1 підгрупа Задача 1
Скачати 52.25 Kb.
Назва1 підгрупа Задача 1
Дата конвертації24.06.2013
Розмір52.25 Kb.
ТипЗадача
skaz.com.ua > Банк > Задача
1 підгрупа

Задача 1.

Планові доходи національного банку України за 2010 рік складали 204 мільйонів гривень. Однак в результаті своєї діяльності реальна сума доходів становила 216 мільйони гривень. Витрати згідно кошторису Національного банку України становили 204 мільйонів гривень. Різни цю доходів з видатками Національний банк України витратив для створення державного банку, зокрема на формування статутного капіталу цього державного банку. Дайте правовий аналіз даної ситуації.

Задача 2.

Територіальне управління Національного банку України (філія) в м. Чернівці здійснює свою діяльність від імені Національного банку України. Провівши планові перевірки діяльності банків на території Чернівецької області та узагальнивши практику банківської діяльності, дане територіальне відділення видало Постанову Національного банку України „Про застосування комплексних заходів щодо впорядкування діяльності банківських установ на території України". ^

Дайте правовий аналіз діям територіального управління.

Задача 3.

Згідно Закону України „Про державний бюджет на 2011 рік" в частині видатків Державного бюджетну 2011 року заплановано було „на капітальний ремонт житлового фонду Верховної Ради України" - 1 мільйон гривень. Але, в результаті здійснення ремонтних робіт, даних коштів виявилося недостатньо. За власною ініціативою, Національний банк України надав прямий кредит „для фінансування витрат державного бюджету".

Дайте правову оцінку діям Національного банку України. Задача 4.

У м. Чернівці двоє резидентів-фізичних осіб вирішили створити банк „А". При формуванні статутного капіталу банку „А" - його розмір склав 6 млн. євро. Даної суми було недостатньо, тому засновники вирішили використати бюджетні кошти, адже один із них являється членом правління Національного банку України і має доступ до бюджетних коштів.

Який розмір статутного капіталу повинен бути на момент здійснення реєстрації банку? Дайте правовий аналіз даної ситуації.

Задача 5.

Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності вирішили створити банк „А" з метою залучення у вклади коштів фізичних осіб, надання кредитів та відкриття та ведення банківських рахунків. Склавши належним чином документи і передавши їх НБУ, той прийняв рішення про реєстрацію банку „А". Через три дні, отримавши свідоцтво про державну реєстрацію, банк „А" почав видавати кредити, а також відкривати рахунки клієнтам, котрі до нього звернулися. Дайте правовий аналіз даної ситуації.

Задача 6.

Громадянка Істратій Н.Ю. відкрила банківський рахунок в банку „Столиця". В результаті здійснення своєї діяльності, Істратій Н.Ю. 25 березня видала платіжне доручення даному банку про списання зі свого рахунку 400 гривень та перерахування їх на рахунок отримувача Васюти К.О. Банк повернув платіжне доручення в день його ж

надходження (25 березня). Істрахій Н.Ю. не зрозуміла з якого приводу, адже кошти на рахунку у неї були.

Дайте правову оцінку діям банку при поверненні розрахункових документів. Задача 7.

Громадянин Шеліхов В.М. уклав договір розрахунково-касового обслуговування із банком „Ф". Здійснюючи свою діяльність, Шеліхов В.М. видав 3 жовтня 2012 року платіжне доручення, в якому зазначив дату валютування 23 листопада 2012 року. Банк не прийняв це платіжне доручення, з незрозумілих для Шеліхова В.М. причин. Поясніть, чому банк не прийняв платіжне доручення у Шеліхова В.М.

Задача 8

Національний банк України, здійснюючи свою діяльність, був запрошений взяти участь у міжнародному симпозіумі за участю міжнародних організацій, котрий відбудеться у липні 2012 року. Рада НБУ вимагала скликання засідання з метою оформлення доручення Голові НБУ для участі у такому симпозіумі. Вкажіть, хто має право діяти від імені Національного банку і представляти його інтереси без доручення у відносинах з міжнародними організаціями. (Голова НБУ част. 2 ст..19 ЗУ «Про НБУ»),

Задача 9

Громадянин Назарчук І.В. звернувся в банк з метою обміну зношених 1000 гривень (5 купюр номіналом 200 гривень кожна). Банк відмовився провести обмін всієї суми, а лише частини суми, а через 2 дні і решту суму, а також вимагав сплати 20 гривень за послуги. Дайте правовий аналіз діям банку.

Задача 10

У законі про державний бюджет України на 2012 рік передбачено витрати на створення Державного банку України. Кабінет Міністрів, знаючи, що статутний капітал державного банку формується виключно з бюджетних коштів, одразу після прийняття закону про державний бюджет прийняв і рішення про створення державного банку. Такі дії КМУ були заперечені Національним банком України. Вкажіть, яка участь Національного банку України при створенні державного банку.

Задача 11

Банк «Б» був створений у 2006 році. Та отримав ліцензію на здійснення банківських операцій. У 2012 році даний банк вирішив здійснити інвестиції у статутний фонд фірми «Н», яка є юридичною особою та належним чином зареєстрована. Визначте чи має право даний банк здійснювати такі інвестиції і за яких умов.

Задача 12

Громадянин України Костюк Р.В., уклавши договір із банком «Прайм», став клієнтом даного банку. Костюк Р.В., з метою впевнитись в гарній репутації банку, потребував ознайомитись із переліком керівників банку, а також фізичними та юридичними особами, котрі мають істотну участь у банку. Працівник банку відмовився надати клієнту дану інформацію, мотивуючи тим, що така інформація становить банківську таємницю. Дайте правовий аналіз даної ситуації.

Задача 13

Чоботар І.В. видав платіжну вимогу-доручення на користь Стеця Л.Д. Згідно даного розрахункового документа на користь Стеця Л.Д. потрібно було здійснити платіж у розмірі 1400 гривень. На банківському рахунку Чоботар І.В. було наявно 1300 гривень.

Банк не виконав платіж і повернув вимогу-доручення без виконання. Чоботар І.В. звернувся у суд зі скаргою на незаконні дії банку. Дайте правовий аналіз ситуації.

Задача 14

Платіжне доручення було видане Юзефович Е.Д. на суму 5000 гривень. Однак, через певний період часу, коли кошти з її рахунку ще не були списані, вона звернулася у банк з метою відкликання платіжного доручення в сумі 2000 гривень. Банк у такому відкликанні відмовив, хоч кошти ще не були списанні по даному платежу. Дайте правову оцінку діям банку.

Задача 15

На ім'я громадянки України Плаксюк О.В. було видано чек (розрахунковий документ) сумою 3000 гривень. Вона вирішила розплатитися ним за здійсненні покупки. Однак у магазині їй відмовили у прийнятті чеку, оскільки потрібно було дати здачу у розмірі 50 гривень, мотивуючи тим, що чеки використовуються лише для безготівкових розрахунків і не підлягають сплаті готівкою. Дайте правовий аналіз діям магазину.

Законодавство:

  1. Закон України «Про Національний банк України» від 20 травня 1999 р. із змінами від 17.08.2012 // ВВРУ. - 1999. - № 29. - Ст. 238.

  2. Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 7 грудня 2000 р. із змінами від 19.08.2012 // Відомості Верховної Ради України. - 2001. - № 5 -6.-Ст.ЗО.

  3. Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюїі, затверджена постановою Правління Національного банку України від 24 січня 2004 р. № 22. із змінами від 21.06.2012 // Офіційний вісник України. - 2004. - № 13-Ст. 908.

Схожі:

1 підгрупа Задача 1 iconЗадача 1
Задача Розрахувати цехову технологічну собівартість на основі даних практичної
1 підгрупа Задача 1 iconЗадача 5
Задача 5 Відомо, що повідомлення з’являється з імовірністю. Визначити кількість інформації, що міститься в цьому повідомленні
1 підгрупа Задача 1 iconЗадача №2
Задача №2. Задано функцію І вектор. Знайти І похідну цієї функціїв точці а за напрямком вектора
1 підгрупа Задача 1 iconЗавдання до лабораторної роботи №5: Варіант №1: Задача №1
Задача № Скласти програму для підрахунку кількості цифр у рядку символів, що вводиться з клавіатури
1 підгрупа Задача 1 iconЗавдання до лабораторної роботи №2: Варіант №1: Задача №1
Задача №1. Написати програму, що буде друкувати ваше ім.’я, прізвище І з нового рядка – домашню адресу
1 підгрупа Задача 1 iconЗадача №1
Задача № Скласти програму, що виводить таблицю значень функції y=2,4x2 + 5x – 3 в діапазоні від -2 до 2 з кроком 0 Вигляд екрану...
1 підгрупа Задача 1 icon3. Задача. Збірник різнорівневих задач під ред. І. М. Гельфгат
Основна задача механіки. Матеріальна точка. Система відліку. Прямолінійний рух. Швидкість та прискорення. Криволінійний рух: тангенціальне...
1 підгрупа Задача 1 iconЗадача Для особи у віці 42 років розрахувати
Задача При лікуванні свиней ветеринар отримав ушкодження, внаслідок чого йому встановлено першу групу інвалідності. Заробітна плата...
1 підгрупа Задача 1 iconЗадача Матеріальну точку масою
Задача Матеріальну точку масою т кинули під кутом  до горизонту з початковою швидкістю V. Нехтуючи опором повітря, знайдіть залежність...
1 підгрупа Задача 1 iconЗадача максимально використовувати можливості PowerPoint самостійно обрати: «вид слайдов»
Моя задача максимально використовувати можливості PowerPoint (самостійно обрати: «вид слайдов», «настройку презентации», «настройку...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка