Тема: Структура та особливості веб-сайтів
Скачати 37.54 Kb.
НазваТема: Структура та особливості веб-сайтів
Дата конвертації27.06.2013
Розмір37.54 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Інформатика > Документы
Тема: Структура та особливості веб-сайтів

Веб-сторінка (англ. Web-page) — інформаційний ресурс, доступний у мережі World Wide Web, який можна переглянути у веб-браузері. Зазвичай ця інформація записана у форматі HTML або XHTML і може містити гіпертекст із навігаційними гіперпосиланнями на інші веб-сторінки.

Веб-сайт (англ. website, місце, майданчик в Інтернеті), також сайт (англ. site, місце, майданчик) — сукупність веб-сторінок, доступних в Інтернеті, які об’єднані як за змістом, так і навігаційно.

Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.Це, звичайно, не повний перелік типів сайтів. Можна також навести приклади веб-сторінок.

Як створити веб-сайт?

Створення веб-сайту починається зі створення інформаційної моделі сайту. Будь-яку веб-сторінку можна оцінити за двома параметрами: зміст та зовнішній вигляд. Проте спочатку потрібно вирішити, яку інформацію потрібно на ній розмістити. Необхідно детально проаналізувати, скільки і якої інформації потрібно подати на веб-сторінці.

Створюючи проект сайту, потрібно добре продумати його загальну структуру, зміст інформації та посилання.

Структура веб-сайтів

Зовнішній вигляд кожного сайту є унікальним, проте в усіх сайтів можна знайти спільні за функціональністю частини. На будь-якому сайті першою відкривається головна сторінка. Її розробці приділяють особливу увагу, оскільки дослідження показали, що люди не здатні читати інформацію, що відображається на моніторі, так уважно, як книжки або журнали. Вони зазвичай лише поверхово переглядають її, наприклад, як рекламу. Якщо головна сторінка містить те, що шукає відвідувач, він читає її далі, а якщо ні — переходить до інших сайтів, яких в Інтернеті дуже багато.

У верхній частині головної сторінки зазвичай розташована так звана шапка, яку дублюють на інших сторінках сайту. Це роблять спеціально, адже ця частина відображається у вікні браузера першою і відвідувач насамперед звертає увагу на неї.

Щоб забезпечити швидкий перехід до основних тематичних розділів сайту, створюють меню сайту — список гіперпосилань на його розділи. Горизонтальне меню зазвичай розташовують у шапці, іноді дублюючи його в нижній частині сторінки, а вертикальне — переважно в лівій частині сторінки, у місці, звідки відвідувач починає її переглядати. Меню є одним із найважливіших компонентів сайту,

користувач постійно звертає на нього увагу, і тому вимоги до нього високі. Меню має бути зручним, помітним і зрозумілим, інакше користувач не знатиме, як перейти до потрібного розділу, і покине сайт. Пункти меню мають бути чітко відділені один від одного.

Гіперпосилання, розміщені в тексті чи у вигляді графічних об’єктів, дозволяють переходити на різні сторінки сайту або навіть на інші сайти. На сайтах із дуже великим обсягом інформації є сторінки третього рівня, а якщо необхідно — то й четвертого, п’ятого тощо.

^ Загалом виділяють три типи структур веб-сайтів — лінійну, деревоподібну та довільну.

Подорожуючи сайтом із лінійною структурою, з головної сторінки ви перейдете на другу сторінку, з неї — на третю тощо.

На сайті з деревоподібною структурою з головної сторінки можна потрапити на одну зі сторінок другого рівня, звідти — на одну зі сторінок третього рівня тощо.

Сайт із довільною структурою видається зовсім неорганізованим, але саме в цьому й полягає принцип його створення. Подорожуючи таким сайтом, ви можете переходити з однієї його сторінки на інші в різні способи, і ваш шлях назад не обов’язково має бути таким самим.

Вибір структури визначається особливостями завдань, що розв’язуються за допомогою веб-сайту.

Наведемо додатково чотири приклади структур сайту. Кожна із цих структур має свої недоліки та переваги у проектуванні веб-сайту.

Стандартна

Основна веб-сторінка містить посилання на інші документи веб-сайту, а документи містять посилання, відповідно, на основну веб-сторінку. Це найпростіший і найпоширеніший спосіб організації веб-сайту.

Каскад

У цьому випадку посилання в документах задані таким чином, що існує тільки один шлях обходу сторінок веб-сайту. За каскадного способу організації сторінок відвідувачі сайту можуть переміщуватися тільки в одному з напрямків — вперед або назад.

Хмарочос

У цій моделі відвідувачі можуть опинитися на деяких сторінках, тільки якщо вони йдуть правильним шляхом. Це нагадує підйом до потрібної кімнати у великому хмарочосі.

Павутина

У цьому випадку всі сторінки веб-сайту містять посилання на інші сторінки, і користувач може легко перейти з будь-якої сторінки практично на будь-яку іншу.

Ця схема може перетворитися на лабіринт, якщо вийде з-під контролю, але вона популярна в тих випадках, коли посиланнями на документи користуються не надто часто.
Стандартний спосіб розділення веб-сайтуКаскадний спосіб організації веб-сайтуСхема, яка називається «Хмарочос»

Етапи створення сайту

Створення сайту умовно можна розділити на такі етапи:

1. Попередній етап розробки сайту.

- На цьому етапі розв’язуються питання загального характеру.

- Обговорюється загальна концепція сайту, формулюються та фіксуються цілі створення сайту.

2. Етап проектування сайту.

Визначення структури сайту: меню, посилання, розміщення модулів, побудова списку компонентів, що підключаються, тощо.

3. Етап розробки й тестування сайту.

4. Розміщення сайту.

5. Розвиток ресурсу.

Схожі:

Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconТема: Автоматизоване розроблення веб-сайтів. Огляд сервісів Веб 0
...
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconАвтоматизоване створення веб-сайту
Створення веб-сайту засобами он-лайн системи керування веб-контентом відбувається у кілька кроків
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconТема №2: «Сутність, структура та принципи адміністративного процесу»
...
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconІнтелегенції у повісті “Лихі люди” Панаса Мирного. Особливості поетики твору
Народні оповідання” Марка Вовчка: структура, жанри збірки. Особливості оповідної манери Марка Вовчка
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconТема Предмет, зміст І структура курсу
Модуль І. Теоретичні основи управління персоналом. Тема Предмет, зміст І структура курсу
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconОсобливості комерційної діяльності в роздрібній торгівлі тема поняття,...
...
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconЛекція №11 автоматизоване створення й публікація веб-ресурсів. Інтегроване...
Тернеті. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так І на кількох серверах. Сайтом також називають вузол мережі Інтернет, комп'ютер,...
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconЛекція №3 (1 година) Тема: «Браузер Internet Explorer»
Починаючи з версії 0, Microsoft поширювала Internet Explorer у складі операційної системи Windows, що дозволило йому швидко збільшити...
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconТема: Особливості будови та життєвого циклу представників відділу хітридіомікотові гриби
Мета: Виявити особливості організації, розмноження, життєвих циклів, екології представників хітридіомікотових грибів
Тема: Структура та особливості веб-сайтів iconТема: «Структура судово-медичної служби України. Регламент роботи...
Значення судової медицини у судово-слідчій діяльності правоохоронних органів. Структура судово-медичної службі України
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка