Скорочення
Скачати 460.67 Kb.
НазваСкорочення
Сторінка1/3
Дата конвертації11.07.2013
Розмір460.67 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Хімія > Документы
  1   2   3
Державна служба статистики України

Головне управління статистики в Одеській області
ПРОМИСЛОВІСТЬ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Доповідь

Одеса

Державна служба статистики України

Головне управління статистики в Одеській області
вул. Польська, 20а, м.Одеса, 65026

тел. (048) 722-35-90, факс: (048) 725-92-24

електронна пошта: gus@od.ukrstat.gov.ua

веб-сайт: www.od.ukrstat.gov.ua
Доповідь “Промисловість Одеської області” підготовлено відділом статистики промисловості управління статистики виробництва спільно з відділами статистики зовнішньої торгівлі, статистики будівництва, капітальних інвестицій та інвестицій зовнішньоекономічної діяльності, статистики фінансів підприємств, управліннями статистики праці та статистики цін Головного управління статистики в Одеській області.

У доповіді наведені регіональні порівняння показників з Україною та іншими регіонами.

Прогноз на 2012р. зроблено доцентом кафедри інформаційних систем і технологій, кандидатом фіз.-мат. наук Одеського державного аграрного університету Касьяновою В.А.

СКОРОЧЕННЯ

в.п. – відсотковий пункт

грн. – гривня

дал – декалітр

дол.США – долар США

кг – кілограм

м2 – квадратний метр

м3 – кубічний метр

млн. – мільйон

млрд. – мільярд

муб – мільйон умовних банок

од. – одиниця

п.р. – поточний рік

р. – рік

рр. – роки

т – тонн

тис. – тисяча

шт. – штук

% – відсоток^ УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ

Крапки (…) – інформація конфіденційна згідно Закону України

«Про державну статистику».

Тире (–) – явищ не було.

“У тому числі”, “з них” – наведено не всі доданки загальної суми.

ã Головне управління статистики в Одеській області, 2012р.

Некомерційне тиражування та поширення дозволяється з посилкою на джерело

Промисловість відіграє значну роль у структурі реального сектору економіки регіону. Показники роботи промисловості в 2011р. у цілому по Україні демонстрували

стабільну позитивну динаміку. Обсяги промислового виробництва в країні зросли на 7,6% до попереднього року. У той же час промислові підприємства Одеської області не змогли підтримати загальнодержавні темпи приросту промислового виробництва. Обсяги промислового виробництва в Одеській області за 2011р. знизились на 16,4%. Це зумовлено, в основному, зупиненням в кінці жовтня 2010р. єдиного в області підприємства з виробництва нафтопродуктів ПАТ “Лукойл-Одеський нафтопереробний завод” (частка якого у минулих роках складала у загальному обсязі реалізації промислової продукції майже чверть). Також на зниження індексів промисловості області вплинуло зменшення виробництва на підприємствах харчової та металургійної промисловості.
Індекси промислової продукції

(у % до відповідного періоду попереднього року)


У 2011р. в порівнянні з 2010р. зафіксовано зменшення обсягів виробництва у переробній промисловості на 16,7%, у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води – на 9,2%. У той же час збільшилися обсяги виробництва у добувній промисловості у 2,6 раза, однак це не вплинуло на обсяг промисловості в цілому, так як її питома вага незначна і становила лише 0,1%.

__________

Примітка. Розрахунок індексу промислової продукції базується на даних про динаміку виробництва за постійним набором товарів-представників та структурі валової доданої вартості за базисний рік (за базисний прийнято 2007 рік). Індекс визначається без урахування діяльності з розподілення газу, теплоенергії, води, оброблення відходів і брухту та видавничої діяльності.

Індекси промислового виробництва за видами діяльності

переробної промисловості в 2011 році

(у % до відповідного періоду попереднього року)


Промисловість області – 83,6


Виробництво харчових продуктів і напоїв – одна з головних ланок промислового комплексу регіону. Підприємствам харчової промисловості належить майже третина (30,3%) загального обсягу реалізацій промислової продукції області. У харчовій промисловості стабільна робота підприємств в значній мірі залежить від забезпечення сировиною. Нестабільність в економіці, жорстка конкуренція на ринках збуту призвела до скорочення обсягів у виробництві харчових продуктів та напоїв у 2011р. проти 2010р. на 21,3%. Найвагомішими індексоутворюючими видами діяльності в харчовій промисловості регіону є виробництво олії та тваринних жирів, виробництво напоїв. На них припадає більше половини реалізованої продукції в загальному обсязі реалізації продуктів харчування.

Одеська область традиційно є регіоном виноградарства й виноробства. У регіоні вирощується майже половина українського винограду, що дає поштовх для розвитку потужних виноробних підприємств. Але у зв’язку з відсутністю ринків збуту виноробної продукції, а також через падіння купівельної спроможності споживачів, низьку конкурентоспроможність вітчизняних товаровиробників та наповнення ринку імпортною продукцією у виробництві напоїв спостерігалося скорочення виробництва виноградного вина на 71,2%, (на 9208,9 тис.дал.) Також спостерігалось зниження виробництва безалкогольних напоїв на 43,4% (на 754,8 тис.дал.), натуральних мінеральних газованих вод – на 29,0% (на 414,4 тис.дал.). Водночас, збільшився обсяг випуску коньяку, бренді на 44,3% (на 629,7 тис.дал.). У 2011р. на ТОВ «ПТК «Шабо» було впроваджено нові види вин: вермути та ігристі вина. На ПрАТ «Одеський завод шампанських вин» розроблено та виготовлено дослідні партії нової продукції – напою винного виноградного ароматизованого газованого "Одеса Фієста".

У жировій промисловості на 28,8% відбулось збільшення випуску рафінованої пальмової олії, на 1,7% нерафінованої соняшникової олії. Найвагоміше для цієї галузі підприємство ТОВ «Дельта Вілмар СНД» у 2011р. завершило будівництво ІІ черги комплексу по перевантаженню та переробці тропічних олій зі створенням 50 нових робочих місць та запустили нову лінію з фасування жирів у гофро-короби. Протягом 2011р. на ВАТ «Іллічівський олійножировий комбінат» були освоєні нові види продукції: замінники кондитерських жирів для виробництва хлібобулочних виробів, замінників молочного жиру, сумішей для виробництва морозива, маргаринів для листкового тіста.

Значну частину реалізованої промислової продукції серед продуктів харчування зайняло перероблення та консервування овочів та фруктів. В Одеській області досить сприятливі природно-кліматичні умови для вирощування овочів, плодів та ягід, що зумовлює наявність цілого ряду консервних заводів: ПАТ «Одеський консервний завод дитячого харчування», СП «Вітмарк-Україна», ПрАТ ВО «Одеський консервний завод», ТОВ «Соковий завод Кодимський» та інші. Але, нажаль, спостерігається подібна ситуація, що і з винами. Підприємства із перероблення овочів та фруктів зменшили виробництво натуральних соків (включаючи апельсиновий) на 15,5%, натуральних купажованих соків – на 12,5%, натуральних консервованих овочів – на 5,4%. Водночас, на 26,5% збільшилось виробництво консервованих овочів, фруктів з доданням оцту.

Найбільш вагомими виробниками регіонального масштабу у виробництві свіжої чи охолодженої яловичини, телятини та свинини є ПП «Сегрос-м’ясо», ТОВ «Титан»; ковбасних виробів СГП ТОВ «ВЕККА», МПП «Гармаш», ТОВ «Лібра». Підприємства м’ясної промисловості порівняно з попереднім роком збільшили виробництво напівфабрикатів м’ясних в 1,7 раза (на 0,4 тис.т), субпродуктів харчових – на 52,9% (на 0,2 тис.т), свинини свіжої (парної) чи охолодженої – на 41,9% (на 0,6 тис.т), яловичини і телятини свіжої (парної) чи охолодженої – на 31,1% (на 0,2 тис.т). Водночас, на 4,9% (на 0,4 тис.т) знизилось виробництво ковбасних виробів.

У промисловому переробленні рибної продукції спостерігалося зменшення виробництва солоних оселедців на 53,9%, копченої риби, включаючи філе   на 47,0%. Однак, відбулося зростання у виробництві солоної риби, крім оселедців на 29,9%, готових продуктів і консервів з риби іншої – на 12,2%, приготовленої риби та консервів з риби в оцті, олії, маринаді, томаті; рибних паличок – на 3,2%.

Зниження виробництва зафіксоване у виробництві молочних продуктів та морозива на 55,8%. Припинення виробничої діяльності ВАТ “Балтський молочноконсервний комбінат” та СП “Аттіс-Т” призвело до скорочення виробництва вершкового масла на 59,3% (1,0 тис.т), жирних сирів – на 31,9% (на 0,7 тис.т), обробленого рідкого молока – на 29,0% (4,8 тис.т).

У борошномельно-круп’яній промисловості у 9,9 раза збільшилось виробництво макаронних виробів з начинкою, підданих тепловому обробленню, на 25,9% – круп, на 3,6% – борошна. Лідери цієї галузі Куліндорівський КХП та ВАТ «Одеський коровай» поступово продовжують нарощувати обсяги виробництва. Але зафіксовано зменшення обсягів виробництва солодкого печива і вафель на 25,4%, макаронних виробів без начинки, не підданих тепловому обробленню – на 9,9%, хлібобулочних виробів – на 4,1%. У 2011р. через низьку конкурентоспроможність продукції припинили виробничу діяльність ТОВ “Діполос” та ТОВ “Поділля”.

У 2011р. удосконалювалася структура легкої промисловості шляхом застосування новітньої техніки у виробництві, розширення асортименту товарів, переведення виробництва на випуск товарів, які користуються попитом на внутрішньому ринку. Це привело до збільшення обсягів виробництва в легкій промисловості на 25,8% у порівнянні з 2010р. Виробництво взуття зросло на 74,0%, панчішно-шкарпеткових виробів   на 49,9%, спідниць та спідниць-брюк – на 42,6%, жіночих та дівчачих жакетів та блейзерів, піджаків, курток типу піджаків, джемперів – на 39,7%, жіночих та дівчачих брюк та бриджів – на 33,0%, верхнього трикотажу – на 9,2%. ТОВ швейна фабрика “Грегорі Арбер” розпочало виробництво джинсового одягу, розробляє нові моделі чоловічих костюмів, пальт, розширюється торгівельна мережа по Україні; Білгород-Дністровське ВАТ “Белста” ввело в дію нову дільницю з пошиття верху взуття; ТОВ “Тімдресс Дебетекс” збільшило обсяги виробництва, ТОВ “Балтська швейна фабрика” здійснило переорієнтацію на експорт продукції; ТОВ “ЮНЛ” розширило асортимент продукції, а саме дитячого трикотажного одягу. Однак, у 2011р. спостерігалося зменшення у виробництві постільної білизни на 39,3%, жіночих та дівчачих пальт, напівпальт, накидок, плащів, курток – на 38,6%, жіночих та дівчачих суконь та сарафанів – на 21,4%, чоловічих та хлопчачих брюк та бриджів – на 21,1%.

Частка обсягів хімічної та нафтохімічної промисловості у загальному обсязі реалізації промислової продукції області вагома і складає майже чверть (24,6%). Основною умовою функціонування хімічної та нафтохімічної промисловості є забезпечення поставок продукції на зовнішній ринок та для сільгоспвиробників країни. У 2011р. обсяг виробництва цієї галузі залишився майже на рівні показників попереднього року, індекс продукції виробництва склав 99,5%. Цей показник пов’язаний зі стабільною роботою ВАТ «Одеський припортовий завод», яке є суттєвим для галузі. Підприємство постійно проводить планові ремонти та модернізацію агрегатів з виробництва аміаку та карбаміду (у 2011р. виробництво синтетичного аміаку збільшилося на 3,4%, мінеральних чи хімічних азотних добрив – на 0,9%). Також зросло виробництво трубок, труб, шлангів та фітингів жорстких з полімерів етилену, пропілену, вінілхлориду та інших пластмас на 23,9% (на 307,0 т), пластмасових неармованих чи некомбінованих з іншими матеріалами плит, листів, плівок, фольги і стрічок – на 14,2% (на 844,4 т). Однак, на 88,6% (на 8805,5 т) скоротився випуск фарб та лаків на основі полімерів, на 16,2% (на 1793 т) – засобів миючих та для чищення для роздрібної торгівлі, на 3,4% (на 16992 кг) – інших лікарських препаратів.

У 2011р. на роботу підприємств з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції, де більша частка обсягів належить підприємствам з виробництва будматеріалів, вплинули будівництво об’єктів інфраструктури, пов’язані з підготовкою до ЄВРО 2012, об’єктів транспортної та портової інфраструктури, об’єктів житлового та промислового будівництва, а також освоєння підприємствами нових видів продукції, підвищення якості продукції. Зростання обсягів реалізації продукції на 13,9% відбулось за рахунок збільшення виробництва плиток, плит, черепиці та аналогічних виробів з цементу, бетону, або штучного каменю на 17,4%, збірних елементів конструкцій – на 5,5%. Також зросло виробництво цементу. В регіоні основним виробником цементу є ТОВ «Цемент» – єдиний цементний завод в Україні, який працює в 100% закритому циклі помолу, що підтримує стійку стабільність якості продукції, яка відповідає Європейському стандарту. Упродовж року були введені в дію нові лінії: на ТОВ “Цемент” – лінію автоматичного укладання мішків з цементом на палети потужністю 120 тонн/годину; на Біляївському ТОВ «Бусоль» – лінію з виробництва керамзитобетонних сумішей та цегли. Проте, відбулося зменшення у виробництві блоків та цегли з цементу, штучного каменю чи бетону для будівництва на 35,6%, сухих бетонних сумішей – на 28,5%, бетонних сумішей готових для використання – на 6,4%.

На діяльність підприємств металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів області як і раніше впливає зовнішньоекономічна кон’юнктура, коливання цін на сировину, технологічні матеріали, і як наслідок – висока собівартість продукції. У 2011р. обсяги виробництва в галузі скоротились на 9,3% у порівнянні з попереднім роком. Зменшення спостерігалось у виробництві котлів центрального опалення на 31,0% (на 2822 шт.), виробів, одержаних холодним штампуванням і гнуттям, з нелегованої та нержавіючої сталі – на 30,0% (на 3851 т) та будівельних збірних металоконструкцій – на 26,0% (на 415,7 т). Однак, зросло виробництво цвяхів, кнопок креслярських, скоб і аналогічних виробів на 44,3% (на 853 т), інших конструкцій, частин конструкцій, плит, панелей та аналогічних виробів з металів чорних або алюмінію – на 12,3% (на 342,9 т). Лідери цієї галузі СП ТОВ «Панком ЮН», ТДВ «Верстатонормаль» знизили обсяги виробництва та реалізації промислової продукції через зростання вартості сировини та нестабільність цін на готову продукцію на світових ринках, зростаючу конкуренцію з боку китайських виробників кріпильних виробів, введення Російською Федерацією у 2011р. митного збору на кріпильні вироби, зниження замовлень на продукцію від Білорусії.

Особливе місце належить машинобудівному комплексу, питома вага якого складала 12,2% загального обсягу промислового виробництва. У 2011р. на підприємствах машинобудування відбулось збільшення обсягу виробництва на 27,9% проти 2010р.

Збільшилось виробництво радіо- і телевізійної передавальної апаратури з приймальними пристроями, причепів та напівпричепів на 49,2% (на 238 шт.), електричних низьковольтних проводів та кабелів на напругу до 1000 В – на 24,9% (39783 км), насосів для рідини та підйомників рідини – на 54,7% (146 шт.), електричної високовольтної апаратури – на 24,2% (101 шт.), електричної низьковольтної апаратури – на 19,1% (74,7 тис.шт.). Водночас, зменшилося виробництво медичних інструментів та апаратури різної на 12,5% (на 40467,2 тис.шт.), устаткування та апаратів для переливання крові – на 9,9% (2938,5 тис.шт.).

Провідні підприємства галузі реалізували програми з модернізації виробництва: на ТОВ «Укратлантік» ввели в експлуатацію ІІ чергу з виробництва конвекторів потужністю 320 тис. одиниць на рік; на ТОВ «Гідропром» впроваджено серійне виробництво настінного двоконтурного газового котла; на ГРП «Іллічівський ПАТ «ЗАЗ» – в рамках реалізації Державної програми «Шкільний автобус» виготовлено 47 шкільних автобусів за кошти обласного бюджету; на ПАТ «Одескабель» – впроваджено у виробництво нові модифікації нагрівальних та броньованих силових кабелів, оптичного кабелю абонентського доступу.

Аналізуючи стан промислового виробництва серед південних регіонів України за підсумками 2011р., слід відзначити, що Одеська область знаходилась на першому місці у виробництві хлібобулочних виробів; соняшникової нерафінованої олії; обробленого рідкого молока; взуття; збірних елементів конструкцій з цементу, бетону чи штучного каменю. Друге місце регіон займає у виробництві свіжої чи охолодженої яловичини, телятини та свинини, ковбасних виробів, борошна та виноградного вина після Автономної республіки Крим, натуральних соків (включаючи апельсиновий) після Миколаївської області.

У п.р. намітилася позитивна тенденція щодо темпів виробництва, а саме уповільнення спаду промислового виробництва в області з 14,9% у січні–червні 2011р. до 10,6% у січні–червні 2012р. Обсяги загальнодержавного виробництва за цей період зросли на 0,4%.

У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у січні–червні 2012р. проти січня–червня 2011р. обсяг випуску продукції зменшився на 6,4% (у січні–червні 2011р. проти січня–червня 2010р. – на 19,8%). Скоротилось виробництво солоних оселедців, копченої риби, включаючи філе, солоної риби, крім оселедців. Також зафіксовано скорочення виробництва свіжої чи охолодженої яловичини і телятини на 81,9%, свіжої чи охолодженої свинини – на 53,0%, обробленого рідкого молока – на 49,0%, солоного, в розсолі, чи копченого м’яса свійської птиці – на 35,9%, готових продуктів і консервів з риби – на 16,2%, вершків жирністю більше 8% – на 7,0%, жирних сирів – на 4,3%. Водночас, зростання виробництва досягнуто у випуску м’ясних напівфабрикатів у 3,0 раза, вершкового масла – на 26,7%, сушеної, солоної чи копченої свинини – на 8,2%, кисломолочних продуктів – на 4,0%.

На підприємствах із перероблення овочів та фруктів зменшилось виробництво консервованих овочів, фруктів, горіхів з доданням оцту чи оцтової кислоти, консервованих натуральних овочів на 10,9%, натуральних купажованих соків – на 4,2%. У той же час, на 7,4% збільшилось виробництво натурального не купажованого соку з інших фруктів і овочів, на 4,0% – натуральних соків (крім апельсинового), на 3,6% – натуральних соків (включаючи апельсиновий).

У виробництві напоїв скоротилось виробництво виноградного вина на 44,6%, безалкогольних напоїв – на 34,0%, натуральних мінеральних негазованих вод – на 33,0%, натуральних мінеральних газованих вод – на 21,5%.

На підприємствах жирової промисловості відбулось збільшення випуску маргарину і аналогічної продукції у 2,0 раза, нерафінованої соняшникової олії – на 7,7%.

У борошномельно-круп’яній промисловості зафіксовано зменшення обсягів виробництва круп на 37,0%, макаронних виробів без начинки, не підданих тепловому обробленню – на 34,2%, солодкого печива і вафель – на 22,2%, пряників і аналогічних виробів – на 20,0%, здобних виробів – на 6,8%, хлібобулочних виробів – на 5,1%. Водночас, збільшилось виробництво макаронних виробів з начинкою, підданих тепловому обробленню у 2,0 раза, борошна – на 2,1%, тортів – на 1,3%.

У легкій промисловості обсяг виробництва за січень–червень 2012р. у порівнянні з січнем–червнем 2011р. зменшився на 19,1% (виробництво в галузі у січні–червні 2011р. проти відповідного періоду 2010р. зросло на 48,2%). Зменшилося виробництво светрів, джемперів, пуловерів, жилетів машинного чи ручного в’язання на 96,7%, постільної білизни – на 86,7%, жіночих та дівчачих брюк та бриджів – на 51,9%, спідниць та спідниць-брюк – на 50,8%, верхнього трикотажу – на 14,6%, взуття – на 2,8%. У той же час, зросло виробництво чоловічих та хлопчачих брюк та бриджів на 17,4%.

У хімічній та нафтохімічній промисловості обсяг виробництва проти січня–червня 2011р. зменшився на 24,7% (виробництво в галузі у січні–червні 2011р. проти січня–червня 2010р. зросло на 6,7%). ПАТ «Одеській припортовий завод» скоротив обсяги виробництва аміаку та карбаміду, через зростання ціни природного газу, що є сировиною для виробництва аміаку та карбаміду. Також вплинуло припинення роботи у січні–травні п.р. одного з агрегатів по випуску аміаку. Скоротився випуск синтетичного аміаку, мінеральних чи хімічних азотних добрив, інших лікарських препаратів, на 18,2% – мішків і пакетів з полімерів етилену, на 8,4% – трубок, труб, шлангів та фітингів жорстких з полімерів етилену, пропілену, вінілхлориду, на 6,2% – засобів миючих та для чищення для роздрібної торгівлі. Водночас, зросло виробництво пластмасових неармованих чи некомбінованих з іншими матеріалами плит, листів, плівок, фольги і стрічок на 14,9%.

У січні–червні 2012р. підприємства із виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції зменшили обсяг виробництва проти відповідного періоду минулого року на 16,9%, через високу конкуренцію на ринку та відсутність постійних замовлень на продукцію (виробництво в галузі у січні–червні 2011р. проти січня–червня 2010р. зросло на 27,1%). Зменшилось виробництво цементу, бетонних сумішей готових для використання на 30,7%, плиток, плит, черепиці та аналогічних виробів з цементу, бетону, або штучного каменю – на 29,2%, збірних елементів конструкцій для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю – на 13,6%. У той же час, збільшилось виробництво сухих бетонних сумішей на 5,0%.

На підприємствах машинобудування відбулось збільшення обсягу виробництва на 4,6% проти січня–червня 2011р. (виробництво в галузі у січні–червні 2011р. проти січня–червня 2010р. зросло на 27,4%). Збільшилось виробництво електричної високовольтної апаратури у 2,8 раза. У травні 2012р. розпочато виробництво нового виду продукції – холодильних вітрин для реалізації квітів (ТОВ «Айсберг ЛТД»). Також впроваджено виробництво мережевого медіаплейєру для цифрового телебачення (ТОВ «Телекомунікаційні технології»). Однак, зменшилось виробництво електричних низьковольтних проводів та кабелів на напругу до 1000 В на 8,1%, електричної низьковольтної апаратури – на 3,8%.

Частка обсягу реалізованої промислової продукції1 Одеської області у 2011р. склала 2,2% від загальнодержавного обсягу. Промисловими підприємствами області реалізовано продукції на 24359,9 млн.грн.

________________

1 Дані щодо обсягів реалізованої промислової продукції, розроблено на підставі коротко-строкової звітності, якою охоплені великі, середні та вагомі за обсягами реалізованої промислової продукції малі підприємства. Інформація сформована за функціональним принципом (по однорідних продуктах), без урахування продукції, реалізованої підприємствами-замовниками.

У структурному складі по видах промислового виробництва, традиційно більша частина обсягів припадала на підприємства переробної промисловості (78,6%). Підприємства виробництва та розподілення електроенергії, газу та води становили – 21,3%, частка реалізації підприємств добувної промисловості – 0,1%.

У структурі реалізації промислової продукції найбільша частка належала виробництву харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів 30,3%, хімічній та нафтохімічній промисловості – 24,6%, машино-будуванню – 12,2%, металургійному виробництву та виробництву готових металевих виробів – 6,4%.

^ Структура обсягу реалізованої промислової продукції за основними

видами діяльності

(у % до загального обсягу)В обсязі реалізованої продукції добувної і переробної промисловості більше половини належить сировинній продукції – 50,1%, товарам широкого використання – 37,8%, інвестиційній продукції – 10,6%, товарам тривалого використання – 1,5%.

Обсяг замовлень на виробництво продукції переробної промисловості1 у 2011р. становив 5151,5 млн.грн., з нього 958,1 млн.грн. припадало на іноземні замовлення. Найбільше іноземних замовлень припадало на легку промисловість (57,2%); оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, крім меблів (34,3%), хімічну та нафтохімічну промисловість (28,8%), машинобудування (21,8%).

Обсяги реалізованої промислової продукції на одну особу в області за 2011р. склали 10207,6 грн., що нижче рівня 2010р. на 14,3%.

^ У січні–червні 2012р. промисловими підприємствами області реалізовано продукції на 11510,2 млн.грн. У структурному складі по видах промислового виробництва, традиційно більша частина обсягів

________________

1 Без обсягів виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів.

припала на підприємства переробної промисловості (71,7%). На підприємства виробництва та розподілення електроенергії, газу та води припадало 28,3%, частка реалізації підприємств добувної промисловості становила 0,03%.

У структурі реалізації промислової продукції найбільша частка припала на виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (28,7%), хімічну та нафтохімічну промисловість (20,8%), машинобудування (11,9%), металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів (5,2%).

У порівнянні з січнем–червнем 2011р. частки обсягів реалізації підприємств більшості видів діяльності зросли, крім хімічної та нафтохімічної промисловості (на 3,3 в.п.); металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів (на 2,0 в.п.).

В обсязі реалізованої продукції добувної і переробної промисловості сировинній продукції належить половина, на товари широкого використання припадало – 36,5%, інвестиційну продукцію – 11,6%, товари тривалого використання – 1,9%.

Обсяги реалізованої промислової продукції на одну особу в області за січень–червень 2012р. становили 4819 грн., що нижче рівня відповідного періоду минулого року на 3,0%.

Одеська область має досить вигідне географічне розташування, розвинуту транспортну інфраструктуру з виходом через морські порти на ринки країн Європи, Азії,

Африки, Північної та Південної Америки. Проте, у 2011р. склалася досить негативна кон`юнктура для експортерів, через постійно зростаючі ціни на енергоносії та сировину на внутрішньому ринку, зростання конкуренції з боку виробників з Китаю та країн СНД, що призвело до втрати традиційних ринків збуту.

У 2011р. обсяги експорту продукції підприємств, які займалися виготовленням промислової продукції зменшилися на 10,8% у порівнянні з 2010р. і становили 985,6 млн.дол. США. У загальному обсязі товарів частка промислових підприємств становила 64,0% від експорту товарів області.

У 2011р. основу товарного експорту підприємств промисловості складала продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, експорт якої зріс в 1,5 раза і склав 642,2 млн.дол. Товарну структуру експорту складали добрива (347,1 млн.дол.), продукти неорганічної хімії (292,4 млн.дол. США).

Підприємствами харчової промисловості відвантажено продукції власного виробництва на 101,5 млн.дол., що на 16,4% більше, ніж у попередньому році. Структуру експорту підприємств харчової промисловості формували жири та олії тваринного або рослинного походження, обсяг яких скоротився на 24,5% у порівнянні з 2010р. Зокрема, відвантажено соняшникової олії 59,0 тис.т, пальмової олії 27,2 тис.т споживачами якої були Російська Федерація, Саудівська Аравія, Казахстан, Сирійська Арабська Республіка, Туреччина, Індія, Італія, Грузія. Експорт кондитерських виробів з цукру та карамелі зріс на 47,5%, готових продуктів з м’яса та риби – на 21,0%. Поряд з цим, скоротилися поставки шоколадних виробів на 32,1%, алкогольних і безалкогольних напоїв – на 23,2%, консервованих овочів та плодів – на 6,1%.

Підприємствами, які здійснювали випуск машин та устаткування, відвантажено продукції на суму 43,8 млн.дол., що на 9,3% більше, ніж за попередній рік.

Обсяг підприємств, які займалися виробництвом готових металевих виробів, склав 72,9 млн.дол. і збільшився відносно 2010р. в 1,8 раза.

^ У січні–червні 2012р. обсяги експорту підприємств, які займалися виготовленням промислової продукції зменшилися на 19,9% у порівнянні з відповідним періодом 2011р. і становили 366,5 млн.дол. США.

Основу експорту підприємств промисловості складала продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, обсяг якої зменшився на 27,7% і склав 217,6 млн.дол. Товарну структуру експорту складали добрива (147,1 млн.дол.), продукти неорганічної хімії (68,8 млн.дол. США).

Підприємствами харчової промисловості відвантажено продукції на 48,6 млн.дол., структуру експорту складали жири та олії тваринного або рослинного походження, алкогольні і безалкогольні напої, оцет, продукти переробки овочів.

Обсяг підприємств, які займалися виробництвом готових металевих виробів склав 35,7 млн.дол. Підприємствами, які здійснювали випуск машин та устатковання експортовано продукції на суму 20,1 млн.дол., що на 4,8% менше, ніж у січні–червні 2011р.
У 2011р. споживчі ціни (тарифи) на товари та послуги по області зросли на 5,4% (по Україні – на 4,6%), що на 5,1 в.п. менше за відповідний показник 2010р. (по Україні – на 4,5 в.п.).

  1   2   3

Схожі:

Скорочення icon3 Позначення І скорочення
Сфера застосування
Скорочення iconОсновні терміни та скорочення ΙΙΙ частини курсу «Історія України»

Скорочення iconВизначення та скорочення
Нтуу «кпі» – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
Скорочення iconПрийняті позначення, символи, скорочення
Нформаційний модуль прямокутні проекції елементарних геометричних об’єктів
Скорочення icon1. Сутність, завдання, предмет економічного аналізу
Математичні моделі. Прийоми побудови детермінованих факторних моделей (подовження, розширення, скорочення)
Скорочення iconВизначення та скорочення
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського торговельно-економічного університету
Скорочення iconModul n 1 med fakultet ukr 2013 2014 Вопрос 1
Викликаючи колінний рефлекс у хворого, спостерігаємо скорочення чотириголо-вого м’яза стегна, яке є
Скорочення iconАбревіатури та скорочення
Для попередження постійних повторювань авторський колектив склав декілька простих визначень для полегшення розуміння читачем їх перед...
Скорочення iconТехніко-експлуатаційна характеристика станції Харків – Пасажирський Південної залізниці
Удосконалення роботи станції Харків-Пасажирський шляхом скорочення прикордонно-митного контролю
Скорочення iconПлан типи м’язових волокон. Структурна організація м’язових волокон....
М’язи є молекулярною системою, в якій відбувається трансформація хімічної енергії атф у механічну енергію скорочення та руху
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка