Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що?
Скачати 88.58 Kb.
НазваГабріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що?
Дата конвертації29.06.2013
Розмір88.58 Kb.
ТипВопрос
skaz.com.ua > Фізика > Вопрос

 1. Питання для розминки. Цивілізація - за іронічним зауваженням Габріеля Лауба - це, коли ескімоси отримують теплі квартири і повинні працювати, щоб купити ... Що?

Відповідь: холодильник.


 1. Так називають води, що поховані під землею разом з нафтою і в яких немає тритію. Назву ТАКОЇ води можна зустріти у фольклорних творах. А в якій частині світу можна знайти ТАКЕ море?

Відповідь: в Азії.

Коментар: це Мертве море.

Джерело: В. Зверев. Пропавшие атомы. — М.: Знание, 1992. — С. 43.


 1. Ізраїльтянин Ярон Коен в дитинстві мріяв стати не співаком, а… Ким?

Відповідь: співачкою.

Коментар: це Дана Інтернешнл.

Джерело: http://www.dana.narod.ru/press/private.htm


 1. Художники з Єкатеринбурга Петро Малков і Гліб Андросов “підправляють” відомі картини. Якого нашого сучасника – особистість досить одіозну – Петро Малков домалював на знаменитому автопортреті Ван Гога?

Відповідь: Майка Тайсона, звичайно.

Комантар: був “підправлений” “Автопортрет з перев'язаним вухом” Ван Гога.

Джерело: "Огонек", 2004, N 9.


 1. В одному з номерів журналу "64 – Шаховий огляд" наведено жартівливий заклик, який вам потрібно буде закінчити двома словами: "Жінки! Не грайте з чоловіками в шахи - вони з'їдять ...".

Відповідь: “… вашу фігуру”.

Коментар: в прямому й переносному значенні


 1. Вона складалась з 50 резан, або 20 ногат, або 24 векш. А з чого вона складається зараз?

Відповідь: зі ста копійок.

Коментар: мова йшла про гривню.


 1. Увага, роздатковий матеріал. На розданому вам малюнку ми заретушували його частину. Та, ми не просимо вас назвати те, що зображено на затемненій частині малюночка і є результатом обнімашок. Назвіть місто, жителі якого вперше це побачили.Відповідь: Хіросіма.

Джерело: http://www.netlore.ru/upload/files/19/large_p16eoe4buubo818fn1qrn1dn83f47.jpg
 1. Серед претендентів на те, щоб стати П'ЯТДЕСЯТ ПЕРШИМ Вікіпедія називає Пуерто-рико, Гаяну та Гаїті. А п'ятдесят першим чим?

Відповідь: штатом США

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/П'ятдесят_перший_штат.


 1. Дія мультфільму "Мадагаскар-2" відбувається в Африці. Один з героїв впізнає свого давно втраченого сина по родимці. Ця родимка має форму ПЕРШОЇ, причому авторові питання навіть вдалося розгледіти ДРУГИЙ. Назвіть ПЕРШУ і ДРУГИЙ.
  Відповідь: Африка, Мадагаскар.
  Джерело: Мультфільм "Мадагаскар-2".
 1. Відповідно до легенди ВІН переміг виключно словами молитви. А от Мілорад Павич бачить в ЙОГО зображенні алегорію акупунктурної голки, що входить в нерв. Назвіть ЙОГО.
  Відповідь: Святий Юрій, Святий Юр, Юрій-Змієборець,Святий Георгій, Георгій Переможець.
  Джерело(а):
  1. E.Я. Шейнина, Энциклопедия символов, М.: ООО "Издательство АСТ", Харьков, ООО "Торсинг", 2002, с.111

2. М. Павич, Роман как держава, М.: ООО "Издательский Дом "Зебра Е"", 2004, с.207


 1. Центральні образи цієї книги, написаної наприкінці ХIХ століття - уособлення соціальних класів: мудрого селянства, добросердечного пролетаріату, безстрашної армії. А головна дійова особа - представниця простого народу. В якій країні з короткою назвою відбувається дія цієї книги?

Відповідь: Оз

Коментар: Опудало уособлює мудре селянство. Залізний дроворуб - добросердечний пролетаріат. Лев - безстрашну армію. Разом з представником простого народу – простою техаською дівчинкою Дороті, вони складають непереможну силу.

Джерело: http://www.svoboda.org/programs/OTB/2001/OBT.070901.asp


 1. Журнал “Scientific American” відзначає, що 65% людей робить ЦЕ з правим нахилом. За підрахунками цього ж журналу більше всього ЦЕ відбувається в певний зимовий день. Ми не просимо вас назвати ЦЕ, назвіть ЦЕЙ день.
  Відповідь: 14 лютого.
  Залік: День святого Валентина.
 1. Ця ягода, правда трохи незвичного кольору, не припала до душі Майклу Маєрсу, Дженіфер Лопес, Анджеліні Джолі, Дрю Берімор і Камерон Діас. А ось одну радянську, а потім й російську співачку вона кликала в гості. Назвіть цю ягоду.

Відповідь: малина.

Коментар: мова йшла про “Золоту малину” – американську кінопремію за найгірший фільм року, а в російської співачки Валентини Легкоступової є пісня “Ягода-малина” де мають місце слова “…Ягода-малина летом в гости звала…”.


 1. Зараз багато українських виконавців намагаються виконувати свої твори англійською мовою. А от ця популярна українська співачка перші свої пісні виконувала, ймовірно, французькою та мовою лінґала. Назвіть ЇЇ.

Відповідь: Гайтана
Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Гайтана.


 1. Ця угода була підписана 14 червня 1985 року на борту річкового лайнера , який знаходився посередині річки Мозель на стику кордонів кількох європейських країн. Однак свою назву вона отримала на честь прикордонного містечка в Люксембурзі. Назвіть це містечко.

Відповідь: Шенген.

Коментар: Місце ухвалення угоди про послаблення кордонів вибрали символічним.
Джерело: http://ru.wikipedia.org/wiki/Шенгенское_соглашение


 1. Вчитель автора запитання стверджував, що для того, щоб стати хорошим педагогом потрібно працювати не тільки ІКС. ІКС - музична програма по замовленнях слухачів на радіо "Шансон". Які чотири слова ми замінили на ІКС?

Відповідь: Від дзвінка до дзвінка.


 1. Рамон Гомес де ла Серна, в одному зі своїх творів писав, що вона це стрічка, якою природа перев’язує волосся після купання. Назвіть її.

Відповідь: веселка

Джерело: http://ru.wikipedia.org/wiki/Грегерия


 1. Стаття в газеті «Поступ» про метод лікування сифілісу ртуттю мала назву «Пять хвилин з ДРУГОЮ і все життя з ПЕРШИМ». Назвіть ПЕРШОГО та ДРУГУ.

Відповідь: Меркурій та Венера

Коментар: Меркурій – латинська назва ртуті, Меркурій – перша планета сонячної системи, Венера - друга.


 1. Sedia Gestatoria (Седія Ґестаторія) є переносним троном Папи Римського. Цей трон використовувався протягом багатьох століть і разом із тіарою був одним із символів папства. Проте у другій половині минулого сторіччя його замінили. Назвіть максимально точно на що замінили цей трон.

Відповідь: папамобіль.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Папамобіль


 1. “Хліб - ще один доказ того, що Бог нас любить і хоче, щоб ми були щасливими.” У цій фразі Бенджаміна Франкліна автор питання виправив чотири помилки. Напишіть, що було в оригіналі.

Відповідь:. пиво.

Коментар: Якщо у слові „хліб” зробити 4 помилки - вийде слово „пиво”


 1. На ЦИХ картах «Зелена» зображена майже втричі більшою від «Південної», хоча в реальності вона є втричі меншою від неї. Вперше ТАКІ карти з'явилися в 16-тому столітті. Назвіть ЦІ карти.

Відповідь: рівнокута циліндрична проекція Меркатора, карти з проекцією Меркатора, проекція Меркатора (залік за словосполученням “проекція Меркатора”).
Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Проекція_Меркатора


 1. Юрій Лотман так писав про ситуацію початку XIX століття: "... Хоча між Парижем і рештою Європи йде війна, спроби зупинити [слово пропущене] біля політичних кордонів виявляються марними. Жінки здобули тут блискучу перемогу над політикою". Вставте в цей текст пропущене слово.

Відповідь: моду.

Джерело: Ю.М.Лотман. "Бесіди про російську культуру". Культура-Спб 1994


 1. Відповідно до гуморески з КВК, це знайшли молдовські археологи, які були твердо впевнені в тому, що 25% скарбу належить тим, хто його знайшов. Що це?

Відповідь: статуя Венери Мілоської.

Джерело: Жарт команди ФінЕк.


 1. Закінчіть, будь ласка, вислів Ярослава Гашека: "Скромність прикрашає чоловіка, але справжній чоловік ...".

Відповідь: "... прикрас не носить".

Залік: За змістом.

Джерело:^ "MAXIM", 2005, N 10.


 1. Увага, у питанні словом “ВОНА” замінено інше слово.
  ВОНА, це, мабуть, найвідоміша скеля на берегах Рейну. Водночас, ВОНА це ім’я однієї з дів Рейну, які прекрасним співом заманювали мореплавців на скелі, як сирени в грецькій міфології. Так про НЕЇ пише Генріх Гейне:
  “…Поглинули хвилі зрадливі.

Прощай юне серце, прощай.

І це своїм співом зробила

Красуня морська ВОНА”

Назвіть ЇЇ, якщо ВОНА фігурує в 12 серії українського телесеріалу “Щоденники темного” й представляється головному герою як Лора.

Відповідь: Лорелей, Лореляй, Лорелай, Lorelei.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Лорелей


 1. В одному вагоні метро була розміщена реклама інтернет-провайдера з текстом: "1-я серія 7-го сезону. Завантажено за 9,3 хвилини". Мабуть, не довіряючи цьому твердженню хтось дописав поруч два слова. Які?
  Відповідь: Everybody lies.

Залік: Усі брешуть; Всі брешуть і т.п.

Джерело: http://bash.org.ru/abyssbest?text=everybody+lies


 1. Після останніх матчів Ліги Чемпіонів автор питання зустрів в інтернет-мережі такий колаж. За наступну хвилину, будь ласка, назвіть 2 слова іншомовного походження, які в перекладі на українську стають одним, що позначає певний термін, який і є замальованим на даному малюнку.Відповідь: Fair Play, Фейр-Плей і т.д. за змістом.
Джерело: http://s1.tchkcdn.com/jokes/article/3/8/238283.jpeg;

Матч Ліги Чемпіонів 2012 Нордшеллан – Шахтар. 1. Острів - Нова Гвінея, океан - Атлантичний, озеро - Верхнє, вершина - Чогорі, річка - Ніл. Назвіть материк.

Відповідь: Африка (всі - ДРУГІ за величиною на Землі).
Джерела: Книга рекордів Гіннесса;

http://uk.wikipedia.org/wiki/Перелік_рік_за_довжиною


 1. Ремер у 1676 році для цього спостерігав за затемненням супутника Юпітера, Фуко в 1862 використовував обертові дзеркала, а Івенсон в 1972 застосував лазер. Те, що вони вивчали, нині відомо кожному школяру. Що ж це?
  Відповідь: швидкість світла.
 1. [Читець: слово "куріть" прочитати з наголосом на другий склад]

Близько двадцяти років тому цю торгову марку стали рекламувати і серед дорослої аудиторії. Для цього була розпочата кампанія під антитютюновим гаслом "Куріть ..." Що?

Відповідь: "Чупа-Чупс".


 1. Середньовічний автор писав, що в Кавказьких горах військо Чингіз-хана зустріло гору, що володіє магнітними властивостями і ця гора притягнула всі підкови з монгольських коней. Дослідник Юрченко пише, що це, зрозуміло, абсолютно фантастична історія. Приведіть його головний аргумент.

Відповідь: Монголи не підковували коней.

Залік: за змістом (коні не були підковані і аналогічні).

Коментар: Принаймі в часи Чингіз-хана.

Джерело: Юрченко О.Г. Імперія і космос. Реальна і фантастична історія походів Чингіз-хана за матеріалами францисканської місії 1245. - СПб.: Євразія, 2002. - С. 170


 1. В одному з американських містечок щорічно проводиться конкурс. Вік учасників не повинен перевищувати 14 років, рекомендований одяг - сорочка із

засуканими рукавами, штани з латками, солом'яний капелюх і ніякого взуття. Інвентар видається. Як не дивно, помічників залучати категорично заборонено. Виграє той, хто першим закінчить ... Робити що?

Відповідь: білити паркан.

Залік: фарбувати паркан.

Коментар: конкурс проводиться в містечку Ганнібал, на батьківщині Марка Твена.

Джерело: "Наука і життя" © 2 2007


 1. Махатма Ганді казав, що цей старий закон залишить нас усіх сліпими. Що це за закон?

Відповідь: "Око за око".

Залік: "Око за око, зуб за зуб", принцип таліона, закон таліона.


 1. Ще одне питання про радіо “Шансон”. Музична програма по замовленнях слухачів на радіо "Шансон» має таку ж назву, як і приміщення в якому вам, сподіваємося, бути не доводилося. Назвіть цю назву.

Відповідь: КПЗ

Коментар: Програма називається “Концерт по заявках”, а ми ж щиро сподіваємось, що нікому з вас не доводилося бути у камері попереднього затримання.


 1. На тренуванні з фехтування, яке проводить знайомий автора питання, діє наступне правило - людина, яка вдарила партнера в голову в якості покарання робить двадцять віджимань. А за що призначається десять віджимань?

Відповідь: За пропущений удар в голову.

Залік: За змістом.

Коментар: У голову бити не треба, але і підставляти її - теж серйозна помилка.


 1. Герой Джона Фаулза переїхавши з провінції, де всі знають все один про одного в Лондон, де ніхто ні на кого не дивиться, стає, за словами письменника, ІКСОМ. Назвіть твір, герой якого, будучи в Лондоні, стає ІКСОМ буквально.

Відповідь: "Людина-невидимка".

Джерело: Фаулз Дж. Коханка французького лейтенанта. - СПб.: Азбука-классика, 2003. - С. 321.


 1. Причиною смерті Мольєра стала сильна кровотеча, що відкрилася під час вистави, яка, не зважаючи на те, була дограна ним до кінця. Згідно Вікіпедії, саме з часів театру Мольєра бере свій початок відоме правило, що стало назвою твору. Напишіть це правило.

Відповідь: Шоу має тривати.

Залік: [The] show must go on, шоу має продовжуватися й далі за змістом.

Коментар: Відома пісня гурту "Queen". А ми відповіддю на це питання висловлюємо надію, що такі турніри отримають своє продовження в подальшій історії нашого факультету.

Джерело(а):

1. http://www.findagrave.com/cgi-bin/fg.cgi?page=gr&GRid=722

2. http://en.wikipedia.org/wiki/Moli% C3% A8re

3. http://ru.wikipedia.org/wiki/The_Show_Must_Go_On

Схожі:

Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? iconПередсмертний лист Габріеля Гарсії Маркеса
Я б спав менше, більше б мріяв, розуміючи, що кожну хвилину, коли ми закриваємо очі, ми втрачаємо шістдесят секунд світла. Я б ішов,...
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? iconТема: Інфінітивні групи
Учні повинні виконувати домашні завдання. Вона загубила ручку І мусила писати олівцем. Тобі не можна їсти морозива. Я мусив вимкнути...
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? iconС писок необхідних речей для кожної учасниці табору
Одяг: куртка чи плащ на випадок дощу (обов’язково!), теплі речі (джинси, светр, теплі шкарпетки 2-3 пари), спортивний костюм/подібні...
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? iconМолода письменниця зі Збаража Надійка Гербіш нещодавно видала у світ...
Вало б людям радість, усмішку І надію на краще, – розповідає письменниця. – Книжку «Теплі історії до кави» я колись любила називати...
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? icon4: Докази І доказування
Юридичні властивості, якими повинні володіти фактичні дані, що міс­тяться в певному джерелі, щоб стати доказом
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? iconПісня — це коли душа сповідається
Душа кожної стомленої буденністю людини бажає, щоб щось високе часом виривало її з приземленого інертного стану. Щоб щось, відточене...
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? iconЧернігівський національни педагогічний університет імені т. Г. Шевченка...
Сьогодні збільшився розрив між статевим та соціальним дозріванням молоді. У 16 років молоді люди уже отримують паспорт, у 17 – можуть...
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? icon1. Сутність планування як функції управління
Щоб спільні зусилля співробітників організації були успішними, вони повинні знати, що від них очікується. Для цього необхідно
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? icon«Чи знаєш ти алфавіт?»
У коробці містяться картки, на яких написані літери. Учасники команд по черзі дістають з коробки картки, називаючи правильно літери,...
Габріеля Лауба це, коли ескімоси отримують теплі квартири І повинні працювати, щоб купити Що? iconПравова соціалізація це заміна правомірної поведінки за примусом...
Саме цих правових соціалізацій буде досягнуто тоді, коли індивіди, як зазначає Е. Фромм, «досягнуть такого типу поведінки, за якого...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка