Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних
НазваВажкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних
Сторінка1/5
Дата конвертації29.01.2014
Розмір0.75 Mb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Фізика > Документы
  1   2   3   4   5
Операційна карта №1

Перелік питань

Методичні вказівкиВажкі умови і напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних механізованих підрозділів автомати, кулемети, протитанкові гранатомети - дозволяють вирішувати широке коло вогневих задач - від подавлення живої сили і вогневих засобів противника до знищення його танків і низько літаючих літаків та вертольотів. Влучний, вміло організований вогонь всіх видів озброєння механізованих розділів є основою досягнення успіху в бою. Спосіб нанесення вогню повинен вибиратись з розрахунком несення противнику найбільшого ураження у найкоротший час із найменшою витратою боєприпасів. Організація такого вогню потребує від командирів . механізованих підрозділів твердих знань та розуміння правил стрільби. Так стрільба з любого виду зброї, як - правило, складається з трьох елементів:

- підготовка до стрільби;

- пристрілка;

- стрільба на ураження.

Підготовка до стрільби - в цілому має завдання забезпечити у найкоротші терміни готовність вогневих засобів, вивчення місцевості, розвідка цілей, вибір місця розташування, заняття позицій для стрільби і КСП, підготовка вихідних даних для стрільби по участках та рубежах ймовірної появи противника.

Пристрілка - має завдання вибрати стрільбою приціл, яким можна вести вогонь на ураження.

Стрільба на ураження - переслідує завдання в необхідний час добитися подавлення і знищення цілі.


^ 1. Підготовка вихідних даних. Стрільба по нерухомим і цілях що з'являються.

В залежності від умов бойової обстановки підготовка вихідних даних може проводитись завчасно (по орієнтирам, рубежах) чи безпосередньо по цілях.

При завчасній підготовці більш точніше визначається відстань, поправки на змінення умов стрільби можуть бути вираховані за допомогою таблиць.

підготовка даних безпосередньо по цілі, як правило, проводиться у найкоротші терміни, а може навіть під дією вогню противника, коли неможливо провести будь які розрахунки.

Вибір вихідної установки прицілу і точки прицілювання, є дальність до цілі чи рубежу, по якому намічено ведення вогню. Тому потрібно якомога точніше вирахувати дальність до цілі.

При точному визначенні відстані до цілі і при табличних умовах стрільби приціл назначається згідно дальності до цілі а точка прицілювання вибирається в центрі цілі.

В механізованих підрозділах основним способом визначення відстаней до цілей є окомір; в деяких випадках можна вирахувати дальність по кутовим величинам. Коли відомі лінійні розміри цілі чи місцевого предмету, поблизу неї, то для вирахування дальності можна використовувати формулу тисячної:

Д =

Д - дальність до цілі (м);

В - лінійна величина цілі;

У- кут під яким зображена ціль в тисячних.

У польових умовах солдати та сержанти можуть вираховувати дальність за допомогою прицільного пристрою.

Наприклад: видима ширина фігури людини (0,5 м.) дорівнює ширині мушки на дальності до цілі - 200 м.;

Знаючи відстань до цілі, встановлюємо приціл, який при стрільбі зі стрілецької зброї нерозривно пов'язаний з вибором точки прицілювання. Так, при встановленні прицілу згідно відстані до цілі (наприклад на 500м. приціл – 5 найвигіднішою точкою прицілювання по висоті береться середина цілі.

Однак при стрільбі зі стрілецької зброї, маючою відкриті приціли, по низьким і невеликим цілям (піхота, що залегла, спостерігач в амбразурі ДОС) прицілитись у цілі, як правило, не зручно, важко визначити середину цілі, так як мушка закриває більшу частину цілі. Тому для стрільбі по невеликим цілям і коли ціль погано видно, точку прицілювання вибирають на нижньому краю цілі (під обріз).

Відкриваючи вогонь на відстані прямого пострілу, точку прицілювання слід брати в середині цілі, по мірі наближення цілі знижувати точку прицілювання до нижнього краю.

Таким чином, при незмінній установці прицілу можна змінювати точку прицілювання добиватися більш вигідного положення середньої траєкторії відносно центра цілі.

Для стрілецької зброї найбільш типові нерухомі цілі які знаходяться на вогневих позиціях, в першу чергу амбразури оборонних споруд, а також жива сила противника, розрахунки вогневих засобів, спостерігачі.

При стрільбі по нерухомим цілям їх положення відносно місцевих предметів не змінюється і на виконання вогневої задачі є більше часу. Це дозволяє в навчальній практиці, а деколи і в бойових умовах готувати вихідні данні завчасно і великою точністю.

З розглянутого можна зробити наступні практичні висновки про правила урахування поправок дальності при визначені вихідної установки прицілу:

1. На відстані до 400 м. ніяких поправок в дальності стрільби не вносити.

2. На відстані більше 400 м. потрібно вносити поправки в дальність стрільби:

- при температурі нижче 0°С – більше 50м. (Поправку дальності + 50 м. практично досягають вибираючи точку прицілювання по верхньому краю цілі).

- при температурі нижче -25 ° С – більше 100 м.

^ ПРАВИЛО визначення вихідної установки прицілу можна сформувати так: в літніх умовах на всі дальності стрільби приціл назначати згідно дальності до цілі, зимою при стрільбі більше 400 м. точку прицілювання слід вибирати на верхньому краю цілі, а при низьких темперагурах (нижче -25 °С) - збільшити приціл на одне ділення.
Приклади.

Задача №1

Вид зброї - АК-74

Ціль - мішень № 6 (грудна фігура)

Дальність - 400 м

Температура - +25 °С

Визначити та вказати приціл та точку прицілювання?

Відповідь: дальність до цілі дорівнює прицілу. Томут приціл - "4". Точка прицілювання під обріз цілі.
Задача №2

Вид зброї-АК-74

Ціль - мішень № 6 (грудна фігура)

Дальність - 600 м

Температура - -25 ° С

Визначити та вказати приціл та точку прицілювання?

Відповідь: дальність до цілі дорівнює прицілу, а при ;мпературі нижче - 25° С приціл збільшуємо на одну поділку. Тому приціл - "7". Точка прицілювання буде у верхній частиш цілі.
^ 2. Вибір вихідних установок цілика, чи величини виносу точки прицілювання по боковому направленню.

При стрільбі по нерухомим цілям при табличних умовах вихідна установка цілика 0 і точка прицілювання в середині цілі згідно найвигіднішому положеншо середньої траєкторії по боковому направленню. Відхилення середньої траєкторії являтися слідством дії бокового вітру, боковий вітер здійснює відхилення куль від площини тільби куди він дме. Так, наприклад, боковий вітер зі швидкістю 10 м/с на дальності 500 м. відхиляє кулю зразка 1943 р. на 3,2 - 3,4 м. від площини стрільби.

Швидкість вітру можна встановити за простими признакам: при слабкому вітрі (2-3 м/с) носова хустинка або прапорець коливаються і легко розвиваються; при мірному вітрі (4 -6 м/с) прапор тримається розвернутим, а хустинка розкривається; при сильному вітрі (8-12 м/с) прапор шумом розвивається, а носова хустинка рветься з рук.

ПРАВИЛО. Вітер помірний кулю так відносить так, як від прицілу відкинути два і поділити на два. (Пр - 2 ) : 2.

Вітер. який діє під гострим кутом ло площини стрільби буде відхиляти кулю в два рази менше ніж боковий вітер.

В інших випадках величина бокових відхилень куль прямо пропорційна швидкості вітру. Тому при сильному вітру поправки потрібно брати в два рази більше, а при слабкому - в два рази меньше.

Винос точки прицілювання потрібно проводити від середини цілі, а не від краю, так як величина відхиленя куль по боковому напрямку розраховується від середини.

При стрільбі по груповим широким цілям поправки на боковий вітер вносити не має необхідності. При стрільбі по вузьким одиночним цілям неврахування бокового вітру різко знизити ефективність вогню.

Для зброї, яка має цілик, поправки на боковий вітер можна ураховувати за допомогою цілика. Як правило, вітер має відносно постійну швидкість і напрямок, тому при встановленому цілику з урахуванням вітру, вогонь можна вести на одному рубежі по різним цілям з одною установкою прицілу.

Одне ділення цілика у РПК відповідає двом тисячним дальності стрільби. Поправки в діленнях цілика при стрільбі РПК можна округлити і запам'ятати так: на дальності до 500 м поправка дорівнює одному діленню, більше 500 м. – більше 500 м двум ділення цілика.

Для кулеметів ПК і ПКС таке правило: поправки в діленнях цілика на боковий помірний вітер на дальність до 500 м - пів поділки, на 600 - 700 м. - одній поділці, на 800 – 900 м - півтори поділки, дальше - двом поділкам цілика.

Наприклад: потрібно визначити вихідні установки для стрільби з РПК на відстані до 500 м. по кулемету противника, якщо вітер помірний, дує зліва під кутом 90 ° до напрямку стрільби, температура повітря - 25 ° С (сильний мороз).

Відповідь: в цьому випадку в установку прицілу слід внести поправку, яка відповідає величині + 100 м. Тому приціл буде "6". Цьому прицілу відповідає поправка на боковий вітер двом діленням цілика. Так, як вітер зліва, цілик потрібно поставити вліво. У всіх випадках цілик потрібно ставити на зустріч вітру.
Задача № 1

Стрільба ведеться з АК - 74 по грудній фігурі на дальності 500 м. Вітер помірний боковий з права. Визначити поправку на вітер.

Зброя: АК-74

Дц - 500 м.

Vв - 4 м/с.

Визначити Пв?

Рішення:

Пв = (ПР-2) : 2 = (5-2) : 2 = 1,5 фігури (вправо).
Задача №2

Стрільба ведеться з АК - 74 по ростовій фігурі на дальності 500 м. Вітер сильний боковий з права. Температура повітря - 25 ° С. Визначити поправку на вітер.

Зброя: АК-74

Дц-500м.

Т - - 25°С

Vв - 8м/с.

Визначити Пв?

Рішення:

Пв (ПР - 2) : 2 (6-2) : 2 = 2ф · 2 = 4 фігури (вправо).

При сильному морозі приціл збільшується на одну поділку. Тому прицціл "6" 4ф праворуч.
^ 3. Правила стрільби по рухомим цілям.

В бою зустрічаються рухомі цілі, положення яких відносно стріляючого під час стрільби постійно змінюється. Такими цілями можуть бути групи піхоти, зв'язківців, підносчики боєприпасів, мотоциклісти, безвідкатні гармати і т.д.

Швидкість руху цілі може бути різна. На полі бою швидкість руху примірно така:

- пішої цілі від 1,5 до 3 м/с (5 - 10 км/год);

- автомобілів і БТР - 3-8 м/с (10-30 км/год);

- танків - 3-6 м/с (10-20 км/год).

Напрямок руху цілі відносно стріляючого може бути:

- фронтальна - коли ціль рухається у площині стрільби на стріляючого чи від нього;

- коса - коли ціль рухається під гострим кутом до площини стрільби;

- флангова - коли ціль рухається перпендикулярно площині стрільби.

При стрільбі по рухомим цілям установку прицілу, цілика точку прицілювання слід назначати з урахуванням поправки на переміщення цілі, забезпечуючи проходження середньої траєкторії через середину цілі. На відстані, не перевищуючу дальність прямого пострілу, вогонь вести з установкою прицілу, відповідно дальності, на якій ціль опиниться в момент відкриття вогню.

^ ПРАВИЛО. Поправка на переміщення цілі називається упередженням. Упередження дорівнює прицілу. Упр=Пр.
Задача № 1.

Стрільба ведеться з РПК по рухомій цілі на дальності 600 м. Рух цілі зліва на право фланговий. Визначити величину.

Рішення: Упр = Пр = 6 фігур вправо.

При фронтальному русі цілі, точку прицілювання вибирати на нижньому краю мішені з урахуванням відповідної дальності. А при русі цілі від стріляючого по фронту на верхньому краю цілі з урахуванням дальності.

Стрільба по атакуючій живій силі противника на відстані від 200 м. і ближче слід вести довгими чергами з розсіюванням куль по фронту цілі. При цьому швидкість кутового переміщення кулемета (автомата) повинна бути такою, щоб щільність вогню у всіх випадках була не менша двох куль на кожен метр фронту цілі.

При фланговому русі цілі відстань до цілі в прицілі не змінюється, змінюється напрямок на ціль.

При косому русі цілі напрямок стрільби і відстань до цілі змінюється, тому необхідно врахувати не тільки бокове упередження а і упередження по дальності.

ПРАВИЛО. Величина змін при косому русі цілі у порівнянні з величинами при фронтальному і фланговому русі вдвоє меньше, тому приціл встановлюється згідно дальності до цілі в момент пострілу, а бокове упередження береться в два рази меньше, чим при фланговому русі. Упр=Пр : 2
Задача №2

Стрільба ведеться з РПК по рухомій цілі на дальності 500 м. Рух цілі косий зліва. Визначити величину упередження.

Рішення:

Упр = Пр, при косому русі цілі в два рази менше, тому

Упр = Пр : 2 5 : 2 = 2,5 фігури вправо.

Крім упередження у підготовці даних по рухомим цілям потрібно ураховувати і боковий вітер.

Порядок рішення задач розглянемо на прикладі.

Задача №3

Визначити загальну поправку по боковому направленні при стрільбі з РПК на дальність 500 м., ціль – перебігаюча піхота під кутом 90°, вітер боковий помірний зліва, дме на зустріч цілі.

Рішення:

1. Користуючись правилами находимо поправки на рух цілі. Упр = 5 фігур вліво, так як ціль рухається з права вліво.

2. Находимо поправку на вітер Пв = (5 - 2) : 2 = 1,5 фігури вліво.

3. Загальна поправка Пз = Упр + Пв (5 + 1,5 = 6,5) фігур вліво.

З прикладу зрозуміло, що в усіх випадках, коли вітер дме назустріч руху цілі загальна поправка дорівнює сумі поправок на рух цілі і вітер, точка прицілювання виноситься в сторону руху цілі руху цілі.

ПРАВИЛО. Коли вітер дме назустріч руху цілі загальна поправка дорівнює сумі поправок на рух цілі і вітер, точка прицілювання виноситься в сторону руху цілі руху цілі.
Задача №4

Визначити загальну поправку по боковому направленні при стрільбі з РПК на дальність 500 м., ціль - перебігаюча піхота з права наліво під кутом 90°, вітер боковий помірний з права.

Рішення:

1. Знаходимо поправку на рух цілі: Упр = 5 фігур вліво;

2. Поправка на вітер: Пв = (5 - 2) : 2 = 1,5 фігури вліво

3. Загальна поправка дорівнює Пз = Упр - Пв (5 - 1,5) = 3,5 фігури вліво (в сторону більшої поправки).
Задача №5

Визначити загальну поправку по боковому направленні при стрільбі з РПК на дальність 500 м., ціль – перебігаюча піхота з права наліво під кутом 90°, вітер боковий сильний з права (дме в сторону руху цілі).

Рішення:

1. Знаходимо поправку на рух цілі: Упр = 5 фігур вліво;

2. Поправка на боковий вітер Пв = (Пр-2) : 2 · 2 (5 – 2) : 2 · 2 = 3 фігури праворуч;

3. Загальна поправка Пз = Упр - Пв 5 – 3 = 2 фігури вліво.

ПРАВИЛО. Якщо рух цілі і вітер мають одне і теж саме направлення, то з більшої поправки віднімається менша і точка прицілювання виноситься в сторону більшої поправки.

  1   2   3   4   5

Схожі:

Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних iconОдним з основних предметів в загальній системі навчання І виховання...
При цьому він особливо підкреслює, що для успішного досягнення навчальної мети кожному заняттю по вогневій підготовці І, особливо,...
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних iconІнженерне забезпечення сучасного загальновійськового бою
Фортифікаційне обладнання позицій підрозділів здійснюється з метою під­вищення ефективності застосування всіх видів зброї та бойової...
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних icon1. Види сучасного загальновійськового бою. Їх хар-ка
Основними видами загальновійськового бою є оборона І наступ. На початку війни оборона буде найважливішим І найбільш розповсюдженим...
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних iconОснови сучасного загальновійськового бою
«основи сучасного загальновійськового бою» навчальної дисципліни «військова підготовка»
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних icon2 «?????????? ? ??????? ????????????? ??? ????????????? ???????» Вступ
В сучасних умовах та в майбутньому вирішальна роль в бою буде належати людині – воїну, що має високі моральні, бойові, психологічні...
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних iconРозглянуто І схвалено на Затверджую
Назвіть, які права має працівник на пільги та компенсації за важкі та шкідливі умови праці
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних iconПитання до контрольної роботи з мргп
Мпз бойової І мобілізаційної готовності військ, бойового чергування, бойової служби, оперативної та бойової підготовки як складова...
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних iconАтів навчальний посібник для підготовки офіцерів запасу Частина I...
Частина I. Кисневе обладнання та захисне спорядження військових літальних апаратів. Технічні засоби повітряної розвідки. Навчальний...
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних iconЗатверджую
Основи сучасного загальновійськового бою" навчальної дисципліни "Військова підготовка"
Важкі умови І напруга обстановки сучасного бою вимагають від солдат, сержантів, прапорщиків, офіцерів відінної бойової виучки. Вогневі засоби сучасних icon1: Місцевість як елемент бойової обстановки
Місцевість, впливаючи на бойові дії, може підвищувати або знижувати силу військ. Історія війн знає багато прикладів боїв, в яких...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка