Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого?
Скачати 301.55 Kb.
НазваЯкий синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого?
Сторінка1/3
Дата конвертації26.11.2013
Розмір301.55 Kb.
ТипВопрос
skaz.com.ua > Біологія > Вопрос
  1   2   3

Крок 1. “Загальна лікарська підготовка”


Банк 2006-2007 року

Біологія

1Кожен лікар повинен знати характерні для спадкових хвороб маркери. У хворого виявлено вивих кришталика. Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого?

A *Марфана

B Шерешевського-Тернера

C Клайнфельтера

D Дауна

E Трисомії Х
2У хворої дитини від рідин організму, особливо від сечі, йде специфічний солодкий запах. Це пов’язано з порушенням обміну таких амінокислот, як лейцин, ізолейцин і валін. Який діагноз поставить дитині лікар?

A *Хвороба “кленового сиропу”

B Фенілкетонурія

C Фруктозурія

D Галактоземія

E Алькаптонурія
3При порушенні обміну однієї з амінокислот діагноз підтверджує безпосереднє визначення активності гістидази в роговому шарі шкіри або тканині печінки. Про яку спадкову хворобу йдеться?

A * Гістидинемія

B Гомоцистинурія

C Фенілкетонурія

D Цистинурія

E Тирозинемія
4В молекулярній біології використовують метод визначення порядку розташування нуклеотидів усередині гена за амінокислотним складом поліпептидів. На якій властивості генетичного коду базується цей метод?

A * Колінеарність

B Універсальність

C Виродженість

D Специфічність

E Безперервність
5У забарвленому мазку з пунктату червоного кісткового мозку виявлені дрібні овальні тільця розміром 2-4 мкм. Вони, безджгутикові, локалізуються внутрішньоклітинно, мають ядро червоно-фіолетового кольору, яке займає 1/3 клітини. Яке захворювання можна запідозрити у хворого?

A *Вісцеральний лейшманіоз

B Малярія

C Трипаносомоз

D Токсоплазмоз

E Шкірний лейшманіоз
6При санітарному обстеженні водойми, в якій купаються діти з оздоровчого табору, виявлені цисти овальної форми розміром 50-60 мкм в діаметрі, в цитоплазмі яких видно 2 ядра (велике і мале). Цисти яких найпростіших знайдено у воді?

A *Балантидію

B Лямблії

C Токсоплазми

D Амеби

E Евглени
7У населення з південних регіонів зустрічається пропасниця папатачі з високою температурою до 40?С і запаленням шлунково-кишкового тракту. Які з комах можуть бути переносниками збудників цієї хвороби?

A *Москіти

B Мошки

C Комарі

D Сліпні

E Оводи
8Спадкова хвороба, що характеризується поєднанням цирозу печінки, дистрофічними процесами головного мозку та зменшенням вмісту церулоплазміну:

A *Вільсона-Коновалова

B Тея-Сакса

C Німанна-Піка

D Марфана

E Жильбера
9На рибосомі утворилася прямолінійна структура білка, яка не має метаболічної активності. У процесі “дозрівання” вона може втратити кінцеві амінокислоти, створити третинну і четвертинну структури, з’єднуватись з вуглеводними або ліпідними молекулами. Як називаються процеси перетворення початкової структури поліпептиду і формування метаболічно активних білків?

A * Посттрансляційна модифікація

B Індукована трансляція

C Білкова термінація

D Поліпептидна елонгація

E Дипептидна транслокація
10У процесі поділу клітини сталося зближення гомологічних хромосом, в результаті якого батьківська і материнська хромосоми обмінялись алельними генами. Як називається процес перекомбінації генетичного матеріалу на генному рівні, що поряд з іншими видами мінливості забезпечує різноманітність органічного світу?

A * Кросинговер

B Кон’югація

C Копуляція

D Діакінез

E Цитокінез
11Клітина піддалась впливу іонізуючого опромінення при дефіциті вітаміну Е. Це сприяло посиленому виходу гідролітичних ферментів в цитоплазму і привело до повного руйнування внутрішньоклітинних структур. Визначте, які органели клітини найбагатші гідролітичними ферментами і при руйнуванні мембран яких виникає ауотліз.

A * Лізосоми

B Ендоплазматична сітка

C Комплекс Гольджі

D Мікротільця

E Мітохондрії
12В інфекційну лікарню потрапив хворий у важкому стані з симптомами зневоднення організму, болями в кишечнику, анемією, кров'яним проносом. Лікар запідозрив наявність амебної дизентерії, але діагноз в процесі лабораторної діагностики не підтвердився. Яке протозойне захворювання, крім дизентерії, може визвати подібну симптоматику у людини?

A * Балантидіаз

B Лямбліоз

C Трихомоноз

D Токсоплазмоз

E Трипаносомоз
13В залежності від способу введення отрути в організм жертви, отруйні тварини ділять на озброєних і неозброєних. Озброєна отруйна тварина, яка мешкає в пустелі, на узбережжі Чорного та Середземного морів має пару отруйних залоз на кінці черевця. Отрута виводиться через голку за допомогою м’язів, які оточують ці залози. Токсичність проявляється в тахікардії, підвищенні артеріального тиску, слабкості, адинамії, порушенні терморегуляції, може виникати набряк легень. Визначте цю тварину.

A * Скорпіон

B Павук-каракурт

C Бджола

D Гедзь

E Павук-птахоїд
14В клініку потрапив хворий з ознаками спазматичної кишкової непрохідності, яка викликана гельмінтами. Назвіть представника класу власне круглих червів, навіть один екземпляр якого в кишечнику людини здатен викликати такий тяжкий стан хворого.

A *Аскарида людська

B Кривоголовка дванадцятипала

C Волосоголовець людський

D Вугриця кишкова

E Гострик
15На стихійному ринку жінка купила печінку великої рогатої худоби та не помітила, що вона вражена печінковим сисуном. Господиня трохи піджарила печінку і подала її до столу. Чи можуть члени сім’ї захворіти на фасціольоз?

A *Такої вірогідності немає

B Захворіють ті, що проковтнули запліднені яйця

C Захворіють всі члени сім’ї

D Захворіють ті, що з’їли статевозрілих особин

E Захворіють ті, що з’їли шматки погано термічно обробленої печінки.
16В останній час в Україні все частіше зустрічаються захворювання, які викликають круглі черви - філярії. До лікаря звернулася пацієнтка, у якої спостерігалася підшкірна і внутрішньоочна міграція дорослих гельмінтів. Вони були видалені хірургічним способом. Яким шляхом відбулося зараження цим паразитом?

A *Трансмісивним

B Аліментарним

C Контактним

D Контамінаційним

E Перкутантним
17У сезон дозрівання і збору полуниці вся сім’я захворіла на пневмонію, яка супроводжувалася болем у грудній клітці, шкірним зудом, підвищенням температури. В харкотинні хворих були знайдені личинки паразита. Вкажіть збудника захворювання.

A *Ascaris lumbricoides

B Enterobius vermicularis

C Dracunculus medinensis

D Trichocеphalus trichiurus

E asciola hepatica
18Лікарями санітарно-епідеміологічної станції було обстежено працівників кав'ярні. Уклінічно здорового працівника виявлено безсимптомне паразитоносійство, він є джерелом чотирьохядерних цист. Вирогідніше за все в цієї людини паразитує:

A * Дизентерійна амеба.

B Трипаносома.

C Лейшманія дерматотропна.

D Трихомонада кишкова.

E Малярійний плазмодій.
19Турист нещодавно повернувся із країн Середньої Азії, де зустрічається багато москітів. У нього на шкірі з'явились невеликі виразки з нерівними краями. В цьому випадку можна запідозрити захворювання:

A *Дерматотропний лейшманіоз.

B Токсоплазмоз.

C Скабіез.

D Демодекоз.

E Специфічний міаз.
20Батько резус-негативний. Мати резус-позитивна. В неї народилась резус-позитивна дитина. Чи може в цій родині розвинутись гемолітична хвороба, як наслідок резус- конфлікту?

A * Ні не може.

B Тільки у дитини.

C Тільки у матері.

D Тільки у батька.

E У батька та дитини.
21В клітинах працівника в зоні ЧАЕС відбулася мутація на рівні молекули ДНК. Однак потім пошкоджена ділянка молекули ДНК відновила первинну будову за допомогою специфічного ферменту. У цьому випадку мала місце:

A * Репарація.

B Реплікація.

C Транскрипція.

D Зворотня транскрипція.

E Трансляція.
22Чоловік є носієм вірусу СНІДу, який відноситься до РНК-вмісних вірусів. В клітинах цієї людини відбувається синтез вірусної ДНК. Основою цього процесу є :

A * Зворотня транскрипція.

B Реплікація.

C Транскрипція.

D Репарація.

E Трансляція.
23Вивчається каріотип хворої з синдромом Шерешевського-Тернера - 45(Х0). Поділ припинено на стадії метафази мітозу. На цій стадії в одній метафазній пластинці нараховується хромосом:

A *44 автосоми + 1 Х-хромосома.

B 43 автосоми + 2 Х-хромосома.

C 44 автосоми + 2 Х-хромосоми.

D 45 автосом + 0Х-хромосом.

E 42 автосом и + 3 Х-хромосоми.
24У жінки народилось двоє немовлят. В однієї дитини встановлено попердній діагноз: синдром ‘’котячого крику’’, який характеризується недорозвитком м’язів гортані та ‘’нявкаючим’’ тембром голосу. Цей діагноз можна підтвердити або спростувати за допомогою методу:

A *Цитогенетичного.

B Біохімічного.

C Амніоцентезу.

D Близнюкового.

E Популяційно-статистичного.
25За допомогою цитогенетичного методу вивчається каріотип хворого з синдромом Клайнфельтера 47 (XXY). При цьому в ядрі однієї клітини нараховується грудочок статевого хроматину:

A * Одна.

B Дві.

C Три.

D Чотири.

E Жодної.
26За допомогою цитогенетичного методу встановлен каріотип жінки з синдромом трипло–Х: 47 (XXХ). При цьому в ядрі однієї клітини нараховується грудочок статевого хроматину:

A * Дві.

B Одна.

C Три.

D Чотири.

E Жодної.
27Під час дослідження клітин букального епітелію слизової оболонки щоки у пацієнта чоловічої статі не виявлено жодної грудочки статевого хроматину. Можливий діагноз:

A *Нормальний чоловік.

B Синдром Клайнфельтера.

C Синдром Шерешевського-Тернера.

D Синдром "суперчоловік"

E Синдром Морріса.
28Після випромінювання у людини з'явилась велика кількість мутантних клітин. Через деякий час більшість із них були розпізнані і знищені клітинами імунної системи, а саме:

A *Т-лімфоцитами кілерами.

B Плазмобластами.

C Т-лімфоцитами супресорами.

D В-лімфоцитами.

E Стовбуровими клітинами.
29У матері II, а у батька IV група крові системи АВ0. Батько й мати резус-позитвні, а обидва дідуся резус-негативні. Яка група крові неможлива у їх дітей?

A *Перша.

B Друга.

C Третя.

D Четверта.

E Резус-негативна.
30Гени локусу I, відповідальні за розвиток груп крові за системою MN, дають три генотипи а також три фенотипи. Появу у людини групи крові IMIN можна пояснити такою формою мінливості:

A *Комбінативна.

B Мутаційна.

C Генокопія.

D Фенокопія

E Модифікаційна.
31Хворому у трансплантаційному центрі здійснене пересадження серця. Орган узятий у донора загиблого в аварії. Чуже серце може бути відторгнуто внаслідок розвитку трансплантаційного імунитету. Для запобігання цьому використовують:

A * Имуносупресори.

B Гормони.

C Ультразвук.

D Ферменти.

E Рентгенотерапію.
32На клітину на стадії анафази мітозу подіяли колхіцином, який блокує розходження хромосом до полюсів. Який тип мутації буде наслідком цього?

A *Поліплоідія.

B Гетероплоідія.

C Делеція.

D Дуплікація.

E Транслокація.
33До гінеколога звернулася 28-річна жінка з приводу безпліддя. При обстеженні знайдено: недорозвинені яєчники і матка, нерегулярний менструальний цикл. При дослідженні статевого хроматину у більшості соматичних клітин виявлено 2 тільця Барра. Яка хромосомна хвороба найбільш вірогідна у жінки?

A *Синдром трипло-Х

B Синдром Едвардса

C Синдром Патау

D Синдром Клайнфельтера

E Синдром Шерешевського-Тернера
34Галактоземія – автосомно-рецесивне захворювання, яке призводить до ушкодження мозку, печінки і очей, якщо дитина залишається на грудному годуванні. Який метод генетичного обстеження слід застосувати для точного встановлення діагнозу?

A *Біохімічний

B Близнюків

C Генеалогічний

D Гібридизації соматичних клітин

E Цитогенетичний
35В медико-генетичну консультацію звернулось подружжя з питанням про ймовірність народження у них дитини з Х-зчепленою формою рахіту. Батько здоровий і всі його родичі здорові, мати і бабуся за материнською лінією страждають цим захворюванням. На вітаміностійкий рахіт можуть захворіти:

A *Тільки сини

B Тільки дочки

C Половина дочок і синів

D Вірна відповідь відсутня

E Всі діти
  1   2   3

Схожі:

Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? iconТема №4 5 (паралічі)
Об’єктивно: Шкіра кисті пастозна, з мармуровим відтінком. Рухи пальців правої руки обмежені, Сила м’язів кисті І пальців знижена....
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? icon1 Гіппократ
Основоположник російської терапевтичної школи, який вперше запропонував метод системного дослідження та методику опитування хворого...
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? icon1 У хворого 60 років 2 дні турбували сильні болі в правій руці. На...
У хворого 60 років 2 дні турбували сильні болі в правій руці. На 3-й день з’явились пухирцеві висипання у вигляді ланцюжка на шкірі...
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? iconБіохімія ферментів та коферментні вітаміни
У хворого гострий панкреатит. Які прапарати повинен призначити лікар, щоб уникнути аутолізу підшлункової залози?
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? iconПлан Основні підходи до визначення уваги. Психологічні теорії уваги....
Занюк С. С. Психологія мотивації: навч посіб. / С. С. Занюк. К. Либідь, 2002. 304 с
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? iconПерекат на землі, який починається від кисті правої(якщо через праву...
Рол – перекат на землі, який починається від кисті правої(якщо через праву сторону) руки, проходить задню частину правого плеча,...
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? iconПсихологія волі
Власне воля є тим психічним процесом, який вирізняє людський спосіб існування. Завдяки волі ми маємо вищі – довільні форми інших...
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? iconПсихологія волі
Власне воля є тим психічним процесом, який вирізняє людський спосіб існування. Завдяки волі ми маємо вищі – довільні форми інших...
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? iconАнтигени. Антитала. Реакції імунітету. Специфічна профілактика інфекційних захворювань
Дворічний хлопчик, який не був імунізований проти кору, мав контакт з хворою на кір людиною. Лікар призначив дитині імуноглобулін....
Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого? iconОсновні правові системи сучасності
Тема цієї роботи вибрана тому, що право І держава нерозривно взаємопов’язані, але кожна країна будує свою правову систему, беручи...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка