Робота з протоколом ftp
Скачати 85.28 Kb.
НазваРобота з протоколом ftp
Дата конвертації26.06.2013
Розмір85.28 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Інформатика > Документы
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”Лабораторна робота №3

з дисципліни " Глобальні інформаційні мережі "


Виконав:

студент групи КІ – 41

Сташишин Т.В.

Перевірила:

Юрчак І.Ю.

Львів – 2010

Тема: Робота з протоколом FTP.
Мета: Ознайомитись з структурою та змістом FTP-протоколу.
Порядок виконання роботи


 1. На панелі задач Windows вибрати Start-> Run і ввести команду: telnet svm-070.

 2. Зареєструватись в ОС UNIX.

 3. Ознайомитись з довідковою інформацію по команді ftp (використовуючи команду man).

 4. На панелі задач Windows вибрати Start-> Run і ввести команду: ftp svm-070.

 5. Ввійти в FTP-архів як анонімний користувач (anonymous).

 6. Ознайомитись з структурою та змістом FTP-архіву svm-070, використовуючи команди програми ftp.

 7. Закрити анонімне з'єднання і відкрити нове з'єднання під своїм іменем (ім'я групи ki-4x).

 8. Порівняти права користувача цьому режимі із анонімним користувачем.

 9. Вийти з програм telnet, ftp і з системи.

 10. Обрати FTP-клієнт.

 11. Обрати публічний відкритий FTP-сайт.

 12. Ввійти в FTP-архів як анонімний користувач (anonymous).

 13. Ознайомитись з структурою та змістом обраного FTP-архіву.

 14. Завантажити обраний файл.

 15. Повторити дії в іншому FTP-клієнті.


Теоретичні відомості
Використання протоколу FTP
Адреси FTP-сайтів дуже схожі з адресами HTTP-сайтів з тією різницею, що замість http://адреса вказують ftp://адреса. Однак, ці адреси можуть і не збігатися, тобто HTTP-адреса організації http://company.com, а зберігати дані на FTP вони можуть за адресою ftp://ftp.company.com.

Деякі програми для роботи з Інтернет самі намагаються визначити тип сервера, але краще самому вказати тип протоколу в адресі. Як і у випадку з HTTP-сайтами, FTP-сайти також можуть мати не символьну адресу, а числову, наприклад ftp://196.17.33.10.

Найчастіше, для доступу до публічного відкритого FTP-сайту користувач реєструється як анонімний (anonymous) і не має особливих прав доступу на віддаленому сервері. У відповідь на запит ідентифікації слід ввести свою поштову адресу (e-mail). Звичайно достатньо ввести щось подібне на поштову адресу для допуску до ресурсів архіву, але бувають сервера, що перевіряють наявність такої адреси.

В загальному FTP сайт можна представити як додатковий твердий диск, з якого можна щось переписати або щось записати на нього. Але оскільки цей сайт є власністю іншої людини, то і дозволити вона Вам може не все. Для FTP-сайтів приватних організацій доступ буде, ймовірно, закритий, оскільки сайт може містити конфіденційну інформацію. На приватні або на FTP-архіви може бути відкрита лише частина даних. Запис даних на такі FTP може бути або заблокований або виділена спеціальна ділянка куди записуються свої файли, які, в подальшому, будуть перевірені адміністратором цього сайту і якщо він визнає за потрібне, то винесе їх в основний розділ.

Якщо користувач купив або безкоштовно отримав певне місце (наприклад, під власний сайт), то він може повністю контролювати дані, що знаходяться на його сайті. Проте, в деяких організаціях, що пропонують безкоштовне місце під приватний сайт, можуть відбуватися перевірки допустимого вмісту і якщо те, що розміщено на сайті видається модератору не допустимим, то можуть бути застосовані санкції, від попередження до повного відключення від даного сервера. В основному проблеми виникають у випадку розміщення нелегального ПО, програм для злому, файлів, що містять дані аморального або антисоціального характеру.

Навігація по FTP-сайту дуже схожа з навігацією по твердому диску комп'ютера. Є папки, в яких містяться підпапки або файли. Для того, щоб полегшити навігацію на багатьох сайтах в папці містяться файли опису, наприклад 00index.txt, index.html.

FTP - це також інтерфейс користувача при обміні файлами по протоколу FTP. Програма встановлює канал керування з віддаленим сервером і очікує команди користувача. Ім'я (адреса) віддаленого сервера вказується або в якості віддаленого сервера:
> ftp адреса_сервера

ftp> ...
або в команді інтерфейсу open:
> ftp

ftp> open адреса_сервера ...
Після видачі подібних команд послідують запити ідентифікації користувача. Зареєструвати користувача можна і по команді user:
ftp> user anonymous
В даному прикладі користувач реєструється як анонімний (anonymous) і не має особливих прав доступу на віддаленому сервері. У відповідь на запит ідентифікації слід ввести свою поштову адресу (e-mail). Звичайно достатньо ввести щось подібне на поштову адресу для допуску до ресурсів архіву, але бувають сервера, що перевіряють наявність такої адреси.

Після цього користувач може виконувати команди програми ftp (переміщення по дереву файлової системи віддаленого та локального комп'ютерів, перегляд вмісту директорій, прийом та передачу файлів). Вихід з програми ftp виконується по команді quit.

Процес входження у віддалену систему за допомогою програми ftp

^ Рис. 1. Вхід y ftp сервер.
Для входу було введено ftp svm-070 в консолі. Було проведено ознайомлення з командами fpt сервера. Для тесту пересилались файли з віддаленого комп’ютера на локальний і з локального на віддалений.

Рис. 2. Використання команди get для пересилання файлу.

Рис. 3. Використання команди put для пересилання файлу.
Опис основних команд програми ftp


open адреса_серверу

встановлює з'єднання з вказаним комп'ютером; ефективна, якщо необхідно з'єднатись з іншою системою після пересилання файлів з іншої системи (при цьому спочатку необхідно закрити попереднє з'єднання за допомогою команди close.

close

завершує сеанс роботи з програмою ftp на даному віддаленому комп'ютері і виконує повернення в командний режим ftp (після цього можна встановити з'єднання з іншою віддаленою системою за допомогою команди open, або вийти з ftp за допомогою команди quit).

quit

закриває з’єднання (якщо таке існує) і здійснює вихід з ftp.

user ім'я_користувача

передає ім'я користувача у віддалений комп'ютер для входу в систему; як правило, використовується при повторній спробі входу в межах сеансу, якщо в попередній раз в цьому же сеансі ім'я і пароль були введені неправильно, і дозволяє не виконувати закриття з'єднання і повторного входу в систему.

cd віддалена_директорія

здійснює перехід в іншу робочу директорію на віддаленому комп'ютері.

pwd

виводить на екран ім'я біжучої директорії віддаленого комп'ютера.

dir файл вихід

видає повний список файлів директорії, що знаходиться на віддаленому комп'ютері; файл і вихід - необов'язкові параметри; файл може бути іменем одиничного файла, або шаблоном з універсальними символами; в списку файлів виводяться всі імена файлів, що відповідають даній специфікації; якщо параметр файл відсутній, в списку виводяться імена всіх файлів в біжучій директорії віддаленого комп'ютера; параметр вихід вказує, куди повинна виводитись вихідна інформація - це може бути або файл на локальному комп'ютері, або команда, за допомогою якої необхідно здійснити фільтрацію даного файлу; якщо параметр вихід відсутній, список файлів з'являється на екрані терміналу.

ls файл вихід

видає скорочений список файлів директорії, що знаходиться на віддаленому комп'ютері; параметри аналогічні команді dir.

hash

дає програмі ftp вказівку виводити на екран символ '#' в підтвердження пересилання кожного блоку даних командою get або put - дає візуальне підтвердження про переміщення даних і дозволяє спостерігати за протіканням процесу пересилання великих файлів; якщо для ftp вже заданий режим вивода на екран символів '#', наступна команда hash відміняє його.

tick

аналогічна команді hash, за виключенням того, що інформація про переміщення даних виводиться в цифровому вигляді.

prompt

при використанні команд mget і mput включає або виключає режим запиту у користувача про пересилання кожного файлу із списку.

ascii

вмикає режим ASCII для пересилання текстових файлів.

binary або bin

вмикає двійковий режим для пересилання двійкових файлів.

get файл

пересилає файл з віддаленого комп'ютера на локальний.

mget список_файлів

дозволяє отримати групу файлів з віддаленої системи; список_файлів може містити або імена файлів, розділених пробілами, або шаблон з універсальними символами.

reget файл

здійснює допересилання файлу з віддаленого комп'ютера у випадку відновлення розриву з'єднання після його розриву.

put файл

пересилає файл з локального комп'ютера на віддалений.

mput список_файлів

здійснює пересилання групи файлів на віддалений комп'ютер; список_файлів може містити або імена файлів, розділених пробілами, або шаблон з універсальними символами.

delete файл

знищує у віддаленій системі вказаний файл.

lcd директорія

здійснює перехід з біжучої директорії на локальному комп'ютері у вказану директорію.

help команда

виводить на екран коротку довідку про вказану команду.

Структура FTP-архіву svm-070
Робота з FTP-сервером починається після створення з'єднання: кнопка «FTP Connect» на панелі програми, потім — «New connection», де задаються параметри майбутнього з'єднання: хост, логін, пароль, можна також задати віддалену папку сервера, яка відкриватиметься відразу після з'єднання і локальну папку, яка відкриється в сусідньому вікні, щоб без зволікань можна було почати працювати з файлами.

Файлова структура сервера після з'єднання відображається в одному з двох вікон програми. Робота за протоколом FTP для користувача Total Commander практично не відрізняється від роботи з локальним диском: для видалення, перейменування файлів і папок використовуються ті ж команди і елементи інтерфейсу програми. Завантаження файлів на сервер і з сервера добре реалізована через «F5 copy» як копіювання між локальною і віддаленою директоріями.

FTP-клієнт Total Commander дозволяє зберігати облікові записи FTP-серверів, відновлювати передачу або отримання файлу при обриві зв'язку, створювати чергу завдань. Підтримується і передача даних між двома FTP-серверами безпосередньо, синхронізація директорій.

З недоліків слід зазначити невелику кількість ASCII-фільтрів за замовченням. Передача даних може відбуватися в двох форматах: двійковому (binary) і текстовому (ASCII). Більшість файлів (архіви, програми, малюнки і ін.) відносяться до двійкового типу, тому цей спосіб встановлено за замовченням, режим текстової передачі даних включається, якщо дозвіл файлу вказаний в списку ASCII-форматів. Отже веб-розробникам доведеться доповнити список форматів для текстової передачі даних. До серйозніших недоліків можна віднести небезпечне зберігання паролів і відсутність в дистрибутиві підтримки захищених SSL-з'єднань.

FTP-клієнт Total Commander буде зручним для домашнього користувача. Не маючи потужних функцій по забезпеченню безпеки, він якісно реалізує решту можливостей FTP-клієнта, забезпечуючи все необхідне для роботи з файлами і папками віддаленого сервера і, має найзручніший та інтуїтивно зрозуміліший інтерфейс серед подібних програм.

Висновок: на даній лабораторній роботі я ознайомився з структурою та змістом FTP-протоколу.

Схожі:

Робота з протоколом ftp iconЛекція №2 (1 година) Тема: «Функціонування І ресурси мережі Internet»
Вузлові комп’ютери цієї мережі, на яких зберігається в різних формах інформація, називаються серверами. Комп’ютери в мережі одержують...
Робота з протоколом ftp iconЛекція №11 автоматизоване створення й публікація веб-ресурсів. Інтегроване...
Тернеті. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так І на кількох серверах. Сайтом також називають вузол мережі Інтернет, комп'ютер,...
Робота з протоколом ftp iconЛекція №1 тема: вступ. Історія розвитку анатомії
Робота м'язів. Статистична І динамічна робота м'язів, їх втомлюваність та її фізіологічні 36
Робота з протоколом ftp iconС лужби Інтернету Електронне листування через веб-інтерфейс. Практична...

Робота з протоколом ftp iconЛінійні програми на С++ Лабораторна робота №3
Лабораторна робота № Форматний ввід/вивід у мові С/С++
Робота з протоколом ftp iconЗатверджую
Р), домашня контрольна робота (дкр), аудиторна контрольна робота (акр), тестування (Т)
Робота з протоколом ftp iconЛекція 11. Тема 15. Організація оптового продажу товарів
Закупівельна робота є основою комерційної діяльності в торгівлі. З неї, власне кажучи, починається комерційна робота. Щоб продати...
Робота з протоколом ftp iconЛабораторна робота №3. Обробка текстових файлів за допомогою фільтрів. Редактор sed
Лабораторна робота № Організація файлової системи в unix. Команди для роботи файлами в Unix (Linux)
Робота з протоколом ftp icon Курсова робота з фінансового обліку 
Курсова робота – це завершальний етап вивчення курсу “Фінансовий облік”, підсумок самостійного комплексного дослідження студентом...
Робота з протоколом ftp iconЛабораторна робота №1 Робота в середовищі Pascal abc мета роботи
Мета роботи: Навчитися працювати з середовищем Pascal abs, проводити запуск програм на виконання
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка