Технологія одержання препаратів тетрацикліну
Скачати 62.37 Kb.
НазваТехнологія одержання препаратів тетрацикліну
Дата конвертації01.07.2013
Розмір62.37 Kb.
ТипДокументы
skaz.com.ua > Культура > Документы
Технологія одержання препаратів тетрацикліну

Тетрацикліни знайшли широке застосування як у медицині, так і у виробництві кормових препаратів. Серед них для сільського господарства промисловість випускає ряд препаратів на основі 7-хлортетрациклина (I) і 8-окситетрациклина (II):

Тетрациклінові антибіотики мають наступну структурну формулу:


Це амфотерні з'єднання, здатні утворювати солі з кислотами й основами, погано розчинні у водяних розчинах в інтервалі рН від 4,5 до 7,5, але добре розчинні при рН нижче 2,0 і вище 8,0. Нестійкі до впливу окислювачів, у тому числі й кисню повітря.

Як промислових продуцентів хлортетрациклина використовують штами актиноміцетів ^ Actinomyces aurefaсiens, а окситетрациклина — Actinomyces rimosus.

Промисловість випускає кормові препарати хлортетрациклина у вигляді биовита-20, биовита-40 і биовита-80, що містять відповідно чистого антибіотика 20, 40 80 г в 1 кг препарату й одночасно 3, 5, 8 мкг вітаміни B12 в 1 г препарату.

Препарати застосовуються як стимулятори росту молодняку сільськогосподарських тварин і птаха, сприяючи їхньому кращому розвитку й збільшенню продуктивності, а також для профілактики шлунково-кишкових і легеневих захворювань. Вони мають широкий антибактеріальний спектр дії стосовно грам позитивних і грам негативних мікроорганізмів, по зовнішньому вигляді являють собою однорідний порошок від ясно-коричневого до коричневого цвіту.

Окситетрациклин для тваринництва випускається у формі терравита Р (розчинний) і терравита К (кормового). Препарати терравит-5, терравит-10, терравит-50 являють собою однорідний порошок ясно-коричневого цвіту з гірким смаком і цвілевим заходом, що містить відповідно 5, 10, 50 г чистого антибіотика в 1 кг препарату. Препарат терравит Р-20 - дрібний порошок коричневого цвіту, має активність 20 ед/мг; терравит Р-40 - дрібний порошок ясно-жовтого цвіту, містить антибіотик у кількості 40 ед/мг; терравит ДО-40 - середнього крупности порошок коричневого цвіту, що містить антибіотика до 40 ед/мг. Крім антибіотика до складу препаратів входить вітамін B12, однак зміст його не нормується.

Технології одержання кормових препаратів хлортетрацик-ліна й 8-окситетрациклина багато в чому дуже близькі. Тому будуть розглянуті їхні загальні риси й деякі найбільш істотні розходження.

Для біосинтезу окситетрациклина посівний матеріал використовується у вигляді спор зі строком зберігання при температурі 4—6СС до 3 мес. У заводських умовах його розмножують при температурі 26—28°С у три генерації. Тривалість кожної з них становить 2—3 доби. Культуру продуцента спочатку двічі, розмножують у колбах на 750 мл з 200 мл живильного середовища на качалці (160—180 об/хв), потім у посівному апарату. Міцеліальною масою, отриманої в колбах, засівають посівні апарати з розрахунку 700 мл на 1 м3 рідкої фази, що аерується (1 обсяг повітря на 1 обсяг середовища в 1 хв). Вирощування продуцента звичайно здійснюють на середовищі, що має наступний склад (в %):

Кукурудзяне борошно .... 6 Натрня хлорид . 0,4

Кукурудзяний екстракт .... 1,5 Крейда 0,8

Амонію сульфат 0,6 Вода... . . інше

На стадії основної ферментації використовують живильне середовище того ж складу, тільки для підвищення виходу вітаміну В12 у неї додають хлорид кобальту з розрахунку 1 г на 1 м3 середовища.

Отриманий посівний матеріал передають на стадію основної ферментації в кількості 10-15% від обсягу середовища основних ферментерів. Технологічні параметри проведення процесу виробничої ферментації залишаються практично тими ж, що й на стадії культивування в посівному апарату. На всіх етапах культивування підтримуються строго асептичні умови.

Протягом біосинтезу практично завжди спостерігається значне піноутворення, тому ступінь заповнення ферментерів рідко перевищує 50%, а в посівний і основний апарати передбачається періодична подача стерильного синтетичного піногасника.

Процес вирощування клітин продуцента можливо проводити в широкому інтервалі значень рН однак накопичення антибіотика залежно від використовуваного штаму-продуцента здійснюється в строго контрольованих умовах: при певних значеннях рН середовища, температурі й аерації. Повний час біосинтезу окситетрациклина при 26—28°С становить 100—120 год.

У перший період спостерігається інтенсивне зростання міцелію, швидко споживаються джерела вуглецю, азоту й фосфору, потрібна підвищена аерація. Утворення антибіотика на цій стадії практично не відбувається. У культуральній рідині в невеликих кількостях накопичуються піровиноградна й оцтова кислоти, які надалі клітина використовує в біосинтезі тетрацикліну. У другому періоді спостерігається різке зниження швидкості росту клітин і споживання живильних речовин, нагромадження піровиноградної і оцтової кислот не відбувається, здійснюється активний біосинтез антибіотика.

Готову культуральну рідину, що містить до 4,5 % сухих речовин, направляють на вакуум-розпарювання, що здійснюють при 50—60°С до вмісту СВ 12—15%. Сконцентрована культуральна рідина надходить на розпилювальну сушарку й висушується при температурах вхідного й вихідного теплоносія відповідно 160—200 і 70—80°С. У деяких випадках сушіння культуральной рідини здійснюють разом з наповнювачем, у якості якого беруть сушений буряковий жом з розрахунку 250 кг на 1 м3 культуральної рідини. Одержувану при цьому пастоподібну масу висушують на вальцово-стрічковій сушарці або на сушарці із псевдорозрідженим шаром.

Препарати терравит-5,-10,-50 являють собою висушену культуральную рідина, отриману в результаті вирощування продуцента ^ Act. rimosus і стандартизовану по антибіотику необхідною кількістю наповнювача. Препарат терравит Р являє собою висушений у розпилювальній сушарці фільтрат культуральної рідини, а висушений після фільтрування культуральной рідини нерозчинний залишок є основою для виробництва препарату терравит К-

До необхідної активності всі препарати терравита стандартизуют буряковим жомом або кукурудзяним борошном. Готові препарати розфасовують у паперові мішки по 20 кг, зберігають у темних приміщеннях при температурі не вище 20°С и відносної вологості не більше 75 %. Строк придатності препаратів 6 мес від дня виготовлення.

При виробництві биовита споровий матеріал вирощують на пшоні на посівних станціях і розсилають по заводах. Його активність при перевірці не повинна бути менш 3000 од/мол. В умовах підприємств його також розмножують спочатку в колбах (1—2 генерації) при температурі 26—28°С у плин 24—30 год на середовищі, що включає у свій склад (в %): зерно-картопляну бардові — 40, кукурудзяний екстракт — 3, борошно — 3. Доводять 30%-ным розчином їдкого натру рн середовища до значення 6,7-6,9.

Для засівби посівного апарата на 1 м3 середовища беруть близько 0,7 л отриманого посівного матеріалу. Культивування продуцента здійснюють на середовищі того ж самого складу при температурі 27—28СС протягом 30—40 год, при постійному перемішуванні, аерації з добавкою стерильного піногасника.

Біосинтез хлортетрацикліна в основних ферментерах проводять на середовищі, що містить (в %):

Зерно-Картопляну бардові . . 10 Натрію хлорид . . . . 0,3

Борошно (крахмальность 51%) 5 Кобальту хлорид . 0,0001

Амонію нітрат . . . 0,7 Піногасник до 0,2
-Крейда . . . 0.5

Як попередник додають 0,0001 % роданистого бензила. Перед початком культивування значення рН установлюють на рівні 6,6-6,7.

Промислове культивування проводять при постійному перемішуванні і аерації впродовж 60-70 год. Культивування ведуть при температурі 26-28о С. Показником закінчення культивування є перемішуванні й аерації протягом 60—70 ч. Температуру середовища в ході всього процесу росту культури й біосинтезу антибіотика підтримують постійної на рівні 26—28°С. Про закінчення біосинтезу судять по незначному підвищенню рн середовища до 6,9-7,2.

Отриману культуральную рідину направляють на подальшу переробку по одному із двох способів. Перший з них аналогічний використовуваному у виробництві терравита: культуральную рідина, що містить близько 3 % сухих речовин, концентрують вакуум-розпарюванням до змісту СВ 10— 12%; в отриманий концентрат додають консервант — пиро-сульфат натрію з розрахунку 2—3 кг на 1 м3 культуральной рідини й висушують у распылительной сушарці. Якщо зміст антибіотика в 1 кг сухого препарату виявляється більше високим, чим це встановлено технічними умовами (звичайно воно коливається в межах 90-150 г/кг), то одержуваний продукт підлягає стандартизації шляхом змішання з відповідною кількістю наповнювача. При стандартизації биовита по активності як наповнювачі використовують тонкоизмельчен-ные відрубай, борошно знежирений, кукурудзяний або соєву або буряковий гніт.

Інший спосіб припускає проведення наступних технологічних операцій:

 1. Культуральную рідина в окремому збірнику обрабаты­
  вают розчином гашеної перевелися з метою перекладу розчинений­
  ного у воді хлортетрациклина в осад у вигляді кальцієвої солі.
  Отриманий осад направляють на фільтр-прес.

 2. Осад з фільтр-преса вивантажують у бункер і за допомогою
  шнекоразгрузочного механізму він іде на грануляцію, а потім
  на сушіння.

 3. Висушені гранули по трубопроводу пневмотранспортом
  збирають в окремий збірник і далі надходять на стадії
  дроблення й здрібнювання. Отриманий продукт стандартизуют
  також шляхом змішання з необхідною кількістю наповнювача.

Препарати биовита розфасовують по 10—20 кг у двошарові паперові-мішки, поміщені в бязеві. Зберігають у сухих затемнених приміщеннях при температурі не вище 25°С. Строк зберігання биовита-20 установлений в 6 мес, биовита-40 і -80 - 1 рік від дня вироблення.

Схожі:

Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconТехнологія галузі
Рашевська Т. О. Технологія галузі. Розділ “Технологія масла”. Текст лекцій для студентів спеціальності 091700 “Технологія зберігання,...
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconВиготовлення препаратів з патологічного матеріалу. Виготовлення нативних...
Дисципліна: «Мікробіологія з основами імунології та технікою мікробіологічних досліджень»
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconФармакологія як наука та її місце серед медичних та фармацевтичних...
Розподіл лікарських препаратів в організмі. Метаболізм лікарських препаратів та шляхи виведення їх з організму
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconЗатверджую
«Технологія харчування», «Технологія хліба, кондитерських, макаронних виробів І харчо концентратів», «Технологія зберігання, консервування...
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconКурс лекцій для студентів спеціальностей 091700 «Технологія зберігання,...
«Технологія зберігання, консервування та переробки молока» І «Технологія жирів І жирозамінників» напряму 0917 «Харчова технологія...
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconСтаршенбаум Г. В. Сексуальная и семейная психотерапия
Концепції сексуальності: 1 джерело напруги І його редукція; 2 джерело одержання задоволення й задоволення; 3 джерело одержання задоволення...
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconМіністерство освіти І науки україни національний університет харчових...
«Технологія зберігання, консервування та переробки молока» І «Технологія жирів І жирозамінників» напряму 0917 «Харчова технологія...
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconТехнологія спиртового І лікеро-горілчаного виробництв” для студентів спеціальності 091700
В. О. Маринченко, П. Л. Шиян Технологія галузі. „Технологія спиртового І лікеро-горілчаного виробництв” : Курс лекцій для студентів...
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconПлан. Законодавство І нормативні акти України щодо права на одержання...
Законодавче та нормативне забезпечення права на охорону здоров'я та одержання соціальної допомоги громадянами України-2год
Технологія одержання препаратів тетрацикліну iconМетодичн І вказ І в к и
Технологія хліба, макаронних, кондитерських виробів та харчо концентратів І технологія цукрового виробництва
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2015
звернутися до адміністрації
skaz.com.ua
Головна сторінка