Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу
Скачати 156.21 Kb.
НазваПоложення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу
Дата конвертації13.10.2013
Розмір156.21 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Культура > Документы

Запрошуємо до громадського обговорення проекту Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладуМіністерство освіти і науки повідомляє про оприлюднення 10 липня 2013 року на офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») проекту Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу.

Проект Положення визначає порядок функціонування студентських містечок і гуртожитків професійно-технічних та вищих навчальних закладів, визначає порядок надання житлової площі в гуртожитках, умови проживання, Правила внутрішнього розпорядку.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту просимо надсилати на електронну адресу: kea@mon.gov.ua (Євген Карпенко, завідувач сектору з питань підготовки молодших спеціалістів департаменту вищої освіти).
^

ПОЛОЖЕННЯ

про учнівський та студентський гуртожиток

професійно-технічного та вищого навчального закладу
Загальні положення

 1. Це положення визначає порядок функціонування студентських містечок і гуртожитків професійно-технічних та вищих навчальних закладів, визначає порядок надання житлової площі в гуртожитках, умови проживання, Правила внутрішнього розпорядку (далі – Положення).

 2. Учнівські та студентські гуртожитки професійно-технічних та вищих навчальних закладів призначені для проживання на період навчання іногородніх учнів, студентів, слухачів, курсантів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів (далі – Учні, Студенти). Учні, Студенти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови відсутності в них іншого місця проживання, забезпечуються місцем для проживання в гуртожитку в першу чергу. У гуртожитках можуть проживати Учні, Студенти, що перебувають у шлюбі, при наявності вільних кімнат.

 3. Іноземні громадяни, які навчаються в професійно-технічному або вищому навчальному закладі, проживають в гуртожитках на загальних підставах, якщо їхнє проживання не передбачено контрактом або іншими нормативно-правовими актами.

 4. Вільні кімнати в гуртожитках можуть використовуватися керівництвом професійно-технічного або вищого навчального закладу для створення відокремленого готелю за погодженням з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією Учнів, Студентів (далі — Органи самоврядування).

 5. Житлова площа та місця загального користування в гуртожитку не підлягають приватизації, обміну, закладанню, бронюванню і здаванню для проживання сторонніх осіб чи наймання з іншою метою. Кожне приміщення в гуртожитку повинне мати функціональне призначення. Перепрофілювання приміщень у гуртожитку може здійснюватися за поданням адміністрації гуртожитку і за погодженням з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією учнів, студентів.

 6. У гуртожитки можуть бути поселені іногородні Студенти заочної форми навчання на період проведення екзаменаційної сесії, іногородні абітурієнти на період проведення вступних випробувань.

 7. Поселення Учнів, Студентів до учнівських та студентських гуртожитків здійснюється за рішенням керівника професійно-технічного або вищого навчального закладу за погодженням з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією учнів, студентів на підставі ордерів відповідно до Житлового кодексу України. При поселенні укладається угода (контракт) на проживання.

 8. Під гуртожитки надаються спеціально збудовані або перебудовані з цією метою будинки. Не допускається розміщення житлових приміщень для проживання Учнів, Студентів у підвалах, мансардах і цокольних поверхах. Учнівські та студентські гуртожитки можуть створюватись в орендованих будинках (приміщеннях), що пристосовані під гуртожиток.

 9. Учнівські та студентські гуртожитки підпорядковуються керівництву професійно-технічних або вищих навчальних закладів.

 10. Гуртожитки можуть поділятись на чоловічі, жіночі, загального проживання, пансіонатного або готельного типу залежно від умов проживання, що визначається керівництвом професійно-технічного або вищого навчального закладу і погоджується з Органами самоврядування.

 11. Працівники професійно-технічного або вищого навчального закладу, як виняток, можуть бути поселені в учнівський та студентський гуртожиток до закінчення навчального року лише за рішенням керівника професійно-технічного або вищого навчального закладу і за погодженням з Органами самоврядування.

 12. Проживання в учнівських та студентських гуртожитках сторонніх осіб, розміщення підрозділів професійно-технічного або вищого навчального закладу, а також інших організацій можливе лише за рішенням керівника професійно-технічного або вищого навчального закладу і за погодженням з Органами самоврядування.

 13. Гуртожитки, крім основного призначення, можуть надавати за окрему плату додаткові послуги, перелік яких визначений законодавством.

 14. У гуртожитку повинні забезпечуватись необхідні умови для проживання, самостійної навчальної роботи, відпочинку, фізичної культури, виховної роботи. Приміщення санітарно-побутового призначення виділяються і оснащуються згідно з чинними санітарними нормами та правилами утримання гуртожитків.

 15. Внутрішній розпорядок у гуртожитку встановлюється Правилами внутрішнього розпорядку, що розробляються на підставі цього Положення і затверджуються керівником професійно-технічного або вищого навчального закладу за погодженням з Органами самоврядування.

 16. Права і обов’язки працівників гуртожитку визначаються посадовими інструкціями, затвердженими керівником професійно-технічного або вищого навчального закладу.^

Надання житлового місця в гуртожитку

 1. Поселення Учнів, Студентів у гуртожитках та виселення з них, умови проживання, а також їх права і обов’язки визначаються Положенням про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного або вищого навчального закладу, розробленим у професійно-технічному або вищому навчальному закладі на підставі цього Положення за погодженням з Органами самоврядування.

 2. Розподіл місць проживання у гуртожитках між його мешканцями здійснюється заступником керівника професійно-технічного або вищого навчального закладу із додержанням санітарних норм за погодженням з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією учнів, студентів.

 3. Списки Учнів, Студентів на проживання в гуртожитках складаються заступником директора професійно-технічного навчального закладу, керівництвом факультетів (інститутів), відділень вищих навчальних закладів і затверджуються керівником професійно-технічного або вищого навчального закладу за погодженням з Органами самоврядування.

 4. На підставі рішення про надання місць у гуртожитку керівник професійно-технічного, вищого навчального закладу чи за їх дорученням керівник студентського містечка укладає угоду на проживання в гуртожитку із Учнем, Студентом і видає йому ордер (направлення), який є єдиною підставою для поселення і проживання. В ордері (направленні) зазначається адреса гуртожитку і номер кімнати.

 5. Облік ордерів (направлень) Учнів, Студентів, які проживають у гуртожитках, оформлення необхідних документів, реєстрація та зняття з реєстрації виконується призначеною для цього особою. Бланки ордерів (направлень) зберігаються в порядку, визначеними Правилами проживання.

 6. Учень, Студент при поселенні до гуртожитку, зобов'язаний особисто пред'явити паспорт (свідоцтво про народження) і здати завідувачу гуртожитку (коменданту) ордер (направлення) на право проживання в гуртожитку з попередньою оплатою за проживання (не менше ніж за місяць уперед) та відповідну медичну довідку.

 7. Учню, Студенту, який поселяється до гуртожитку, надається необхідний інвентар, комплект білизни, перепустка на право входу до гуртожитку.

Учень, Студент повинен бути ознайомлений під підпис з Правилами внутрішнього розпорядку гуртожитку, правилами техніки безпеки та пожежної безпеки.

 1. У разі непередбачених обставин (аварія комунальних мереж тощо) Учні, Студенти, які проживають у гуртожитку, можуть бути переселені до іншої кімнати або гуртожитку за рішенням адміністрації гуртожитку (студентського містечка) без погіршення умов проживання за погодженням з Органами самоврядування.

 2. Місця в учнівських та студентських гуртожитках для проживання студентських сімей визначаються комендантом (завідувачем) із додержанням санітарних норм за погодженням з Органами самоврядування, якщо учнівська, студентська родина складається із учнів, студентів різних професійно-технічних або вищих навчальних закладів міста, надання житла може здійснюватись за домовленістю між цими навчальними закладами.

 3. У гуртожитках, де проживають учнівські, студентські сім’ї з дітьми, мають бути відведені місця для зберігання дитячих візків, іграшок тощо, приміщення для тимчасового перебування дітей та їхніх ігор.


Користування гуртожитком. Умови проживання

29. Вхід до гуртожитку для неповнолітніх Студентів цього гуртожитку дозволяється на підставі перепусток до 22:00 вільно, а з 22:00 до 06:00 – із записом причин запізнення у спеціальному журналі. Відсутність у гуртожитку неповнолітніх студентів у нічний час можлива тільки за попередньою згодою – дозволом завідувача гуртожитку.

30. Відвідувачі мають право перебувати в гуртожитку з 800 до 2200. При вході до гуртожитку відвідувач пред'являє черговому документ, який засвідчує особу, і реєструється в книзі відвідувачів. Учень, Студент, який проживає в гуртожитку, зобов'язаний особисто зустріти відвідувача, залишити перепустку черговому гуртожитку і провести відвідувача при його виході з гуртожитку.

Відповідальність за своєчасний вихід з гуртожитку відвідувачів і дотримання ними Правил внутрішнього розпорядку покладається на Учнів, Студентів, які їх запросили.

 1. Культурні заходи в гуртожитках здійснюються відповідно до плану, який розробляється органами учнівського, студентського самоврядування і погоджується з керівництвом професійно-технічного або вищого навчального закладу. Усі заходи повинні закінчуватись до 2200.

 2. У кожній секції (кімнаті) з числа Учнів, Студентів, які проживають у ній, обирається староста, який несе відповідальність за санітарний стан приміщення та виконання Правил внутрішнього розпорядку.

 3. Усі Учні, Студенти, які проживають у гуртожитку, залучаються до господарських робіт із самообслуговування (підтримання порядку і чистоти в місцях проживання та загального користування тощо).

 4. Учень, Студент, який проживає в гуртожитку, має право:

користуватися приміщеннями навчального, культурно-побутового, медичного та спортивного призначення, камерами зберігання, іншим обладнанням і майном гуртожитку;

вимагати заміни обладнання, меблів, постільної білизни, а також усунення недоліків у забезпеченні побутових умов;

обирати органи учнівського, студентського самоврядування гуртожитку і бути обраним до їхнього складу;

через органи учнівського, студентського самоврядування гуртожитку брати участь у вирішенні питань, пов'язаних з поліпшенням житлово-побутових умов, організації культурно-виховної роботи і дозвілля, роботи працівників гуртожитку тощо;

звертатись із скаргами на роботу працівників гуртожитку, житлово-побутові умови, які не відповідають вимогам Положення про учнівський та студентський гуртожиток і нормам обладнання та утримання гуртожитків, до керівництва професійно-технічного або вищого навчального закладу, інших установ відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

 1. Учні, Студенти, які зробили власними силами або за свої кошти, відремонтували кімнату мають право проживати ввесь період навчання.

 2. Учень, Студент, який проживає у гуртожитку, зобов'язаний:

знати і виконувати Правила внутрішнього розпорядку;

своєчасно сплачувати за проживання і додаткові платні послуги, якими він користується;

підтримувати чистоту і порядок у своїх кімнатах та місцях загального користування, брати участь у всіх видах робіт, пов’язаних із самообслуговуванням;

дбайливо ставитись до майна гуртожитку, економно витрачати тепло, електроенергію, газ і воду;

у разі заміни замка у дверях здати завідувачу гуртожитку (коменданту) відповідний дублікат ключів,;

своєчасно подавати заявки на ремонт електричного, сантехнічного обладнання і меблів;

про всі надзвичайні події в гуртожитку терміново повідомляти завідувача гуртожитку та органи учнівського, студентського самоврядування гуртожитку;

відшкодовувати нанесені ним матеріальні збитки відповідно до законодавства;

дотримуватися правил техніки безпеки та пожежної безпеки;

реєструвати додаткові електроприлади в завідувача (коменданта) гуртожитку;

попереджувати завідувача гуртожитку (коменданта) при залишення гуртожитку на тривалий час (більше 5 діб);

після закінчення навчання або при достроковому позбавленні права на проживання в гуртожитку здати майно гуртожитку, що перебувало в його користуванні і кімнату, в належному стані та виселитися з гуртожитку в тижневий термін.

 1. Учню, Студенту, який проживає у гуртожитку, забороняється:

переселятися з однієї кімнати в іншу без погодження із завідувачем гуртожитку (комендантом);

переробляти чи переносити інвентар і меблі з одного приміщення до іншого або виносити їх з гуртожитку без дозволу завідувача гуртожитку;

проводити електромонтажні роботи в кімнатах та в гуртожитку, переробляти і ремонтувати електроустаткування;

користуватися електрообігрівачами та електроплитами в житлових кімнатах;

залишати сторонніх осіб після 2200 без письмового дозволу завідувача гуртожитку;

палити, вживати та зберігати спиртні напої, наркотичні або токсичні речовини, перебувати в гуртожитку в стані алкогольного, токсичного або наркотичного сп'яніння;

порушувати тишу з 2200 до 0700;

створювати шум, а також вмикати телевізійну, комп'ютерну та аудіоапаратуру на гучність, що перевищує звукоізоляційність кімнати;

тримати в гуртожитку тварин.

 1. За активну участь у роботах з благоустрою прилеглої території тощо Учні, Студенти, які проживають у гуртожитку, можуть бути відзначені морально або матеріально.

За порушення Правил на Учнів, Студентів, які проживають у гуртожитку, накладаються такі стягнення:

зауваження;

відмова в поселенні до гуртожитку на наступний навчальний рік;

виселення з гуртожитку;

відрахування з навчального закладу.

 1. Заохочення або стягнення Учням, Студентам, які проживають у гуртожитку, у встановленому порядку виносяться керівництвом професійно-технічного або вищого навчального закладу за погодженням з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією учнів, студентів.

 2. Порядок проживання Учнів, Студентів у гуртожитках у канікулярний (відпускний) період визначається керівником професійно-технічного або вищого навчального закладу за погодженням з Органами самоврядування.


Виселення із учнівських та студентських гуртожитків 1. Абітурієнти, які отримали незадовільну оцінку на вступних випробуваннях, залишають відповідно до Положення місце в гуртожитку протягом трьох діб з дня оголошення результатів випробувань; абітурієнти, які подали апеляцію, – у триденний термін після підтвердження апеляційною комісією правильності оцінки; абітурієнти, які не зараховані до навчального закладу за конкурсом, – протягом трьох діб після виходу наказу про зарахування.

 2. При відрахуванні з навчального закладу (у тому числі при його закінченні), Учні, Студенти, які проживали в гуртожитку, залишають його в тижневий термін від дня видачі відповідного наказу.

У разі, коли з поважних причин Учень, Студент не може залишити гуртожиток у визначений термін, рішенням керівництва професійно-технічного, вищого навчального закладу за погодженням з Органами самоврядування цей термін може бути продовжений.

 1. Виселення Учня, Студента з гуртожитку здійснюється відповідно до законодавства України. У разі порушення Учнем, Студентом угоди на проживання в гуртожитку він виселяється з гуртожитку, повністю відшкодовуючи заподіяні збитки.Плата за житло та послуги


 1. Розмір оплати за проживання в гуртожитках установлюється керівництвом вищого навчального закладу і розраховується відповідно до законодавства, тарифів, порядку розрахунків за комунальні послуги залежно від рівня комфортності житла.

 2. Розрахунок розміру оплати та вартості послуг за проживання в гуртожитках погоджується з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією Учнів, Студентів; вони мають бути доведені до відома учнів, студентів.

 3. Оплата Студентами за житло та надані послуги Учням, Студентам здійснюється не менше ніж за місяць уперед.

 4. Додаткові послуги, що надаються за бажанням Учням, Студентам, які проживають у гуртожитку, сплачуються окремо.Обов’язки керівництва професійно-технічного або вищого навчального закладу

та адміністрації гуртожитку


 1. Керівництво професійно-технічного або вищого навчального закладу та адміністрація гуртожитку здійснюють безпосереднє керівництво господарською діяльністю та експлуатацією гуртожитку, організацією проживання та побуту Учнів, Студентів з додержанням санітарних, екологічних та протипожежних норм.

 2. Керівництво професійно-технічного або вищого навчального закладу та адміністрація гуртожитку зобов'язані:

забезпечити виконання Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку;

утримувати приміщення гуртожитку в належному стані відповідно до встановлених санітарних норм та правил;

укомплектовувати гуртожитки меблями, обладнанням, білизною та іншим інвентарем відповідно до встановлених норм;

проводити обмін постільної білизни відповідно до санітарних правил;

забезпечувати Учнів, Студентів, які проживають у гуртожитку, необхідним обладнанням, інвентарем, інструментом і матеріалами для робіт з обслуговування та прибирання гуртожитку і прилеглої території;

здійснювати заходи з охорони матеріальних цінностей гуртожитку та матеріальних цінностей Учнів,Студентів, які проживають у гуртожитку;

своєчасно організовувати проведення ремонту гуртожитку, інвентарю, обладнання, утримувати в належному стані закріплену територію та зелені насадження;

здійснювати заходи з покращення житлово-побутових умов у гуртожитку, своєчасно приймати заходи з реалізації пропозицій Учнів, Студентів, які проживають у гуртожитку, інформувати їх про прийняті рішення;

надавати Учням, Студентам, які проживають у гуртожитку, необхідні побутові послуги, виділяти в гуртожитку приміщення для проведення виховної роботи, самостійного навчання, культурних і спортивних заходів;

укомплектовувати штати гуртожитку в установленому порядку обслуговуючим персоналом;

сприяти органам учнівського, студентського самоврядування гуртожитку у вирішенні питань побуту і відпочинку Учнів, Студентів, які проживають у гуртожитку;

інформувати Учнів, Студентів про прийняття рішень, які стосуються їхнього проживання та побуту;

забезпечувати необхідне освітлення і тепловий режим у всіх приміщеннях відповідно до встановлених норм комфортності;

забезпечувати своєчасне фінансування витрат на утримання гуртожитків.

 1. Керівництво професійно-технічного або вищого навчального закладу спільно з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією учнів, студентів розглядають конфліктні ситуації.

 2. Адміністрація гуртожитку несе відповідальність за збереження майна Учнів, Студентів, зданого до камери зберігання гуртожитку. За речі, які не були здані на зберігання, адміністрація відповідальності не несе.

 3. Керівництво професійно-технічного або вищого навчального закладу спільно з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією учнів, студентів може створювати будівельні загони для проведення робіт у гуртожитку та на прилеглій території (студентського містечка) професійно-технічного або вищого навчального закладу.

 4. Поточний ремонт гуртожитків полягає в систематичному і своєчасному проведенні робіт із збереження конструктивних елементів, оздоблювання, інженерного обладнання і елементів зовнішнього благоустрою від передчасного зносу, а також з усунення дрібних пошкоджень і несправностей, що з’явилися під час експлуатації, наладки та регулювання інженерного обладнання.

 5. При виконанні капітального ремонту гуртожитку, якщо його неможливо виконати без відселення, Учням, Студентам на час ремонту керівництвом професійно-технічного або вищого навчального закладу надається житлова площа в тому самому або в іншому гуртожитку. Після закінчення капітального ремонту Студентам надається житлова площа, яку вони займали раніше.


Функціонування гуртожитків у складі студентських містечок


 1. Учнівські та студентські гуртожитки можуть бути об’єднані в студентські містечка. Студентське містечко створюється рішенням керівника професійно-технічного або вищого навчального закладу за погодженням з відповідними органами управління майном із студентських гуртожитків, у яких проживає, як правило, не менше 1500 студентів.

 2. До студентського містечка можуть входити підприємства громадського харчування, медичного і побутового обслуговування, спортивні споруди та інші будівлі, а також територія, на якій вони розташовані, та виробничі приміщення, майстерні, необхідні для експлуатації і підтримки життєдіяльності споруд, інженерного обладнання та комунікацій.

 3. Цільове призначення студентського містечка полягає в забезпеченні житлових, побутових, культурних, спортивних та інших потреб Учнів, Студентів, наданні їм медико-оздоровчих, культурно-побутових, торговельних та інших послуг.

 4. Управління студентським містечком здійснюється адміністрацією, склад якої визначається керівником вищого навчального закладу. Адміністрація студентського містечка визначає основні напрямки економічного і соціального розвитку, керує усією діяльністю і організовує роботу студентського містечка, вирішує питання вдосконалення його структури.

 5. Безпосереднє керівництво господарською діяльністю і експлуатацією студентського містечка, організація побуту Учнів, Студентів, підтримання установленого порядку здійснюється керівником студентського містечка, який несе за це персональну відповідальність.

 6. З метою забезпечення експлуатації і ремонту будинків та споруд студентського містечка, надання послуг Учнів, Студентам створюються залежно від потреб необхідні підрозділи і служби.

 7. Функціональні обов'язки працівників студентського містечка визначаються його керівником. Призначення на посаду і звільнення з посади працівників студентського містечка здійснюються наказом керівника вищого навчального закладу за поданням керівника студентського містечка.

 8. Адміністрація студентського містечка співпрацює з органами учнівського, студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією учнів, студентів з питань навчально-виховної роботи, організації дозвілля та спорту, харчування, медичного обслуговування тощо.Директор департаменту

вищої освіти Ю. М. Коровайченко

Схожі:

Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconПро затвердження Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу
Відповідно до Закону України "Про вищу освіту" та з метою впорядкування надання студентам житлової площі на період навчання у вищому...
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconПравила прийому до державного професійно-технічного навчального закладу
До Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту (далі Козятинське мвпузт) приймаються громадяни...
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconН а к а з
...
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconПро студентський гуртожиток
Це положення регламентує функціонування студентських гуртожитків чду ім. П. Могили, визначає порядок надання житлового місця в гуртожитках,...
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconПро студентський гуртожиток Національного медичного університету
Дане Положення встановлює порядок надання житлової площі (ліжко-місця, кімнати) в студентських гуртожитках нму, користування цими...
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconНаказ Міністерства освіти І науки
Надіслати до вищого навчального закладу повідомлення встановленого зразка про прибуття на практику студента (ів)
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconПроект Типового положення про наукові товариства студентів та аспірантів...
Нтса є добровільним об'єднанням студентів та аспірантів вищого навчального закладу, що діє з метою координації, організаційного та...
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconНа проведення практики студентів вищих навчальних закладів
Надіслати до вищого навчального закладу повідомлення встановленого зразка про прибуття на практику студента (ів)
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconТипове положення
Юридична клініка є структурним підрозділом вищого навчального закладу III iv рівнів акредитації, що здійснює підготовку фахівців...
Положення про учнівський та студентський гуртожиток професійно-технічного та вищого навчального закладу iconЧи маєте Ви намір вступати у 2013 році до вищого навчального закладу?

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка