9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A
Скачати 258.01 Kb.
Назва9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A
Дата конвертації21.06.2013
Розмір258.01 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Право > Документы
Крок 2. Загальна лікарська підготовка-2010

1

У хворої 30-ти років підвищилася температура тіла до 38,5oC, виник біль у дрібних суглобах, а також набряки і еритема обличчя. У крові: ер.- 2,6*1012/л; Hb- 98 г/л; лейк.- 2*109/л; ШОЕ- 58 мм/год. У сечі: білок - 3,1 г/л; ер.- 10-15 у п/з. Про яке захворювання можна думати у даному випадку?

A. Системна склеродермія

B. Гострий гломерулонефрит

C. Сепсис

D. Вузликовий періартеріїт

E. @ Системний червоний вівчак
9

При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл. гр. ІІ-а. Який план лікування цієї хворої?

^ A. Тільки хіміотерапія

B. Операція + променева терапія

C. Тільки променева терапія

D. @ Променева терапія + операція + хіміотерапія

E. Тільки операція
18

До приймального відділення лікарні надійшов хворий з хриплим диханням (більш затруднений вдих), ціанозом шкіри, тахікардією та артеріальною гіпертензією. В анамнезі - бронхіальна астма. Годину тому робив інгаляцію сальбутамолу та забув зняти ковпачок, який аспірував при глибокому вдиху. Які дії лікаря?

^ A. Зробити інгаляцію 2-адреноміметика

B. Зразу виконати конікотомію

C. Викликати анестезіолога та чекати на його появу

D. @ Виконати прийом Геймліха

E. Ввести підшкірно дексаметазон
19

Жінка 41-го року впродовж 8-ми років хворіє на хронічний холецистит. Турбує майже постійний монотонний ниючий біль або відчуття тяжкості у правому підребер'ї, гіркота у роті зранку, закреп. Під час пальпації живота відмічається невелика болючість у точці проекції жовчного міхура. Об'єм міхура після жовчогінного сніданку зменшився лише на 15% (за даними УЗД). Призначення яких лікарських засобів найбільш доцільне?

A. @ Холекінетики

B. Міотропні спазмолітики

C. Холеретики

D. Ненаркотичні анальгетики

E. Периферичні М-холінолітики
21

Юнак 16-ти років госпіталізований зі скаргами на некуповану кровотечу з носа і нестерпний біль у правому ліктьовому суглобі. Об'єктивно: уражений суглоб збільшений у розмірах, дефігурований, гіперемія шкіри над ним. Мають місце прояви артропатії інших суглобів. Ps- 90/хв. У крові: ер.- 3,9*1012/л, Нb- 130 г/л, КП- 1,0, лейк.- 5,6*109/л, тр.- 220*109/л, ШОЕ- 6 мм/год. Час зсідання крові за Лі-Уайтом: початок - 24 хвилини, кінець - 27 хвилин 10 секунд. Який препарат найбільш ефективний у лікуванні даного хворого?

^ A. Амінокапронова кислота

B. Вікасол

C. Еритромаса

D. Хлористий кальцій

E. @ Кріопреципітат
22

Пацієнтці 46-ти років виданий листок непрацездатності на 10 днів з приводу загострення хронічного холециститу. Загальний стан хворої поліпшився, але клінічні прояви хвороби ще мають місце. Хто має право продовжити лікарняний лист?

A. Головний лікар

B. Сімейний лікар

C. @ ЛКК

D. Заступник головного лікаря з питань трудової експертизи

^ E. Заступник головного лікаря з лікувальної роботи
25

Робітник, що перебуває під диспансерним наглядом з приводу виразкової хвороби шлунка, звернувся в поточному році з загостренням даного захворювання в лютому, травні та вересні. Як статистично зареєструвати цей випадок?

^ A. Три статталони при кожному звертанні із знаком (-)

B. @ Один статталон із знаком (-) при першому звертанні в поточному році

C. Три талони амбулаторного пацієнта з кодом 2

D. Один статталон при першому зверненні зі знаком (+) і два статталони із знаком (-)

^ E. Один талон амбулаторного пацієнта з кодом 2 і два талони із кодом 3
26

У жінки 38-ми років у крові: Нb- 84 г/л, ер.- 3,5*1012/л, КП- 0,72, лейк.- 4,1109/л; ретик.- 2%, ШОЕ- 26 мм/год. Залізо сироватки крові - 9,0 ммоль/л. Було призначено лікування. На 6-й день лікування проведено дослідження периферичної крові. Які зміни показників дозволять найбільш імовірно підтвердити адекватність призначеної терапії?

^ A. Підвищення колірного показника

B. @ Підвищення кількості ретикулоцитів

C. Нормалізація кількості еритроцитів

D. Нормалізація рівня гемоглобіну

E. Зниження швидкості зсідання еритроцитів
32

У дитини 3-х місяців з ознаками рахіту мають місце симптоми Хвостека, Труссо, Маслова. Добу тому батьки спостерігали напад ціанозу, витрішкуватість, дитина не дихала, вкрилась липким потом. Через одну хвилину настав гучний вдих, після чого стан нормалізувався. Яка основа виникнення вищезазначених симптомів?

^ A. Зниження рівня фосфору крові

B. Метаболічний ацидоз

C. @ Зниження рівня кальцію крові

D. Підвищення рівня кальцію крові

E. Підвищення рівня фосфору крові
34

Хвора 68-ми років звернулася до лікаря зі скаргами на наявність пухлини у лівій молочній залозі. Об'єктивно: у верхньому внутрішньому квадранті лівої молочної залози наявне утворення діаметром до 2,5 см, щільне, горбисте, безболісне під час пальпації. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Який імовірний діагноз?

A. Мастопатія

B. Кіста

C. Фіброаденома

D. Ліпома

E. @ Рак
35

У робітника 44-х років, який працює більше 16-ти років на виробництві коксу, концентрація пилу на робочому місці перевищує ГДК у 5-10 разів. При рентгенологічному дослідженні легень виявлені зміни, що характерні для пневмоконіозу. Який вид пневмоконіозу найбільш вірогідний у даному випадку?

A. Азбестоз

B. Сидероз

C. Антракосилікоз

D. @ Антракоз

E. Силікатоз
36

Жінка 34-х років скаржиться на слабкість, зниження ваги на 12 кг за півроку, пітливість, серцебиття, дратівливість. Об'єктивно: щитоподібна залоза IІІ ступеню, еластична, на фоні дифузного збільшення в правій частці вузол. Шийні лiмфатичні вузли не збільшені. Яка лікувальна тактика найбільш обґрунтована?

^ A. Негайне хірургічне втручання

B. Негайна телегаматерапія

C. @ Операція після антитиреоїдної терапiї

D. Призначення радіоактивного йоду

E. Консервативна антитиреоїдна терапiя
37

Жінка 62-х років після підняття вантажу відчула гострий біль у поперековій зоні, сідниці, задньобоковій поверхні правого стегна, зовнішній поверхні правої гомілки та тильній поверхні стопи. Об'єктивно: слабкість переднього великогомілкового м'яза, довгого розгинача великого пальця, короткого розгинача пальців правої стопи. Знижений ахіллів рефлекс справа. Позитивний симптом Ласега. Який найбільш інформативний метод дослідження для уточнення діагнозу дискогенної компресії L5 корінця?

A. Ангіографія

B. @ Магнітно-резонансне сканування

C. Рентгенографія хребта

D. Електроміографія

E. Люмбальна пункція
43

У хворого 56-ти років, наукового працівника, виникає стискаючий біль за грудниною по декілька разів на день під час ходи на відстані 100-150 м, тривалістю до 10 хв. Біль усувається нітрогліцерином. Об'єктивно: підвищеного харчування, межі серця в нормі, тони ритмічні, Ps- 78/хв., АТ- 130/80 мм рт.ст. На ЕКГ: знижена амплітуда зубця T в V4-5. Про яке захворювання можна думати?

^ A. Стабільна стенокардія II ФК

B. @ Стабільна стенокардія III ФК

C. Стабільна стенокардія IV ФК

D. Нестабільна стенокардія

E. Стабільна стенокардія I ФК
46

Хворий 36-ти років скаржиться на висипку на шкірі, яка з'явилася тиждень тому і суб'єктивно не турбує. Об'єктивно: на шкірі долоней та підошв - множинні лентикулярні дисеміновані папули, які не підвищуються над рівнем шкіри, застійно-червоного кольору, покриті скупченням рогових лусочок, під час пальпації щільні. Який попередній діагноз?

^ A. Долонно-підошвовий псоріаз

B. Омозолілості долоней та підошв

C. Руброфітія долоней та підошв

D. Множинні бородавки

E. @ Сифіліс вторинний
50

Хворий 40-ка років був прооперований з приводу флегмони поперекової ділянки. У нього знову різко підвищилась температура тіла до 38oC, з'явились явища інтоксикації, зросла кількість лейкоцитів у крові. В рані, яка майже очистилась від некротичних тканин і заповнилася грануляціями, з'явились гнилісні виділення, грануляції стали блідими. Яке ускладнення виникло у даного хворого?

^ A. Гнилісна флегмона

B. Бешихове запалення

C. Алергічна реакція

D. Ерізіпелоїд

E. @ Сепсис
59

У пологовому будинку у дитини на 3-й день життя з'явилася геморагічна висипка, блювання з кров'ю, випорожнення чорного кольору. Обстеження виявило анемію, подовження часу згортання крові, гіпопротромбінемію, нормальну кількість тромбоцитів. Яка оптимальна терапевтична тактика?

A. @ Вітамін К

B. Епсілон-амінокапронова кислота

C. Етамзилат натрію

D. Глюконат кальцію

E. Фібриноген
65

У хворого 56-ти років з дифузним токсичним зобом спостерігається миготлива аритмія з ЧП- 110/хв, артеріальна гіпертензія. АТ- 165/90 мм рт.ст. Яке лікування поруч з мерказолілом слід рекомендувати у цьому випадку?

^ A. Радіоактивний йод

B. Коринфар

C. @ Анаприлін

D. Новокаїнамід

E. Верапаміл
69

Чоловік 59-ти років скаржиться на біль у ділянці серця, кашель, підвищення температури до 38oC. Переніс інфаркт міокарда 3 тижні тому. Об'єктивно: Ps- 86/хв, ритмічний, АТ- 110/70 мм рт.ст. Аускультативно: шум тертя перикарду, вологі хрипи під лопаткою. Рентгенологічно патології немає. У крові: лейк.- 10*109/л, ШОЕ- 35 мм/год. ЕКГ - динаміки немає. Призначення препаратів якої фармакологічної групи буде найбільш обґрунтованим?

^ A. Прямі антикоагулянти

B. Фібринолітики

C. Антибіотики

D. Нітрати і нітрити

E. @ Глюкокортикоїди
73

Хворий 37-ми років доставлений до відділення у непритомному стані. Отримав закриту травму в ділянку живота. Підозрюється внутрішньочеревна кровотеча, пошкодження внутрішніх органів. Готуються до термінового оперативного втручання. Лікар визначив за допомогою стандартних сироваток групу крові та отримав такий результат: 0(І) - відсутність аглютинації, A(ІІ) - відсутність аглютинації, B(ІІІ) - відсутність аглютинації. Яка група крові у постраждалого?

A. B(ІІІ)

B. @ 0(І)

C. -

D. A(ІІ)

E. AB(ІV)
80

Жінка 60-ти років госпіталізована з приводу гострого трансмурального інфаркту. Годину тому стан хворої став погіршуватися: з'явилася задишка, що наростає, сухий кашель. ЧДР- 30/хв, ЧСС- 130/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця глухі, акцент ІІ тону на легеневій артерії. У нижніх відділах легень справа і зліва вологі середньопухирчасті хрипи. Температура - 36,4oC. Який препарат доцільно застосувати у першу чергу?

A. Гепарин

B. Дигоксин

C. Допамін

D. @ Промедол

E. Еуфілін
84

Лікарю-терапевту доручено провести аналіз стану здоров'я дорослого населення на дільниці обслуговування. Які групи показників ним будуть залучені до цього аналізу?

^ A. Захворюваності, смертності, фізичного розвитку

B. Народжуваності, захворюваності, інвалідності

C. Захворюваності, інвалідності, смертності

^ D. Демографічні, захворюваності, фізичного розвитку

E. @ Демографічні, захворюваності, інвалідності
85

До травмпункту звернувся фермер, який пiд час роботи в полi поранив праву ступню. Коли був щепленим, не пам'ятає, в армiї не служив. При оглядi правої ступнi виявлено забруднену рану довжиною 5-6 см з нерiвним краями. Яка подальша тактика лiкаря?

^ A. Призначити антибіотик

B. Ввести правцевий анатоксин

C. Тільки хірургічна обробка рани

D. Ввести протиправцеву сироватку

E. @ Ввести правцевий анатоксин і протиправцеву сироватку
92

У дитини на 6-й день життя в ділянці потилиці, шиї та сідниць з'явилися пухирці, заповнені серозно-гнійним вмістом, які щільно вкривають шкіру. Загальний стан дитини не порушений. Про яке захворювання слід думати?

A. Імпетиго

B. Пухирчатка новонароджених

C. Бульозний епідермоліз

D. Пітниця

E. @ Везикулопустульоз
95

У дівчинки 14-ти років близько року тому з'явилися дратівливість і плаксивість. Тоді ж визначилась дифузно збільшена щитоподібна залоза ІІ ступеня. Стан був розцінений як прояви пубертатного періоду, лікування не проводилося. Дратівливість поступово змінилася повною апатією. З'явились одутлість обличчя, пастозність м'яких тканин, брадикардія, закрепи. Наросла блідість шкіри, вона набула воскоподібного відтінку. Залоза стала більш щільною. Яке захворювання слід припустити?

^ A. Дифузний токсичний зоб

B. Рак щитоподібної залози

C. Пубертатний юнацький базофілізм

D. Підгострий тиреоїдит

E. @ Аутоімунний тиреоїдит
96

Чоловік 26-ти років скаржиться на колючий біль при диханні, кашель, задишку. Об'єктивно: to- 37,3oC, ЧДР- 19/хв., ЧСС = Ps - 92/хв.; АТ- 120/80 мм рт.ст. Дихання везикулярне. Зліва у нижньолатеральних відділах грудної клітки у фазі вдиху та видиху вислуховується шум, який посилюється при натисканні фонендоскопом та зберігається після кашлю. ЕКГ - без патологічних змін. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Спонтанний пневмоторакс

B. @ Гострий плеврит

C. Міжреберна невралгія

D. Сухий перикардит

E. Підшкірна емфізема
98

Хворий 65-ти років скаржиться на біль у поперековому відділі хребта, помірну дизурію. Хворіє близько півроку. Об'єм простати - 45 см3 (наявні гіпоехогенні вузли в обох частках, інвазія капсули). Простат-специфічний антиген - 60 нг/мл. За даними біопсії простати - аденокарцинома. Який з додаткових методів дослідження дозволить встановити стадію пухлинного процесу у цього хворого?

^ A. Екскреторна урографія

B. Скеннування кісток

C. Рентгенографія поперекового відділу хребта

D. @ Комп'ютерна томографія органів малого тазу

E. Рентгенографія органів грудної клітки
100

Пацієнтка 32-х років звернулась до лікаря зі скаргами на відсутність вагітності впродовж 4-х років. 5 років тому перша вагітність закінчилась штучним абортом. За даними вагінального дослідження та УЗД встановлено діагноз: ендометріоїдна кіста правого яєчника. Який оптимальний метод лікування?

^ A. Протизапальна терапія

B. Консервативна терапія естроген-гестагенними препаратами

C. Санаторно-курортне лікування

D. @ Оперативна лапароскопія

E. Гормональна терапія чоловічими статевими гормонами
103

Дитині 4 роки, 5-й день хвороби. Скарги на кашель, висипку на шкірі, to- 38,2oC, одутлість обличчя, світлобоязнь, кон'юнктивіт. Об'єктивно: на обличчі, шиї, верхній половині грудної клітки яскрава плямисто-папульозна, місцями зливна висипка. Зів гіперемований. З носа - серозно-гнійні виділення. У легенях - сухі хрипи. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Ентеровірусна екзантема

B. @ Кір

C. Краснуха

D. Скарлатина

E. Аденовірусна інфекція
108

Першовагітна у терміні 20 тижнів скаржиться на біль у низу живота, мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Матка в підвищеному тонусі, рухи плода відчуває. При бімануальному дослідженні: матка збільшена відповідно терміну вагітності, шийка матки скорочена до 0,5 см, зовнішнє вічко відкрите на 2 см. Виділення кров'янисті, мажучі. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Завмерла вагітність

B. @ Аборт, що почався

C. Аборт в ходу

D. Загроза переривання вагітності

E. Неповний аборт
109

Породілля 25-ти років, друга доба післяпологового періоду. Пологи перші, термінові, пройшли без ускладнень. Який має бути характер лохій?

A. Слизові

B. @ Кров'яні

C. Серозні

D. Гнійні

E. Кров'яно-серозні
110

Хворий 49-ти років оперується з приводу раку щитоподібної залози. При ревізії пухлини і проведенні експрес-діагностики встановлено: ступінь поширення процесу - T3Na M0, морфологічно - папілярна форма карциноми. Яким повинен бути обсяг радикального оперативного втручання?

^ A. Резекція ураженої частки з перешийком

B. @ Тиреоїдектомія

C. Субтотальна резекція залози

D. Резекція ураженої частки

E. Енуклеація пухлини
113

Дівчинка 8-ми років госпіталізована до кардіологічного відділення. Об'єктивно: відзначається ураження шкіри над розгинальними поверхнями суглобів з атрофічними рубчиками, депігментація, симетричне ураження скелетних м'язів (слабкість, біль, набряки, гіпотрофія). Для якого захворювання найбільш характерні вказані зміни?

^ A. Системна склеродермія

B. Хвороба Рейтера

C. @ Дерматоміозит

D. Системний червоний вівчак

E. Вузликовий періартеріїт
118

Впродовж тривалого часу проводиться вивчення тенденцій у змінах показників загальної смертності різних груп населення, які проживають на різних адміністративних територіях. Який із статистичних методів може бути використано з цією метою?

^ A. Оцінка вірогідності різниці показників

B. @ Аналіз динамічних рядів

C. Аналіз рівнів відносних величин

D. Кореляційно-регресивний аналіз

E. Аналіз стандартизованих показників
123

Хворий готується до операції з приводу варикозно розширених вен нижніх кінцівок. При огляді на підошвах виявлене мукоподібне лущення по ходу шкірних складок. Всі нігті стоп сірувато-жовтого кольору, потовщені і частково зруйновані. Про який дерматоз слід думати в даному випадку?

^ A. Мікробна екзема

B. @ Рубромікоз

C. Висівковий лишай

D. Мікроспорія

E. Кандидоз
127

Бактеріальне дослідження житлового приміщення в зимовий період за допомогою апарату Кротова показало, що загальна кількість мікроорганізмів в 1 м3 повітря становить 7200. Яка допустима кількість мікроорганізмів характеризує якість повітря як "чисте"?

A. До 7500

B. До 5500

C. @ До 4500

D. До 3500

E. До 2500
129

Оцінюючи стан здоров'я випускників загальноосвітньої середньої школи, лікар установив у одного із учнів гіпертрофію мигдаликів ІІІ ступеня, хронічний риніт та вегетосудинну дистонію. Функціональні можливості організму знижені. За станом здоров'я цей учень належить до:

A. ІV групи

B. V групи

C. ІІ групи

D. @ ІІІ групи

E. І групи
132

У жінки 67-ми років, що страждає на гіпертонічну хворобу, вночі раптово з'явилися головний біль, задишка, що швидко перейшла в ядуху. Об'єктивно: бліда, на лобі краплі поту, АТ- 210/140 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., над легенями поодинокі сухі хрипи, в нижніх відділах - вологі хрипи. Гомілки пастозні. Яка невідкладна допомога найбільш доцільна у даному випадку?

^ A. Дігоксин та нітрогліцерин в/в

B. @ Нітрогліцерин та фуросемід в/в

C. Еналаприл та фуросемід в/в

D. Нітрогліцерин в/в та капотен всередину

E. Лабеталол та фуросемід в/в
135

Чоловік 52-х років впродовж 18-ти років хворіє на цукровий діабет. Рік тому переніс цистiт. Приймає манiнiл 0,005 - 3 рази на добу. Об'єктивно: зріст - 176 см, вага - 82 кг. Коливання глікемiї натще - 10,3-12,4 ммоль/л. Виявлена протеїнурiя - 0,033 г/л. Для профілактики прогресування діабетичної нефропатiї найбільш доцільно:

^ A. Підвищити дозу манiнiлу

B. Призначити антибактеріальну терапію

C. Знизити добовий калораж їжі

D. @ Замінити манініл на інсулін

E. Доповнити терапію інсуліном
137

У чоловіка 45-ти років протягом останніх двох тижнів з'явилася підвищена активність, став багатомовним, ейфорійним, мало спав, заявляв, що може "врятувати людство", здатен вирішити проблему рака та СНІДу, роздавав гроші незнайомцям. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Панічний розлад

B. Кататонічне збудження

C. @ Маніакальний напад

D. Ажитована депресія

E. Шизоафективний розлад
139

У хворого 25-ти років восени з'явився біль у епігастрії, що виникає через 1,5-2 години після вживання їжі та вночі. Скаржиться на печію, закрепи. Біль посилюється при прийомі гострої, солоної та кислої їжі, зменшується - після застосування соди та грілки. Хворіє впродовж року. Об'єктивно: язик не обкладений, вологий. При пальпації живота - болючість у епігастрії справа, в цій же ділянці - резистентність м'язів черевного пресу. Яке захворювання найбільш імовірне?

^ A. Хронічний панкреатит

B. @ Виразкова хвороба 12-палої кишки

C. Виразкова хвороба шлунка

D. Діафрагмальна грижа

E. Хронічний холецистит
142

Працівникові, який знаходиться на диспансерному спостереженні з приводу виразкової хвороби 12-палої кишки, на підприємстві виділили пільгову путівку для санаторно-курортного лікування на 24 дні. Тривалість щорічної основної відпустки працівника складає 24 календарних дні, на проїзд до санаторію і назад необхідно витратити 4 дні. Який порядок оформлення тимчасової непрацездатності в цьому випадку?

^ A. Через ЛКК оформляється листок непрацездатності на 28 днів

B. Лікуючий лікар видає листок непрацездатності на 4 дні

C. @ Через ЛКК оформляється листок непрацездатності на 4 дні

D. Лікуючий лікар видає довідку і "Санаторно-курортну карту" на 28 днів

^ E. Через ЛКК видається довідка на 4 дні
143

До пологового будинку надійшла першонароджуюча зі скаргами на нерегулярні, болісні перейми, які продовжуються 36 годин. Втомлена, ніч не спала. Об'єктивно: положення плоду поздовжнє, головне передлежання. Серцебиття плоду ясне, ритмічне - 145/хв. Піхвове дослідження: шийка матки довжиною до 3 см, щільна, розташована дозаду, зовнішнє вічко закрите. Виділення слизові. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. @ Патологічний прелімінарний період

B. Первинна слабкість пологової діяльності

C. Фізіологічний прелімінарний період

D. Дистоція шийки матки

E. Вторинна слабкість пологової діяльності
144

У дівчинки 9-ти місяців при об'єктивному обстеженні відмічаються: блідість шкірних покривів, виникнення ціанозу під час неспокою. Перкуторно: розширення меж серця в поперечному напрямку. Аускультативно: зліва від груднини у 3-4 міжребер'ї вислуховується тривалий систолічний шум, що проводиться над усією ділянкою серця і на спину. Яку вроджену ваду серця можна запідозрити у дитини?

^ A. @ Дефект міжшлуночкової перегородки

B. Дефект міжпередсердної перегородки

C. Коарктація аорти

D. Стеноз легеневої артерії

E. Тетрада Фалло
146

У хворого 29-ти років 3 дні тому з'явилися біль пульсуючого характеру в ділянці прямої кишки, підвищення температури тіла, загальна слабкість. Об'єктивно: локальна болісність в анальній ділянці на 6 годині. При пальцевому дослідженні прямої кишки болючий інфільтрат, що досягає гребінцевої лінії. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. @ Гострий парапроктит

B. Гострий простатит

C. Пухлина прямої кишки

D. Гостра анальна тріщина

E. Гострий геморой
151

У хворого 47-ми років з декомпенсованим стенозом пілоричного відділу шлунка виразкового генезу з'явився судомний синдром. Назвіть найбільш імовірне патогенетичне обґрунтування цього синдрому:

A. Кахексія

B. Залізодефіцитна анемія

C. Ахлоргідрія

D. Гіповолемія

E. @ Гіпохлоремія
154

Хвора 47-ми років скаржиться на кашель з виділенням гнійного харкотиння, біль у нижній частині лівої половини грудної клітки, періодичне підвищення температури тіла. Хворіє близько 10-ти років. Об'єктивно: дистальні фаланги пальців у вигляді "барабанних паличок". Яке обстеження буде найбільш інформативним для постановки діагнозу?

^ A. Бактеріологічне дослідження харкотиння

B. @ Бронхографія

C. Бронхоскопія

D. Оглядова рентгенограма легенів

E. Пункція плевральної порожнини
157

Мати скаржиться на задишку та кашель у дитини 2-х років. В періоді новонародженості у дівчинки встановлено грубий систолічний шум в серці. Об'єктивно: шкіра бліда, зрушення меж серця у лівий бік та вгору, грубий систоло-діастолічний шум у ІІ міжребер'ї з лівого боку, який проводиться до верхівки серця, на шийні судини, аорту, міжлопатковий простір, посилення ІІ тону на легеневій артерії. Над легенями жорстке дихання, різнокаліберні вологі хрипи. Печінка +3 см. Який попередній діагноз?

^ A. Дефект міжпередсердної перегородки

B. @ Відкрита артеріальна протока

C. Стеноз легеневої артерії

D. Двобічна бронхопневмонія

E. Легенева гіпертензія
158

У хворого з явищами порушеного харчування, стеатореї, через 4 години після їжі виникає біль у животі, особливо вище пупка і лівіше. Проноси можуть змінитися закрепами до 3-5 днів. Пальпаторно: помірна болісність у холедохопанкреатичній зоні. Рівень амілази у крові не підвищується. Рентгенологічно виявлені кальцинати, що розташовані вище пупка. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. @ Хронічний панкреатит

B. Синдром Цолінгер-Елісона

C. Хронічний гастродуоденіт

D. Виразка 12-палої кишки

E. Хронічний калькульозний холецистит
159

Хворий 24-х років звернувся до лікаря зі скаргами на збільшення підщелепних лімфовузлів. Об'єктивно: збільшені підщелепні, пахвові та пахвинні лімфатичні вузли. На рентгенограмі органів грудної клітки - збільшені лімфовузли середостіння. В крові: ер.- 3,4*1012/л, Hb- 100 г/л, КП- 0,88, тр.- 190*109/л, лейк.- 7,5*109/л, е.- 8%, п.- 2%, с.- 67%, лімф.- 23%, ШОЕ- 22 мм/год. Яке дослідження показане для верифікації причини лімфаденопатії?

^ A. Стернальна пункція

B. Томографія середостіння

C. Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини

D. Пункційна біопсія лімфатичних вузлів

E. @ Відкрита біопсія лімфатичних вузлів
161

Хлопчика 3-х років виписано з відділення кардіології, де він перебував у зв'язку із частими задухо-ціанотичними нападами внаслідок тетради Фалло. Який препарат найбільш доцільно використовувати для подальшої профілактики нападів?

A. Реланіум

B. Курантіл

C. Кордарон

D. Дигоксин

E. @ Обзідан
162

Дитина 10-ти місяців потрапила до лікарні в тяжкому стані з експіраторною задишкою та сухим кашлем. Хворіє тиждень - був нежить, температура 38oC. Об'єктивно: над легенями перкуторно тимпаніт, аускультативно - багато сухих свистячих та поодиноких вологих хрипів з обох боків. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Бронхіальна астма

B. Кашлюк

C. Пневмонія

D. Гострий бронхіт

E. @ Гострий обструктивний бронхіт
164

Дитині 7 місяців. Маса тіла при народженні - 3450 г. Знаходиться на природньому вигодовуванні. Підгодовування введено своєчасно. Визначте добову потребу цієї дитини у білку:

A. 3,5 г/кг

B. 2,0 г/кг

C. @ 3,0 г/кг

D. 4,0 г/кг

E. 2,5 г/кг
165

Хворий 55-ти років, курець, скаржиться на кашель, виділення харкотиння (іноді з прожилками крові), задишку під час фізичного навантаження. Об'єктивно: відставання у диханні правої половини грудної клітки, надключична ямка втягнута. Дихання справа послаблене, рідкі сухі хрипи. Рентгенологічно - зниження пневматизації верхньої частки, ущільнення, пов'язане з коренем легенів. Для верифікації діагнозу в першу чергу слід провести:

^ A. Одноразове виявлення мікобактерій

B. Комп'ютерну томографію

C. @ Пробне лікування туберкульозу

D. Трансторакальну біопсію

E. Сканування легень з радіоізотопом
169

У фарбувальника автозаводу встановлено діагноз гострого отруєння амідосполуками бензолу середнього ступеня важкості. Після стаціонарного лікування має місце значне покращання стану. Яке експертне рішення слід прийняти в даному випадку?

^ A. Направити на МСЕК для встановлення групи інвалідності в зв'язку з професійним захворюванням

B. Видати листок непрацездатності для амбулаторного лікування

^ C. Направити на МСЕК для визначення відсотка втрати професійної працездатності

D. Може продовжувати роботу при дотриманні санітарно-гігієнічних норм

^ E. @ Видати "профбюлетень" для амбулаторного лікування
172

Голівка новонародженого має доліхоцефалічну форму, витягнута спереду назад. Під час огляду голівки на потиличній частині визначається пологова пухлина, розташована на середині між великим і малим тім'ячком. При якому передлежанні голівки плоду відбулися пологи?

^ A. @ Задній вид потиличного передлежання

B. Передній вид потиличного передлежання

C. Передньо-тім'яне передлежання

D. Лобне передлежання

E. Лицеве передлежання
182

Хворий 38-ми років скаржиться на кволість, субфебрилітет, збільшення лімфатичних вузлів, носові кровотечі, біль у кістках. Об'єктивно: блідість шкіри та слизових, пальпуються збільшені безболісні лімфовузли, стерналгія, печінка +2 см, селезінка +5 см, безболісна. У крові: ер.- 2,7*1012/л, Hb- 84 г/л, лейк.- 58*109/л, е.- 1%, п.- 2%, с.- 12%, лімфоц.- 83%, лімфобл.- 2%, клітини Боткіна-Гумпрехта; ШОЕ- 57 мм/год. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Лімфогранулематоз

B. Хронічний мієлолейкоз

C. @ Хронічний лімфолейкоз

D. Гострий мієлолейкоз

E. Гострий лімфолейкоз
185

Жінка 32-х років звернулася до лікаря із скаргами на ураження шкіри тулуба, обличчя та кінцівок після перорального прийому бісептолу. Встановлено діагноз медикаментозної токсикодермії. Які методи лікування найбільш ефективні для пацієнтки?

^ A. @ Екстракорпоральна терапія

B. Дезінтоксикаційна терапія

C. Антигістамінна терапія

D. Протизапальна терапія

E. Імунотерапія
186

Чоловіка 34-х років доставлено до неврологічного відділення зі скаргами на інтенсивний головний біль, двоїння в очах при погляді прямо, нестерпність світла та шуму. Захворів гостро, напад стався під час підняття вантажу. Об'єктивно: оглушення, помірна розбіжна косоокість, диплопія. Симптоми Керніга з обох боків. Парезів немає. Ліквор кров'янистий. Який препарат треба призначити в першу чергу?

^ A. Ацетилсаліцилова кислота

B. Гепарин

C. @ Епсілон-амінокапронова кислота

D. Глютамінова кислота

E. Нікотинова кислота
187

Пацієнт 25-ти років висловлює скарги на різь і біль під час сечовипускання, гнійні виділення з уретри, що з'явилися 2 дні тому. Об'єктивно: губки уретри набряклі, гіперемовані, з уретри рясні гнійні виділення. Попередній діагноз: свіжий гострий гонорейний уретрит. Які додаткові дані клінічних обстежень допоможуть уточнити діагноз?

^ A. Виявлення кокових клітин під час мікроскопії виділень

B. @ Мікроскопія виділень з уретри

C. Виявлення дріжджових клітин під час мікроскопії виділень

^ D. Серологічне дослідження крові

E. Загальний аналіз крові
188

Хвора 35-ти років скаржиться на біль та ранкову скутість суглобів кистей рук та скронево-нижньощелепних суглобів тривалістю більше 30 хвилин. Хворіє 2 роки. Об'єктивно: набряк проксимальних міжфалангових суглобів кистей та обмеженість руху в них. Яке дослідження необхідно провести?

^ A. Реакція Ваале-Роузе

B. @ Рентгенографія кистей рук

C. Імунограма

D. Загальний аналіз крові

E. Протеінограма
189

Хворий, що тривало харчується рафінованими продуктами, скаржиться на головний біль, втомлюваність, депресію, безсоння, дратівливість. Об'єктивно: м'язова астенія, біль і судоми у гомілкових м'язах, у ході наступає на п'ятку, потім на зовнішній край стопи. З боку серцево-судинної системи - тахікардія, гіпоксія, дистрофічні зміни серцевого м'яза. Відзначаються порушення з боку ШКТ. Який діагноз можна встановити?

^ A. Гіповітаміноз B15

B. Гіповітаміноз B6

C. Гіповітаміноз B12

D. Гіповітаміноз B2

E. @ Гіповітаміноз B1
190

Юнак 20-ти років звернувся до лікарні зі скаргою на біль, який виникає в нижній третині стегнової кістки під час навантаження та у спокої. Травму заперечує. Об'єктивно: шкіра звичайного кольору, пастозність і біль під час глибокої пальпації, зменшення рухів у колінному суглобі. На рентгенограмі дистального метаепіфізу стегна - зона деструкції та спікули. У крові: незрілі форми клітин, ознаки запалення відсутні. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. @ Остеогенна саркома

B. Мієломна хвороба

C. Гіперпаратиреоїдна дистрофія

D. Хронічний остеомієліт

E. Мармурова хвороба
191

У робітниць, що працюють у фарбувальних цехах текстильних фабрик, вивчався зв'язок між стажем роботи і вмістом еозинофілів крові. За допомогою якого показника найбільш доцільно провести аналіз цих даних?

^ A. Стандартизований показник

B. Критерій Ст'юдента

C. @ Коефіцієнт кореляції

D. Критерій відповідності

E. Показник знаків
194

У 1-місячного хлопчика з симптомами збудження окружність голови складає 37 см, розміри великого тім'ячка 2x2 см. Дитина зригує після годування малими порціями молока; випорожнення нормальні за складом та об'ємом. М'язовий тонус у нормі. Який діагноз найбільш імовірний?

A. @ Пілороспазм

B. Менінгіт

C. Пілоростеноз

D. Краніостеноз

E. Мікроцефалія
196

Жінка 42-х років скаржиться на появу синців на ногах та тривалі менструації, загальну слабкість, шум у голові. Об'єктивно: велика кількість плямистих геморагій на ногах і тулубі. Тахіпное, тахікардія, систолічний шум у всіх точках. АТ- 75/50 мм рт.ст. У крові: ер.- 1,9*1012/л, Нb- 60 г/л, КП- 0,9, лейк.- 6,5*109/л, тр.- 20*109/л, ШОЕ- 12 мм/год. Тривалість кровотечі за Дуке - 12 хвилин. У кістковому мозку - велика кількість молодих незрілих форм мегакаріобластів без ознак відшнурування тромбоцитів. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. @ Справжня тромбоцитопенічна пурпура

B. Гемофілія В

C. Гемофілія А

D. Гострий мегакаріобластний лейкоз

E. Хвороба Віллебранта
200

У жінки 30-ти років, що занедужала грипом, виявлена глікемiя натщесерце - 11,3 ммоль/л, глюкозурiя - 25 г/л. Зріст 168 см, вага 67 кг. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?

A. Добові коливання глікемії

B. Тест толерантності до глюкози

C. Глікемія через годину після їжі

D. Добові коливання глюкозурії

E. @ Інсулінемія натщесерце

Схожі:

9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A iconСлизова оболонка навколо основи ніжки не змінена. Який з методів необхідно застосувати в хворої?
У хворої 42 років на слизовій щоки наявний одиночний новоутвір блідо-рожевого кольору
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A iconЗаради здоров’я завтра – потурбуйся про себе сьогодні!
...
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A iconЯкий синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого?
У хворої дитини від рідин організму, особливо від сечі, йде специфічний солодкий запах. Це пов’язано з порушенням обміну таких амінокислот,...
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A iconПухлини губи, слизової оболонки порожнини рота, рак гортані, рак щитовидної залози
Факультет: Медичний (спеціальність «Лікувальна справа», «Педіатрія», «Медико-профілактична справа»)
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A iconПухлини губи, слизової оболонки порожнини рота, рак гортані, рак щитовидної залози
Факультет: Медичний (спеціальність «Лікувальна справа», «Педіатрія», «Медико-профілактична справа»)
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A icon1 Поранений робітник поступив у лікарню з різаною раною передньої...
У хворої, 34 років, виразка шлунка. Для того, щоб більш точно описати розташування
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A icon1 Помічник лікаря лаборанта отримав мазок із піхви хворої жінки....
У хворого спостерігається яскрава гіперемія зіва, регіональний лімфаденіт, “малиновий
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A iconТема гемотология
При обстеженні виявлене системне збільшення лімфовузлів, гепато-лієнальний синдром. В ан крові: ер 3,6*10**12/л, Нв –87 г/л, тромбоцити...
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A iconПатофізіологія системи крові
У жінки 42 років з пухлиною наднирників, що продукує альдостерон, артеріальний тиск крові складає 160/90 мм рт ст. Обстеження не...
9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл гр. Іі-а. Який план лікування цієї хворої? A icon1 Хворому рекомендовано виготовлення апарата Френкеля ІІІ типу. Який...
Батьки 3,5 річної дівчинки звернулися до ортодонта зі скаргами на утруднене жування у
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка