Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду
Скачати 126.56 Kb.
НазваПз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду
Дата конвертації11.07.2013
Розмір126.56 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Банк > Документы
ПЗ- модуль 2
ПЗ 9

Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду.

9,10,11 квітня 2013 р.
1. Підготуйте мотивовану відповідь на наступні питання:

1) Чи у всіх випадках на виконання рішення господарського суду повинен видаватися наказ, враховуючи, що відповідно до статті 116 ГПК наказ видається (надсилається) лише стягувачеві, а рішення суду не завжди передбачає стягнення?
2) Яка дата видачі повинна бути зазначена у наказі господарського суду?
3) Чи впливає на обчислення строку для пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого судом на підставі прийнятого ним судового акту, постановлення судом ухвали про роз'яснення цього судового акту, про виправлення описок або зміни способу виконання даного судового акту?
4) Чи можливо видати декілька виконавчих листів у випадку, коли виконання рішення суду повинно проводитись в декількох місцях?
5) Яким чином вноситься виправлення до наказу господарського суду?
6) В якому порядку здійснюється заміна сторони виконавчого провадження?
7) Чи можлива у виконавчому провадженні заміна кредитора згідно з договором відступлення права вимоги?
8) Чи видаються накази на примусове виконання ухвал та постанов господарського суду?
2. На користь ТОВ «К» господарським судом видано наказ на солідарне стягнення з двох боржників суми заборгованості за договором на користь ТОВ «К» (зобов'язання згідно з договором є неподільним). Державний виконавець відмовив у відкритті виконавчого провадження посилаючись на норму ч. 2, статті 18 ЗУ "Про виконавче провадження", зазначивши, що в одному виконавчому документів не можуть бути зазначені два боржники.

Які дії має вчинити ТОВ «К» в цієї ситуації щоб домогтися прийняття та примусового виконання судового наказу відділом ДВС?

Чи можлива видача декількох наказів на виконання судового рішення про стягнення зоборгованості з декількох відповідачів солідарно без визначення частини боргу, що стягується з кожного з них?

3. Дайте правову оцінку ситуації.

Державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби м. Києва винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання ухвали Господарського суду м. Києва про зобов‘язання ТОВ «А» сплатити ТОВ «Б» грошову суму у розмірі 20 000,00 грн. та зобов‘язано ТОВ «А» добровільно виконати ухвалу № 54 у 7-миденний строк. У строк, визначений державним виконавцем для добровільного виконання ухвали суду, ТОВ «А» вимог державного виконавця не виконало, у зв’язку з чим виконавець почав примусове виконання.

Через 3 місяці з початку примусового виконання ТОВ «А» подало до господарського суду скаргу про скасування постанови  про стягнення з боржника виконавчого збору, оскільки постанова про відкриття виконавчого провадження на адресу підприємства не надходила, будь-яких доказів, що боржник отримав постанову, суду першої інстанції не надано, запис в журналі реєстрації реєстру відправлення кореспонденції не може підтверджувати факт передачі постанови підприємству поштового зв’язку та направлення її боржнику.

^ ПЗ 10

Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду

16,17,18 квітня 2013 р.

1. Підготуйте мотивовану відповідь на наступні питання:

1) Чи вправі органи Державної виконавчої служби змінити спосіб та порядок виконання рішення господарського суду про стягнення грошових сум?

2) Чи можливе звернення державного виконавця до суду з поданням про звернення стягнення на належні боржнику від інших осіб грошові кошти, що знаходяться на рахунках цих осіб в установах банків та інших фінансових установах.

3) Чи повинні господарські суди приймати до розгляду заяви, подані на підставі статті 86 Закону України "Про виконавче провадження", без сплати судового збору?

4) Чи вправі господарський суд відмовити в прийнятті заяви про відстрочку або розстрочку виконання рішення, зміну способу та порядку виконання судового рішення або повернути таку заяву без розгляду?

5) Чи вправі скаржник за скаргою на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби (стаття 1212 ГПК) змінювати підставу або предмет скарги, збільшувати або зменшувати розмір вимог до нею?

6) Чи можливе продовження встановленого статтею 121 ГПК десятиденного строку розгляду заяви про відстрочку або розстрочку виконання рішення, зміну способу та порядку виконання рішення, ухвали, постанови і розгляд такої заяви іншим суддею?

7) У який спосіб може бути захищено права особи, яка не погоджується з оцінкою майна, проведеною в порядку здійснення виконавчого провадження?
2. Дайте правову оцінку ситуації.

Рішенням господарського суду позовні вимоги ПАТ «А» про витребування у ДП «В» майна, переданого останньому за договором відповідального безоплатного зберігання, задоволені. На виконання судового рішення видано наказ, яким зобов’язано відповідача передати позивачу майно. Після спливу 7 місяців з дня відкриття виконавчого провадження відділом Державної виконавчої служби Ленінського РУЮ прийнята постанова про закінчення виконавчого провадження у зв’язку з неможливістю виконати рішення суду через ухилення відповідача від його виконання. Через 3 місяці після закриття виконавчого провадження ПАТ «А» звернулося до суду із заявою про зміну способу виконання рішення суду шляхом заміни покладеного рішенням суду на відповідача обов’язку передати майно та стягнення вартості цього майна у примусовому порядку.

Ухвалою господарського суду Донецької області у задоволенні заяви про зміну способу виконання рішення суду відмовлено, оскільки заява стягувача про зміну способу виконання рішення суду про витребування майна шляхом стягнення його вартості з причини відсутності майна, є зміною способу захисту порушеного права, однак не є зміною способу виконання рішення суду.

3. АТ «А» звернулося до господарського суду Донецької області із заявою про розстрочку виконання рішення господарського суду Донецької області у справі № 4/1153, яким з АТ «А» на користь ТОВ «Б» стягнуто грошову суму у розмірі 8 732 872,40 грн., мотивуючи свої вимоги важким фінансовим становищем, кризовими явищами в країні та тим, що виконання вказаного рішення господарського суду може призвести до зупинення виробничої діяльності боржника, що завдасть йому істотної матеріальної шкоди.

Суд, розглянув вказану заяву без виклику сторін та задовольнив, розстрочивши виконання рішення суду на 5 років.

ТОВ «Б» не погодилось з вказаною ухвалою та оскаржило її в апеляційному порядку.

Які підстави для скасування спірної ухвали може вказати ТОВ «Б»?

(виконують студенти за № 1-12 у списку групи).

4. Дайте правову оцінку ситуації.

В грудні 2012 року ТОВ «Д» звернулося до Донецький апеляційного господарського суду з заявою про відстрочку виконання рішення господарського суду Донецької області по справі N 8 від 27.08.2011 року, змінене 21.02.2012 постановою Донецького апеляційного господарського суду про стягнення з ТОВ «Д» на користь ПП "Тс" суми 300 000,10 грн. В обгрунтування заяви послалось на наявність об'єктивних обставин, що унеможливлюють його виконання на даний час, а саме збитковість діяльності підприємства на момент подання заяви і наявність у зв'язку з цим непогашеної заборгованості перед юридичними і фізичними особами. Причиною, що обумовила таке становище підприємства, основний вид діяльності якого - вилов риби, є дія непереборної сили, а саме відсутність в 2011 році в Чорному морі хамси чорноморської, хамси азовської, шпроту та інших промислових видів риб. Як доказ наявності зазначених обставин ЗАТ "Паллада" надало Свідоцтво N ИС-94 про факт дії непереборної сили, видане Севастопольською торгово-промисловою палатою 06.07.2004.

Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду відстрочено виконання рішення до 25.11.2015 року.

Постановою ВГСУ ухвалу Донецького апеляційного господарського суду скасовано. Скасовуючи ухвалу та відмовляючи в задоволенні клопотання про відстрочку виконання рішення, апеляційний суд виходив з того, що ТОВ «Д» не обґрунтувало необхідність надання відстрочки виконання рішення та не підтвердило можливість виконання рішення на новий строк.

(виконують студенти за № 13-27 у списку групи).

ПЗ 11

23,24,25 квітня 2013 р.

Порушення провадження у справі про банкрутство
Банкротство - это законная процедура, в ходе которой вы перекладываете деньги в брючный карман и отдаете пиджак кредиторам.

Бернар Тристан
1. Складіть схему «Процесуальні строки при провадженні у справах про банкрутство» (виконують студенти за № 1-12 у списку групи).

2. Складіть схему «Учасники процедури банкрутства» (виконують студенти за № 13-28 у списку групи).


3. Виробничий кооператив “Рембуд”, перебуваючи протягом року у стані неплатоспроможності через неможливість отримання дебіторської заборгованості з своїх контрагентів, вирішив ініціювати справу про визнання його банкрутом.

Який сенс для боржника ініціювати справу про власне банкрутство?

В яких випадках боржник зобов’язаний ініціювати справу про банкрутство?

Які документи має подати боржник-заявник для порушення провадження у справі про банкрутство?

За наявності яких матеріально-правових умов господарський суд повинен порушити справу про банкрутство?

4. ТОВ “Зірка” як кредитор приватного підприємства “Альбатрос” звернулося до господарського суду Черкаської області із заявою про визнання приватного підприємства банкрутом як такого, що протягом 6 місяців не сплачує ТОВ “Зірка” борг у сумі 347 тис. грн. Проте у порушенні справи про банкрутство було відмовлено з тієї підстави, що основні виробничі потужності ТОВ “Зірка” розташовані в Київській області, хоча місцем його реєстрації є с. Чаусове в Черкаській області.

Чи правомірні дії господарського суду?

За наявності яких підстав може бути відмовлено у порушенні провадження у справі про банкрутство?

Які документи має подати кредитор для порушення провадження у справі про банкрутство його боржника?

^ ПЗ 12

30 квітня, 1,2 травня 2013 р.

Судові процедури, що застосовуються до боржника
1. Після публікації повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства “Бриз”, що спеціалізувалося на виробництві копченостей з риби та м’яса, до господарського суду були подані заяви не лише від кредиторів боржника, але й від двох інвесторів, які бажали спільно взяти участь у санації боржника за умови його перетворення на товариство з обмеженою відповідальністю і отримання значної (від 30 до 50%) частки в його статутному фонді – як компенсацію в ліквідації заборгованості боржника протягом одного року після запровадження процедури санації.

Які умови запровадження процедури санації?

В чому полягає роль кредиторів при запровадженні цієї процедури?

На який термін запроваджується санація?

Які наслідки неефективності процедури санації?
2. В процесі провадження справи про банкрутство ВАТ “Бучанський завод металоконструкцій” після того, як неефективною виявилася процедура санації і відповідно – не був затверджений звіт керуючого санацією, кредитори виявили ініціативу щодо укладення мирової угоди з боржником за умови, якщо він (боржник) погодиться з їх вимогами щодо змісту угоди та строків виконання зобов’язань. Боржник не заперечував, бажаючи уникнути (або хоча відкласти на будь-який термін) визнання його банкрутом.

З якою метою укладається мирова угода у справі про банкрутство?

Які вимоги ставляться до змісту, форми та затвердження мирової угоди?

На якій стадії провадження у справі про банкрутство може бути укладена мирова угода?

Які підстави визнання мирової угоди недійсною?

Чи може бути розірвана мирова угода? Якщо так, то з яких підстав і з якими наслідками для боржника?
3. У зв’язку з неефективністю процедури розпорядження майном боржника та через відсутність підстав для запровадження процедури санації або укладення мирової угоди у справі про банкрутство Приватного підприємства “Роса” була винесена постанова про визнання цього підприємства-боржника банкрутом та запровадження ліквідаційної процедури. Ліквідатором був призначена особа, яка виконувала функції розпорядника майном боржника.

Які функції ліквідатора?

В якому порядку створюється ліквідаційна комісія?

В яких випадках і в якому порядку ліквідатор здійснює продаж майна банкрута?

За рахунок яких активів формується ліквідаційна маса?

Які дії свідчать про завершення ліквідаційної процедури?

Чи є обов’язковою складовою ліквідаційної процедури ліквідація банкрута як суб’єкта підприємництва? Обґрунтуйте свою відповідь.

^ ПЗ 13

Особливості банкрутства окремих суб’єктів господарювання

7,8,9 травня 2013 р.

1. Вирішіть задачу.

Після прийняття господарським судом заяви органу державної податкової служби про визнання банкрутом громадянина-підприємця, його дружина, що отримала ухвалу суду, надала рішення суду загальної юрисдикції про оголошення чоловіка померлим і відповідне свідоцтво органу РАЦСу, видане на підставі цього рішення .

Яке рішення повинен прийняти господарський суд?

Обґрунтуйте свою відповідь.

2. Комунальне підприємство вирішило ініціювати порушення провадження у справі про банкрутство, посилаючись на неможливість виконувати обов’язки перед працівниками щодо вчасної виплати заробітної плати з огляду на нерегулярність надходжень з місцевого бюджету коштів на покриття видатків підприємства. Виконком місцевої ради заперечував проти порушення справи про банкрутство, оскільки місцевою радою на пленарному засіданні було прийнято рішення про неможливість визнання цього підприємства банкрутом, оскільки воно є некомерційним, фінансується з місцевого бюджету і виробляє продукцію, необхідну для задоволення потреб територіальної громади.

Чи потрібна згода місцевої ради або її виконкому на подання комунальним підприємством заяви про визнання його банкрутом?

Чи може бути комунальне підприємство за наявних обставин визнане банкрутом?

Які підстави припинення провадження у справі про банкрутство?

^ ПЗ 14

14,15,16 травня 2013 р.

Провадження у справах про оскарження рішнь третейських судів та про видачу виконавчих документів на примусове виконання рішень третейських судів
1. Складіть схему: «Види третейських судів, що діють на території України».

2. Заповніть таблицю: «Третейський розгляд господарських спорів».

№ з/п

Загальні положення третейського судочинства
1.

Справи, підвідомчі третейським судам
2.

Місце розгляду господарського спору третейським судом
3.

Учасники третейського розгляду господарських спорів
4.

Судові витрати
5.

Процесуальні строки при розгляді господарських спорів третейськими судами
6.

Досудовий (претензійний) порядок врегулювання господарських спорів
7.

Порядок утворення третейського суду для розгляду конкретного господарського спору
8.

Подання позовної заяви і вимоги до її змісту
9.

Умови прийняття позовної заяви до розгляду третейським судом
10.

Порушення провадження у справі і підготовка матеріалів до розгляду
11.

Порядок розгляду господарського спору третейським судом
12.

Порядок прийняття рішення третейським судом
13.

Вимоги до змісту рішення
14.

Набрання рішенням сили
15.

Оскарження рішень
16.

Виконання рішень


  1. Вирішить завдання (виконують студенти за № 1-12 у списку групи).

Суб'єкт господарювання подав до господарського суду заяву про скасування рішення третейського суду з наступних підстав:

  1. склад третейського суду, який прийняв рішення, не відповідав вимогам статтей 16 -19 Закону України "Про третейські суди", оскільки заявник не був ознайомлений із списком суддів третейського суду, у зв'язку з чим він був позбавлений можливості реалізувати своє право на формування складу третейського суду;

  2. відсутність в матеріалах третейської справи відповідного розпорядження Голови Постійно діючого третейського суду при Асоціації українських банків щодо призначення третейського судді, якій безпосередньо розглянув справу, третейський суддя, який розглянув справу, був опосередковано зацікавлений у вирішенні спору на користь позивача;

  3. відсутність повідомлення заявника про розгляд третейської справи за його участі.

Чи підлягає задоволенню заява про скасування рішення третейського суду з наведених підстав.
4. Підготуйте мотивовану відповідь на наступні питання: (виконують студенти за № 13-28 у списку групи).

1) Чи може господарський суд відмовити у видачі виконавчого документа на виконання рішення третейського суду в разі, якщо господарський суд вважає таке рішення неправомірним, та чи можливе оскарження рішення господарського суду про видачу виконавчого документа на підставі рішення третейського суду?

2) Чи є можливим передбачене статтею 122 ГПК здійснення повороту виконання рішення в разі скасування рішення третейського суду, згідно з яким було видано виконавчий документ?

3 Яким чином повинен діяти господарський суд, якщо після прийняття ним до розгляду заяви про видачу виконавчого документа на виконання рішення третейського суду стороною подано докази звернення до компетентного суду з заявою про скасування відповідного рішення третейського суду або подано позов про визнання недійсною третейської угоди згідно з якою було прийнято рішення третейського суду?


ПЗ 15

21,22,23 травня 2013р.

Модульний контроль

Схожі:

Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду iconЗаконодавцем встановлена кримінальна відповідальність за
Б нормальну роботу органів судової влади та органів, які сприяють діяльності суду щодо здійснення правосуддя І до кола яких належать...
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду iconПоворот виконання та судовий контроль за виконанням судових рішень
Питання про поворот виконання судових рішень виникає у зв'язку із скасуванням чи зміною вищестоящим судом уже виконаних постанов
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду iconЗакон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України...
Постанова Пленуму Вищого господарського суду України від 16. 01. 2013 №2 „Про внесення до деяких постанов пленуму Вищого господарського...
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду iconПрограмові вимоги з навчальної дисципліни «господарське процесуальне право»
Поняття І система принципів господарського процесуального права. Значення принципів у нормотворчій І застосовній діяльності господарського...
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду icon1. Виконавче провадження та участь суду в ньому: проблеми теорії І практики
Нова редакція Закону України “Про виконавче провадження” як можливий чинник ефективності виконання рішень судів та інших юрисдикційних...
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду icon1. Поняття І види судових рішень
Судження І волевиявлення суду з цих чи інших питань мають владний характер І втілюються у відповідну процесуальну форму форму процесуальних...
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду iconЛабораторна робота №3 Дослідження ризику на основі дерева рішень
Мета роботи: Навчитись будувати дерево рішень та аналізувати стратегії прийняття рішень за допомогою дерева рішень
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду iconПитання до заліку
Склад суду 1 інстанції; апеляційної інстанції; касаційної інстанції: при перегляді рішень у зв’язку з винятковими І нововиявленними...
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду iconАктуальні питання вдосконалення господарського законодавства України
Господарські зобов'язання: поняття, види, підстави виникнення та основні засади виконання
Пз- модуль 2 пз 9 Виконання рішень, постанов, ухвал господарського суду iconДо [назва господарського суду] Позивач: [ім'я позивача]
Дата] Позивачем було продано Відповідачеві [назва поставленого товару] вартістю [ціна] грн. Зазначене устаткування було прийняте...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка