4. Формування грошових потоків проекту
Скачати 28.57 Kb.
Назва4. Формування грошових потоків проекту
Дата конвертації02.02.2014
Розмір28.57 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Фінанси > Документы
4. Формування грошових потоків проекту.

Поняття грошовий потік запозичене з іноземної мови. Поняття cash у цьому випадку не означає “готівка”, оскільки гроші можуть мати як готівкову, так і безготівкову форму, вільно переходячи з однієї в іншу. Словосполучення cash flow доцільніше перекладати як “рух коштів”, що відображає динаміку грошових надходжень та витрат і є грошовим потоком – різницею між грошовими надходженнями та витратами.

Рух грошових коштів фірми є безперервним процесом. У фінансовому менеджменті управління грошовим потоком є одним з найважливіших завдань. Під час аналізу інвестиційних проектів оцінка та прогнозування грошових потоків використовуються у процесі обґрунтування ефективності кожного проекту та розрахунків забезпечення їх коштами, що є центральною проблемою прийняття виваженого рішення про доцільність інвестування.

Є декілька підходів до визначення грошового потоку залежно від особливостей формування та методів обрахунку (рис. 1.4).Рис. 1.4 Основні види грошових потоків

Усі ці підходи використовуються під час аналізу проектів, але базовою моделлю є визначення загального грошового потоку як загального руху коштів протягом певного періоду, тобто всього циклу реалізації проекту. Загальний грошовий потік розраховується за допомогою показника cash flow. Тобто грошовий потік є різницею між грошовими надходженнями та витратами за певний період часу реалізації інвестиційного проекту.

Під час аналізу інвестиційних проектів важливо зробити оцінку саме грошових потоків, які будуть прийняті при розрахунках критеріїв і показників його ефективності. Такі грошові потоки називаються релевантними. Вони можуть бути релевантними, тобто розглядатися з погляду застосування критерії ефективності проекту, та додатковими, якщо активи та пасиви не є показниками бухгалтерського балансу (фірма одночасно здійснює поточну діяльність та інші проекти), а стосуються одного інвестиційного проекту.

^ Релевантні грошові потоки – це визначені грошові потоки, які розглядаються у аналізі доцільності інвестицій у конкретний проект та оцінки на цій основі їх ефективності.

Якщо проект впроваджується на базі наявного підприємства, тобто фірма має фіксовані на певну дату основні та оборотні засоби і намагається досягти певної мети, то для достовірної оцінки впливу проекту на її фінансовий стан, результати та забезпеченість коштами необхідно враховувати тільки цей вплив, а не поточні фактори, які не стосуються проекту. Тому у розрахунках потрібно використовувати лише додаткові грошові потоки. Тобто критерієм оцінки доцільності грошового проекту є додаткові грошові потоки, які утворюються у результаті здійснення проекту.

^ Додаткові грошові потоки – грошові потоки, що стосуються інвестиційного проекту, та є вираженням додаткових вигід і витрат проекту. Оскільки грошові надходження фірми не ідентичні їхнім доходам, проектний аналіз використовує поняття грошового потоку. Чистий дохід зазвичай розраховується згідно з бухгалтерськими правилами і визначається як різниця між доходами та витратами:

^ Грошовий потік = Чистий дохід + неявні надходження (амортизаційні відрахування)

Кумулятивний грошовий потік – це чистий грошовий потік протягом тривалого циклу реалізації інвестиційного проекту, що дає можливість обрахувати загальні сукупні вигоди від реалізації інвестиційного проекту на кожен період часу.

Для розрахунку традиційного грошового потоку обчислюють загальні надходження від реалізації проекту, включаючи нараховану амортизацію за експлуатованим у період реалізації такого активом – об’єктом інвестування. Це пов’язано з тим, що традиційно амортизація відшкодовує частину витрат на придбання активу і тим самим її розглядають як суттєве джерело фінансування майбутніх інвестицій у їх різних формах відтворення. Тому традиційний грошовий потік можна обчислити за формулою:

Традиційний грошовий потік = Чистий дохід + Амортизація +Дохід на капітал

Чистий потік інвестиційного проекту відображає загальні зміни у залишках грошових коштів фірми за певний період часу в межах загального життєвого циклу проекту.

Загальний грошовий потік – це фактичні чисті грошові кошти, що надходять у фірму чи витрачаються нею протягом певного періоду.

Схожі:

4. Формування грошових потоків проекту iconМетодом прямого рахунку визначити рух грошових коштів підприємства...
Отримана виручка від реалізації з пдв складає 120 тис грн., а собівартість реалізації складає 80 тис грн
4. Формування грошових потоків проекту iconРозділ Управління грошовими потоками на підприємстві
Економічна сутність грошових потоків та їхня роль у функціонуванні суб’єктів господарювання
4. Формування грошових потоків проекту iconМетод капіталізації доходу
Метод дисконтування грошових потоків та його загальний алгоритм. Грошовий потік та оподаткування
4. Формування грошових потоків проекту icon1. Основи фінансової діяльності суб’єктів господарювання Задача 1
Визначити обсяги вхідних грошових потоків на підприємстві в рамках фінансової та інвестиційної діяльності (окремо), якщо відомо такі...
4. Формування грошових потоків проекту icon1. Основи фінансової діяльності суб’єктів господарювання Задача 1
Визначити обсяги вхідних грошових потоків на підприємстві в рамках фінансової та інвестиційної діяльності (окремо), якщо відомо такі...
4. Формування грошових потоків проекту icon9. заборгованість у системі міжнародних фінансів мобільність міжнародних...
Зовнішня заборгованість: сутність, причини виникнення та соціально-економічні фактори формування
4. Формування грошових потоків проекту iconДокладний опис проекту
Про затвердження проекту «Впровадження інноваційних інструментів щодо формування сприятливих умов для розвитку бізнесу починаючим...
4. Формування грошових потоків проекту icon4 Коротка характеристика інвестиціного проекту Кошторисна вартість...
Кошторисна вартість будівництва це сума грошових коштів, визначувана кошторисними документами відповідно до проектної документації....
4. Формування грошових потоків проекту icon4 Коротка характеристика інвестиціЙного проекту Кошторисна вартість...
Кошторисна вартість будівництва це сума грошових коштів, визначувана кошторисними документами відповідно до проектної документації....
4. Формування грошових потоків проекту icon17. Визначення термінів та мета складання Звіту про рух грошових коштів
Звіт про рух грошових коштів — це звіт, який відображає надходження І видаток грошових коштів у результаті діяльності підприємства...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка