Скачати 122.91 Kb.
|
![]() ![]() ![]() МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ХАРКІВСЬКИЙ КОМЮТЕРНО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ» ПИТАННЯ ДЛЯ ЗАЛИШКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ з дисципліни «Інформатика» Харків 2013 Питання для залишкового контролю знань з дисципліни «Інформатика» для студентів І курсу, розроблені викладачем Надьон Л.В. Розглянуті і затверджені на засіданні циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, фізкультури та іноземної мови. Протокол № _____ від _________ 2013 р. Голова комісії _____________І.В.Максимова Заступник директора з навчальної роботи __________ І.І.Дідух ЗМІСТ Вступ………………………………………………………………..4 Питання для залишкового контролю……………………………..5 Список джерел інформації……………………………………….16 ВСТУП Дана методична розробка призначена для залишкового контролю знань для перевірки залишкових знань з предмету «Інформатика», яка вивчається студентами І - курсів у вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку на основі базової загальної середньої освіти. ^ курсу є формування у студентів теоретичної бази знань з основ інформатики, умінь і навичок ефективного використання сучасних комп'ютерно-інформаційних технологій у своїй діяльності, що має забезпечити формування у студентів основ інформаційної культури та інформатично-комунікативної компетентності. Завданнями курсу є:
^
Відповідь. Інформація – це атрибут розумних істот, людей; будь-які відомості, дані факти, отримані за допомогою органів чуття(зору, слуху, нюху й дотику), а також та досвіду, спостережень.
Відповідь. Повідомлення – це форма подання інформації за допомогою мови знаків, жестів, сигналів.
Відповідь. Операційна система – це сукупність програмних засобів, які здійснюють керування ресурсами комп’ютера, запуск прикладних програм та їхню взаємодію із зовнішніми пристроями й іншими програмами, а також забезпечують діалог користувача з комп’ютером. Основні функції операційної системи:
Відповідь. Основні елементи інтерфейсу WINDOWS:
Відповідь. Бази даних (БД) – в Access це файл, який служить для зберігання даних, об’єктів та настроювань СУБД.
Відповідь.
Відповідь. Мова – це система знаків (символів, жестів, міміки, положень перемикача і т.д.) для подання інформації. Мова програмування – це алгоритмічна мова, призначена для опису алгоритмів, орієнтованих на виконання їх за допомогою комп’ютера. Розрізняють мови програмування низького та високого рівнів. Мови програмування низького рівня – це мови асемблера, які описують усі дії в термінах команд процесора. Мови програмування високого рівня це мова Паскаль або СИ.
Відповідь. Комп’ютерна мережа – це сукупність комп’ютерів, оснащених спеціальним комунікаційним обладнанням та комунікаційним програмним забезпеченням і з’єднаних між собою каналами зв’язку. Комп’ютерна мережа забезпечує:
Відповідь. Текстові процесори – вміють формувати текст, вставляти в документ графіку й інші об’єкти. Текстові файли – найпоширеніший тип даних у комп’ютерному світі.
Відповідь.…A5 R5 + A4 R4 + A3 R3 + A2 R2 + A1 R 1+ A0 R0 Для десятичної (Dec): R = 10; A = {0,1,…,9}. Для двоїчної (Bin): R = 2; A = {0,1}. Для восьмирічної (Oct): R = 8; A = {0,1,…,7}. Для шістнадцятирічної (Hex): R = 16; A = {0,1,…,9,A,B,C,D,E,F} Перевод цілих чисел методом ділення на основу10 в 2 10 в 8 10 в 16 63009:8=7876 1 7876:8=984 4 984:8=123 0 123:8= 15 3 15:8= 1 7 7:8= 0 7 6300910= 7730418 у програмі 0773041 63018:16=3938 A 3938:16= 246 2 246:16= 15 6 15:16= 0 F 6301810 = F62A16 у програмі 0x F62A 81: 2 = 40 1 40: 2 = 20 0 20: 2 = 10 0 10: 2 = 5 0 5: 2 = 2 1 2: 2 = 1 0 1 : 2 0 1 8110 = 10100012
Відповідь. Розглянемо докладніше апаратну частину комп’ютера. Основою схеми комп'ютера є схема, запропонована фон Нейманом. Відповідно цієї схеми комп’ютер повинен складатися з: -пам’яті, призначеної для зберігання даних та програм, що необхідні комп'ютеру для роботи; - центрального процесора, призначеного для виконання команд; -пристроїв введення, призначених для введення в комп'ютер даних і програм; -пристроїв виведення, призначених для виведення результатів. В комп'ютерах використовується так звані – накопичувачі – пристрої, призначені для постійного зберігання даних та програм. Накопичувачі бувають на жорстких магнітних дисках і гнучких магнітних дисках (дискетах). Процесор, пам'ять, та накопичувачі складають системний блок ПК. Клавіатура – необхідний пристрій введення. Миша- допоміжний пристрій введення. ^ – необхідний пристрій виведення. Шина – це пристрій,призначений для обміну інформацією між ЦП і пам'яттю комп'ютера. Оперативна пам'ять (ОП) призначена для читання та запису інформації. ^ – це другий вид пам'яті, дозволяє тільки зчитувати інформацію. (Вид пам'яті) Кеш пам'яттю є невеликою за об'ємом комп'ютера тю, в якій зберігається найчастіше використовувана інформація.
Відповідь. Центральним процесором сучасного комп'ютера є дуже малий (з ніготь людини) кремнєвий кристал з величезною кількістю розміщених у ньому транзисторів. Швидкодія такох процесорів досягає 100 і більше мільйонів команд за секунду. Центральний прцесор часто називають чіпом (від англ. – мікросхема або набір мікросхем). Які пристрої забеспечують роботу центрального процесора: -пристрой керування. Він керує черговістю виконання команд і рухом (потоками) даних у комп'ютері. -арифметично-логічний пристрій – це пристрій що здійснює всі обчислювальні операції- і арифметичні, і логічні. -регістри процесора – це швидкодоступна для процесора пам'яті. Регістри складаються з комірок-байтів. Проте, на відміну від загальної пам'яті, ця пам'ять знаходиться в середині ЦП. 13. що таке співпроцессор? Відповідь. Співпроцессор – це пристрій призначений для виконання операцій з дійсними числами. 14. Що таке адреса інформації? ^ – це номер першого з тих байтів, які займає ця інформація. Наприклад: Слово «інформатика», яке складається з 11 букв займає байти з номерами 1234 до 1244 (всього 11 байтів), то адреса цього слова =1234. Об'єм пам'яті комп'ютера – це кількість байтів, що міститься в ній. Чим більший об'єм пам'яті, тим більше даних та програм вона може вмістити. Обмін даними між центральним процесором і пам’яттю здійснюється за допомогою спеціального пристрою, що називається шиною. 15. Що таке среда табличного процесора и їх основні елементи? Відповідь. Електронні таблиці - це двухвимірні масиви, які називаються робочими листами складаються з стовпців та строк. Програмні засоби для проектування називають табличними процесорами. Головна перевага ЕТ – можливість миттєвого перерахування всіх даних, пов’язаних формульними залежностями. 16. Назвіть функції табличного процесора? Відповідь. Функції табличного процесора:
17. Що таке електрона пошта? Відповідь. Електрона пошта – найбільш популярна служба Internet – всесвітня система відправлення й одержання електронних листів. До переваг електронної пошти належать: швидкість, надійність доставки кореспонденції; відносно низька вартість послуг; пересилання не тільки текстових повідомлень, але й програм, графіків, аудіофайлів і т.д. 18. Що таке алгоритм? Запишіть властивості алгоритму. Відповідь. Алгоритм – одне з фундаментальних понять інформатики. Спочатку під алгоритмом розуміли тільки правила виконання чотирьох арифметичних дій над багатоцифровими числами в десятковій системі числення. Надалі поняття алгоритму стали використовувати в різних галузях знань для позначення послідовності дій, яка приводить до розв’язання поставленого завдання. Алгоритм має такі властивості:
19. Назвіть базові алгоритмічні структури? Відповідь.
20. Що таке комп’ютерна презентація? Відповідь. Комп’ютерна презентація – це набір демонстраційних матеріалів, створених спеціальними програмними засобами і призначених для демонстрації за допомогою комп’ютера. Основними характеристиками презентації є набір слайдів і їхні параметри. 21. Назвіть властивості слайдів? Відповідь. Слайд має такі властивості:
22. Запишіть структура HTML – документа? Відповідь. Основою WEB є документи, які називаються WEB- сторінками. Кожна WEB- сторінка має текстову інформацію, графічні елементи, гіперсилки. Документи HTML мають текст, в якому є спеціальні команди (теги), утворюючи форматування елементів. Структура HTML – документа. Документ HTML починається тегом , та закінчується закриваючим тегом . Таким чином структура HTML – документа виглядаю так: - початок документа. Заголовок документа. . Тіло документа BODY . 23. Запишіть як треба створити ^ - сторінку? Відповідь. Створення першої WEB- сторінки. Це мій перший HTML -документ. BODY Збережіть файл як текстовий під іменем first.htm в робочій папці. Відкрийте цей файл тепер у вікні браузера Explorer. 24. Що таке браузер? Для чого потрібен формат HTML? Відповідь. Браузер - (від англ. – листати, дивитися книгу.) - програма про листування веб-аркушів. Найбільш відомі дві програми: M. Internet Explorer, Opera. Ці програми мають російську версію. Інформація, яку браузер передає на сервер у вигляді запроса і яку получаємо від нього відповідь передається по протоколу HTML. ^ – це звичайний текст, в нього добавлені коди (їх називають тегами), за допомогою яких текст можна робити кольоровими, вставлять звук, відео фрагменти. Список джерел інформації
|
![]() | Міністерство інфраструктури України Львівський коледж Державного... Львівський коледж Державного університету інформаційно – комунікаційних технологій | ![]() | «Київський коледж бізнесу» |
![]() | «Київський коледж бізнесу» | ![]() | «Київський коледж бізнесу» |
![]() | Херсонський базовий медичний коледж | ![]() | Рівненський економіко гуманітарний та інженерний коледж |
![]() | Приватний вищий навчальний заклад «Медичний коледж» | ![]() | Відокремлений підрозділ «політехнічний коледж луганського національного аграрного університету» |
![]() | Розклад занять Всп «Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету» | ![]() | Міністерство освіти І науки україни державний заклад “ київський коледж зв’язку ” |