Завдання. Скласти програму, яка розв'язує дві задачі, згідно номеру варіанту, та виводить на екран результат розрахунку. Варіант 1
Скачати 22.59 Kb.
НазваЗавдання. Скласти програму, яка розв'язує дві задачі, згідно номеру варіанту, та виводить на екран результат розрахунку. Варіант 1
Дата конвертації29.06.2013
Розмір22.59 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Інформатика > Документы

Лабораторна робота №5.
Масиви. Алгоритми обробки масивів.


Завдання.

Скласти програму, яка розв'язує дві задачі, згідно номеру варіанту, та виводить на екран результат розрахунку.
Варіант 1.

 1. Створити в програмі масив розмірністю 4x4 та ініціалізувати його довільними значеннями. Знайти максимальний елемент на головній діагоналі матриці та поміняти місцями рядок зі стовпчиком, на перехресті яких знаходиться цей елемент.

 2. Скласти підпрограму упорядкування елементів масиву із 10 елементів за їх зменшенням. Матриця задана на робочому листі. Результат програми вивести на робочий лист поряд з вихідною матрицею.


Варіант 2.

 1. Створити в програмі масив розмірністю 5x5. Знайти суму елементів допоміжної діагоналі та розділити кожний елемент матриці на отриману суму.

 2. Створити в програмі масив 5x4. Знайти в 3-му рядку мінімальний елемент та поміняти місцями стовпчик і рядок, на перетині яких він знаходиться.


Варіант 3.

 1. Скласти функцію, в якій обчислюється сума елементів масиву, більших за задане число А. Скористатися нею і знайти суму елементів, які більші за число 5 в масиві із 21 елемента. Масив створити в програмі та заповнити його довільними значеннями.

 2. Написати процедуру додавання двох матриць X(N,M) і Y(N,M). Скористатися нею для додавання двох матриць А(3, 4) і В(3, 4). Результати розмістити в матриці С. Масиви А та В створити в програмі та заповнити довільними значеннями.


Варіант 4.

 1. Знайти суму абсолютних значень елементів матриці Х(3,8). Масив Х створити в програмі та заповнити довільними значеннями.

 2. Задані матриця розміром NxN і число k (1 < k < N). Рядок із максимальним за модулем елементом у k-му стовпці поміняти місцем із k-им рядком.


Варіант 5.

 1. Знайти окремо добутки від'ємних і додатних елементів масиву А із 20 елементів. Масив А створити в програмі та заповнити довільними значеннями.

 2. Написати функцію, в якій знаходиться найменший елемент одномірного масиву. Скористатися нею для пошуку найменшого елемента і-го стовпця матриці В(8, 10), яку створити в програмі та заповнити довільними значеннями.


Варіант 6.

 1. Написати підпрограму, в якій спочатку всі елементи допоміжної діагоналі матриці X(5, 5) переписуються в масив Y(5), а потім прирівнюються до нуля. Матрицю Х створити в програмі та заповнити довільними значеннями.

 2. Написати підпрограму, в якій всі від'ємні елементи масиву А(12) підносяться до квадрата і діляться на константу B=3. Решта елементів множиться на константу D=2. Масив А створити в програмі та заповнити довільними значеннями.


Варіант 7.

 1. Знайти найбільший елемент k-го рядка матриці X(5, 10), який створити в програмі та заповнити довільними значеннями.

 2. Для матриці А(8,10), яку створити в програмі та заповнити довільними значеннями, визначити кількість від'ємних, нульових та додатних елементів.


Варіант 8.

 1. Написати програму для обнуління 3-го рядка матриці X(6, 8), яку створити в програмі та заповнити довільними значеннями.

 2. Написати програму для формування масиву B(5), елементами якого є сума елементів рядків матриці C(5, 6).Питання для самоперевірки:

 1. Що таке масив. Опис масиву та ініціалізація елементів масиву.

 2. Операція індексації елементів масиву.

 3. Вміти розв'язати завдання кожного варіанта даної лабораторної роботи.

Схожі:

Завдання. Скласти програму, яка розв\Завдання до лабораторної роботи №10
Формат запису: прізвище І ініціали (30поцицій), рік народження, оклад. Написати програму, яка за заданим прізвищем виводить на екран...
Завдання. Скласти програму, яка розв\Робочий зошит
З метою розв’язання комплексного практичного індивідуального завдання студенти насамперед мають визначити свій варіант завдання,...
Завдання. Скласти програму, яка розв\Завдання до лабораторної роботи №5: Варіант №1: Задача №1
Задача № Скласти програму для підрахунку кількості цифр у рядку символів, що вводиться з клавіатури
Завдання. Скласти програму, яка розв\Задача №1
Задача № Скласти програму, що виводить таблицю значень функції y=2,4x2 + 5x – 3 в діапазоні від -2 до 2 з кроком 0 Вигляд екрану...
Завдання. Скласти програму, яка розв\5. Розв’язати систему рівнянь: Міністерство аграрної політики та...
Скласти рівняння прямої, яка проходить через точку А(2; -4) паралельно прямій 3х – 2у + 8 = 0
Завдання. Скласти програму, яка розв\1. Загальні вказівки до виконання комплексного завдання
Комплексне завдання складається з двох частин. В першій частині студент відповідає на теоретичні питання. Друга частина містить в...
Завдання. Скласти програму, яка розв\Практичне заняття №4
Модифікувати програму із п. 1 попереднього завдання для розв’язання системи рівнянь турбулентного нестисливого примежового шару,...
Завдання. Скласти програму, яка розв\Задачами відділу квп та а є
Аср теплового режиму зони вторинного охолодження (зво), а також визначається можлива зміна витрат у разі впровадження пропонованого...
Завдання. Скласти програму, яка розв\3 організаційно економічна частина
Аср, в результаті заміни базового варіанту на пропонований варіант. При розрахунках за базовий варіант приймається вже діюча аср...
Завдання. Скласти програму, яка розв\1. Ресурсне обґрунтування виробничої програми підприємства Скласти...
На підприємстві виробляється два види продукції (А та Б) у будь-яких комбінаціях. Це означає, що продукція дефіцитна й її збут гарантовано....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка