«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні»
Скачати 107.48 Kb.
Назва«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні»
Дата конвертації02.07.2013
Розмір107.48 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Спорт > Документы
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ,НАУКИ,МОЛОДІ ТА СПОРТУ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ


кафедра ЗЕД

Презентація на тему:

«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні»

Підготував:

ст. гр. МЗЕД-31

Циганко Володимир


Львів-2011

Зміст

1. Загальна характеристика королівства Данія

2. Участь королівства Данія у світовому господарстві

3. Аналіз Im. та Ex. королівства Данія

4. Українсько-Датські відносини

5. Королівство Данія-Львівська обл..


  1. Загальна характеристика королівства Данія


Практично вся територія країни лежить нижче 50 м. над рівнем моря і являє собою низовину зі слідами діяльності древніх заледенінь, з густою мережею малих річок і озер. Вища точка (+173 м) знаходиться на півострові Ютландія. Клімат помірний морський. До складу Данії входять найбільший у світі острів Гренландія та Фарерські острови.

Промисловість: видобувають нафту, природний газ, кам'яну сіль, каолін. Електроенергія виробляється в основному на ТЕС. З галузей промисловості найбільш розвинене машинобудування: суднобудування, виробництво суднових двигунів, обладнання для цементної і харчової промисловості, електродвигунів, сільськогосподарське машинобудування та ін. 

Хімічна промисловість випускає: продукти нафтопереробки, добрива, синтетичні смоли, пластмаси, медикаменти, миючі засоби. Існує виробництво високоякісних будматеріалів. Є підприємства легкої та харчової промисловості.

^ Сільське господарство та рибальство:

Сільське господарство одне з передових у світі за ступенем механізації, врожайності та якості продуктів, переважає тваринництво. З виробництва молока, масла і м'яса на душу населення Данія займає 2-e місце у світі. Розводять велику рогату худобу, свиней, овець, коней. Вирощують зернові культури: пшеницю, жито, ячмінь (1-e місце в світі по збору зернових на душу населення), картопля, цукровий буряк. 
Для Фарерських островів і Гренландії найважливішим напрямком є рибний промисел. 

Транспорт: Довжина залізниць 2,6 тис. км, автошляхів - понад 70 тис. км. Є торговий флот. 

Зовнішня торгівля: Експортуються машини й устаткування, хімікати, продукція сільського господарства та харчової промисловості (м'ясо та м'ясні продукти, риба). 

Імпортними товарами є: продукти машинобудування, метали, паливо, зерно та продукти харчування. 

Основні зовнішньоекономічні партнери: Німеччина, Швеція, Великобританія, Нідерланди, США. 

Туризм: Щороку приїжджають 2 млн. іноземців. Данія цікава численними музеями історичними та культурними пам'ятками архітектури XI-XVII ст.

Королівство Данія відноситься до числа малих європейських держав як по чисельності населення - 5 189 000 чол. так і по розмірах території - 43 080 кв.км. Середня щільність населення - 120 чоловік на 1 кв. км. Столиця - Копенгаген (1 343 000 чол.).

За державним устроєм Данія є конституційною монархією. Голова держави - Королева Маргрете II. Монарх виконує головним чином представницькі функції. Законодавчим органом влади є однопалатний парламент з 179 депутатів - Фолькетінг. Основна релігія - християнство. Грошова одиниця країни - датська крона, що складається з 100 ері.

Данія розташована в північно-західній частині Європейського континенту на великому півострові, який називається Ютландія, а також на групі островів (406), найбільшими з яких є Зеландія, Фюн, Лолланд-Фалстер і Борнхольм. До складу королівства на правах автономій входять найбільший в світі острів - Гренландія і Фарерськиє острова. Власне Данія в адміністративному плані поділяється на 14 областей (амтов) і столичний округ.

У наші дні Данія - процвітаюча країна. Її система соціального забезпечення гарантує населенню безкоштовне медичне обслуговування, освіту і грошову допомогу. 85% населення живе у великих і малих містах і зайнято в основному в сфері обслуговування. Рівень життя в Данії високий.


^ 2. Участь королівства Данія у світовому господарстві

Зовнішньоторгівельний оборот Данії становить 770 млрд. крон. Таким чином, частка зовнішньої торгівлі у валовому внутрішньому продукті країни дорівнює 68,7%. Основними зовнішньоторгівельними партнерами Данії є країни ЄС: ФРН, Швеція, Великобританія, Норвегія, Нідерланди, Франція. На їх частку приходиться 68,5% всього обороту зовнішньої торгівлі Данії. На американському континенті найбільшим партнером Данії є США (4,4% від сукупного зовнішньоторгівельного товарообороту), в азіатсько-тихоокеанському регіоні - Японія (2,9%) і Китай (1,2%). Данія - країна з високорозвинутою економікою. За виробництвом ВВП на душу населення (більше за 26 тис. дол.) Данія займає четверте місце в Європі (після Швеції, Люксембурга і Норвегії). Основою економічного потенціалу країни є промисловість і високоефективне сільське господарство. Данія, крім цього, також має в своєму розпорядженні один з найбільших в світі морських торгівельних флотів. Основними елементами фінансової системи Данії є: міністерство фінансів Данії; Центральний банккомерційні банки і ощадні банки; пенсійні фонди і страхові компанії; заставно-кредитні інститути; Копенгазька фондова і ф'ючерська біржа; Датський центр цінних паперів.Здоровий стан фінансової системи Данії забезпечує загальнодоступність внутрішніх кредитів для переважного числа датських резидентів,включаючи різні фінансові установи і приватних осіб. Однією з основних умов надання кредитів є позитивна кредитна історія і баланс позичальника (для приватних осіб - стабільне джерело прибутку), а також наявність ліквідних активів.

^ 3. Аналіз Im та Ex королівства Данія

Експорт: Щорічно Данія експортує товарів і послуг на суму 403,6 млрд. крон. Частка експорту у ВВП становить 36%. Основним експортним ринком Данії залишається Німеччина - 22% усього датського експорту. За нею йдуть Швеція і Великобританія - (по 9,1%), Норвегія (6,6%) і Франція, із заморських ринків найбільше значення для датських експортерів мають США, Японія, Південна Корея і Гонконг. Три чверті вартості експорту Данії складає промислова продукція, і частка інших галузей має тенденцію до скорочення. У той же час, саме торговим обміном в групі харчових продуктів і тварин створюється основна частина (67%) активу зовнішньоторгівельного балансу Данії. За останні роки зріс експорт палива, паливно-мастильних матеріалів, газу і електроенергії. Також зріс актив у торгівлі товарами хімічної групи. Збільшення сталося практично за рахунок зростання експорту медичних і фармацевтичних продуктів Данія займає провідне місце на світовому ринку як постачальник  обладнання для цементної промисловості, а також обладнання для цукрових заводів і для молочної і м'ясної промисловості. Значною експортною статтею Данії є медичне обладнання і прилади. Важливе місце в датському експорті займають меблі. Сьогодні Данія виробляє меблів більше, ніж будь-яка інша країна Європи, і біля 80% виробництва припадає на експорт.

Імпорт. Данія імпортує товарів і послуг на суму приблизно 366,4 млрд. крон. Частка імпорту в ВВП - 32,7%. Основними постачальниками  товарів на датський ринок є країни ЄС, на які припадає 65,4% вартості датського імпорту. Найбільші постачальники - ФРН (20,5%), Швеція (11,6%), Великобританія (6,8%), Нідерланди (6,6%), Франція (5,2%), Норвегія (5,1%). З інших великих постачальників слідвідмітити - США (4,8%), Японія (2,3%) і Китай (1,7%). Данія є великим імпортером продовольчих товарів. Данія імпортує значну кількість напоїв і тютюнових виробів. Не маючи розвиненої сировинної бази, Данія імпортує значні кількості промислової сировини як рослинного і тварини, так і мінерального походження. Найбільш значним є імпорт деревини. Основними постачальниками деревини є Швеція, Фінляндія і ФРН. Помітне місце в загальному імпорті займаютьтовари паливно-енергетичної групи, особливо вугілля, нафта і нафтопродукти. Машини, обладнання і транспортні засоби утворюють самувелику по вартості групу датського імпорту. Внаслідок свого членства в ЄС Данія позбавлена права вести  односторонні  прямі переговори і укладати двосторонні торгові угоди з третіми країнами. Будучи членом ЄС, Данія бере участь в преференційних угодах ЄС з країнами Середземномор'я, Африки. Вона також є учасником угод між Європейським співтовариством і Європейською Асоціацією вільної торгівлі.

^ 4. Українсько-Датські відносини

Данія визнала незалежність України 31 грудня 1991 р. Дипломатичні відносини встановлені 12 лютого 1992 р. У 1993-2004 рр. представництво України в Данії забезпечувалося послами за сумісництвом. Дипмісія в Данії почала діяти у серпні 1995 р. 7 квітня 2005 р. перший Посол України з резиденцією в Копенгагені, вручив вірчі грамоти Королеві Маргарет ІІ. Слід відзначити позитивну динаміку двостороннього співробітництва у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній та гуманітарній сферах. Виявом високого рівня довіри і дружніх стосунків між обома державами стала послідовна підтримка Данією євроінтеграційних прагнень України. Прагнучи відігравати одну з ключових ролей у розширенні Європейського Союзу на Схід, керівництво Данії однозначно висловилось на користь збереження для України перспективи членства в ЄС та дотримання диференційованого підходу при формуванні східної політики Євросоюзу. Інтенсивні політичні контакти на найвищому рівні позитивно вплинули на розширення торговельно-економічної співпраці між Україною та Данією.
Інтерес данського бізнесу до України невпинно зростає. Цьому сприяють і активні контакти по лінії торговельно-промислових палат, проведення регулярних конференцій для ділових кіл за участю Конфедерації данської промисловості та Інвестиційного фонду Данії для Східної Європи, проведення поїздок груп данських бізнесменів в Україну з метою вивчення можливостей для данського капіталу в Україні. Протягом багатьох років активно розвивається науково-технічне співробітництво між Україною та Данією. Так, у сфері енергетики, енергозбереження та енергоефективності в Україні протягом останніх кількох років здійснено більше тридцяти проектів за підтримки данської сторони. Всі ці проекти спрямовані на захист довкілля в Україні.
У загальному контексті двосторонніх економічних відносин можна відзначити активізацію співробітництва у сільськогосподарському секторі. 
Як член НАТО і прихильник Спільної безпекової та оборонної політики ЄС Данія приділяє особливу увагу розбудові співробітництва з Україною у військово-політичній сфері. Головна увага при цьому приділяється збереженню регіональної стабільності між європейськими країнами. Програмою співробітництва між оборонними відомствами двох країн передбачається обмін досвідом у реформуванні збройних сил, участь у заходах в рамках програми „Партнерство заради миру”, участь у спільних навчаннях, в тому числі на Яворівському полігоні в Україні.
Дацька сторона позитивно відгукується на ініціативи про налагодження співробітництва з Україною на євроінтеграційному напрямку, зокрема у галузі юстиції та внутрішніх справ. Яскравим прикладом такого співробітництва стала організація Національним Комісаріатом поліції Данії навчання представників Спеціального миротворчого центру, створеного на базі Національної академії внутрішніх справ України, у Поліцейському коледжі Данії.

У гуманітарній сфері слід відзначити роботу багатьох неурядових організацій Данії, які сприяють оздоровленню в Данії українських дітей з районів, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, а також допомагають у поліпшенні медичного обслуговування в Україні. Відсутність проблемних питань між Україною і Данією створює добре підгрунтя для подальшого всебічного розвитку українсько-данських відносин. Можна й надалі очікувати зростання обсягів товарообігу та інвестицій, участь у спільних проектах Балто-Чорноморського співробітництва, підтримку Данією євроінтеграційних прагнень України, розширення програм технічної допомоги. Україна і Данія подають гарний приклад гармонійних і взаємовигідних відносин, що сприяють побудові об’єднаної Європи без ліній поділу.

^ 5. Королівство Данія-Львівська обл.

Залученню нових інвестицій в економіку Львівщини дасть імпульс співпраця з Датською Бізнес-Асоціацією. Відбулась зустріч начальника головного управління економіки та інвестицій облдержадміністрації Дениса Шмигаля з головою правління ДБА Ларсом Весбергом, сторони визначили алгоритм реагування на проблеми данських інвесторів та шляхи їх розв'язання, можливості підтримки обласною владою данських інвесторів для швидкої інтеграції підприємців в українське бізнес- середовище.  Ше в грудні минулого року було підписано Меморандум між облдержадміністрацією, Державною податковою адміністрацією та Львівською митницею та ДБА, який створить передумови для припливу капіталовкладень з Королівства Данії. 
Чимало компаній з цієї країни уже впроваджують свій бізнес в Україні. Західний регіон відіграє в цьому процесі ключову роль через логістичну близькість з Данією та ЄС. 
Данська Бізнес-Асоціація має на меті створити об'єднану мережу підприємців, які мають багаторічний досвід роботи в Україні і можуть поділитися ним із співвітчизниками, котрі роблять перші кроки на українському діловому ринку. 
«Holger Christiansen» (Bosch)

Датська за походженням фірма є середньою компанією, яка доводить до кондиції головні

частини для автомобільного сектора. Bosch запровадила новий виробничий підрозділ на ділянці нульового циклу в Краковецькому безмитному порту в межах Яворівської СЕЗ на українсько-польському кордоні. Проект є 100% імпортно-експортним і орієнтованим на західні ринки.

Такий тип інвестицій також належить до інвестицій, спрямованих на пошуки економічної ефективності, орієнтованих на багато країн, відносно мобільних і конкурентоспроможних. Такі риси перетворюють цей тип інвестицій на дещо більш стратегічний за характером, і Bosch можна обрати як цільову компанію для будь-якої програми роботи з інвестором в Україні.

Україну регулярно відвідують делегації Торгової палати Данії, Конфедерації датської промисловості та Датської федерації компаній малого і середнього бізнесу. У 2002-11 рр. проведено 20 конференцій для ділових кіл Данії щодо роботи на українському ринку, включно з бізнес-форумом в Конфедерації датської промисловості та „круглі столи” в Торговій палаті і Сільськогосподарської ради.

Як зазначають представники Дацької Бізнес-Асоціації в Україні є значно більший потенціал для розвитку промисловості та сільського господарства, завдяки високій сировинній базі, та багатими грунтами. Також королівство Данія надає інвестиції для розвитку сільського господарства в західному регіоні.

Схожі:

«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconКняги́нин (до 23 вересня 2008 року — Княгинине) — село в Україні,...
Стаття Kniahinin, wieś, powiat dubieński у Географічному словнику Королівства Польського
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconЗмістовий модуль Основні напрями І показники зовнішньоекономічної діяльності в Україні
Ключові терміни: зовнішньоекономічна, валютна, зовнішньоторговельна, інвестиційна політика; платіжний баланс; інтеграційні процеси;...
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconПлан Особливості контролінгу інвестиційних проектів Критерії оцінки...
...
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconЗакон України «Про підприємства в Україні»
Основним законодавчим актом, що регулює діяльність підприємств в Україні є: Закон України «Про підприємства в Україні»
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconЗакон України про метрологію та метрологічну діяльність. Яка сфера...
Розділ Законодавча база виконання робіт з метрології, стандартизації та сертифікації в Україні
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconТема аудиторська діяльність в Україні
Внутрішній та зовнішній контроль за дотриманням порядку ведення операцій із готівкою
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconЗу «Про зовнішньоекономічну діяльність» Стаття 1
Господарська діяльність будь-яка діяльність, в тому числі підприємницька, пов'язана з виробництвом І обміном матеріальних та нематеріальних...
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconТема Поняття та предмет господарського права зарубіжних країн Теоретичні питання
Наведіть приклади норм законодавства зарубіжних країн (не менш 3-х), які закріплюють наступні поняття: «господарська діяльність»,...
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconПро адвокатуру та адвокатську діяльність
Цей Закон визначає правові засади організації І діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні
«Інвестиційна діяльність королівства Данія в Україні» iconТаблиця 10 Характеристика рівнів ділової активності суб’єктів господарювання
Стійкий фінансовий стан, активна інвестиційна та інноваційна політика, стійка тенденція зростання темпових показників, підвищення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка