Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач
Скачати 71.17 Kb.
НазваПодільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач
Дата конвертації12.10.2013
Розмір71.17 Kb.
ТипЛекція
skaz.com.ua > Історія > Лекція
ПОДІЛЬСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

ПРЕСВІТЕРСЬКО-ЛІДЕРСЬКА ШКОЛА

ПРЕДМЕТ: ЖИТТЯ І ПРАЦІ Е. УАЙТ

ВИКЛАДАЧ: Крижанівський М.М. BTh 2012 рік Духовна Семінарія Церкви АСД в Україні

ЛЕКЦІЯ ПЕРША

Доктрина про Дух пророцтва в церкві АСД, або як пояснити простій людині в що ми віримо.
ПЛАН

 1. Вступ . Загальне введення

 2. Аналіз складових частин 17-го пункту віри

 3. Дар пророцтва в біблійні часи

 4. Дар пророцтва в останні часи

 5. Ознаки правдивості пост біблійних пророків

 6. Дух пророцтва в церкві АСД

 7. Взаємодія Духа пророчого і Біблії

 8. Як пояснити своєму другу чому я вірю в Дух Пророцтва
 1. ^ ВСТУП. ЗАГАЛЬНЕ ВВЕДЕННЯ

Тема Дух Пророчий гармонійно розташована в адвентиський теології в розділі духовних дарів. Таким чином дане питання не розглядається окремо від загального поняття про дари Святого Духа. Ми віримо, що всі дари Святого Духа є важливими і необхідними на збудування церкви і проповіді Євангелії. Прояви дару пророцтва є ознакою церкви залишку, котрій був обіцяний Дух Святий для завершення проповіді і приготування до зустрічі з Христом.

В загальному розгляді доктрини про духовні дари розглядаються наступні підрозділи:

А. старозавітні приклади духовних дарів

Б. новозавітнє вчення про духовні дари

В. фальшиві дари

Г. пророчий дар

Д. пророцтво і канон

Є. пророцтво у Новому Заповіті

Е. умовне і безумовне пророцтво

Ж. Пророчий дар і закритий канон

З. перевірка пророчого дару

І. Прояв пророчого дару в останні дні ( біблійні пророцтва про такий прояв)

Й. роль і призначення Е. Уайт в Церкві АСД

К. Вплив духовних дарів.
Наша задача коротко торкнутись пункту 17 віровчення нашої церкви і проаналізувати те в що ми віримо, звузивши сферу вивчення до питання Е. Уайт і її служіння, показавши гармонійне поєднання цього питання з істиною про духовні дари.


 1. ^ АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЧАСТИН 17-ГО ПУНКТУ ВІРИ


«Пророцтво – один з дарів Святого Духа. Цей дар є відмінною ознакою Церкви Залишку. Він проявився в служінні Еллен Уайт, вісниці Господа. Її праці залишаються авторитетним свідченням істини, служачи для потіхи, керівництва, настанови і виправленню. Ці праці з повною визначеністю стверджують, що Біблія є єдиним мірилом, котрим слід перевіряти кожне вчення і кожний досвід (Основа віри, 17).
Так ми можемо прочитати в книзі «В начале было Слово» на сторінці 304-й, а також у книзі «Церковное руководство» . часто ми плутаємося і може навіть намагаємось уникнути дискусії на цю тему. З іншого боку ми пишаємося і захоплюємося працями Е. Уайт. Можливо боїмось прямого питання від опонента про нашу віру у Е. Уайт. Так в що ж ми віримо?


 1. Пророцтво є одним з дарів Святого Духа. Відкидання пророчого дару, або його прояву без належної перевірки є відкиданням Святого Духа . якщо, що сь названо пророцтвом, то його слід вивчити і перевірити. Якщо це правда, то прийняти і діяти відповідно до його змісту.

 2. Дар пророцтва – це відмінний дар церкви залишку. Тобто, він має проявитись в останні дні. Його наявність є свідченням швидкого завершення історії нашої Землі. Якщо він відсутній у християнській церкві, значить це не істинна організація.

 3. Ми віримо, що цей дар найбільш яскраво проявився в служінні Е.Уайт . ми як адвентисти повинні знати і розуміти докази істинності її служіння. Їх ми розглянемо нижче.

 4. Важливим моментом в історії розвитку даного віровчення є статус чи титул Е. Уайт – ми віримо, що вона не пророчиця, а вісниця. Хоча вона і звершувала пророче служіння

 5. Ми керуємося цими працями, як свідченням істини у повсякденному житті і служінні

 6. Ми віримо, що праці Е. Уайт виконують головну свою ціль – привернути увагу до Біблії і заохотити її вивчати.

 7. Ми віримо, що Біблія є вище чим праці Е.Уайт, бо саме Біблією слід перевіряти всі вислови і пророчі прояви.


 1. ^ Дар пророцтва в біблійні часи

В адвентистському розумінні істини дар пророцтво діяв і буде діяти весь період існування грішних людей.

Гріхопадіння зробило неможливим спілкуватись з Богом напряму, тому Він став обирати людей котрі передавали прямі Божі слова людям. Таких людей називають пророками, або тими, хто прорікає Божу волю. У Амоса 3:7 підкреслюється принцип дії дару пророцтва у старозавітні часи – Бог нічого не робить не відкрив таємниці своєї рабам своїм пророкам.

Значна частина старозавітного канону складається з книг пророків.

В новозавітню епоху пророцтво не втратило свого значення. У Рим. 12:6, 1 Кор. 12:28 і Еф. 4:11 дар пророцтва названий один раз першим, а два рази другим зі списку служіння. Пророки у апостольський період церкви сприяли затвердженню церкви, були ініціаторами місіонерської діяльності, наставляли церкву, сприяли єдності і захисту Церкви, попереджували про майбутні труднощі, стверджували основи віри в епоху релігійних суперечок. 1. ^ Дар Пророцтва в останні дні

Як ми побачили, пророчий дар проходив крізь всю біблійну історію і немає сумнівів у тому, що цей дар буде проявлятись до кінця нашої історії – до Приходу Христа. Де в Біблії ми можемо це побачити?
А. 1 Сол. 5:19-20 і 1 Кор. 14:1 - в цих текстах прямо говориться про ставлення до діючого дару пророцтва. Як би ця дія зникла б в церкві, то Павло не застерігав би уважно ставитись до пророцтва. Ревновати мали коринтяни щоби проркувати, а їх було багато. Тобто мова іде про пророцтво за межами канону .
Б. Мт. 24:11,24 - Христос дає попередження про неправдивих пророків. Якщо в останні часи їх взагалі немає бути, то попередження мало б по іншому виглядати – стережіть тих, хто буде називати себе пророком, а тут мова іде про неправдивих пророків, значить є правдиві.
В. Йоїль 2:28-31 – пророцтво Йоїля про останні дні і злиття Духа Святого і прояв дару пророцтва.
Г. Об. 12:17 і 19:10, а також Об. 10:11. – в перших двох текстах дається роз’яснення терміну «Дух Пророцтва» , що є свідченням Ісуса, а також робиться прив’язка до конкретної церкви:

- залишок від гонимої апостольської церкви

- залишок останнього часу

- дотримання Божих заповідей.
Текст Об. 10:11 – є пророчим текстом, який здійснився в житті народу Божого, що пережив велике розчарування. «Ти маєш пророкувати». 1. ^ Ознаки правдивості пост біблійних пророків

Постбіблійний пророк. У нас на цю тему буде спеціальна лекція. Нагадаю, що сьогодні ми торкаємося доктрини АСД в питанні духа пророчого, так, як мають розуміти прості члени церкви. Ми аналізуємо те в що ми віримо.

Якщо пророцтво має бути завжди аж до кінця світу, а канон Біблії сформувався остаточно в п’ятому столітті, то мають бути певні ознаки правдивості неканонічних пророків. Ось ці ознаки, зазначені в Біблії:

А. Чи узгоджується пророча вість з Біблією Іс. 8:20

Б. Чи виконується пророцтво (передсказання) Повт. Зак. 18:21

В. Чи визнається втілення Христа 1 Ів. 4:2-3

Г. Чи приносить пророча вість добрі плоди - Мт. 7:18-20
Таким чином Біблія містить достатнє керівництво по визначенню істинності тих, хто називають себе чи претендують на звання пророка. 1. ^ Дух пророцтва в церкві АСД

Церква Адвентистів Сьомого Дня є істинною Божою церквою останнього періоду. Тобто, все, що ми розібрали раніше про Дар пророцтва напряму відноситься до нас з вами. Як цей дар проявився у АСД?
Адвентисти сьомого дня вірять, що дар пророцтва чи дух пророцтва проявився в служінні Е.Уайт .

Історія свідчить про більше ніж 2000 видінь, 80 книг, 200 трактатів, 4600 статей. Все написане складає більше 60000 рукописного матеріалу.

Для визначеності правдивості пророка слід керуватись тими ж положеннями які ми вивчили вище. Викладка нашої доктрини заохочує детально вивчати праці Е.Уайт щоби побачити узгодженість із Біблією. Щодо виконання пророцтв , то книга «В начале было Слово» пропонує два перед сказання – спіритизм і екуменізм протестантів і католиків.

Також в ознаках правдивості пророка зазначається особливе визнання Христа. Очевидно, що в часи Івана існувала єресь донатистів, які стверджували, що всім тільки видавалося, що Христос був у тілі і страждав (донатео – видаватись). Сьогодні може бути інша проблема з визнанням Христа. У Е. Уайт тема Ісуса Христа особливо присутня. «Бажання Віків» і «Дорога до Христа» - є особливими доказами правдивості її як пророка.

І останнє у цій частині - вплив на інших людей. Будучі самою друкуємою письменницею США очевидно, що вона справляла позитивний вплив на людей, закликаючи до позитивних змін у житті суспільства.
Еллен Уайт намагалась завжди уникати назви пророк, вживаючи титул вісниці Господньої.


 1. ^ ВЗАЄМОДІЯ ДУХА ПРОРОЧОГО І БІБЛІЇ

Це достатньо цікаве питання в нашій доктрині. Яке співвідношення і взаємодія цих двох світил? В даному питанні є 4 положення, які нам слід визначити.
^ А. Біблія вище мірило

Віровчення нашої церкви передбачає головний принцип Реформації – тільки Писання. Тому Біблія завжди визнається як головне мірило істини і правди. Дух пророчий не є новою чи окремою істиною від Біблії. Ціллю Духа пророчого є привернення широкої уваги людей до Слова Божого

Сама Е. Уайт навчала і рекомендувала вивчати Біблію
^ Б. КЕРІВНИЦТВО ДО БІБЛІЇ

Цікавий принцип викладений і в цьому положенні. Коли люди розуміють Слово і не діють у відповідності до нього, то Бог посилає пророчу вістку щоби не було жодних нарікань у день суду.
В. КЕРІВНИЦТВО ДО РОЗУМІННЯ БІБЛІЇ
Свідоцтва церкви не виконують функцію нової істини, а розтлумачують стару і відому істину. Їх ціль спростити і полегшити процес розуміння Божого Слова.
Г. КЕРІВНИЦТВО ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ БІБЛІЙНИХ ПРИНЦИПІВ
Більшість праць Е. Уайт присвячені застосуванню біблійних настанов у практичному житті, що і є головною задачею пророка.


 1. Як пояснити своєму другу чому я вірю у дух пророцтва.

Схожі:

Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач iconШкола Християнського Життя та Євангелізації (Весна Літо 2013 р.) Школа: ступені дата

Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач iconІсторія педагогіки
...
Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач icon«Формування самоосвітньої компетентності молодших школярів»
За традиційної освіти навчити людину на все життя неможливо. Людина розумна у ХХІ ст. – це людина, яка постійно навчається, людина,...
Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач icon1. Визначення понять І термінів з охорони праці
Охорона праці це система правових, соціально-економічних, організацій­но-технічних, санітарно-гігієнічних І лікувально-профілактичних...
Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач iconКурсової роботи
Склад комісії: Микитюк І. С., к е н, ст викладач; Гуминська М. В., ст викладач; Присяжнюк Н. М., асистент
Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач iconГоловні принципи державної політики в області охорони праці
Охорона праці система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних І лікувально-профілактичних...
Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач icon2: Штучні супутники Землі
В. В. Білецький викладач фізики та математики, викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії ркеб
Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач iconLearning Foreign Languages
Автор: Л.І. Русан, викладач іноземної мови, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач методист
Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач iconНавчальний центр-студія «dolce vita» та Школа манікюру Ірини Амросієвої...
Навчання проводить викладач Школи манікюру І. Амросієвої – Щур Оксана Іванівна – майстер 4-го рівня, 1-шої категорії Комітету стандарту...
Подільська конференція пресвітерсько-лідерська школа предмет: життя І праці е. Уайт викладач icon1. Соціологія як наука. Об’єкт та предмет соціології. Соціологія
Предмет соціології: закони І закономірності функціонування та розвитку особистості, соціальної групи, спільноти, суспільства в цілому;...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка