Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу
НазваЗасновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу
Сторінка1/9
Дата конвертації28.06.2013
Розмір0.83 Mb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Військова справа > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
Засновник Кіокушинкай Карате - Ояма Масутацу

Масутацу Ояма народився 27-го червня 1923 року, в селі Південної Кореї. Його справжнє ім'я Енг І Чой.

Бойовими мистецтвами Ояма став займатися досить пізно, з 9-ти років. У 1938 році, у віці 15 років, він виїхав до Японії, і вступив в авіаційне училище, щоб стати льотчиком, подібно герою його часу, першому льотчику-винищувачу з Кореї. Вижити в тих нелегких умовах в тому віці, виявилося важче, ніж він думав, тим більше що корейці навчаються в льотних училищах Японії були на правах чужих.

Незважаючи на важкий період у своєму житті він продовжував займатися бойовими мистецтвами, займаючись дзюдо і боксом. Одного разу він помітив студентів, що навчаються Окінава Карате (Okinawa karate). Це зацікавило його, і він поїхав у доджо (dojo) Гичин Фунакоши (Gichin Funakoshi) в Університеті Такушоку (Takushoku), де він вивчив те, що сьогодні відомо як Шотокан (Shotokan) Карате.

Його прогрес у тренуваннях був таким, що до сімнадцяти років він став другим даний, а до моменту вступу на службу в Японську Імперську Армію, в 20 річному віці, він отримав четвертий дан. У цей час він також серйозно зацікавився дзюдо, і його прогрес у цьому виді бойового мистецтва був не менш дивним. До моменту завершення тренувань по дзюдо він, менше ніж за чотири роки з початку тренувань, досяг четвертого дана в дзюдо.

Становлення Майстра

Після поразки Японії у Другій Світовій війні, Мас Ояма впав у відчай і депресію і майже закинув тренування. На щастя для нас, Co нeй Чу вже увійшов в його життя.

У той час майстер Со, кореєць, земляк Оями, що живе в Японії, був одним з кращих майстрів Годзю Рю (Goju Ryu). Він був відомий, своєю фізичною і духовною силою. Саме він заохочував Мас Ояму, присвятити життя Військовому Шляху. Він запропонував, щоб Ояма усамітнився від суспільства і протягом 3 років займався тренуванням духу і тіла.

У 23 річному віці Мас Ояма зустрів Ейджі Йошикаву (Eiji Yoshikawa), автора роману "Мусаші" (Musashi), заснованого на житті та діяльності найбільш відомого самурая Японії. І роман, і автор допомогли Мас Ояме глибше зрозуміти кодекс самурая - Бушидо і його сенс.

У той рік Ояма відправився на гору Мінобу (Minobu) у Префектурі Чіба (Chiba), де Мусаші заснував свій стиль бою на мечах Ніто-Рю (Nito-Ryu). Ояма думав, що це буде відповідним місцем, щоб почати суворі тренування. Серед речей, узятих із собою, була копія книги Йошикаву. Студент на ім'я Яширо (Yashiro) пішов з ним.

Самотність дуже важко переносилося, і після 6 місяців тренувань Яширо таємно втік вночі. Це важко позначилося на Ояме, і бажання повернутися в суспільство стало ще сильнішим. Зі Неї Чу великою кількістю прикладів переконав Ояму продовжити тренування, і Ояма прийняв рішення стати найсильнішим каратистом Японії.

Однак, незабаром, людина, що постачав Ояму засобами на прожиття, інформував його, що не здатний більше підтримувати Ояму і ось, після чотирнадцяти місяців, Ояма був змушений закінчити свою самотність.

Через кілька місяців, у 1947 році, Мас Ояма виграв Перший, після Другої Світової війни, Всеяпонський турнір по карате. Однак він все ще відчував у душі порожнечу через те, що не зміг провести три роки в самоті. І тоді Ояма вирішив повністю присвятити своє життя карате.

Так що він почав знову, цього разу на горі Кіeзумі (Kiyozumi), також у префектурі Чіба (Chiba). Це місце він вибрав для свого духовного підйому. Тепер його тренування були фантастичними по навантаженнях - по 12 годин на день, кожен день без дні перерви.

Стоячи під холодними струменями водоспадів, кидаючи річкові камені руками, використовуючи дерева як маківару (makiwara), здійснюючи сотні віджимань він гартував своє тіло. Кожен день також включав вивчення наукових праць класиків Бойових мистецтв, Дзен і філософії. Після вісімнадцяти місяців він перервав свою самотність впевненим у собі і здатним повністю себе контролювати.

У період недовгої, але плідної аскези в горах Ояма жив по суворо розробленому режиму, який нерідко фігурує в біографіях майстра і служить повчанням легковажним учням:

• 4 години ранку - підйом. Медитація з закритими очима - 10 хв. Біг підтюпцем по горах - 2 години.

• 7 години ранку - приготування їжі.

• 8 годин ранку - трапеза, що поєднує сніданок і обід.

• 9 годин ранку - початок тренувань. Десять разів виконати комплекс із п'яти вправ:

1. підняти 20 разів шістдесяти кілограмову штангу;

2. віджатися на пальцях 20 разів;

3. віджатися в стійці на руках 20 разів;

4. підтягнутися на перекладині 20 разів;

5. завдати по 20 ударів кулаком праворуч і ліворуч у маківару.

Після виконання кожного комплексу зробити дихальні вправи і негайно приступати до наступного комплексу. Після десятикратного виконання зазначеного комплексу відпочинок до 11 годин.

• 11 годин ранку - виконання ката.

При цьому щодня виконувати по 100 разів яку-небудь одну ката. Hаприклад, у перший день Хейан-1, в другій Хейан-2 і т. д., поки не будуть виконані всі п'ять комплексів Хейан, а потім виконувати їх у зворотному порядку. Те ж саме проробити з іншими ката.

• 2 годині пополудні - підняття важких речей. Підняти шістдесяти кілограмову штангу 20 разів, потім поступово нарощувати навантаження. Зробити 1000 віджимань: 200 разів на двох пальцях, 200 разів на чотирьох пальцях, 400 разів на п'яти пальцях. Перед кожним комплексом робити невелику перерву. Іноді для розмаїтості робити 1000 віджимань на кулаках з перервою після 500.

• 3 годині пополудні - розробка прийомів спарингу; вправи з макиварой; лазіння по канату; вправи для черевного преса - 200 разів; розбивання каменів.

• 5 годин пополудні - приготування їжі. Вечеря.

• 6 годин вдень - медитація і відхід до сну.

На додаток до цього красномовного документу зауважимо, що багато подвижників і ентузіасти кемпо дотримувалися подібного розпорядку дня не рік і не два, а двадцять, тридцять років або все життя.

Показові бої

Проте для майстра, що вирішив кинути виклик найбільшим школам, що бажає впровадити нову методику навчання карате, однієї перемоги на чемпіонаті було явно недостатньо. Людина, цілком сучасного складу, Ояма швидко зрозумів, що допомогти йому в такому сміливому починанні зможе тільки гучна реклама. З притаманною йому цілеспрямованістю він зайнявся підготовкою грандіозної рекламної компанії, відточуючи чисто трюкові номери. У 1949 р. він оселився в халупі біля міської бойні і провів там сім місяців, вивчаючи звички тварин. Він розробив новий спосіб забою биків голими руками, навчившись відрубувати тваринам роги під корінь ударом "рука-меч".

У 1950 році, засновник (Sosai) Мас Ояма почав демонструвати свою силу, борючись з биками. Всього, він боровся з 52 биками, три з яких були вбиті, і 49 бикам обрубав роги ударом руки "шуто" (shuto). Не можна говорити про те, що йому це було легко зробити. Ояма любив згадати про свою першу спробу, що закінчилася лише тим, що розлютив бика. У 1957 році в Мексиці, у віці 34 років, він був на межі смерті, коли бик рогом пропоров Ояму. Ояма зумів звалити бика і відрубати йому ріг. Він був прикутий до ліжка протягом 6 місяців, відновлюючись від зазвичай смертельної рани. Товариство захисту тварин Японії виступило з протестом проти боїв Оями з тваринами після того як Ояма оголосив про намір провести бої з тигром і ведмедем, хоча бики, убиті Оямой були призначені для бойні.

У 1952 році, Ояма відправився в гастрольну поїздку по Сполученим Штатам, де зробив фурор і привів в цілковите сум'яття публіку, демонструючи надлюдські номери. Справді, як повинні були реагувати американські глядачі, коли заїжджий майстер колов, ніби порцелянові, величезні булижники, зносив горлечка пивним пляшкам, і пляшки при цьому не падали, бив себе молотком по кісточках пальців, пробивав руками і ногами товстенні дошки, покладену в п'ятнадцять-двадцять верств черепицю і лежачі один на одному три-чотири цегли? Ояма подорожував по Сполучених Штатах протягом року, демонструючи свою майстерність карате вживу і по національному телебаченню.

Протягом наступних років, Ояма викликав на поєдинок майстрів різних видів бойових мистецтв, в тому числі і боксерів, і провів 270 поєдинків з різними бійцями. Всі відомі перемоги і поразки Сосая Оями

Більшість бійців було переможене одним ударом! Боротьба ніколи не продовжувалася більше трьох раундів, і дуже рідко продовжувалася більше декількох секунд. Його принцип боротьби був простий: він зближувався із суперником і завдавав удару, в результаті якого суперник отримував перелом. Якщо суперник блокував удар, то блок був зім'ятий або розбитий. Якщо суперник не блокував атаку, то ребра були зламані. Ояма став відомим як "Рука Господа" (Godhand), як живий прояв принципу японських воїнів "Один удар - смерть". Це було справжньою метою техніки карате. Хитромудра техніка ніг і складні прийоми були вторинні (хоча застосовувалися їм дуже ефективно).

Кіокушинкай

У 1953 році, Мас Ояма відкрив свій перший доджо (Dojo) у Медзіро (Mejiro) у місті Токіо. У 1956 році, перший постійний доджо був відкритий у колишній студії балету за територією Університету Рікко (Rikkyo), в 500 метрах від нинішнього Японського центрального Доджо (honbu dojo). До 1957 року було 700 членів, незважаючи на велику кількість не витримали важких виснажливих тренувань. Практики інших стилів приїжджали в доджо Мас Оями, щоб навчитися тут повноконтактній боротьбі.

Один з перших інструкторів, Кенджі Като, говорив новоприбулим фахівцям інших стилів, щоб дотримувалася техніка інших стилів, і вивчалися будь-які прийоми і методи, які "були б хороші в реальній боротьбі". Це і було те карате, яке розвивалося Мас Оямой.

Він брав методи і прийоми з усіх бойових мистецтв і не обмежував себе одним карате. Члени доджо Оями серйозно підходили до вивчення бойових прийомів, бачачи в цьому, перш за все мистецтво ведення бою. Невеликі обмеження були введені при проведенні куміте - удари в голову наносилися відкритою долонею або кісточками кулака, обгорнутими рушником. Захвати, кидки, і удари в пах були дозволені. Раунди куміте продовжувалися до оголошення повної поразки. Травми були звичайним явищем, і відсів учнів був дуже високий (більш ніж 90%). Учні не мали ніяких поблажливості незалежно від їх офіційного посадового статусу, кожен отримували те, що він заслужив.

Тепер нарешті можна було подумати про відкриття власної школи. Ояма приступив до створення нової школи карате - Кіокушинкай (Товариство Абсолютної істини), відкрито протиставивши її усім раніше існуючим напрямкам і стилям кемпо.

Світовий центр школи Мас Оями був офіційно відкритий у червні 1964 року, і було прийнято назву Кіокушин, що має значення - "Остаточна істина". З тих пір, Кіокушин поширився більше ніж по 120 країнам світу, і на даний момент зареєстрованих членів IKO, більше 12 мільйонів, тобто це одна з найбільших організацій Бойового мистецтва у світі. Серед відомих усім людей, зі світу Кіокушин: Шoн Коннері (Sean Connery) - Почесний перший дан (shodan), Дольф Лундгрен третій дан (sandan) - Чемпіон Австралії у важкій вазі, Президент ПАР Нельсон Мандела - Почесний восьмий дан (hachidan), Австралійський Прем'єр-міністр Джон Говард - Почесний п'ятий дан (godan), якому чорний пояс був вручений при офіційному відкритті Кіокушин доджо в Сіднеї у червні 1988 року.

Але що це - тріумф нового вчення? Hі, швидше оптимальна реалізація всієї спадщини кемпо, безсмертних заповітів старих майстрів. Сам Ояма не приховував еклектичної спрямованості своєї школи. Відмовившись від догматичних установок традиційних бойових мистецтв і насамперед від узкосектантского підходу, він зробив генеральну ревізію всіх видів єдиноборств без зброї і зі зброєю з метою відібрати необхідні для своєї системи елементи. Всі вони в комплексі покликані були забезпечити вимоги школи: силу, стійкість, ефективність.

Ояма ввів безліч нових, запозичення і винайдених комбінацій у тактику вільного спарингу (дзю-куміте), тим самим, безперечно, поповнивши арсенал карате, хоча в його розробках ми і не знайдемо стрункої системи, що пов'язана з філософськими і космогонічними моделями, який могли похвалитися старі континентальні школи. В області філософії Ояма йде в руслі традиційних навчань. Вивчивши праці Такуана, Міямото Мусасі та інших майстрів минулого, він розвиває їх ідеї про злиття людини із Всесвітом, про перетворення духу-розуму в Порожнечу за допомогою практики Дзен. Прагнучи подолати розрив між абстрактними побудовами дзенской логіки і реальністю сучасного життя, він підкреслює інтравертна сутність самопізнання: Hічто в Дзен не протиставлено існування. Це не є відносне Hічто. Прийти до нього можна лише подолавши антиномії життя-смерть і перемога-поразка. Значну роль відводить Ояма тривалої сидячої медитації - дза-дзен і обов'язкової короткочасної медитації з закритими очима, яка випереджає і укладає тренування, Моку-зі.

І все ж головне у системі Ояма, що знаходить відгук у серцях мільйонів, не суха теорія, не медитація і не розучування цілком стандартних ката, а практична віддача, максимальна ефективність. Для своїх учнів Ояма розробив цілий каскад запаморочливих трюків, що втілюють вищі досягнення карате на фізичному рівні:

- Пробивання підвішеного на двох нитках аркуша тонкого рисового паперу ударами кулака і пальців руки;

- Розколювання підвішеною на мотузці дошки (або цегли) ударами кулака, ліктя, ребром долоні, ребром стопи і передньою частиною стопи з положення стоячи на землі або в стрибку;

- Розколювання декількох дюймових дошок у руках двох асистентів усіма можливими ударами рук і ніг, у тому числі і в стрибку на висоті близько двох метрів;

- Розколювання плаває в бочці з водою дюймової дошки;

- Розколювання руками, ногами і головою до двадцяти верств черепиці;

- Розколювання ударом "рука-меч" або "залізний молот" трьох покладених один на одного цеглин;

- Розколювання ударом "рука-меч" трьох покладених один над одним з проміжками крижаних плит товщиною в три дюйми кожна;

- Пробивання рукою і головою крижаної глиби;

- Розколювання масивних каменюк підставою ребра долоні;

- Відрубування горлечка стоїть пляшки;

- Проникнення ударом "рука-спис" у щільно зв'язаний пучок бамбукових лозин;

- Пронзаніе ударом "рука-спис" підвішеною коров'ячої туші.

Всі описані дії відносяться, відповідно, до категорії позитивних (Ян), втілюючи принцип активного нападу. Hе менш важливе місце в демонстраційній програмі Кіокушинкай займають і номери, що розкривають дивовижну здатність організму до пасивного опору і належать до категорії негативних (Інь). Hаприклад, палиця товщиною у два дюйми ламається при ударі об голову, спину, груди, руки або ноги спокійно стоїть людини. Або таке: людина лягає спиною на набитими цвяхами дошку, на груди йому кладуть гранітний валун вагою не менше 50 кілограмів і розбивають валун ударом кувалди. Вражаюче. Втім, ще більш неймовірні трюки демонструють індійські йоги-факіри або китайські майстри цигун.

Силові номери в Кіокушинкай поєднуються зі всілякими пробами на швидкість, чіткість і точність. Тут слід згадати гасіння свічки на відстані різними ударами рук і ніг, розрубання ребром долоні сірникової коробки з тонкої фанери, висмикування паперового листа з-під пачки сигарет, склянки чи стоїть сигарети, струшування попелу із запаленою сигарети в зубах партнера ударом ноги і тому подібні фокуси , розраховані на видовищний ефект.

Однак Ояма приваблював прихильників не тільки цирковими виставами. Він особисто тренував спортсменів з багатьох країн, подорожував по всьому світу з лекціями і показовими виступами. Його перу належить чимало книг, брошур, технічних посібників та розробок. На його замовлення знято безліч рекламних фільмів - документальних і художніх. Але що особливо важливо - його вихованці перемагають на чемпіонатах. І не випадково його школа Кіокушинкай не входить у Всеяпонський федерацію карате, протиставивши їй свою Всесвітню федерацію. Ояма йшов своїм шляхом.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Схожі:

Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу iconЯп. 空手, «порожня рука»/«голіруч» або Карате́-до́ є бойовим мистецтвом,...
Цей аргумент є суперечливим І спрощеним, оскільки карате, як мистецтво, визначається також відношенням до його філософії, питаннями...
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу icon«затверджен о» Голова правління Федерації Кіокушин карате в Одеській області
Відкритого Чемпіоната міста Одеси серед дітей, юнаків та дівчат з Кіокушин карате
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу iconКлуб спортивного карате «центуріон» Положення про проведення дитячого...
Спортсмен може бути заявлений у вищу вагову, вікову, або кваліфікаційну категорію, але не навпаки
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу iconБоротьба за незалежність, державність особлива І трагічна частина...
Боротьба за незалежність, державність — особлива І трагічна частина історії українського народу. Чільне місце у ній посідає засновник...
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу iconО світня програма Громадський Лідер – 2013
Яка Ваша роль в цій організації (волонтер, член, управлінський апарат організації, засновник)?
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу iconОснови екології / Білявський
Вирішення цих проблем залежить насамперед від людини, її внутрішньої сутності. (А. Печчеї, італійський учений, засновник І перший...
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу iconЛекція 7 Баухауз
Рунге, 165) заохочується взаємообмін митців (в 1899 р приїздить один із засновників стилю модерн бельгієць Анрі ван де Вельде, в...
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу icon14 15 років: до 40 кг; до 45 кг; до 50 кг; до 55 кг; вище 55 кг
На проведення відкритого чемпіонату Дніпропетровської області з Кіокушин карате серед дітей та юнаків віком від 10 до 17 років та...
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу iconJks у регіоні; Підвищення рівня майстерності спортсменів та суддів;...
Заступник директора Голова правління Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської обласної асоціації карате jks харківської...
Засновник Кіокушинкай Карате Ояма Масутацу iconВ той час з’являється багато церков,професійне мистецтво концентрується...
О. С. Пушкiна-«Руслан I людмила», «Борис Годунов» з iм’ям якого композитора пов’язанi жанри мазурка,полонез-Шопен Композитор,засновник...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка