілька десятків гривень, а пачка з сотенних купюр зникла. Годинник, речі – все на місці. Д. вирішив, що його обікрали. Але оскільки був ще в нетверезому стані та дуже хотів спати, то в міліцію відразу не поїхав.


^ Тема 22. Методика розслідування привласнення,

розтрати майна або заволодіння ним шляхом

зловживання службовим становищем
1. До слідчого відділення міськвідділу ГУ МВС України в області надійшов лист із ВАТ “Райдуга”. У ньому повідомляється, що у відділі “Тканини” плановою інвентаризацією виявлено нестачу понад 10 тис. грн. Згідно з листом, працівники відділу пояснити причини нестачі не можуть, але припускають, що вона могла виникнути внаслідок помилок у добуткових документах або крадіжок товару покупцями. Правління ВАТ вважає працівників відділу винними й звертається з проханням притягнути їх до кримінальної відповідальності за привласнення і розтрату майна та стягнути заподіяні збитки.

До листа додані копії акта інвентарізації та порівнювальна відомість, в якій зафіксовано суму нестачі.


^ Тема 23. Методика розслідування злочинів проти

безпеки виробництва
1. До прокуратури району 10 листопада надійшов лист із ВАТ “Станкобудівний завод”, до якого додавалися документи спеціального розслідування випадку загибелі працівника на підприємсті: копія наказу територіального органу Держгірпромнагляду про призначення комісії зі спеціального розслідування цього випадку, примірники актів форми Н-5 і Н-1 стосовно потерпілого, протокол огляду і ескіз місця, де стався нещасний випадок із смертельним наслідком, медичний висновок про причини смерті потерпілого, протоколи опитування начальника цеху, старшого майстра, двох робітників-електромонтерів.

Із матеріалів спеціального розслідування слід розуміти таке. 15 жовтня у нещодавно збудованому приміщенні складу готової продукції проводився монтаж електропроводки. Для здійснення робіт на висоті використовувалися козли висотою три з половиною метри, на які було покладено дошки, не скріплені між собою. Під час роботи електромонтер З. впав із риштування козлів і, вдарившись головою об бетонну підлогу, помер.

Комісія вважає, що причинами нещасного випадку зі смертельним наслідком стали: відсутність у електромонтерів необхідних пристосувань, які забезпечують безпеку робіт на висоті, та належного контролю з боку адміністрації щодо забезпечення безпеки під час провадження будівельно-монтажних робіт. Відповідальні: начальник цеху І. та старший майстер П. За поясненнями робітників, вони працювали на непристосованому риштуванні. Старший майстер пояснив, що він дав указівку використати інвентарне риштування, яке необхідно було принести з іншого цеху, а чому електромонтери не виконали його вказівки, пояснити не може, тому що пішов на іншу дільницю.

^ Тема 24. Методика розслідування злочинів, що полягають

у незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних

речовин або їх аналогів, прекурсорів
1. Працівники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС України в області в результаті оперативно-розшукової діяльності отримали такі дані. В обласному центрі та за його межами діє організована злочинна група, що здійснює незаконні операції з наркотичними засобами. До групи належать гр-ка Д., її співмешканець Ч., син П., невістка (дружина П.) Ц., а також декілька осіб, які скуповують сировину і наркотичні засоби (переважно в західних областях України) і збувають наркотики. Керує групою Д., Ч. і П. підтримують зв'язок із тими, хто постачає сировину, готові наркотичні засоби, виготовляють такі, а також спільно з Ц. передають для збуту наркотики певній групі осіб. Крім того, Ц. збуває наркотичні засоби безпосередньо споживачам. У розпорядженні працівників міліції наявні відеозаписи фактів передачі Ч. і П. макової соломки іншими співучасниками, збуту ними та Ц. наркотичних засобів, пояснення деяких осіб, що купували в Ц. макову соломку, гашиш, одноразові шприци з опієм.

На цей час отримано інформацію про те, що учасники групи К. і Л. на замовлення відповідно Ч. і П. привезли макову соломку з Чернівецької області та мають намір передати її за призначенням.
Схожі:

Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconМетодичні рекомендації до вивчення окремих тем дисципліни «Економічна діагностика»
Вивчення теми необхідно розпочати із з’ясування сутності та від­мінності термінологічних понять: діагностика, економічна діагнос­тика,...
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconМетодичні рекомендації до практичного заняття з дисципліни «Хірургічні...
Тема №12: “Синдром гострого живота. Діагностика, диференційна діагностика І лікувальна тактика. Диференційна діагностика гострих...
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconТема: анемії у дітей раннього віку
Дефіцит заліза у дітей: причини, патогеннез, клініка, діагностика, диференційна діагностика. Принципи лікування та профілактики
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconТема: анемії у дітей раннього віку
Дефіцит заліза у дітей: причини, патогеннез, клініка, діагностика, диференційна діагностика. Принципи лікування та профілактики
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconТема: гемолітичні, гіпо- І апластичні анемії у дітей. Особливості клініки, принципи лікування
Гемолітичні анемії: класифікація, патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconМетодичні рекомендації до практичного заняття з дисципліни “Хірургічні...
Тема №15. “Кровотечі з травного тракту. Причини виникнення, діагностика та диференціальна діагностика, лікувальна тактика”
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconМетодичні рекомендації до практичного заняття з дисципліни “Хірургічні...
...
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconТема. Хронічні захворювання системи травлення. Хронічні гастрити,...
Причини, класифікація, клініко-параклінічні критерії діагностики хронічних гастритів у дітей. Хелікобактеріоз: етіологія, діагностика,...
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика icon«гострий апендицит. Анатомо фізіологічні відомості. Етіологія та...
Тема: «гострий апендицит. Анатомо фізіологічні відомості. Етіологія та патогенез. Класифікація. Клініка, діагностика, диференційна...
Тема Криміналістичні ідентифікація І діагностика iconПлан Мета, завдання, зміст експертної діагностики фінансово-господарського...
Фінансово-господарський стан, експертна діагностика, стратегічна діагностика, оперативна діагностика, метод аналогій, ризик, аналіз...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка