Прикладне Забезпечення
Скачати 164.82 Kb.
НазваПрикладне Забезпечення
Дата конвертації25.06.2013
Розмір164.82 Kb.
ТипРеферат
skaz.com.ua > Інформатика > Реферат

Програмне забезпечення


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Львівський національний університет імені Івана Франка

Реферат на тему:«Прикладне Забезпечення»

Виконав:

Ст. гр. Екр-11с

Качанов Владислав

Львів 2012

Введення

Представлення інформатики як наукової дисципліни пов'язано з розглядом проблем організації обчислень та обробки інформації за допомогою ЕОМ і всередині ЕОМ, а також принципів організації і роботи машинних інтелектуальних систем (систем штучного інтелекту) на ЕОМ.

Вивчення принципів обробки інформації та організації обчислень проводиться на прикладах розв'язання економічних задач, при цьому рішення задач доводиться до отримання результатів на ЕОМ шляхом складання калькуляцій, баз даних і програм з паралельним аналізом і доказом правильності одержуваних результатів.

Рішення задач у певній проблемної області можна вирішити за допомогою прикладних програм. При проведенні складних математичних обчислень можна використовувати функції програми Excel. Про прикладному програмному забезпеченні та функціях Excel я і хочу написати в своїй контрольній роботі.
^

1. Прикладне програмне забезпечення. Офісні системи. САПР

1.1. Прикладно е програ ммное забезпе чення


Прикладно е програ ммное забезпе чення (прикладне ПЗ, прикладні програми) - програми, призначені для виконання певних користувальницьких завдань і розраховані на безпосередню взаємодію з користувачем. На відміну від прикладного, системне програмне забезпечення (операційна система) використовується для забезпечення роботи комп'ютера самого по собі і виконання прикладних програм.

Якщо в якості простий аналогією розглядати операційну систему як корпус, мотор, шасі, колеса і інші компоненти автомобіля (ті деталі які дозволяють автомобілю їхати), то роль прикладних програм будуть грати рульове керування, сидіння, приладова панель, кондиціонер і т. п., тобто ті частини які дозволяють нам використовувати автомобіль з метою пересування в ньому і різноманітні додаткові опції, що підвищують зручність цього використання. Аналогічно автомобілю, яким неможливо користуватися без керма, хіба що тільки для обігріву приміщення, так і комп'ютер без прикладного ПЗ практично не потрібен, можна з нього зробити хіба що файл-сервер або принт-сервер.

У деяких типах вбудованих систем прикладне та системне програмне забезпечення може бути практично нероздільно, як, наприклад, у випадку ПЗ для відеомагнітофонів або мікрохвильових печей.

Прикладне програмне забезпечення - програмне забезпечення, що складається з:

- Окремих прикладних програм і пакетів прикладних програм, призначених для вирішення різних завдань користувачів;

- Автоматизованих систем, створених на основі цих (пакетів) прикладних програм.
^

1.1.1. Менеджер завантажень


Менеджер завантажень призначений для автоматизації та прискорення завантажень різних файлів з ​​мережі Internet. Як правило, програми такого класу вміють створювати кілька одночасних підключень до файлу, що знаходиться на FTP або HTTP проксі-сервер, що зменшує час скачування, автоматично докачувати файли, якщо з яких-небудь причин стався обрив зв'язку, а також планувати роботу на певний час, що дозволяє завантажувати файли під момент найбільшої розвантаження мережі.

1.1.2. Архіватори


7-Zip

Архіватор 7-Zip - архіватор з високим ступенем стиснення. Підтримує ZIP, 7z, RAR, CAB, GZIP, BZIP2 і TAR архіви. Ступінь стиснення для ZIP формату на 2-10% вище, ніж у PKZip / WinZip. Висока швидкість. Є версія для командного рядка і

WinRar - один з найвідоміших архіваторів, підтримує велику кількість архівів. Простий у використанні, володіє високим ступенем стиснення файлів. Має можливість створювати архіви (SFX), додавати інформацію для відновлення, коментар, блокувати архіви від змін, а також розбивати архів на декілька томів (тобто з можливістю створювати томи будь-якого розміру).
^

1.1.3. Плеєри відео-файлів


Плеєри відео-файлів - це програми, за допомогою яких можна програвати wav, avi, mid, але і mp3, qt, avs, wms, wmf, wmv, wma, aiff і інші формати.

Останнім часом все більшого поширення набуває DivX - технологія відеозапису, що дозволяє практично без втрати якості отримувати відео-файли значно меншого розміру, ніж DVD.

Bsplayer

Один з лідерів серед плеєрів, що підтримують DivX. Хороша якість відтворення, уміння масштабувати зображення, невелике навантаження на процесор, підтримка субтитрів, можливість проглядання фільму на декількох мовах - ось основні риси цього програвача. І про інтерфейс: він простий, зрозумілий і допускає свою зміну за допомогою скінів.

JetAudio

Універсальний програвач музичних і відео-файлів, ріппер, конвертер і т.д., загалом, все в одному комплекті. Програма підтримує практично всі музичні формати (тобто MP3, MP2, WAV, MID, REAL AUDIO / VIDEO, S3M, MOD, MPG, AVI, MOV, Video / Audio CD, RealPlayer G2 і деякі інші формати мультимедійних файлів). Дозволяє записувати аудіо-компакт-диски або копіювати їх вміст на жорсткий диск ПК, а також накладати на композиції різні ефекти. Програма підтримує синхронізацію для караоке, є еквалайзер, конвертер форматів, редактор тегів, Кроссфейдінг, субтитри і т.д.

1.1.4. ICQ-клієнти


ICQ - це інтернет-пейджер, призначений для обміну короткими текстовими повідомленнями між користувачами мережі. ICQ приваблює, перш за все, можливістю спілкування в режимі реального часу. Якщо вам необхідно щось запитати у одного, або просто перекинутися парою фраз, обговорити справи або просто познайомитися з людьми зі всього світу, необхідно встановити програму і зареєструватися. При реєстрації в мережі ICQ кожному користувачеві призначається унікальний ідентифікаційний номер (UIN). За цим номером ваші друзі та знайомі можуть знайти вас серед мільйонів інших користувачів ICQ. Після реєстрації в контакт-лист програми (тобто в список Ваших співрозмовників) можна додавати користувачів ICQ, а також здійснювати пошук за відповідними параметрами. При цьому Ваш контактний лист зберігається на сервері ICQ, що дає можливість завантажувати його з будь-якого комп'ютера, де б Ви не знаходилися.

Особливістю ICQ є те, що для зв'язку з співрозмовником не потрібно його обов'язкову присутність в Інтернеті. Вибираєте користувача і посилаєте йому повідомлення, і при наступному вході в ICQ він отримає ваше повідомлення.

Для спілкування в мережі ICQ, крім стандартних програм ICQ і Icq Lite, існує велика кількість ICQ-клієнтів. Кожен клієнт розрахований на конкретного користувача і має свої особливості, переваги і недоліки. Для користувачів, які люблять простоту, але в той же час цінують зручність, можна порекомендувати використовувати & RQ або Miranda. Це найбільш популярні клієнти.
^

1.2.Офісние системи


Важливою частиною сучасної робочої станції є так звані "офісні" засоби обробки інформації. У дистрибутиві HomePC Edition ™ до таких засобів відносяться:

Gnumeric-інструмент для створення та обробки електронних таблиць, що підтримує формати MS Excel і Lotus 1-2-3

Офісний пакет koffice, що включає текстовий процесор з підтримкою формату MS Word, електронні таблиці з підтримкою формату MS Excel

Потужний текстовий процесор LyX, що дозволяє набирати і форматувати текст звичайним чином і зберігати результати в різних форматах, серед яких-LaTeX, HTML, PostScript, PDF.

Найбільш потужною з представлених офісних систем є OpenOffice.org ™. Він найбільш коректно працює з форматами MS Office ™.

Перекодування текстових файлів здійснюється програмою iconv з пакету glibc. Наприклад:

iconv-f CP1251 - t KOI8-R foo.txt> foo.new.txt

перекодує foo.txt з cp1251 в koi8-r. Назви кодувань повинні відповідати їх іменами в / usr/share/i18n/charmaps. Список доступних кодувань можна побачити по команді

iconv-list

Конвертувати документи з формату MS Office можна утилітою wvWare: можлива конвертація в LaTeX, DVI, PDF, PS та інші формати.

Для перегляду документів у форматах PDF і PS зручна програма gv.

Безсумнівно, для багатьох виявиться корисним англо-російський електронний словник (словник Мюллера).

1.3. САПР


Деталь у процесі розробки

Система автоматизації проектних робіт (САПР) або CAD (англ. Computer - Aided Design) - організаційно-технічна система, призначена для виконання проектної діяльності із застосуванням обчислювальної техніки, що дозволяє створювати конструкторську та / або технологічну документацію.

Зазвичай охоплює створення геометричних моделей вироби (твердотільних, тривимірних, складових), а також генерацію креслень вироби та їх супровід. Слід зазначити, що російський термін «САПР» по відношенню до промислових систем має більш широке тлумачення, ніж «CAD» - він включає в себе як CAD, так і елементи CAM (Computer-aided manufacturing), а іноді й елементи CAE (Computer- aided engineering).

Компоненти САПР:

Математичне забезпечення САПР - математичні моделі, методики та способи їх отримання

Лінгвістичне забезпечення САПР

Технічне забезпечення САПР - пристрої введення, обробки і виведення даних, засоби підтримки архіву проектних рішень, пристрої передачі даних

Інформаційне забезпечення САПР - інформаційна база САПР, автоматизовані банки даних, системи управління базами даних (СКБД)

Програмне забезпечення САПР

Програмні компоненти САПР (прикладом може служити Геометричний решатель САПР)

Методичне забезпечення

Організаційне забезпечення

Приклади САПР:

1.3.1AutoCAD


AutoCAD 2006, запущений під Windows XP. Завантажено креслення, встановлюваний в якості прикладу.

AutoCAD - 2-х і 3-х мірна система автоматизованого проектування і креслення компанії Autodesk. Сімейство продуктів AutoCAD є одним з найбільш поширених САПР у світі.

Компанія Autodesk займається розробкою системи автоматизованого проектування AutoCAD більше 20-ти років. За цей час були створені тисячі доповнень і спеціалізовані рішення від сторонніх фірм і самої компанії Autodesk. На даний момент у світі налічується близько шести мільйонів користувачів AutoCAD.

1.3.2.Bocad-3D


Bocad-3D - одна з перших 3D-CAD програм для проектування металоконструкцій, яка розвивається вже більше 30 років.

Дана система проектування дозволяє конструктору в найкоротші терміни і з великою точністю виконувати дуже складні проекти будинків і споруд. Після створення 3D-моделі, простановка номерів позицій, створення креслень і специфікацій відбувається в автоматичному режимі, що зменшує кількість помилок при отриманні кінцевого результату. Велика кількість інтерфейсів дозволяє передавати дані з програми в інші додатки (DXF (2D & 3D), DWG, DBF, XML, PDMS, SDNF, SDS / 2 .. і т. д.) Інтерфейс DSTV надає користувачам можливість отримання файлів для верстатів ЧПУ.

1.3.3.CATIA


CATIA - система автоматизованого проектування (САПР) французької фірми Dassault Systèmes. CATIA V1 була анонсіровна в 1981 році.

На даний момент у світі використовуються дві версії - V4 і V5, які значно відрізняються між собою. CATIA V4 була анонсована в 1993 році і створювалася для Unix-подібних операційних систем, CATIA V5 була анонсована в 1998 році і це перша з версій, яка може працювати під управлінням Microsoft Windows. За запевненням Dassault Systèmes CATIA V5 була відтворена з "нуля" і втілила в собі передові технології САПР кінця 20-го століття - початку 21-го століття.

Основними конкурентами є NX (Unigraphics) і Pro / ENGINEER.

1.3.4.Cadmech


Cadmech - САПР компанії Intermech, система, значно розширює можливості AutoCAD в області проектування машинобудівних креслень. Cadmech прискорює проектування в порівнянні з «чистим» AutoCAD в кілька разів і скорочує терміни освоєння AutoCAD до 2-3 днів. Cadmech створений спільними зусиллями конструкторів і програмістів, тому максимально враховує специфіку роботи конструктора-механіка.

1.3.5.Electric


Electric VLSI Design System - САПР, використовувана для розробки електричних схем і проектування топології друкованих плат. Крім іншого, це зручний інструмент для використання мов опису апаратури, таких як VHDL і Verilog.

Electric був open-source проектом протягом багатьох років, і зараз він легко доступний через FSF (Free Software Foundation).

Electric VLSI - система автоматизованого проектування надвеликих інтегральних схем (НВІС). За допомогою Electric можна розробляти інтегральні МОП і біполярні схеми, друковані плати або схеми будь-якого типу. Electric має безліч стилів редагування, що включають планування, схематику, ілюстрації, архітектурне проектування. Electric може взаємодіяти з різними специфікаціями і форматами файлів, як VHDL, CIF, GDS II. Найцінніша вбудована в Electric можливість - це система прив'язок, яка дає можливість здійснювати проектування зверху вниз з дотриманням цілісності всіх з'єднань.

1.3.6.SolidWorks


SolidWorks - продукт компанії SolidWorks Corporation, програма призначена для тривимірного проектування САПР і працює під управлінням Microsoft Windows. Розроблена як альтернатива для двомірних програм САПР.

Придбала популярність завдяки простому інтерфейсу.

Програма з'явилася в 1993 році і склала конкуренцію таких продуктів як AutoCAD та Autodesk Mechanical Desktop, SDRC I-DEAS (сьогодні Unigraphics NX) і Pro / ENGINEER.

Головне завдання програми - надати користувачеві потужність тривимірної САПР системи за ціною системи двомірного САПР.
^

1.3.7.T-FLEX CAD


Продукт T-FLEX CAD - повнофункціональна система автоматизованого проектування, що володіє сучасними засобами розробки проектів будь-якої складності. Система об'єднує параметричні можливості тривимірного моделювання із засобами створення та оформлення конструкторської документації. T-FLEX CAD розроблений російською компанією Топ Системи.

Для створення продуктів конструкторської діяльності компанія Топ Системи пропонує п'ять систем, які дозволяють охопити різні рівні автоматизації конструкторських робіт різних підрозділів підприємства:

- T-FLEX CAD LT - автоматизація креслення

- T-FLEX CAD 2D - автоматизація проектування

- T-FLEX CAD 3D SE - підготовка креслень по 3D моделями

- T-FLEX CAD 3D - тривимірне моделювання

- T-FLEX CAD Viewer - безкоштовна програма для перегляду і друку 2D креслень T-FLEX.

У 2007 році компанії «Топ Системи» і продукту T-FLEX CAD виповнилося 15 років.

Російський програмний комплекс T-FLEX CAD / CAM / CAE / CAPP / PDM, - набір сучасних програмних засобів для вирішення завдань технічної підготовки виробництва будь-якої складності в різних галузях промисловості. Комплекс об'єднує системи для конструкторського і технологічного проектування, модулі підготовки керуючих програм для верстатів з ЧПК і інженерних розрахунків. Всі програми комплексу функціонують на єдиній інформаційній платформі системи технічного документообігу і ведення складу виробів.

Програмний комплекс T-FLEX CAD / CAM / CAE / CAPP / PDM включає в себе:

Конструкторська підготовка виробництва:

- T-FLEX CAD 3D - тривимірне параметричне твердотільне моделювання

- T-FLEX CAD 2D - параметричне креслення та моделювання

- T-FLEX CAD LT - автоматизація креслення

- T-FLEX CAD 3D SE - підготовка креслень по 3D моделями

Бібліотеки - бібліотеки параметричних елементів

- T-FLEX друковані плати - конвертор з електронних САПР

Технологічна підготовка виробництва:

- T-FLEX технологія - проектування технологічних процесів

- T-FLEX нормування - технічне нормування

- T-FLEX ЧПУ - підготовка програм для верстатів з ЧПК

- T-FLEX NC Tracer - імітація процесу обробки деталей

Розрахункові системи:

- T-FLEX Аналіз - звичайно елементний аналіз

- T-FLEX Динаміка - динамічний аналіз механічних систем

- T-FLEX Розрахунки - зубчасті передачі

- T-FLEX / Пружини - конструювання пружних елементів

Прикладні системи:

- T-FLEX / ІС - інженерний довідник

- T-FLEX / Розкрій - оптимізація розкрою листового матеріалу

- T-FLEX / Штампи - проектування оснащення штампів

- T-FLEX / Прес-форми - проектування оснащення прес-форм

Документообіг:

- T-FLEX DOCs - управління проектами та документообігом.

1.3.8.Компас (САПР)

Система КОМПАС розроблена російською компанією АСКОН. Існує в двох версіях: КОМПАС-Графік і КОМПАС-3D, відповідно призначених для плоского креслення і тривимірного проектування.

КОМПАС-Графік може використовуватися як повністю інтегрований в КОМПАС-3D модуль роботи з кресленнями та ескізами, так і в якості самостійного продукту, повністю закриває завдання 2D-проектування та випуску документації.

Система орієнтована на повну підтримку стандартів ЕСКД. КОМПАС-Графік автоматично генерує асоціативні види тривимірних моделей (у тому числі розрізи, перерізи, місцеві розрізи, місцеві види, види за стрілкою, види з розривом). Всі вони асоційовані з моделлю: зміни в моделі приводять до зміни зображення на кресленні.

Стандартні види автоматично будуються в проекційної зв'язку. Дані в основному написі креслення (позначення, найменування, маса) синхронізуються з даними із тривимірної моделі.

Існує велика кількість додаткових бібліотек до системи КОМПАС, автоматизують різні спеціалізовані завдання.
^

1.3.9.FreeCAD (AS. Koh's)


FreeCAD - Вільний САПР, підходяща для навчання комп'ютерному графічному проектування. Особливістю FreeCAD є наявність засобів моделювання руху. Написана на мові Smalltalk.

Не варто плутати даний продукт з іншим, що мають таку ж назву - FreeCAD'ом, які розробляються Юргеном Райгелем (факт збігу назв не дуже ясний з точки зору ліцензування, але зрозумілий з точки зору семантики - обидва є вільними САПР).
^

1.3.10.FreeCAD (Juergen Riegel's)


FreeCAD - відкрита САПР.

У середовищі фахівців ряду галузей відома проблема створення повноцінної САПР в рамках open source, і хоча FreeCAD на момент останнього редагування даної статті ще не є кадідатом на таку «повноцінність», цей продукт може розглядатися як одна зі спроб Созань бази для вирішення цієї проблеми. Розробник FreeCAD Юрген Райгель, що працює в корпорації DaimlerCrisler, позиціонує свою програму як перший безкоштовний інструмент проектування механіки (порівнюючи свій продукт з такими розвиненими невільними системами як CATIA версій 4 і 5, SolidWorks), створений на основі бібліотеки Open CASCADE. Мета програми - надати базовий інструментарій цієї бібліотеки в інтерактивному режимі.

(Слід зазначити, що має місце ще один програмний продукт має назву FreeCAD, його розробник - Aik-Siong Koh, і він не пов'язаний з FreeCAD'ом Юргена Райгеля.)

1.3.11.QCad


QCad Community Edition - проста 2-мірна САПР відкритим кодом, яка придатна для креслення архітектурних планів. Працює під Windows, MacOS X та на * nix системах. Вона досить успішно застосовується в таких країнах, як Тайвань. Деякі тайванської компанії взяли її в якості стандартного рішення.

Випуск безкоштовною для особистого використання версії QCad Community Edition слідує за кілька місяців після професійної версії. Приміром, остання версія Community Edition - 2.0.5.0, в той час як професійної - 2.1.3.2. Одна ліцензія на професійну версію коштує $ 33. Ви можете завантажити демоверсію Professional Edition і використовувати її без обмежень у функціональності 100 годин.

QCad надає інструменти для креслення точок, прямих, дуг, кіл, еліпсів, ламаних, NURBS-кривих, тексту, розмірів, штрихування та суцільної заливки. Він також може працювати з растровими зображеннями і має безліч інших інструментів. Командний рядок розташований під головним вікном, у ньому ви можете контролювати хід креслення.

З іншого боку, QCad не підтримує DWG-файли, які використовуються у AutoCAD.

1.3.12.BRL-CAD


BRL-CAD - багатоплатформовий САПР відкритим кодом. Вона представляє з себе потужний 3D САПР для моделювання складових об'ємних тіл (CSG). BRL-CAD включає в себе інтерактивний геометричний редактор, паралельну променеву трасування (дослівний переклад), підтримку для прорахунку (rendering) і геометричного аналізу. Продукт BRL-CAD розробляється більше 20 років і використовується збройними милами США. Весь проект поширюється у вихідному коді. Працює на платформах BSD, IRIX, Linux, MacOS X, Solaris і Windows.
^

2.Функції Excel і їхні аргументи

2.1.Основи використання функцій Excel


Функції - це вбудовані формули Excel, за допомогою яких проводяться складні математичні обчислення. Наприклад, якщо у вас є таблиця з тисячі чисел і вам необхідно знайти серед них максимальну, то зробити це вручну дуже не просто. Excel допоможе в цьому. Для виконання цього завдання можна застосовувати функцію МАКС. Всього в Excel більше 450 вбудованих функцій, які, якщо ви знаєте, яку з них застосовувати, допоможуть заощадити чималу кількість годин робочого часу, яке довелося б витратити на створення власних формул. Окрім можливості використання величезного числа готових функцій, при необхідності можна створювати власні функції, що виконують саме ваші повсякденні завдання.
^

2.1.1. Огляд функцій баз даних


Функції баз даних оперуються з діапазонами клітинок, які містять більше одного рядка або стовпця. Головною особливістю функцій цієї категорії є можливість встановити діапазон комірок, що містить умови відбору даних зі списку або бази даних, що дозволяє створювати складні критерії відбору. Наприклад, якщо у великому списку даних вам необхідно знайти максимальні або мінімальні значення тільки серед підсумкових річних показників, то найбільш швидко і просто виконати цю дію за допомогою функцій баз даних. У цих функціях, як і у функціях інших категорій, в якості посилань на діапазони комірок можна використовувати або адреси цих діапазонів, або їх імена.

Деякі функції баз даних можуть працювати і зі зведеними таблицями. Назви таких функцій в табл. 1 містить всі функції цієї категорії, виділені напівжирним шрифтом.

Синтаксис функцій баз даних

Ці функції (узагальнена назва БД Функція) мають однаковий синтаксис і використовують три аргументи: база даних, поле і критерій, які посилаються на діапазони комірок робочого аркуша. Функції даної категорії мають загальний синтаксис.

БД Функція (база_данних; поле; критерій)

- База_данних - діапазон комірок, які формують список або базу даних.

- Поле визначає стовпець списку. Якщо значення цього аргументу не вказано, функція оперує з усіма стовпчиками списку. Поля даних у списку повинні містити ідентифікує ім'я в першому рядку. Аргумент поле може бути заданий як текст із заголовком стовпця (ім'ям поля) у подвійних лапках або як число, що задає положеніестолбца у списку: 1 - для першого поля, 2 - для другого поля і т.д.

- Критерій - посилання на діапазон комірок, які задають умови для функції. Функція повертає дані зі списку, які задовольняють умовам, заданим аргументом критерій. Інший спосіб завдання критерію - безпосереднє зазначення умов, за якими має проводитися відбір даних. Якщо аргумент критерій пропущено, функція виконується над усіма значеннями полів списку, зазначених в аргументі поля. Діапазон критеріїв має включати заголовок стовпця (ім'я поля) у списку. Аргумент критерій може бути введений як діапазон комірок, наприклад, А1: А2, або як ім'я інтервалу, наприклад Критерії.
^

2.1.2.Функціі для роботи з датами і часом


Функції цієї категорії є потужним засобом для автоматизації та управління даними, які містять дати й тимчасові значення. Наприклад, якщо вам необхідно надавати щоденні звіти, приготовані на основі даних Excel, можна вводити поточну дату вручну, але простіше доручити функції СЬОГОДНІ. Ці функції призначені не тільки для простого введення дат у комірки робочого аркуша, вони можуть обчислювати тривалість часових інтервалів, визначати кількість робочих днів або тижнів між двома датами, порівнювати дати і т.п., а також входити до складу інших формул.

Як і у випадку інших числових даних, при введенні в клітинку дати або при обчисленні дати за допомогою формули Excel автоматично відображає ці дані відповідному форматі дат і часу. Насправді дати зберігаються в Excel у вигляді послідовних чисел. За замовчуванням датою 1 січня 1900 відповідає порядковий номер 1, а 1 січня 2008р. - 39448, оскільки інтервал між цими датами у днях дорівнює - 39448. Час зберігається у вигляді десяткового дробу. Оскільки дати і значення часу представляються числами, їх можна вичитати і складати, а також використовувати в інших обчисленнях. Результати обчислень знову перетворюються в формат дати. У табл.2 представлені всі функції дат і часу.
^

2.1.3.Інженерние функції


Функції цієї категорії застосовуються при різних інженерних і наукових розрахунках. Ці функції входять в настройку Пакет аналізу. У табл.3 наведено список усіх інженерних функцій.
^

2.1.4.Фінансовие функції


Фінансові функції використовуються для обчислення щорічного доходу, процентних нарахувань, амортизаційних нарахувань та інших фінансових показників за майбутній, поточний і минулий періоди. Excel пропонує більш п'ятдесяти фінансових функцій, які можуть бути використані як окремо, так і в комбінації з іншими функціями для виконання більш складних обчислень. Кожна функція супроводжується синтаксичним описом, що допомагає зрозуміти суть проведених нею обчислень. Крім того, кожна функція містить кілька аргументів, які вимагають постановки відповідних значень. Значення повинні бути строго певного формату. У табл.4 дано короткий опис фінансових функцій.
^

2.1.5.Інформаціонние функції


Майже всі інформаційні функції повертають логічний результат (TRUE або FALSE) і використовуються в комбінації з іншими функціями при вирішенні багатьох технічних питань. На основі повертаються логічних значень можна встановити «зворотний зв'язок» зі списками даних і ефективно управляти великими обсягами інформації. Наприклад, у вас є дані про терміни виконаних робіт за якимсь проектом і вам потрібно оцінити обсяги цих робіт, виконаних на кожному робочому етапі. Це завдання можна вирішити, використовуючи комбінацію функцій ЯКЩО і ЕПУСТО. У табл.5 дано короткий опис інформаційних функцій.
^

2.1.6.Логіческіе функції


Логічні функції перевіряють осередку або їх діапазони на певну умову і повертають значення ІСТИНА, якщо умова виконується, і БРЕХНЯ якщо не виконується. Наприклад, якщо вам потрібно підрахувати кількість непустих осередків у заданому діапазоні, скористайтеся функцією ЯКЩО, щоб визначити наявність інформації в комірці, і потім підрахуйте кількість позитивних відповідей. В табл.6 короткий опис логічних функцій.

Також існують функції посилання і підстановки, арифметичні та тригонометричні функції, текстові функції, статистичні функції.
^

2.2.Аргументи функцій


Аргументи функцій - це посилання на дані, над якими функція виконує дії. Аргументом може бути число, текстовий рядок, логічне значення, посилання на клітинку або діапазон клітинок або ім'я робочого листа. Наприклад, якщо необхідно обчислити середнє значення чисел, розміщених в діапазоні В3: В20, аргументом функції СРЗНАЧ буде посилання на цей діапазон, поміщена в круглі дужки відразу за назвою функції: СРЗНАЧ (В3: В20).

Список використаних джерел

1. Патрік Блаттнер, Використання Microsoft Ecxel 2002 / / вид «Вільямс» - М. 2002

2. Л.З. Шауцукова, Інформатика 10-11 / / Освіта - М. 2000

3. В.А. Каймін Інформатика Підручник / / ИНФРА-М - М. 2000

4. Wwwbook. Kbsu. Ru

5. Інші джерела Інтернет

Зміст


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України 1

1. Прикладне програмне забезпечення. Офісні системи. САПР 2

1.1. Прикладно е програ ммное забезпе чення 2

1.1.1. Менеджер завантажень 3

1.1.2. Архіватори 3

1.1.3. Плеєри відео-файлів 4

1.1.4. ICQ-клієнти 4

1.2.Офісние системи 5

1.3. САПР 6

1.3.1AutoCAD 7

1.3.2.Bocad-3D 7

1.3.3.CATIA 8

1.3.4.Cadmech 8

1.3.5.Electric 8

1.3.6.SolidWorks 9

1.3.7.T-FLEX CAD 9

1.3.9.FreeCAD (AS. Koh's) 12

1.3.10.FreeCAD (Juergen Riegel's) 12

1.3.11.QCad 12

1.3.12.BRL-CAD 13

2.Функції Excel і їхні аргументи 13

2.1.Основи використання функцій Excel 13

2.1.1. Огляд функцій баз даних 14

2.1.2.Функціі для роботи з датами і часом 15

2.1.3.Інженерние функції 15

2.1.4.Фінансовие функції 15

2.1.5.Інформаціонние функції 16

2.1.6.Логіческіе функції 16

2.2.Аргументи функцій 16
Схожі:

Прикладне Забезпечення iconМіністерство освіти І науки України полтавський національний технічний університет
Архітектура будівель І споруд”, “Містобудування”, “Дизайн архітектурного середовища”, “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво”...
Прикладне Забезпечення iconЛабораторна робота №5 Література Додаток А
Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Неметалеві матеріали” для студентів спеціальності 050403 “Прикладне матеріалознавство”,...
Прикладне Забезпечення icon[Архітектура] [Живопис] [Декоративно-прикладне мистецтво]
У той же час слов'янські майстри мали свої стійкі, вікові традиції язичницького мистецтва. Тому, сприйнявши багато чого з Візантії,...
Прикладне Забезпечення icon№2 ”Основи тилового забезпечення військ”
Для студентів спеціальності “Організація об’єднаного забезпечення в наземних військах та авіації”
Прикладне Забезпечення iconЗаява про забезпечення позову та забезпечення доказів

Прикладне Забезпечення iconПитання на іспит з дисципліни «Право соціального забезпечення»
Сучасний стан пенсійного забезпечення та впровадження пенсіного страхування в Україні
Прикладне Забезпечення iconПлан поняття та предмет права соціального забезпечення. Метод права соціального забезпечення
Державні соціальні стандарти та соціальні гарантії у сфері права соціального забезпечення
Прикладне Забезпечення iconВивчення італійського мистецтва 45-80 років ХХ століття дає можливість...
Хх століття” (загальні тенденції) для студентів архітектурного факультету спеціальностей “Архітектура будівель І споруд”, “Містобудування”,...
Прикладне Забезпечення iconЯгупов В. В. Морально-психологічне забезпечення: Курс лекцій
«Організація морально-психологічного забезпечення служби військ в частині (підрозділі)»
Прикладне Забезпечення icon№2 “Основи тилового забезпечення військ”
Заняття №2 “Основи матеріального забезпечення з`єднань, частин І підрозділів у бою”
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка