Практична робота №7
Скачати 46.25 Kb.
НазваПрактична робота №7
Дата конвертації22.03.2014
Розмір46.25 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Географія > Документы
Практична робота №7
Електроприводи та освітлення
Мета роботи: закріплення лекційного матеріалу та більш глибоке вивчення систем електроспоживання, проведення енергетичного аудиту електроприводів та освітлення.
Теоретичні відомості


Аналіз ефективності систем електроспоживання

По технічних і експлуатаційних причинах повсюдно була встановлена трифазна система виробітку й подачі струму в електромережі. Основними характеристиками електрики є його напруга, струм і. у випадку використання систем змінного струму, частота. Напруга (Вольти) і струм (Ампери) забезпечують потужність (Вати) мережі. Залежно від споживання електрики напруга в системах його подачі трохи по-різному. Для Великобританії стандартним є подача трифазного струму напругою 415 В и частотою 50 Гц, що відповідає однофазному струму напругою 240 В. В інших країнах Європи подається трифазний струм напругою 380 В и частотою 50 Гц, що відповідає однофазному струму в 220 В. Така ж система прийнята в країнах СНД і в Україні.

На промислові підприємства електрика подається більше високої напруги, 10000 В або 6000 В. Тому виникає необхідність використання понижувального трансформатора для перетворення подаваного струму в трифазний струм напругою 415 В або 380 В, необхідного для експлуатації більшої частини промислового устаткування.

Якщо розглядати перспективи ощадливого використання електроенергії й скорочення витрат на неї, варто враховувати три основних фактори:

  • Коефіцієнт потужності для всього підприємства;

  • Потужність подаваної електроенергії на підприємство;

  • Трансформацію електрики на території підприємства.

Тому завданням цього розділу є докладний розгляд кожного із цих факторів, роблячи особливий наголос на потенційних можливостях енергозбереження.
^ Номінальна потужність підведенної електрики
Іншою причиною збільшення витрат на подаване й розподіляти электричество, що, є надлишок подаваної номінальної потужності, не спожитої виробництвом. Оскільки чималі зусилля спрямовані на розробку й впровадження проектів по скороченню енергоспоживання, це значно вплине на визначення необхідних виробничих потужностей. У багатьох Європейських країнах необхідна підводима потужність согласовивається з постачальниками електроенергії як з обліком необхідних для виробництва потужностей, так і з урахуванням коефіцієнта потужності виробничих навантажень. Якщо зменшити споживану потужність і відкоригувати коефіцієнт потужності, обсяг необхідної потужності скоротиться. За таких умов можна переглянути необхідні потужності, опираючись на нові й більше низькі виробничі потреби.


Основні можливості економії електроенергії при подачі й розподіли електроенергії  1. Забезпечувати коефіцієнт потужності виробничих навантажень вище 0,9 за допомогою використання ємнісного опору на основних індуктивних навантаженнях або ж у крапці подачі електроенергії;

  2. Забезпечити подачу на підприємство потужності, що підлягає оплаті, і не перевищуючих максимальних потреб виробництва;

  3. Зменшити втрати на трансформаторах підприємства, шляхом застосування трансформаторів з низькими втратами.


Освітлення
Освітлення люмінесцентними лампами
Освітлення на промислових підприємствах призначено для створення сприятливих робочих умов. Приблизно 10 % промислового споживання електроенергії йде на освітлення приміщень. Із застосуванням прогресивних систем освітлення й технологій можна значно знизити витрати на системи освітлення.

Незважаючи на існування цілого ряду розробок в області розрядних джерел світла, натрієвих і метало галогенних ламп низького й високого тиску, більшість промислових підприємств по колишньому використає звичайні люмінесцентні лампи.
^ Системи керування освітленням
Найбільш ефективний спосіб економії витрат на освітлення - це його відключення при відсутності необхідності в ньому. Робити це вручну не зручно. Системи керування освітленням дозволяють автоматично відключати або зменшувати рівень освітленості за допомогою одного або декількох елементів керування:

  • Відключення: залежно від часу доби, розташування, природної освітленості, наявності працівників у приміщенні;

  • Зменшення рівня освітленості: по зміні природної освітленості за допомогою регуляторів напруги, або частоти.

Перенастроювання режимів роботи системи може бути виконана персоналом вручну.

Системи керування освітленням найбільш ефективні, якщо вони сполучені із сучасними або повністю модернізованими системами освітлювальних арматур.

Звичайно модернізовані освітлювальні системи дозволяють заощаджувати від 20 до 30 % електроенергії без погіршення комфортності.

^ Високочастотні джерела світла
У високочастотних джерелах світла частота мережі 50 Гц перетворюються в частоту 30...120 кГц, що дозволяє не тільки знизити споживання енергії самою лампою й баластом, але й продовжити строк їхньої служби. Для декількох ламп досить одного єдиного баласту. Стробоскопічний ефект при використанні таких світильників не виникає. Баласт миттєво запускає лампу й відключає її автоматично, якщо вона вийшла з ладу, зменшуючи ймовірність виникнення мерехтіння.

Високочастотні системи освітлення мають більше високий ККД, більше низьку чутливість до змін напруги й менший рівень світлової деградації в часі в порівнянні із системами, що використають звичайний баласт. При використанні систем керування, що контролюють роботу освітлення залежно від природної освітленості за допомогою баластового опору, можна знизити світловий потік до 10 % від повного навантаження малогабаритних ламп, зменшити рівень штучного освітлення й одержати істотну економію.

Високочастотні системи освітлення можуть установлюватися в будь-якім місці, де звичайно застосовуються люмінесцентні лампи. У той же час, це може зажадати збільшення струму на нейтральному проведенні через підвищення амплітуди третьої гармоніки.

У системі "баласт + лампа" можна досягти наступних рівнів економії, якщо використати високочастотну систему замість:

  • арматури зі стандартним баластовим опором і 38 мм лампами - 30 %;

  • арматури зі стандартним баластовим опором і 26 мм лампами - 25 %.Схожі:

Практична робота №7 iconС лужби Інтернету Електронне листування через веб-інтерфейс. Практична...

Практична робота №7 iconПрактична робота 3

Практична робота №7 iconВихідні дані для розрахунку прибутку І рентабельності виробництва.(Практична робота №6)
Таблиця 6 вд. Вихідні дані для розрахунку прибутку І рентабельності виробництва.(Практична робота №6)
Практична робота №7 iconУрок №27 Тема. Розв'язування задач. Практична робота №11 «Опрацювання одновимірних масивів»
Тема. Розв'язування задач. Практична робота №11 «Опрацювання одновимірних масивів»
Практична робота №7 iconПрактична робота №2 Порівняльна оцінка ресурсозабезпеченості двох...

Практична робота №7 iconПрактична робота Створення дидактичних, методичних матеріалів вихователя....
Закріпити навички створення електронних форм по готовому шаблону, заповнення форми, створення нової форми з полями різних типів
Практична робота №7 iconПрактична робота №3
Створити рекламну сторінку особисту чи своєї фірми, яка міститиме об’єкт WordArt
Практична робота №7 iconПрактична робота на тему
Обчислити площу бічної поверхні прямої призми, основа якої трикутник зі сторонами
Практична робота №7 iconПрактична робота №1
В результаті дії несприятливих чинників виробничого середовища на підприємстві можуть траплятися нещасні випадки
Практична робота №7 iconПрактична робота №1
Мета: визначити особливості фізико-географічного положення материка; охарактеризувати генетичні типи берегів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка