І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні
НазваІ основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні
Сторінка1/15
Дата конвертації19.06.2013
Розмір1.61 Mb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Біологія > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
ЖИТТЯ ІСУСА ХРИСТА

 

 

 

МЕТОДИЧНИЙ ПІДРУЧНИК З КАТЕХЕЗИ

ДЛЯ 5 КЛАСУ

 

 

 

( Опрацьовано на підставі нового Катехізису Католицької Церкви

і основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій

Римо-Католицької Церкви на Україні)

 

ad experimentum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГОРОДОК  -  КАМ’ЯНЕЦЬ - ПОДІЛЬСЬКИЙ   2000

 

 

5 КЛАС

Життя Ісуса Христа

 

1. Палестина батьківщина Ісуса

2. Благовіщення Марії

3. Жертвування Господа Ісуса та знаходження Ісуса в храмі

4. Свята Родина та укрите життя Ісуса

5. Хрещення Ісуса Христа

6. Піст та спокуси Ісуса

7. Перші учні Ісуса Христа

8. Чудо в Кані Галілейській

9. Ісус виганяє торговців із храму

10. Розмова Ісуса з Никодимом

11. Ісус і самарянка

12. Жителі Назарету не приймають Ісуса

13. Вибір дванадцятьох Апостолів

14. Нагірна проповідь і Вісім блаженств

15. Великий Чудотворець

16. Ісус навчає у притчах

17. Розмноження хліба і обітниця Пресвятої Євхаристії

18. Віровизнання святого Петра і обітниця влади ключів

19. Провіщення муки та переображення Господнє

20. В'їзд Ісуса в Єрусалим

21. Тайна Вечеря

22. Знущання і смерть Ісуса

23. Воскресіння Ісуса

24. Вознесіння та обітниця другого приходу

25. Зіслання Святого Духа

 

 

 

 

^ 1. ПАЛЕСТИНА - БАТЬКІВЩИНА ІСУСА

 

 

А. Хід катехези:

 

1. Вступна молитва:

„Отче наш”, „Радуйся, Маріє”, „Вірую”

 

2. Привітання дітей на початку катехетичного року.

 

^ 3. Життєвий досвід:

Кожна людина, що живе на землі, має свою батьківщину, свій рідний край - де  народилася, живе і працює. Кожна людина любить свій край і якщо кому прийшлося виїхати до іншої країни на роботу чи на постійне місце проживання, то така людина з любов’ю згадує свою батьківщину. Адже там пройшло дитинство, там залишилися батьки, друзі і знайомі. Ми також маємо свою батьківщину, яку повинні щиро любити. А хто може мені сказати як називається наша батьківщина? Україна. Ми всі живемо на Україні, в місті (селі) яке називається, як? (Відповіді дітей). А чи ви любите своє місто (село)? (Відповіді дітей).

Ісус Христос також мав свою батьківщину, де Він народився і жив, тому сьогодні поговоримо про Палестину, батьківщину Ісуса.

 

^ 4. Запис теми:

Палестина - батьківщина Ісуса

5. Розповідь про спасенне послання:

а) Де знаходиться Палестина

Край де народився Ісус Христос називається Палестина, інакше називають Святою Землею. Свята Земля лежить поміж Єгиптом, Аравією, Азією і Європою. Якщо хтось хоче перейти з Азії до Європи, чи з Аравії до Африки мусить перейти через Святу Землю. Ісус Христос мабуть тому обрав цю землю за Батьківщину, щоб Його наука могла легко розійтися по цілому світу.                      (Пропонуєтьсяобразовий метод: карта Святої Землі)

б) Поділ країни

Палестина була поділена на три частини: Юдея, Самарія і Галілея.

На території Юдеї переважають гори, високі і малі. Тут, в Юдеї знаходився центр і столиця Палестини - місто Єрусалим. В цьому місті був храм, збудований на високій горі і до якого потрібно було підійматися по великих сходах, цей храм був радістю і гордістю всіх євреїв. Біля храму знаходилися три подвір’я: одне для поган, друге для тих, що визнавали єврейську релігію, а третє біля самого храму, було місцем для священників. Недалеко від Єрусалиму знаходиться місто Вефлеєм, де в стайні народився маленький Ісус.

Другу частину Палестини називали Самарією. Тут проживало багато поган, які не любили євреїв, і тому євреї обминали міста Самарії.

Третю частину Палестини називали Галілея. Тут немає гір, а навпаки переважає рівнина, де багато полів і лугів. В Галілеї знаходиться місто, яке називається Назарет. Саме там Ісус жив майже тридцять років. ( Під час цієї розповіді показувати це все на карті і одночасно показувати картинки, фотографії найбільших міст Палестини).

Найбільша ріка в Палестині - це Йордан, довжина якої складає 252 км. Саме в цій річці Ісус Христос отримав хрещення з рук св. Йоана Хрестителя. Над цією річкою стільки разів ходив і навчав людей доброї новини, Ісус. Ця ріка випливає з великого і глибокого озера Генезарет, над цим озером Ісус Христос покликав своїх учнів, щоб йшли за ним. (Можна заспівати Усі разом пісню “ Озеро Генезарет” (Поломницький пісенник „З Марією в дорозі”, с. 199).

Ріка Йордан бере свій початок від озера, а впадає в Мертве море. Чому саме так називаємо це море? Тому що в ньому немає жодної риби, жодної водяної рослини, нічого живого. В воді дуже багато солі і від неї гине все живе.

в) Клімат

В Палестині, де народився і жив Ісус Христос, клімат дуже жаркий і сухий. Немає там, як у нас, морозної і сніжної зими, лише відповідний час, коли щоденно іде дощ, але цей час триває недовго. Решта часу палить сонце і дуже жарко. В цю пору важко перебувати під сонцем, важко навіть дихати. Коли в нас зима і весна, там в той час дощ іде цілодобово. Земля спалена сонцем м’якне, виростають квіти і трави.

г) Заняття людей і їх життя

Люди цього краю ізраїльтяни, інакше ми їх називаємо юдеї, або євреї займалися і до сьогодні займаються перед усім землеробством. В горах люди займаються скотарством. Над Середземним морем, Галілейським озером, над Йорданом та іншими річками люди займалися риболовством.

В той час край Ісуса був під владою Риму, кругом можна було зустріти римських солдат, особливо в Єрусалимі. Євреї, які любили свою Батьківщину, не могли спокійно дивитися на те, як їхньою країною керує римський кесар і тому тужили за волею. Крім царя Ірода, який був жорстокою людиною, краєм ще керував Синедріон, у склад якого входили священики та учені в Святому Письмі. Особливий вплив на народ мали фарисеї і садукеї.

д) Життя Ісуса на Батьківщині

Ось на такій землі, в яких умовах, в маленькому місті Віфлієм народився Ісус Христос. Він ходив по цій землі з батьками до міста Єрусалим на свято Пасхи, тридцять років жив в місті Назарет. Був слухняний для своїх батьків і допомагав їм. В річці Йордан прийняв хрещення від Йоана Хрестителя, постив на пустині сорок днів. А потім три роки ходив по цій землі і навчав людей, робив чуда, оздоровляв хворих, воскрешав померлих. На горі Голгофі Ісус помер на хресті заради спасіння всіх людей, а на третій день воскрес із мертвих. А ще через сорок днів з Оливної гори, біля Вівсаїди вознісся на Небеса. (Пропонується використати фільм про Святу Землю.)

Протягом цього навчального року детально будемо вивчати життя і діяльність Ісуса Христа.

^ 6. Закріплення змісту розповіді за допомогою запитань:

1.         Як називаємо батьківщину Ісуса Христа? – Батьківщину Ісуса Христа називаємо Палестина або Свята Земля.

2.         На які частини поділялася Палестина? – Палестина поділялася на такі частини: Юдея, Самарія і Галілея.

3.         Який клімат існує в Палестині? – Клімат в Палестині жаркий і сухий.

4.         Чим займаються люди в Палестині? – Люди в Палестині  займаються землеробством, скотарством, рибаловством.

5. Показати на карті міста де народився і жив Ісус Христос, де Він прийняв Хрещення, навчав людей.

^ 7. Молитва, що виникла з розповіді:

а) приготування до молитви;

Так як Ісус любив свою батьківщину, любив людей, які жили в Палестині, так і ми повинні любити свою Батьківщину, свою Україну. Встанемо і помолимося за нашу батьківщину, а також за цілий світ.

б) хід молитви:

“Отче наш, Всемогутній Боже, просимо Тебе піклуватися про нашу Батьківщину. Нехай наша країна розвивається в щасті і мирі, а її народ досягне усього, що потрібно для життя і щастя. Господи, визволи нас від наших недоліків, навчи нас бути працьовитими і терпеливими, щоб ми могли дружньо будувати Боже Царство на землі, а також щоб не марнували Твоїх дарів. Благослови наших земляків на цілому світі. Допоможи нам жити в братній любові, єдності та злагоді. Навчи нас бути корисними для нашої Вітчизни і сприяти її всебічному розвитку. Амінь.”

 

^ 8. Формування поведінки:

Ісус Христос є прикладом для нас. Показує як потрібно жити і поводитись у житті. Ісус любив свій край, людей, які жили в Його країні і всіх людей, які живуть на всій Землі. Свою любов Він підтвердив смерттю на хресті. Також ми повинні робити все залежне від нас, щоб наша Батьківщина розвивалася і зростав добробут людей. Насамперед треба добре вчитися в школі, з пошаною відноситися до всіх оточуючих нас людей, не нищити державного майна. Шанувати всі Божі дари.

 

^ 9. Заклик до євангелізації:

Коли бачимо, що наші друзі чи навіть старші люди сіють ворожнечу між людьми або не сумлінно виконують свої обов’язки, то потрібно їм сказати, що своєю поведінкою вони шкодять не тільки оточуючому середовищу, але також і собі. Щоб добре і щасливо жити треба приносити користь суспільству, а тим самим Батьківщині.

 

^ 10. Запис у зошит:

Ісус любив свою батьківщину. Він помер на хресті за всіх людей, тому що любив усіх. Ми теж маємо любити свою Батьківщину всіх людей, так як вчить нас Ісус Христос.

 

^ 11. Домашнє завдання:

Намалювати карту Палестини, де треба позначити головні її частини, головні міста, озеро, річку і море.

 

12. Перевірка присутніх.

13. Молитва на закінчення катехези або відвідання Пресвятих Дарів:

Довільна молитва за нашу Батьківщину.

 

Б. Методичні зауваження:

 

^ 1. Дидактична мета:

Ознайомити дітей з краєм де народився, жив і помер Ісус Христос.

 

2. Виховна мета:

Навчити любити свій край, молитися за нього, працювати для його добро.

 

^ 3. Застосовані методи:

Розповідь, питання - відповіді, образовий.

 

4. Катехетичні допоміжники:

Карта Палестини, малюнки, фотографії з найбільших міст Палестини.

 

5. Джерело:

Святе Письмо

 

6. Використані катехетичні опрацювання:

W. Zaleski, Nauka Во?а, t.IV, Pozna? 1959.

7. Автори:

1 редакція: Віталій Бартковяк

2 редакція: Неоніла Придорожня

 

 

^ 2. БЛАГОВІЩЕННЯ МАРІЇ

 

А. Хід катехези:

1. Вступна молитва:

“Отче наш”, “Ангел Господній”

 

2. Повторення попередньої катехези:

а) зміст запису в зошиті;

б) зміст розповіді за допомогою запитань:

1.         Як називаємо батьківщину Ісуса Христа? – Батьківщину Ісуса Христа називаємо Палестина або Свята Земля.

2.         На які частини поділялася Палестина? – Палестина поділялася на такі частини: Юдея, Самарія і Галілея.

3.         Який клімат існує в Палестині? – Клімат в Палестині жаркий і сухий.

4.         Чим займаються люди в Палестині? – Люди в Палестині  займаються землеробством, скотарством, рибаловством.

5. Показати на карті міста де народився і жив Ісус Христос, де Він прийняв Хрещення, навчав людей.

в) перевірка домашнього завдання.

^ 3. Життєвий досвід:

З попередньої катехези ви дізналися про Палестину. Вже знаєте де народився Ісус Христос. Ви вчили на лекціях релігії про Єдиного Бога в Святій Трійці. Зараз бачите як люди ходять до костелу і ви самі берете участь в Святій Месі. Ви охрещенні. Господь вибачає наші гріхи в таїнстві Покути і приходить до нас в таїнстві Тіла і Крові Господньої. Це все дуже необхідно людині. Але чому ми це все робимо?  Заради кого ходимо до костелу? Хто знаходиться в центрі цілої історії Спасіння?

А Ним є Той, про Якого архангел Гаврил приніс нам і цілому світу Добру Новину від Бога. До Діви Марії, в місто Назарет Бог послав архангела, щоб сповістив їй, що Вона буде матір’ю Спасителя світу - Ісуса Христа.

^ 4. Запис теми:

Благовіщення Марії

 

5. Розповідь про спасенне послання:

1 ЧАСТИНА:

а) бібліодрама на підставі тексту про Благовіщення Пресвятій Діві Марії (Лк 1, 26-38);

б) аналіз тексту (запитання); - Хто послав архангела Гаврила в місто Назарет?

- Що сказав архангел Гаврил Марії?  - Що на це відповіла Марія?

 

2 ЧАСТИНА:

а) Урочисте читання тексту про Народження Ісуса Христа (Лк 2, 1-20)

б) аналіз тексту (запитання): - Куди вирушили Йосип і Марія? - Чому Йосип і Марія вирушили з Назарету до Вифлеєму? - Куди поклала Марія Божого Сина? - Хто ще перебував недалеко місця, де народився Христос?

в) закріплення змісту за допомогою пісні про Народження Ісуса Христа.

^ 6. Закріплення змісту розповіді за допомогою запитань:

1.         Хто послав архангела Гаврила в місто Назарет? – Бог послав архангела Гаврила в місто Назарет.

2.         Що сказав архангел Гаврил Марії? – Архангел Гаврил сказав Марії: “ Не бійся, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось ти зачнеш у лоні й породиш сина й даси йому ім’я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься...”

3.         Що на це відповіла Марія? – Марія відповіла: “ Ось я Господня слугиня: нехай зі мною станеться по твоєму слову!”

4. До кого вирушила Марія і з якою метою? - Марія  швидко пішла в гірську околицю, Юдеї, до дому Захарії, щоб побачити Єлизавету, матір Йоана Христителя.

5.         Куди вирушили Йосип і Марія? – Йосип і Марія вирушили в місто Вифлеєм, що знаходиться в Юдеї.

6.         Чому Йосип і Марія вирушили з Назарету до Вифлеєму? – Йосип і Марія вирушили з Назарету до Вифлеєму, щоб записатися і виконати наказ кесаря Августа.

7. Куди поклала Марія Божого Сина? – Марія поклала Божого Сина в ясла, бо не було їм місця в заїзді.

8. Хто ще перебував недалеко місця, де народився Христос? – Недалеко місця, де народився Христос перебували пастухи, що стояли на сторожі коло своїх отар.

^ 7. Молитва, що виникла з розповіді:

а) приготування до молитви;

Стаємо в тиші перед Господом.

б) хід молитви:

Подякуємо Богові за те, що дав нам Спасителя Ісуса Христа: довільна молитва.

^ 8. Формування поведінки:

Жителі Вифлеєму не пустили Йосипа і Марію на нічліг до свого дому. Запросити до свого дому свого приятеля, що бідніший за мене і щось йому подарувати, або пригостити його чимось, бачачи в ньому Ісуса потребуючого допомоги.

^ 9. Заклик до євангелізації:

Як зустрінете товариша або подругу розкажіть їм про ті події, про які ви сьогодні дізналися на катехезі. Про те, що Бог став людиною. Народився Месія. Він народився для цілого світу. Для мене і для тебе, щоб відкупити нас з гріхів. Прийшов дати нам Вічне Щастя.

^ 10. Запис у зошит:

“ ... Святе, що народиться, назветься Син Божий” (Лк 1, 35)

“ Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь ...” (Лк 2, 11)

^ 11. Домашнє завдання:

Прочитати вдома фрагмент Євангелії від святого Луки, де описано сцену Благовіщення, та народження Ісуса Христа і намалювати ті два випадки в зошиті.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15

Схожі:

І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні icon«Місія інтелігенції та вільних людей України»
Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви. Предстоятелі...
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconДержава І право України у повоєнні роки (1945-поч. 50-х рр.)
Україні доповнювалися звинуваченнями в націоналізмі діячів літератури, мистецтва, науки. Черговим антинародним кроком стала ліквідація...
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconТипик української Католицької Церкви
Обрядова дисципліна була І лишається важливим чинником літургійної єдності кожної Церкви sui iuris (свого права), одною з яких є...
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconНаціонально-визвольна війна українського народу середини XVII ст
Релігійне гноблення наступ католицизму та уніатства на права й свободи Української православної церкви, конфіскація церковного майна...
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconХристиянство в Україні. Чи можлива єдність?
Про перспективи об’єднання українських церков та про готовність задля цього до компромісів та самопожертви їх сучасних провідників...
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconВеликоднє послання Правлячого Архиєрея
Всечесним отцям, преподобним ченцям І черницям, вірним Коломийсько-Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconЗаповіт Блаженнішого Патріярха Йосифа Сліпого
Моїм Духовним Дітям, Владикам, Священикам, Монахам І монахиням І всім Вірним Української Католицької Церкви
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconНаказ
Затвердити Порядок здійснення центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді соціального інспектування сімей, дітей та молоді,...
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconПро затвердження Порядку здійснення центрами соціальних служб для...
Відповідно до статті 11 Закону України "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю", Загального положення про центр соціальних...
І основної Програми катехізації дітей та молоді для єпархій Римо-Католицької Церкви на Україні iconВеликоднє послання Блаженнішого Святослава
Високопреосвященним І преосвященним Владикам, всесвітлішим, всечеснішим І преподобним отцям, преподобним ченцям І черницям, дорогим...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка